dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tynk kornik - jak zacierać?

    Shalom.

    Będę miała nakładany tynk "Kornik". Można go zacierać w różne strony. Słyszałam, że najlepiej jest z góry na dół, bo wtedy woda lepiej i szybciej po nim spływa. Jak ma się sprawa z estetyką? W którą stronę zatarty najlepiej wygląda?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Wszystko to kwestia gustu. Mi osobiście najbardziej podoba się baranek, ale jeśli już kornik to robiłbym pionowo.

  3. #3

    Domyślnie

    Wpisz sobie w Google grafika tynk kornik i porównaj co Ci się bardziej widzi. Mi osobiście jeśli chodzi o kornik najbardziej odpowiada zatarty od góry do dołu jest to wg mnie i wizualnie pasujące oraz praktyczne bo deszcz jak piszesz łatwiej spływa i wszystkie brudy też łatwiej wtedy spływają. Nawet jak kiedyś tynk się przybrudzi to ma to też swój urok.
    Na drugim miejscu wg mojego upodobania jest tynk zacierany poziomo. Na ostatnim tynk zacierany ruchami kulistymi, który w przypadku baranka bardzo dobrze się sprawdza bo tylko tak można wykonać prawidłowo taki tynk, ale w przypadku kornika, powstaje taki efekt chaosu i jest to najmniej praktyczne rozwiązanie woda, brud.

    Także kornik zacierany poziomo ma swój urok w pewnych uzasadnionych wstawkach, ale jak piszę, jeśli miałbym otynkować swój dom wybrałbym strukturę robioną od góry w dół czyli rowki pionowo.

    Wszystko zależy kto jaki ma gust, ale dla mnie najbardziej się podoba taki jak piszę oraz jest najbardziej praktyczny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony