dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 296
  1. #1

    Domyślnie żaluzje fasadowe-warto?

    Witam serdecznie.
    Jesteśmy z mężem na etapie wyboru okien. Intenstywnie zastanawiamy sie nad żaluzjami fasadowymi. Mamy w salonie dość duże przeszklenia i własnie tam chcielibyśmy je mieć. Przepłacilibyśmy około 3-4 tys w stosunku do rolet. Obawiamy się jednak tego, że taka żaluzja nie chroni tak przed zimnem jak zwykła roleta, a poza tym wydaje się nam ze może ona szybko ulec zniszczeniu....w sensie ze nie jest tak trwała jak roleta. Czy mamy rację? Może ktoś ma takie żaluzje? Jak to wypada w praktyce? Chętnie też zobaczyłabym jakies zdjęcia żaluzji już zamontowanych Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie jest tak ze żaluzja jest mniej trwała od rolet.
    żaluzja nie będzie tez żadną barierą termiczna.
    zadaniem żaluzji jest przysłonięcie światła
    tylko żaluzja ma też urok wizualny (no chyba że się komuś nie podoba)
    4 tys różnicy na jednej żaluzji ? coś strasznie dużo Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szprosy 391.jpg
Wyświetleń:	7951
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	269064

  3. #3

    Domyślnie

    Żaluzjami fasadowymi na pewno można precyzyjniej sterować zaciemnieniem pomieszczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie, nie....nie przepłacimy 4 tys na jednej żaluzji tylko ogółem. Tzn koszt rolet na cały dom to ok. 7 tys, natomiast żaluzje do salonu sypialni i kuchni + 3 rolety na małe okna wyszłyby nas ok. 11 tys. Żaluzje bardzo nam się podobają, tylko jakoś mamy obawy co do nich bo nie znamy nikogo, kto by w nie zainwestował Rozumiem witek86 że się zdecydowałeś na żaluzje i polecasz? A powiedz jaki to kolor żaluzji na załączonym zdjęciu (chyba ze to jakieś zdjęcie z internetu)?

  5. #5

    Domyślnie

    Gdybyś mieszkała np w Austri to byś zapewne miała znajomych z żaluzjami fasadowymi tam jest tego dużo. U nas jednak cena zniechęca inwestorów

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania.r Zobacz post
    Nie, nie....nie przepłacimy 4 tys na jednej żaluzji tylko ogółem. Tzn koszt rolet na cały dom to ok. 7 tys, natomiast żaluzje do salonu sypialni i kuchni + 3 rolety na małe okna wyszłyby nas ok. 11 tys. Żaluzje bardzo nam się podobają, tylko jakoś mamy obawy co do nich bo nie znamy nikogo, kto by w nie zainwestował Rozumiem witek86 że się zdecydowałeś na żaluzje i polecasz? A powiedz jaki to kolor żaluzji na załączonym zdjęciu (chyba ze to jakieś zdjęcie z internetu)?
    może masz liczone rolety jakieś tanie a żaluzje b.drogie

    Po woli inwestowanie w żaluzje u nas wchodzi bo już nie jest to cena jak np 2 , 3 lata wstecz gdzie różnica była taka że mało kto chciał montować
    fotka jest z naszej inwestycji już po elewacji , kolor okien i żaluzji to antracyt
    chyba jeden z najpopularniejszych bo zazwyczaj jest to standardowy kolor dla żaluzji.

    A i nie zdecydowałem bo na poddaszu nie ma gdzie wstawić żaluzji fasadowej
    Ale montujemy klientom
    pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ...
    o Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szprosy 391.jpg
Wyświetleń:	7951
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	269064
    Piękny obiekt - elewacja to marzenie dyrektora Zakładu karnego

    Jak można sobie taką krzywdę zrobić i to za taką kasę.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    może masz liczone rolety jakieś tanie a żaluzje b.drogie

    Po woli inwestowanie w żaluzje u nas wchodzi bo już nie jest to cena jak np 2 , 3 lata wstecz gdzie różnica była taka że mało kto chciał montować
    fotka jest z naszej inwestycji już po elewacji , kolor okien i żaluzji to antracyt
    chyba jeden z najpopularniejszych bo zazwyczaj jest to standardowy kolor dla żaluzji.

    A i nie zdecydowałem bo na poddaszu nie ma gdzie wstawić żaluzji fasadowej
    Ale montujemy klientom
    pozdrawiam
    My też jak bedzięmy mieć okna i ewentualnie żaluzje w antracycie. Tylko kurcze tak szczerze mowiąc patrząc na Twoje zdjęcie mysłalam że żaluzje są jakies srebrne....ale chyba po prostu w słońcu tak ten kolor wypada. A jeszcze jedno pytanie Twoje żaluzje są w kształcie litery C tak? Jak wygląda sprawa z zaciemnieniem? Bo podejrzewam że nie będzie zupełnie ciemno w pomieszczeniach, co można osiągnąć mając rolety.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania.r Zobacz post
    A jeszcze jedno pytanie Twoje żaluzje są w kształcie litery C tak? Jak wygląda sprawa z zaciemnieniem? Bo podejrzewam że nie będzie zupełnie ciemno w pomieszczeniach, co można osiągnąć mając rolety.
    Mozesz zamowic Zaluzje np Z 90 z uszczelka gomowa, sa troche drozsze ale, dzieki ksztaltowi i uszczelce prawie calkiem zaciemniaja pomieszczenie

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania.r Zobacz post
    My też jak bedzięmy mieć okna i ewentualnie żaluzje w antracycie. Tylko kurcze tak szczerze mowiąc patrząc na Twoje zdjęcie mysłalam że żaluzje są jakies srebrne....ale chyba po prostu w słońcu tak ten kolor wypada. A jeszcze jedno pytanie Twoje żaluzje są w kształcie litery C tak? Jak wygląda sprawa z zaciemnieniem? Bo podejrzewam że nie będzie zupełnie ciemno w pomieszczeniach, co można osiągnąć mając rolety.
    w żaluzjach możesz wybrać różne lamele (kształt) jeden zaciemniają całkowicie inne mniej.
    są też różne rodzaje prowadzeń a największa rozbieżność będzie przy różnych silnikach (ale tak samo jest przy roletach)
    fotka taka wyszła
    poszukam innej to później tu wrzucę
    pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Piękny obiekt - elewacja to marzenie dyrektora Zakładu karnego

    Jak można sobie taką krzywdę zrobić i to za taką kasę.
    haha o gustach się nie dyskutuję
    widzisz a taki domek mi odpowiada tylko tu jest zdjęcie południowej ściany a cały urok robi ściana zachodnia gdzie są 3 HS z żaluzjami fasadowymi.
    a wizja projektowa rewelacja

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    w żaluzjach możesz wybrać różne lamele (kształt) jeden zaciemniają całkowicie inne mniej.
    są też różne rodzaje prowadzeń a największa rozbieżność będzie przy różnych silnikach (ale tak samo jest przy roletach)
    fotka taka wyszła
    poszukam innej to później tu wrzucę
    pozdrawiam
    Bardzo proszę o kolejne fotki Dostaliśmy dziś wycenę z kolejnej firmy - żaluzje firmy Selt, kształt litery C, szerokość 80mm. Koszt 8200 (rolety na te okna wyszłyby ok. 5000). A tak w ogole na co zwrócić uwagę kupując żaluzje? Jakie silniki będą dobre? Wiem że są też lamele w kształcie litery Z, które dają większe zaciemnienie, ale jakos mi się nie podobają.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    [QUOTE=Charlie;6546034]Piękny obiekt - elewacja to marzenie dyrektora Zakładu karnego

    Jak można sobie taką krzywdę zrobić i to za taką kasę.[/QUOTE

    Zgadzam się w pełni.

  14. #14

    Domyślnie

    Teraz taka moda na "szopy"

  15. #15

    Domyślnie

    Koledzy, o gustach się nie dyskutuję i powiem Wam że o wiele bardziej mi się podoba taka chałupa niż "wypasiona" dworska chata co ni przypiął ni przyłapał do okolicy
    Polacy to sami ziemianie, bujdą dwór na dworze tylko hektarów im brak
    Poza tym zobaczcie ila na prostocie można kasy zaoszczędzić by wydać ją np. na wybudowanie domu pasywnego
    Dla mnie o wiele bardziej ważna jet ergonomia wnętrza niż zachwyt sąsiadów i ich zazdrość

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    [QUOTE=nikt ważny;6548706]Koledzy, o gustach się nie dyskutuję i powiem Wam że o wiele bardziej mi się podoba taka chałupa niż "wypasiona" dworska chata co ni przypiął ni przyłapał do okolicy
    Polacy to sami ziemianie, bujdą dwór na dworze tylko hektarów im brak
    Poza tym zobaczcie ila na prostocie można kasy zaoszczędzić by wydać ją np. na wybudowanie domu pasywnego
    Dla mnie o wiele bardziej ważna jet ergonomia wnętrza niż zachwyt sąsiadów i ich zazdrość[/Q

    Mnie się bardzo podobają proste chałupy, ale takie naprawdę proste, a nie w połączeniu z jakimiś spadzistymi dachami. Dworki na 10 arowych działkach nie są w moim guście wcale bo to takie silenie się prostego ludu na awans do szlachectwa . Żaluzje fasadowe mi jednak nie leżą. Zwolenniczką rolet również nie jestem.
    Ale ja i tak jakaś dziwna jestem - tak powiedziała sąsiadka kiedy szczerze oceniłam suknie ślubną jej córki.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    haha o gustach się nie dyskutuję
    widzisz a taki domek mi odpowiada tylko tu jest zdjęcie południowej ściany a cały urok robi ściana zachodnia gdzie są 3 HS z żaluzjami fasadowymi.
    a wizja projektowa rewelacja
    Witek fajny szpec od budowlanki jesteś ale z marketingiem to na bakier u Ciebie.
    Dawaj te HS z żaluzjami na FM - pochwal się
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    tyle szkoleń na marne
    w tygodniu brak czasu na pozrzucanie fotek a na weekend za dużo %%%
    ale jak tylko znajdę czas do pochwale się całym filmikiem
    a i ze względów twojego umiłowania do szkła będzie też coś dla Ciebie
    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    a jak maja sie zaluzje fasadowe z blachami oslonnymi? Nie powstaja tam mostki termiczne? A co gdyby zamiast blach oslonowych zamontowac skrzyneczki z plyty osb z odpowiednim ociepleniem? Posiada moze ktos cos takiego? Czy wizualnie nie zepsuje to uroku zaluzji fasadowych?

  20. #20

    Domyślnie

    Ocieplenie musi sie znajdować pod taka zaluzja lub musi ona być zamontowana na oknie / poszerzeniu. Zmiany blach osłonowych nic tu nie poprawia

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony