dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    albercik5

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    1

    Domyślnie Budynek gospodarczy, odległość od sąsiada

    Witam wszystkich forumowiczów,
    jestem tu nowy, więc jeśli temat założyłem w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie.

    Moje pytanie wygląda następująco.

    Zamierzam na zabudowanej działce postawić sobie pomieszczenie gospodarcze (poniżej 25m2, nie murowane), według warunków dotyczących pomieszczeń gospodarczych. Mam problem z sąsiadem i chciałbym zapytać ponieważ nie wiem czy dobrze interpretuje przepisy budowlane w tym wypadku.
    Takie pomieszczenie gospodarcze można wybudować bez pozwolenia, jedynie konieczne jest zgłoszenie takiej budowy. Tu pojawia się moje pytanie. W jakiej odległości od granicy działki z sąsiadem mogę pobudować to pomieszczenie? Czy muszę mieć zgodę sąsiada? W przepisach natknąłem się na informację, że pomieszczenie może znajdować się w granicy działki lub 1,5 m od niej, czy to znaczy, że nie może znajdować się np 0,7 m od granicy działki? Co w takim przypadku z oknami po stronie sąsiada, rozumiem, że nie może ich być?

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
    Albert

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli odległość od granicy działki będzie mniejsza niż 3m dla ściany bez okna - sąsiad z "urzędu" jest stroną.

    Jeśli na sąsiedniej działce jest dom, to odległość nie może być mniejsza jak 7m - przy założeniu, że jedna ściana ma okna, a druga nie ma okien
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    budynki gospodarcze można lokalizowac w granicy działek budowlanych o ile ich długośc nie przekracza 5,5 m a wysokość 3 m

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dokładnie to jest tak jak piszesz ale z uwzględnieniem:

    § 12. 1. Jeżeli z przepisów § 13, 60 i 271-273 lub przepisów odrebnych okreslajacych dopuszczalne
    odległosci niektórych budowli od budynków nie wynikaja inne wymagania.........
    § 271. mówi o minimalnej odległości od ścian miedzy budynkami.

    Nie dotyczy jeśli ściana jest wykonana jako oddzielenia p.poż - co jest istotne, bo ma to być "budynek" niemurowany (nie wiem co to znaczy).

    Przy czym może być w granicy lub w odległości nie mniejszej jak 1,5m od granicy.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 19-07-2014 o 09:38
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony