dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 112
  1. #61
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmacko

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kladziemy więźbę, zamówiliśmy okna generalnie konczymy SSO i zamykamy budynek jak pogoda pozwoli . M

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Czesc, ja jeszcze nie mam konkretnego planu jak wykoncze komin ale rozwazam opcje jak w projekcie czyli plytkami elewacyjnymi na klej ewentualnie sklaniam sie ku zrobieniu tego jak na elewacji czyli styropian, siatka klej i kolor, ale nie wiem czy tak mozna w przypadku komina.

    mmacko prowadzisz dziennik budowy?

    Troche moje pytanie zeszlo na dalszy plan takze podbijam je gdyz jest dla mnie wazne uzyskanie odpowiedzi.

    Przy okazji wyznaczania punktów elektrycznytch, zacząłem myslec o o grubosci warstw izolacyjnych podłogi, a dokładniej poprostu zmierzylem ile mam na to miejsca wychodzi ze mam 19-20 cm. w projekcie jest na to 24 cm. Projekt zaklada 15cm styropianu 7cm szlichty i 2 cm na parkiet/panele itp.
    Z tego co pamietam to ustalilem chyba z murarzem ze bede dawal 10 cm styropianu. teraz nie wiem czy dobrze zrobilem ale on powiedzial ze tak sie zazwyczaj daje i ze bedzie ok tak wiec ok. wychodziloby ze mam 10cm styropianu i 10 cm na szlichete i podloge. Z tego co zdarzylem sie zorientowac to 7 cm na szlichte to duzo jak na czesc mieszkalną.

    Ile szlichty Wy dawaliście ?

    Ja chyba wybiore opcje 5+5+3 styropian + 5 cm szlichta i 2 cm na panele. Mam nadzieje ze to bedzie dobry wybor..........
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  3. #63
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmacko

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czesc, niestety nie prowadze dziennika budowy, nie pomoge w temacie bramy my mamy szerokosc 3m, co do szlichty, najprawdopodobniej bedziemy budować zgodnie z projektem. M

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    edysia_231

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć, jestem nowicjuszem na Forum, ale od jakiegoś czasu śledzę wątki związane z projektem Szmaragd 4.

    W zeszłym roku kupiliśmy działkę, obecnie zbliżamy się do zakupu projektu i jego adaptacji, a w przyszłym roku ruszamy pełną parą z budową. Jesli nie jest to jakąś tajemnicą to mam pytanie o koszty jakie do tej pory ponieśliście w kolejnych etapach budowy. Im szczegółowiej tym lepiej.
    Wasze podpowiedzi pozwolą nam podjąć decyzję czy w tym roku nie sfinalizować fundamentów ....

    Wielkie dzięki za odpowiedzi

    E

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witajcie,

    trochę czasu mnie nie bylo na forum ale pora obudzic sie z zimowego snu i zauktualizowac dziennik budowy.
    Mamy juz wykonaną elektrykę i od srody rowniez tynki zdjecia postaram sie wrzucic dzisiaj w dzienniku.
    Od jutra wchodzi hydraulik.

    W niedziele pojechalismy do salonu mebli kuchennych ATLAS STUDIO. Chcemy sie powoli zaczac orientowac co jak i za ile...no i sie zorientowalismy.
    Chcemy miec kuchnie w takim stylu jak na zdjeciu ponizej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	septembro3.jpg
Wyświetleń:	345
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	309739

    Cena około 30 tyś zł....:/ czy to naprawde tyle musi kosztowac?Fronty dol lakier polysk a blaty i gorne szafki laminat.Jakies tam cargo w szafkach itd.Ale mimo wszystko..... Macie jakies rozeznanie? Czy ktos z Was ma juz zakup kuchni za sobą?
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  6. #66
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anooszka

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Kod pocztowy
    45-053
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam serdecznie zabieramy sie za zakupienie działeczki i budowy tego oto pieknego projektu czy byłby pan tak uprzejmy napisac mi jakie koszty pan poniósł do tej pory byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz pozdrawiam

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zwiedzam Twoje zdjęcia i prawie na każdym się dziwię, bo mi się zdaje jakbym u siebie była hah Jakie to dziwne uczucie..... mój dom.... ale nie mój....
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  8. #68

    Domyślnie

    Witam. Ciesz sie ze moge podpatrzec jak ktos buduje dom ktory razem z zona postanowilismy postawic prosze o dalsza kontynuacje dziennika. Czy jest ktos z woj.lodzkiego kto buduje rowniez szmaragd 4? Bardzo bym prosil osoby ktore moga i chca przeslac na poczte [email protected] lub podac na forum realne kosztu budowy do stanu surowego otwartego z pokrytym dachem. Pozdrawiam

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    W naszym przypadku stan surowy otwarty jak na zdjęciach z obdeskowaniem i papowaniem to był koszt niecałe 125 tyś. Tyle ze my mamy sporo wyzsze fundamenty niz w projekcie czyli automatycznie wiecej kasy poszlo na bloczki i piach do zasypki.
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Budowa idzie świetnie Jaki wybrałeś kocioł do domku? Robisz rekuperacje?

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Co do cen kuchni, my juz też robiliśmy rekonesans. Lepiej rozejrzeć się w kilkunastu miejsca, ponieważ rozbieżność con jest spora. Chyba, że to ma być kuchnia tylko tej określonej firmy. My wybraliśmy kuchnie w salonie zrobiliśmy foto i do stolarza, wychodzi nam znacznie taniej. System kuchennych do szafek jest sporo na rynku również polskich odpowiedników.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Co racja to racja, salony mebli kuchennych wychodza o wiele drozej. Osoba ktora robi pod zamowienie wychodzi o wiele taniej a zrobia tak ze efekt bedzie identyczny. Juz mamy jakies rozeznanie.

    Co do pieca to wybralem kociol gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny z obsluga automatyki pogodowej + zasobnik 120 l + centrum dowodzenia firmy buderus. Model chyba G072 o ile dobrze pamietam. Bedziemy tez mieli piec na paliwo stale poniewaz mamy staly dostep do drzewa i jezeli bede mial czas obsugiwac taki piec to bede w nim palil Wode bedziemy mogli podgrzewac zarowno z jednego jak i drugiego pieca dzieki zastosowaniu zaworu trojdroznego. Pierwszenstwo bedzie mial piec na paliwo stale. Jezeli spadnie temperatura ponizej ustawionej to automatycznie wode podgrzewa piec gazowy. To samo w przypadku kaloryferow ale to wiadomo...z jednego zasobnika idzie i tu i tu podgrzana woda. Piec Heiztechnik HT 320. Oba piece o mocy 20KW

    PS. Rekuperacji ani podlogowki nie bedzie.
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek898989 Zobacz post
    Oba piece o mocy 20KW
    OMG. Z projektu MG wynika, że zapotrzebowanie tego domu na moc to niecałe 8-9kW i to dla siarczystych mrozów, więc standardowo 4-5kW... A tutaj w planach 40kW. Dziwna też decyzja o rezygnacji z podłogówki, do tego komplikacja kotłowni i podwajanie inwestycji na źródło ciepła... Dziwneeeee.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    OMG. Z projektu MG wynika, że zapotrzebowanie tego domu na moc to niecałe 8-9kW i to dla siarczystych mrozów, więc standardowo 4-5kW... A tutaj w planach 40kW. Dziwna też decyzja o rezygnacji z podłogówki, do tego komplikacja kotłowni i podwajanie inwestycji na źródło ciepła... Dziwneeeee.
    Szczerze to nie sprawdziłem w projekcie jakiej mocy piec jest zaproponowany. Tak mi doradził hydraulik. Ale dzięki za podpowiedź. Zweryfikuje to.
    Co by nie bylo to nie 40 a 20 KW bo bedzie pracowal albo jeden piec albo drugi Podwajanie inwestycji na zrodlo ciepla? Koszt z dodatkowym piecem to około 4 tys zł max. Ale za to mam dwie opcje . Jezeli nie bedzie mi sie chcialo chodzic przy piecu na paliwo stale to chodzi ten na gaz i nic nie robie. A jezeli bede mial ochote to oszczedze na gazie kilkaset zł rocznie poniewaz mam drewno i brykiet drzewny za darmo. Ponadto nie bede mial problemu gdy zostaniemy odcieci od doplywu gazu.

    Do podłogowki jakos nie jestem przekonany. Wole miec kontrole grzania w kazdym pomieszczeniu poza tym w przypadku awarii przy podlogowym robi sie spory problem. Sa zwolennicy i przeciwnicy. Ja jestem neutralny ale wole standardowe rozwiazanie czyli kaloryfery. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tomek898989 ; 20-04-2015 o 12:01
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    To i tak 2-3x za dużo mocy nawet dla jednego pieca. Dlatego zweryfikuj to wszystko bardzo dokładnie -- to jedna z ważniejszych rzeczy przy budowie domu -- a widać nadal mocno przez inwestorów ignorowana. Po co masz przepłacać choćby za urządzenia? Zakup pieca to jedno, a komin? Też kosztuje i to średnio drugie tyle co sam piec. Do tego pieca na drewno przydałby się pokaźny bufor. I miejsce na składowanie paliwa. I zdrowy kręgosłup. Jak masz dostęp do drewna, to lepiej je sprzedaj (chętnych nie zabraknie), a za to opłać czystą energię i się nie baw w palacza w nowym domu. Ogień w kotłowni to smród i brud (aczkolwiek niektórzy to lubią).

    Ja jestem akurat zwolennikiem podłogówki (obecnie mam dom z kalafiorami) -- uważam, że daje idealny komfort cieplny, tj. ciepłe stopy i chłodniejszą głowę. Czyli tak jak być powinno. Kaloryfery dla odmiany grzeją sufit mieląc powietrze, a w stopy i tak chłodno. Często w domu jest więc 23-24 stopnie, a i tak jakoś nieprzyjemnie.

    Uszkodzenie podłogówki jest bardzo mało prawdopodobne -- zresztą da się sprawdzić szczelność (podnosząc ciśnienie) przed zalaniem czy położeniem cenniejszych elementów. Jak ktoś ma pojęcie co robi, to też ciężko coś zepsuć. Kosztowo wychodzi podobnie. Kaloryferami eliminujesz także możliwość ogrzewania źródłami niskotemperaturowymi (PC czy solary). Chcesz mieć możliwość regulacji temperatury -- ale tak realnie, po co?

    Przeanalizuj to, bo niewykluczone że bardziej będzie się opłacać zamontowanie PC powietrznej zamiast gazu i ew. wspomaganie jej tym piecem na paliwo stałe. W lecie zyski na ogrzewaniu CWU z ciepłego powietrza atmosferycznego całkiem niemałe.

    Jesteś przed zalaniem podłóg, masz jeszcze czas!
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Widze ze jestes taki troche eko czasu mam bardzo malo, bo raptem 5 dni. Decyzje juz zostaly podjete ale moze Twoja widza przelana tutaj da komus do myslenia ja osobiscie zawsze chodze w kapciach po domu, jestem juz tak nauczony i przyzwyczajony. Zreszta mi akurat jest nieprzyjemnie gdy grzeje w stopy ;P

    Komin juz jest takze wszystkie kroki ku temu aby byly dwa piece juz zostaly poczynione.

    A moge wiedziec w jaki sposob wyliczyles te zapotrzebowanie na enegrie rzedu 5 kW ? bo ja na stronie mg projekt widze tylko dane ktore mi jako laikowi nic nie mowia
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    To niewiele ma wspólnego z tzw. ekologią. PC nie jest "czystym" źródłem ciepła (choć pewnością czystszym niż hajcowanie w piecu). Ale za to oszczędnym i przede wszystkim bezobsługowym. Jedziesz ze ścianami, ociepleniem, parametrami okien dokładnie wg projektu z biura? W projekcie są podane parametry "E" i zeń wylicza się moc. Czy Twój hydraulik zapytał się chociaż o te parametry, albo ile ocieplenia, jakie ściany i okna, czy walnął wartość na podstawie metrażu jak tutaj?

    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    To i tak 2-3x za dużo mocy nawet dla jednego pieca. Dlatego zweryfikuj to wszystko bardzo dokładnie -- to jedna z ważniejszych rzeczy przy budowie domu -- a widać nadal mocno przez inwestorów ignorowana. Po co masz przepłacać choćby za urządzenia? Zakup pieca to jedno, a komin? Też kosztuje i to średnio drugie tyle co sam piec. Do tego pieca na drewno przydałby się pokaźny bufor. I miejsce na składowanie paliwa. I zdrowy kręgosłup. Jak masz dostęp do drewna, to lepiej je sprzedaj (chętnych nie zabraknie), a za to opłać czystą energię i się nie baw w palacza w nowym domu. Ogień w kotłowni to smród i brud (aczkolwiek niektórzy to lubią).

    Ja jestem akurat zwolennikiem podłogówki (obecnie mam dom z kalafiorami) -- uważam, że daje idealny komfort cieplny, tj. ciepłe stopy i chłodniejszą głowę. Czyli tak jak być powinno. Kaloryfery dla odmiany grzeją sufit mieląc powietrze, a w stopy i tak chłodno. Często w domu jest więc 23-24 stopnie, a i tak jakoś nieprzyjemnie.

    Uszkodzenie podłogówki jest bardzo mało prawdopodobne -- zresztą da się sprawdzić szczelność (podnosząc ciśnienie) przed zalaniem czy położeniem cenniejszych elementów. Jak ktoś ma pojęcie co robi, to też ciężko coś zepsuć. Kosztowo wychodzi podobnie. Kaloryferami eliminujesz także możliwość ogrzewania źródłami niskotemperaturowymi (PC czy solary). Chcesz mieć możliwość regulacji temperatury -- ale tak realnie, po co?

    Przeanalizuj to, bo niewykluczone że bardziej będzie się opłacać zamontowanie PC powietrznej zamiast gazu i ew. wspomaganie jej tym piecem na paliwo stałe. W lecie zyski na ogrzewaniu CWU z ciepłego powietrza atmosferycznego całkiem niemałe.

    Jesteś przed zalaniem podłóg, masz jeszcze czas!
    No dobrze podłogówka, ale jeżeli planujemy na podłogę deski w salonie i w sypialniach wykładziny albo panele to komfort nie będzie identyczny jak przy płytkach przy zastosowaniu takich izolatorów. Zastanawiam sie czy w takim przypadku podłogówka ma sens

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek898989

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-680
    Posty
    144

    Domyślnie

    Nie jadę z ociepleniem dokładnie tak jak w projekcie ale dużej róznicy na niekorzysc nie robię. To moze piecem 14 kW bylyby wystarczajace.....

    Nie chcialbym sobie potem pluc w brode ze cos niedomaga i ze mam zbyt slabe piece
    Dziennik budowy "Szmaragd 4" - http://forum.muratordom.pl/showthrea...38#post6542438

    Link to pytań i komentarzy nt. dziennika budowy - http://forum.muratordom.pl/showthrea...24#post6542424

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Octans Zobacz post
    No dobrze podłogówka, ale jeżeli planujemy na podłogę deski w salonie i w sypialniach wykładziny albo panele to komfort nie będzie identyczny jak przy płytkach przy zastosowaniu takich izolatorów. Zastanawiam sie czy w takim przypadku podłogówka ma sens
    Ale umówmy się -- drewno się stosuje głównie po to, żeby mieć cokolwiek cieplejszą podłogę niż ma to miejsce przy płytkach. Skoro podłoga jest podgrzewana, to stosowanie drewna czy paneli mija się z celem. Chyba, że ktoś po prostu musi mieć świadomość, że stąpa po drewnie. Poza tym ludzie kładą drewno na podłogówkę. Podobnie z wykładzinami i dywanami, są nawet takie dedykowane.

    Cytat Napisał tomek898989 Zobacz post
    Nie jadę z ociepleniem dokładnie tak jak w projekcie ale dużej róznicy na niekorzysc nie robię. To moze piecem 14 kW bylyby wystarczajace.....Nie chcialbym sobie potem pluc w brode ze cos niedomaga i ze mam zbyt slabe piece
    Zleć wykonanie OZC (byle nie hydraulikowi) i będzie wszystko jasne.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony