dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie Smoła-Lepik nadal w użyciu...

    Foto z www. (firmy parkieciarskiej)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10418400_1419798884964574_9164693568305773892_n.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	264520

  2. #2

    Domyślnie

    A na rynku są dobre firmy które oferują nieszkodliwe dla zdrowia kleje. Bona nie ma w swojej ofercie nawet klejów na bazie rozpuszczalników.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert Mądrecki Zobacz post
    A na rynku są dobre firmy które oferują nieszkodliwe dla zdrowia kleje. Bona nie ma w swojej ofercie nawet klejów na bazie rozpuszczalników.
    Pozdrawiam
    Witam Robercie i mam pytanie co byś zaproponował do klejenia desek litych a co do warstwówek. Myślę, że te informacje na pewno będą przydatne dla zainteresowanych forumowiczów. Pozdrawiam.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał sp**t Zobacz post
    Foto z www. (firmy parkieciarskiej)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10418400_1419798884964574_9164693568305773892_n.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	264520
    jedno jest pewne bez klinów przy ścianie ten parkiet nie będzie trzymał się "kupy". Powodzenia!
    Czy to Podkarpacie? Tam podłogi sportowe też robi się inaczej, niż w reszcie kraju.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał sp**t Zobacz post
    Foto z www. (firmy parkieciarskiej)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10418400_1419798884964574_9164693568305773892_n.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	264520
    Nie znam się na podłogach - ale to chyba tak się nie powinno robić? ewent. 20 lat temu to był standard?
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Nie badzmy tacy krytyczni.. Moze to sa jakies perelki i limitowane zlecenia dla koneserów subito lepikow .. A firma zwyczajnie sie chwali ze potrafi wykonac tez taka usluge ( bo w obecnych czasach juz malo kto wie jak to zrobic na takim podkładzie) ..Ja osobiscie nigdy w zyciu czegos takiego bym nie zrobil bo dla mnie to najbrudniejszy rodzaj parkieciarstwa oraz dziadostwo ktore po jakims czasie zamienia sie w podłoge pływająca
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    Nie badzmy tacy krytyczni.. Moze to sa jakies perelki i limitowane zlecenia dla koneserów subito lepikow .. A firma zwyczajnie sie chwali ze potrafi wykonac tez taka usluge ( bo w obecnych czasach juz malo kto wie jak to zrobic na takim podkładzie) ..Ja osobiscie nigdy w zyciu czegos takiego bym nie zrobil bo dla mnie to najbrudniejszy rodzaj parkieciarstwa oraz dziadostwo ktore po jakims czasie zamienia sie w podłoge pływająca
    Tu mamy dwie zalety! Odcięcie wilgoci i można kłaść na słabe, wapienne podłoże!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Witam Robercie i mam pytanie co byś zaproponował do klejenia desek litych a co do warstwówek. Myślę, że te informacje na pewno będą przydatne dla zainteresowanych forumowiczów. Pozdrawiam.
    Tadeuszu!

    Tak na szybko. Do podłóg warstwowych polecam kleje silanowe Bona R844 i R848. Mają kilka zalet: naprawdę nie potrzeba gruntować podkładu, są jednokomponentowe – czyli bez odpadu, jak w przypadku klejów dwukomponentowych, no i bez problemów można je usunąć z polakierowanej powierzchni.
    Do podłóg z drewna litego polecam kleje silanowe Bona R850 lub R848. Przy klejeniu drewna litego klejem Bona R848 musi być spełniona zasada, że grubości klepki do jej szerokości nie może być większy jak 1:6. Kleje silanowe sa zdecydowanie lepsze w przypadku przyklejania podłóg na „nie najmocniejsze” podkłady. One przechwytują naprężenia z drewna i nie przenoszą ich na podkład. Nie grozi to zerwaniem klepki razem z klejem i wylewką przy dużej pracy drewna.
    Na mocne podkłady polecam dwukomponentowe kleje poliuretanowe ale bez domieszki epoksydu np. Bona R778. Po co się truć?

    Pozdrawiam

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert Mądrecki Zobacz post
    Tadeuszu!

    Tak na szybko. Do podłóg warstwowych polecam kleje silanowe Bona R844 i R848. Mają kilka zalet: naprawdę nie potrzeba gruntować podkładu, są jednokomponentowe – czyli bez odpadu, jak w przypadku klejów dwukomponentowych, no i bez problemów można je usunąć z polakierowanej powierzchni.
    Do podłóg z drewna litego polecam kleje silanowe Bona R850 lub R848. Przy klejeniu drewna litego klejem Bona R848 musi być spełniona zasada, że grubości klepki do jej szerokości nie może być większy jak 1:6. Kleje silanowe sa zdecydowanie lepsze w przypadku przyklejania podłóg na „nie najmocniejsze” podkłady. One przechwytują naprężenia z drewna i nie przenoszą ich na podkład. Nie grozi to zerwaniem klepki razem z klejem i wylewką przy dużej pracy drewna.
    Na mocne podkłady polecam dwukomponentowe kleje poliuretanowe ale bez domieszki epoksydu np. Bona R778. Po co się truć?

    Pozdrawiam
    Dziękuję za odpowiedż. Jaka Firma, taka Obsługa . Słowa uznania za rzeczowość. Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Tadeuszu!
    Jak wiesz pominąłem problem wilgotności podkładu.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony