dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 114
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Tak Sylw. - idealnie
    O ściance 55 myślałam, że jest naświetlem przy drzwiach wejściowych
    Które właściwie to drzwi wejściowe?

    Płeć piękna będzie musiała ustawić się w kolejce do lustra
    A zabrudzeniem się nie martw - mam siedzisko o głębokości 45cm i zaraz nad tym lustro - osoba siadająca raczej siada na krawędzi - nikt nie rozsiada się jak w fotelu Nie powinno być brudne. Poza tym raczej usiądą bez mokrej kurtki na plecach?

  2. #42

    Domyślnie

    No, Sylw. - powinnam się chyba obrazić. Powiadasz, że nie masz pomysłu na przedpokój... Dostałaś ode mnie dwie propozycje - nie muszą Ci się podobać ale dwa miesiące temu nie miałaś jakichś większych zastrzeżeń. Żeby oszczędzić innym niepotrzebnej pracy wypadałoby zamieścić dotychczasowe pomysły(Twoje własne, moje czy jeszcze jakieś inne - może na innym forum też szukasz pomocy) i określić dlaczego nie spełniają Twoich oczekiwań. Spełnię dobry/wredny uczynek(niepotrzebne skreślić) i podaję linka do moich wypocin:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6665840

  3. #43

    Domyślnie

    Ana - drzwi wejściowe są te pierwsze po lewej stronie.Zatem na przeciwko drzwi nie chciałam dawać lustra.
    Co do siedziska- wydaje mi się, że głębokość siedziska 45cm w moim przypadku będzie chyba zbyt głębokie przy tak wąskim korytarzu- jak uważasz? Ciężko mi to wizualnie, naocznie stwierdzić bo mieszkanie mam na kartce.Czy w swoim lustrze możesz obejrzeć siebie od stóp do głów?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokój z wymiarami.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	298389  

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Sylw. - Alicyja ma rację! Zrobiła w Twoim wątku kawał dobrej roboty - nie powinnaś dublować wątków. Mało tego - pisząc dziś o 4.50 nie odniosłaś się do wpisu Alicyji (a to nie fajne;((
    Wystarczyło w starym wątku napisać: przemyślałam, nie podoba mi się żadna koncepcja, może ktoś ma inną....

    Co do mojej koncepcji - korytarz masz na 125cm szeroki. Po wstawieniu ławki 45 zostanie 80 więc spokojne przejście. Ale na trasie "wejście-kuchnia" wypadnie Ci narożnik szafki - może zatem dać tam małą okrągłą pufę (40cm. średnicy). Jest bardziej mobilna, zawsze możesz ją odsunąć, choćby nogą i obejrzeć się w lustrze. Ja w moim widzę się cała mimo niskiej szafki.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Połączyłam wątki - żelazna zasada: jedno mieszkanie, jeden wątek - także po to, żeby była jasność, co już było podpowiedziane...

  6. #46

    Domyślnie

    Alicyja, Ana i Joliska- macie rację.Przepraszam za moje zachowanie.
    Do postu Alicyi odniosłam się na priw.
    A może tę pufę dać przy ścianie 55? Tylko jak dam pufę nie będzie gdzie schować butów, bo w tym schowku biorąc pod uwagę, że muszę władować tam kurtki, brudownik, deskę, mopa, odkurzacz, drabinę nie upcham tego wszystkiego. Nie widzę tego aby się zmieściło- nie mam wyobraźni. Chyba ze siedzisko będzie półokrągłe by przy wejściu do kuchni nie było kantu? Brak wyobraźni+ brak doświadczenia= męczenie innych na forum

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Ja bym zostawiła okrągłą pufkę na ściance 70cm i dała tam lustro (to element dekoracyjny całego korytarza.
    Na buty proponuję bardzo płytkie szafki zawieszane jedna pod drugą - ich głębokość to tylko 17cm - i dałabym np na ściankę 95cm.
    Na ściankę 55 trzy małe wieszaczki na kurtki dla gości

    Przez to, że korytarz jest bardzo długi i stosunkowo wąski i "co krok" ma jakieś drzwi - musisz rozstrzelić te rzeczy, żeby nie przytłoczyły jednego kąta.
    Mi się Twój korytarz podoba - jest ciekawy

  8. #48

    Domyślnie

    Cieszę się, że przedpokój Ci się podoba. Gdyby nie fakt, że ma ten schowek na końcu i będzie on pełnił rolę szafy zdyskwalifikowałby przedpokój całe mieszkanie. Ja nie wyobrażam sobie przedpokoju tylko jako holu- bez możliwości schowania np. kurtki. Wiedziałam,że polegnę aranżacyjnie na przedpokoju, a akurat on daje I wrażenie.
    A wymiary schowka to 1,25m szeroki na 1 m głęboki, nie ma co go pomniejszać, prawda?
    Za drzwiami do niego prowadzącymi półki, drążki- na razie nie myślę o ich konfiguracji.
    Czy lustro ma być w ramie tak jak na załączonym zdjęciu czy zamontowane na całej powierzchni ściany? Na fotografii jest "krzesełko"-bardziej podnóżek- całkiem niegłupie bo dodaje lekkości. Co lepsze Twoim zdaniem takie siedzisko czy puf? Gdybym miała szafki na buty to może lepiej zrezygnować z pufa na korzyść tego podnóżka jak uważasz?
    Jeżeli chodzi o szafki na buty to w jakiej wersji 1 czy 2 ( załączyłam rysunki) je widzisz? Jedna na drugiej na całej szerokości ściany czy boki ściany wolne?
    Pierwszą rzeczą jaką będzie się rzucała w oczy po wejściu do mieszkania będą drzwi prowadzące do schowka. Drzwi otwierane na boki, jak w tradycyjnej szafie. Czy mają one być na całej wysokości przedpokoju (wersja 1 na rysunku) czy z nadprożem (wersja 2 na rysunku)? I jeżeli lepiej będzie zachować te nadproże nad drzwiami to czy nie pomalować je w poziome pasy?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	buty wersja 2.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	15,0 KB
ID:	298649   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok od strony drzwi wejściowych.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	298650   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	butu wersja 1.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	298651  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 13-01-2015 o 07:11

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Masz rację - gdyby nie szafa na końcu korytarza, to byłby on niefajny. Szafy nie ma co pomniejszać - przy głębokości 1m możesz zabudować prawie z 3 stron, a na środku postawić jeszcze odkurzacz. Wnękę zamknęłabym drzwiami bez nadproża (wykorzystasz wówczas pawlacz, np na walizki) - może żaluzjowymi?

    pamiętaj, że wchodzisz na szafę, dobierz drzwi do stylu mieszkania

    pufa/stołek też pasujący (nie wiem, w jakim stylu urządzasz), ale do białej szafy żaluzjowej i jasnych ścian (szarych, beżowych, białych) dałabym kolorową pufkę, np taką:



    oczywiście kolor dowolny, wybrany przez Ciebie - ale fajnie, gdyby był kolorowy w takim jasnym, jednolitym korytarzu (tak sobie wyobrażam, choć nie wiem, co będzie na podłodze i jakie kolory wybrałaś na ścianę?)
    Jeśli wybierzesz stołek patchworkowy, kolorowy, to drzwi szafy możesz zrobić proste, gładkie.

    Lustro dałabym w prostej ramie

    szafki na buty najprostsze, w kolorze ściany - tak, żeby się w tą ścianę wtopiły (ta szafka ma nawet 14cm głębokości:


    będzie, jak to mówi moja koleżanka "fajowsko"

  10. #50

    Domyślnie

    Przedpokój będzie jasny bo jest za mały na ciemne barwy. O stylu kolorach nie myślałam, jestem na etapie funkcjonalności mieszkania.Najpierw funkcjonalność potem uroda. Nad urodą zawsze można popracować, trudniej poprawiać funkcjonalność. Nie przepadam za drzwiami ażurowymi - w mojej być może błędnej ocenie są trudniejsze do mycia. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem- by nie robić szafy z półkami o głębokości około 1m. Półki na głębokość 1m są ponoć mało wygodne. Aby w środku tego schowka były regały i drążki, jak uważasz? Nie mam doświadczenia z takimi szafkami na buty , jakie zaproponowałaś na zdjęciu (bardzo ładne bo proste- jaka firma?) stąd moje kolejne pytanie: rozumieniem, że nie zmieszczą w nie kozaki a buty za kostkę?
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 13-01-2015 o 21:20

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Sylw. masz rację, że drzwi żaluzjowe trudniejsze do mycia.
    Ale jak nie lubisz - to mogę być zwykłe.
    W środku podzieliłabym tą przestrzeń - np na wprost drąg na 125cm (na wysokości 120-130cm). Nad drągiem półki w kształcie podkowy, np o szer.40cm (te na wprost nad kurtkami mogą być głębsze 50cm.). Będzie i miejsce na torebki i na kozaki (wysokość powinnaś dostosować do swoich potrzeb).
    Wyżej można już dać prostą półkę na 60cm (typowy pawlacz na walizki, koce, nie wiem...)
    Możesz też wygospodarować miejsce po boku na zawieszenie rury od odkurzacza (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/67865983/) - wtedy półki w kształcie L.
    Całą powierzchnię powinnaś zaaranżować pod rzeczy, które zamierzasz tam przechowywać

  12. #52

    Domyślnie

    Poniżej poddaję pod dyskusję inną inną koncepcję przedpokoju. Zapraszam do podzielenia się swoimi uwagami i pomysłami wszystkich chętnych Forumowiczów.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolejna opcja przedpokoju.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	298817  

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Pewnie, że też może być

    Ale siedzisko dla wyjątkowo chudych widzę..

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Bardzo daleko od drzwi do wieszaka i siedziska... Wchodzę i od razu rozglądam się za wieszakiem i miejscem na torebkę/zakupy

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Bardzo daleko od drzwi do wieszaka i siedziska... Wchodzę i od razu rozglądam się za wieszakiem i miejscem na torebkę/zakupy
    Miło, że Joliska zabrałaś głos. Może masz dla mnie swoją propozycję przedpokoju?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Pewnie, że też może być

    Ale siedzisko dla wyjątkowo chudych widzę..
    Rysowałam bez zachowania proporcji.
    Jaka musi być minimalna głębokość siedziska by było wygodnie dla osoby bez nadwagi i niedowagi, takiej w sam raz?

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Minimum 30

  18. #58

    Domyślnie

    A teraz kierując się zasadą kto pyta nie błądzi, zwracam się z zapytaniem co się mieści w takich płytkich szafkach na buty? Czy tylko obuwie pokroju kapci(papci)? Pytam bo nie mam z nią styczności.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 14-01-2015 o 16:46

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Miło, że Joliska zabrałaś głos. Może masz dla mnie swoją propozycję przedpokoju?
    Jaka jest głębokość wnęki po lewej stronie drzwi wejściowych?

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    A teraz kierując się zasadą kto pyta nie błądzi, zwracam się z zapytaniem co się mieści w takich płytkich szafkach na buty? Czy tylko obuwie pokroju kapci(papci)? Pytam bo nie mam z nią styczności.
    w mojej - baleriny, sandałki i tenisówki, już z wyższymi trampkami są problemy

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony