dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    a może tynki strukturalne? one mają fakturę... tylko nie wiem jak to z myciem tego

    a ta ściana to krzywa czy porowata? dołki ma? może by ten jej minus przerodzić w atut i jeszcze to podkreślić???

    zawsze możesz zrobić print screen (górny prawy róg klawiatury PrtSc) i wkleić w painta -> masz wtedy obrazek i możesz wrzucić tutaj
    Tynki strukturalne już widziałam w kuchni u kuzynki i klęła je jak nie wiem bo to zbieracze wszelkiego syfu i tłuszczu. Ściana jak to stary tynk z lat '80 - zaprawa cementowo-wapienna z piachem, krzywo położona, popękana, pozaprawiana gipsem bo wierciliśmy gniazdka i włączniki, ogólnie misz-masz że ręce opadają.

    Dzięki Karolina! Wklejam zatem w dwóch obrazkach moje skromne progi. Już wiem prawie na pewno że w kuchni nie będzie miejsca na kredens a w sypialni nie będzie szafy Konsmo z Ikea bo już ją wycofano. Generalnie plan to plan - zawsze ulega zmianie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	270659

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek2.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	270660

  2. #22

    Domyślnie

    a jakby pomalować olejną? te nierówności by były swoistym urokiem
    ja wiem, że tego się nie robi od dawna bo niemodne - ale to można trzeć i myć bez problemu...

    widzę, że jest Was troje
    piękne imię małej księżniczki!!
    no ale przemyśl te komody jeszcze - ja to bym dała wielką szafę na całą ścianę... trochę zagraci wiadomo, ale nie pomieścicie się w tych szafkach co narysowałaś... ubranka dziecka i zabawki! to zajmują tyle miejsca że ho ho
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    a jakby pomalować olejną? te nierówności by były swoistym urokiem
    ja wiem, że tego się nie robi od dawna bo niemodne - ale to można trzeć i myć bez problemu...

    widzę, że jest Was troje
    piękne imię małej księżniczki!!
    no ale przemyśl te komody jeszcze - ja to bym dała wielką szafę na całą ścianę... trochę zagraci wiadomo, ale nie pomieścicie się w tych szafkach co narysowałaś... ubranka dziecka i zabawki! to zajmują tyle miejsca że ho ho
    Dziękuję Karolino, imię które ukochałam sobie ze 100 lat temu!
    Rozumiem że mówisz o sypialni. Wymyśliłam sobie że docelowa szafa na wszystkie wielkogabarytowe łachy, obrusy, zasłony, pościele, koce będzie może w niefortunnym miejscu bo w salonie. Chcemy zabudować całą ścianę szafą ale nie z frontami z płyty tylko z białymi drzwiami ażurowymi, coś w ten deseń:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi_sklad_5.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	270665

    Może to kontrowersyjne biorąc pod uwagę metraż saloniku ale wydaje mi się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem a i tak na tę ścianę nie mam innego pomysłu. W zasadzie nie będzie to calutka ściana zabudowana bo po środku chcemy sklecić coś ala kredens/witrynę na skorupy i inne pierdoły. Co by nie było to cenna uwaga i jak już będzie podłoga to przemyślę to co napisałaś, być może twój pomysł chwyci. A komody Malm uwielbiam, aktualnie mam jedną i łóżko też Malm stąd to umieszczenie w planach. Z resztą ciężko by mi było się z nią rozstać bo wbrew pozorom na ubrania Polki jest idealna.

    Co do olejnej to nie wiem, też o tym myślałam. Chyba bym musiała zobaczyć gdzieś taką ścianę...

  4. #24

    Domyślnie

    Magda chyba nie zauważyłaś mojego wpisu. Napisałam, że tablicowa jest też biała - i w innych kolorach (link wkleiłam)

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kasia67

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witaj Magda,
    Podoba mi się Wasz zapał, będę podglądać.
    Pozdrawiam
    Kasia

  6. #26

    Domyślnie

    Podoba mi się wizja ażurowej szafy w salonie - przyda się Wam na pewno i mimo że spora, będzie wyglądać lekko

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjana Zobacz post
    Magda chyba nie zauważyłaś mojego wpisu. Napisałam, że tablicowa jest też biała - i w innych kolorach (link wkleiłam)
    Zauważyłam, przepraszam ale tak jestem ostatnio rozkojarzona że niektóre rzeczy mi umykają, po prostu zapomniałam o twoim wpisie. Dzięki za pomysł, przyjrzę się bliżej tej farbie, to też dobre rozwiązanie.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia67 Zobacz post
    Witaj Magda,
    Podoba mi się Wasz zapał, będę podglądać.
    Pozdrawiam
    Kasia
    Dziękuję Kasiu, zapraszam częściej.
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post
    Podoba mi się wizja ażurowej szafy w salonie - przyda się Wam na pewno i mimo że spora, będzie wyglądać lekko
    Jejku dzięki że to powiedziałaś - "lekko"! Mi też się wydaje że poprzez ażury będzie delikatnie pomimo sporej zabudowy. Z resztą nie chcę żeby była bardzo głęboka, myślę że 60-65cm wystarczy.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madzior999 Zobacz post
    Jejku dzięki że to powiedziałaś - "lekko"! Mi też się wydaje że poprzez ażury będzie delikatnie pomimo sporej zabudowy. Z resztą nie chcę żeby była bardzo głęboka, myślę że 60-65cm wystarczy.
    Idź na czuja - na razie Cię nie zawodzi Lubię takie "żaluzjowe" szafy - aktualnie używam takiego frontu do zakrycia licznika gazowego - nie dość, że przestało straszyć, to jeszcze jest cyrkulacja powietrza.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post
    Idź na czuja - na razie Cię nie zawodzi Lubię takie "żaluzjowe" szafy - aktualnie używam takiego frontu do zakrycia licznika gazowego - nie dość, że przestało straszyć, to jeszcze jest cyrkulacja powietrza.
    Dzięki za komplement, miło mi bardzo. Właśnie właśnie, o to też mi chodzi - cyrkulacja.

  12. #32

    Domyślnie

    skoro tak lubisz komodę malm, to postaw ją pod oknem (toaletkowe miejsce) a tu daj szafę... teraz ubranka małej mieszczą się w komodzie - też mi się na początku mieściły... ale szybko ten czas minął
    zabudowałabym całą ścianę po sam sufit - nawet też tymi żaluzjowymi drzwiami - są super i też je będę miała
    dodatkowo pawlacz nad drzwiami - mam tak u siebie w obu pokojach - miejsca na graty nigdy nie będzie za wiele - a to pod sufitem to nie przeszkadza w niczym a szafka pełna na full
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    skoro tak lubisz komodę malm, to postaw ją pod oknem (toaletkowe miejsce) a tu daj szafę... teraz ubranka małej mieszczą się w komodzie - też mi się na początku mieściły... ale szybko ten czas minął
    zabudowałabym całą ścianę po sam sufit - nawet też tymi żaluzjowymi drzwiami - są super i też je będę miała
    dodatkowo pawlacz nad drzwiami - mam tak u siebie w obu pokojach - miejsca na graty nigdy nie będzie za wiele - a to pod sufitem to nie przeszkadza w niczym a szafka pełna na full
    Wpadł mi kiedyś pomysł pawlacza ale ja mam jakąś cholerną fobię że zaraz mi przytłoczy pomieszczenie więc na tę chwilę się nie zdecyduję. Potem kto wie...

  14. #34

    Domyślnie

    Potrzebuję inspiracji na temat baterii łazienkowych, poniżej wklejam zdjęcia umywalek wpuszczanych (tylko takie biorę pod uwagę) które mi się podobają i zapewne którąś z nich zakupię:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cersanit Ontario.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	271309

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Duravit D Code.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	22,7 KB
ID:	271310

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kerra kr 129.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	26,5 KB
ID:	271311

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kerra kr 132.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	271312

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Koło Nova Pro.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	271314

    Będę wdzięczna za info jeśli komuś się rzuci w oczy umywalka w podobnym stylu i przynajmniej na szerokość ok. 60cm. To samo z bateriami prysznicowymi, bez deszczownicy.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Ja się inspirowałam przy wszystkich zakupach Ceneo. Wybierałam temat i jechałam od najtańszych i wyszukiwałam w różnych tanich opcjach a po porównaniu zastanawiałam się czy warto dopłacić czy lepiej brac proste ale tanie
    Powiedz, że Cię zainspirowałam

    Otworzyłam mojego exela i wklejam to co sobie po poszukiwaniach zapisałam Jeszcze nie kupiłam. Bo mam dwie łazienki i w jednej mam owalną umywalkę w drugiej prostokątną - stąd ostre i miękkie linie propozycji:

    Giceppo Gelida 5812203C 159 zł





    Deante Quadrato BOQ 021M 169 zł





    Novoterm Loge Selena chrom SE01 170 zł





    i wypas:
    Deante Elipsa BQE 021M 409 zł





    a do kuchni:
    FRANKE DIXI CHROM 199 zł - i taki kupiłam tylko znacznie taniej


  16. #36

    Domyślnie

    Ja też szukam na ceneo Tylko z bateriami do łazienki mam problem, jak to mój mąż mówi "natury fizycznej - tego co ty chcesz jeszcze nikt nie wymyślił!"

    Pierwsza bateria mi się podoba i też rozmyślałam o czymś w tym stylu tylko cholera nie wiem czy będzie mi się chciało manewrować kurkami żeby uzyskać pożądaną temp. wody... Ja wiem że to może błahe ale serio może mnie to denerwować niestety.
    Druga kojarzy mi się baaaardzo źle z tą:

    http://www.leroymerlin.pl/armatura-l...0990,l592.html

    Ciekła niemiłosiernie, nie polecam!
    Trzeciej im dłużej się przyglądam tym bardziej mi się podoba
    Czwarta to nie moja bajka a do kuchni poszukuję baterii z wylewką/wyciąganym prysznicem tyle że coś porządnego w cenie do 200zł jest ciężko znaleźć.

    P.S. Andariel oglądałam rodzinne zdjęcia u Ciebie - jesteście bardzo pozytywni, super energia! No i nie wiem czy skądś się nie znamy ale może mi się wydaje.....

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Jeśli mieszkałaś w dzieciństwie w okolicy Stegien / Służewa nad dolinką to może stąd, chociaż bardzo sie zmieniłam...

    A co do baterii, to w życiu nie kupię z dwoma kurkami - wściekłabym się
    Wtedy szukałam wszystkiego i mocno byłam zestresowana. Teraz gdy już mieszkamy wydatki będą się rozkładać. Nie mam pojęcia kiedy będziemy robić dolną łazienkę więc mam i czas i fundusze ewentualne zbiorę na coś. Nawet nie szukam, bo to wszystko tyle trwa, ze się nie nakręcam

    A do górnej łazienki kupiłam już ale całkiem inną niż tu wymieniłam, bo planowałam do niej podtynkową a w końcu kupiłam wysoką nablatową. Brzydką ale przecena była w hurtowni, gdzie płytki zamawiałam, to kupiłam , bo kosztowała 300 z hakiem a te wysokie stojące drogie więc pomyślałam skoro jest okazja a ja mam kasę, to trzeba to wykorzystać

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    Jeśli mieszkałaś w dzieciństwie w okolicy Stegien / Służewa nad dolinką to może stąd, chociaż bardzo sie zmieniłam...

    A co do baterii, to w życiu nie kupię z dwoma kurkami - wściekłabym się
    Wtedy szukałam wszystkiego i mocno byłam zestresowana. Teraz gdy już mieszkamy wydatki będą się rozkładać. Nie mam pojęcia kiedy będziemy robić dolną łazienkę więc mam i czas i fundusze ewentualne zbiorę na coś. Nawet nie szukam, bo to wszystko tyle trwa, ze się nie nakręcam

    A do górnej łazienki kupiłam już ale całkiem inną niż tu wymieniłam, bo planowałam do niej podtynkową a w końcu kupiłam wysoką nablatową. Brzydką ale przecena była w hurtowni, gdzie płytki zamawiałam, to kupiłam , bo kosztowała 300 z hakiem a te wysokie stojące drogie więc pomyślałam skoro jest okazja a ja mam kasę, to trzeba to wykorzystać
    No widzisz, nie tylko ja mam awersję do dwukurkowych. Coś w nich jest że patrząc na taką, w głowie od razu pojawia się problem.
    Mój Mariusz, odwrotnie niż ja, nie jest zwolennikiem kupowania "na zapas" jak jest okazja bo "po co". A ja wolę mieć już z głowy temat i wolę zakupić tym bardziej jak jest przecena.
    Cholera, zaraziłaś mnie tą baterią Novoterm i cena kusi.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azalka76
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    198

    Domyślnie

    Domek ma potencjał, poza tym ja uwielbiam takie metamorfozy-przebudowy. Można z niego zrobić malutkie cacuszko. Szachownica na podłodze super. Będę podgladać.

  20. #40

    Domyślnie

    Troszkę mnie nie było bo się urlopowałam z mężem i dzieckiem. To był nasz wakacyjny debiut jako świeżo upieczonych rodziców i w życiu bym nie pomyślała że będzie hardcore! Ciągłe sprzeczki i nerwy to był chleb powszedni. Jedyne co nas cieszyło to uśmiech Poli podczas zabaw na plaży no i ładna pogoda.

    Ale nie o tym chciałam napisać. Od wczoraj walczymy z Mariuszem na budowie. Zagruntowaliśmy i pomalowaliśmy wstępnie sypialnię i łazienkę. Łazienka miała być na gotowo ale okazuje się że farba nie kryje tak dobrze. Jestem mega wkurzona! Na farbę bo kryje do d.... i na męża bo powiedział że jej więcej nie kupi. Ten "cudowny" specyfik to Magnat Ceramic, po trzech warstwach i tak przebija. Nie wiem co dalej robić, na tę chwilę tak zostawię i będę próbowała udobruchać poślubionego żeby dokupić farby. Kolejną jej wadą jest to że przy zrywaniu taśmy zabezpieczającej przed ubrudzeniem płytek farba na krawędzi odrywa się. Porobiłam zaprawki ale wygląda to i tak kiepsko. Wydajność z opakowania - śmiech na sali - do 14m2 z litra przy jednej warstwie... My mieliśmy jakieś 7-8m2 do pomalowania, na trzecią warstwę nie wszędzie starczyło więc malowaliśmy tam gdzie było widać płytę g/k a i tak widać. Dawno się tak nie przejechałam! Ahhh życie!
    Poniżej fotki łazienki sprzed i po malowaniu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1495.JPG
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	273353Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1003.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	273354
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1492.JPG
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	273355Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1001.JPG
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	6,2 KB
ID:	273356
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1493.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	273357  

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony