dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 65
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1285
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    och moja tapeta inspiracyjna na pulpit Z inspiracjami tak już jest, że życie się z nimi trochę rozmija Wybierałam do niej tylko kominki w jednym konkretnym układzie. Inne moje inspiracje kominkowe tu ale niewiele, bo jak juz złapałam czego chcę przestałam zbierać inspiracje

    o ten Ci chodzi? ---LINK---
    wygląda na beton albo jakiś tynk lub farbę strukturalna od biedy ale chyba beton
    Dokładnie to zdjęcie. Ale farby strukturalne też nadają się na kominek i niektóre są bardzo dekoracyjne, może właśnie to rozważę, tylko żeby była łatwa do nałożenia, nie mam wprawy i nie wiem czy taki fajny wzorek wyszedłby mi.

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar b_stroz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam puk puk, ja do Ciebie Pestko stukam Zaraz wkleję(postaram się) zdjęcie mojego kominka. A stukam nie bez powodu- widziałam jak cudnie umiesz doradzić dodatki i zrobić wizualizacje a ja mam tysiące dylematów Czy jest szansa na pomoc? Miauuu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141109_170314.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	288216   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141109_170327.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	288217   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141109_170639.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	288218   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141109_170645.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	288219  
    marzenia........się spełniają

  3. #243
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał b_stroz Zobacz post
    Czy jest szansa na pomoc? Miauuu
    Kominek całkiem ładny tylko widok ognia praktycznie zerowy
    Pal suchym drewnem wtedy nie będziesz musiała malować płomieni na szybie ...

    Co to za wkład ?

    Czy mebelek pod telewizorem nie za bardzo się nagrzewa ?
    Darek B

  4. #244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar b_stroz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mebel się nie nagrzewa- nie ma z tym problemu może to trochę zasługa tego, że kominek nagrzewa prawie cały domek za pomocą systemu nawiewów a widok ognia ok tylko dopiero się rozpalało w kominku a wkład to supra cosmos
    marzenia........się spełniają

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, qrcze, czemu ja nie dostaję powiadomień z mojego własnego wątku

    Sama tu dawno nie byłam. Przepraszam wszystkich, ale ciężko ostanio pracowałam.
    Od jutra się poprawię.

    b_stroz, pisz czego oczekujesz, bo w tej chwili, to mogę Ci tylko powiedzieć, że obudowa ma za dużo różnych elementów. Uprościłabym i to bardzo.
    Co Ty tam masz jako półkę pod paleniskiem? A po bokach te ryflowane poprzecznie elementy?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #246
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar b_stroz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hi hi , kominek zostaje taki jak jest, ja tak tylko zaczepnie Pestko do Ciebie bo mam jak zwykle problem co gdzie powiesić a czego nie itd. A z tego co widziałam to świetne wizualizacje robisz A i nie wiem jak założyć swój wątek zielona jestem
    marzenia........się spełniają

  7. #247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    b_stroz ... masz fatalnie zaprojektowane i zamontowane kratki wylotowe w kominku ... i mają zalewie ok. 1/3 - powierzchni, która powinna być faktycznie na wylotach w obudowie (powierzchnia wylotów w rozprowadzeniach się tu nie liczy, bo można np. te wszystkie rozprowadzenia pozamykać).
    Twój kominek jest nowy a już widać na ścianach smugi poprzypalanego kurzu - po jednym, dwóch sezonach ściany naprzeciwko kratek będą wręcz czarne ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    b_stroz ... masz fatalnie zaprojektowane i zamontowane kratki wylotowe w kominku ... i mają zalewie ok. 1/3 - powierzchni, która powinna być faktycznie na wylotach w obudowie (powierzchnia wylotów w rozprowadzeniach się tu nie liczy, bo można np. te wszystkie rozprowadzenia pozamykać).
    Twój kominek jest nowy a już widać na ścianach smugi poprzypalanego kurzu - po jednym, dwóch sezonach ściany naprzeciwko kratek będą wręcz czarne ...
    Pozdrawiam.
    Sorry, że trochę nie na temat, zwłaszcza Pestko sorry. Widząc kominki u znajomych zauważyłam, że przy wylotach u góry ściany są brudne. To samo dotyczy wylotów z kanałów dgp. Z czego to wynika? W jaki sposób uniknąć podobnych ozdobników?

  9. #249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar b_stroz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    b_stroz ... masz fatalnie zaprojektowane i zamontowane kratki wylotowe w kominku ... i mają zalewie ok. 1/3 - powierzchni, która powinna być faktycznie na wylotach w obudowie (powierzchnia wylotów w rozprowadzeniach się tu nie liczy, bo można np. te wszystkie rozprowadzenia pozamykać).
    Twój kominek jest nowy a już widać na ścianach smugi poprzypalanego kurzu - po jednym, dwóch sezonach ściany naprzeciwko kratek będą wręcz czarne ...
    Pozdrawiam.
    kominek jest już 4 rok i ściany są czyste to tylko cień od kratek, zdjęcie było robione przy sztucznym świetle, na kominek nie narzekamy
    marzenia........się spełniają

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Sorry, że trochę nie na temat, zwłaszcza Pestko sorry. Widząc kominki u znajomych zauważyłam, że przy wylotach u góry ściany są brudne. To samo dotyczy wylotów z kanałów dgp. Z czego to wynika? W jaki sposób uniknąć podobnych ozdobników?
    Tu masz odpowiedź dlaczego tak jest: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6665043

    Darek nie jest wylewny, ale tym razem go poniosło...

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    b_stroz ... jeżeli jest tak jak piszesz, to oznaczało by że przez te kratki powietrze nie jest wydmuchiwane lecz przeciwnie - zaciągane do rozprowadzeń. Tak do końa nie jest to poprawne pod względem technicznym.
    Kejt_R ... to szeroki temat, pojawiający się od zawsze na FM - odpiszę troche później, bo pewnie trochę to zajmie.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar b_stroz
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to powietrze zasysane jest dołem i pod wylewką jest dopływ powierza z podwórka. a u góry na pewno dmucha ciepłe powietrze, można też te nadmuchy pozamykać .Ten nadmuch z zewnątrz też można zamknąć ale w zimie mimo wszystko nieraz jak nie korzystamy z kominka to czuć ,że ciągnie zimne powietrze. Ale tak jak pisałam ściany na razie są czyste, pewno za jakieś 2 lata i tak będzie całość do malowania a na piętrze mamy zainstalowany wymuszony nadmuch uruchamiający się przy odpowiedniej temp. Na razie jest ok.
    marzenia........się spełniają

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał b_stroz Zobacz post
    Hi hi , kominek zostaje taki jak jest, ja tak tylko zaczepnie Pestko do Ciebie bo mam jak zwykle problem co gdzie powiesić a czego nie itd. A z tego co widziałam to świetne wizualizacje robisz A i nie wiem jak założyć swój wątek zielona jestem
    Jest na forum informacja ja założyć wątek. Sama z niej kiedyś korzystałam. Wpisz w wyszukiwarkę, to pomorze Ci znaleźć. To nic trudnego.

    Wieszać to ja chyba za Ciebie raczej nie powinnam, bo sądząc po kominku nie trafię w to co lubisz. Wizualizacje czasem robię, jako dopowiedzenie do pomysłu na kominek, albo schody, łazienkę. To taka moja fanaberia. Dobieram się wtedy do całego wnętrza i robię co mi się podoba, a forumki, albo z tego korzystają, albo nie. Robię to, ponieważ uważam, że żaden element wnętrza nie może istnieć i być ładny sam w sobie. Jedno jest zależne od drugiego i tylko całość pomysłu wydobywa urodę konkretnego fragmentu aranżacji.


    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Sorry, że trochę nie na temat, zwłaszcza Pestko sorry. Widząc kominki u znajomych zauważyłam, że przy wylotach u góry ściany są brudne. To samo dotyczy wylotów z kanałów dgp. Z czego to wynika? W jaki sposób uniknąć podobnych ozdobników?
    Kejt, pisz ile chcesz. Inspiracje to bardzo szerokie słowo. Znakomicie dotyczy wiedzy o właściwym wykonaniu kominka
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #254

    Domyślnie

    ]Witam

    a jakie macie inspiracje do zabudowy tej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1200.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	288394 wnęki z "odzyskiwaczem "ciepła

    i widok z drugiej strony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	101_7802.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	288395

  15. #255

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek-nowoczesny81.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	288396

    czy ktos moze rozpoznaje swoj kominek ?
    bo nie pamietam skad ta wizualizacja

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    ]Witam

    a jakie macie inspiracje do zabudowy tej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1200.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	288394 wnęki z "odzyskiwaczem "ciepła

    i widok z drugiej strony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	101_7802.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	288395
    No wiesz....może coś z tego? https://www.google.pl/search?q=Bia%C...w=1267&bih=659

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał sterowiec40 Zobacz post
    ]Witam

    a jakie macie inspiracje do zabudowy tej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1200.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	288394 wnęki z "odzyskiwaczem "ciepła

    i widok z drugiej strony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	101_7802.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	288395
    trochę szerszy plan mogę poprosić coś znajdę
    Tę wnękę chceszpozostawić otwartą, czy zabudować?
    Co lubisz - cegla, drewno, beton, kafle ceramiczne, tynk?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #258

    Domyślnie

    Najlepiej jak by ta zabudowa była "rozbieralna" abym miał dostęp do wyczyszczenia rur wymiennika . Może też być kratka w tej obudowie
    Fotka 1 to widok od kuchni , fotka 2 z pokoju

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kasia67

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dziś podpaliliśmy pierwszy raz nasza kózkę. Brak jeszcze podłogi pod nią, trzeba zlikwidować gniazdo elektryczne obok i duuuuużo innych prac, ale cieszę się bardzo, że jest! Mam nadzieje, że zdjęcie załączy się prawidłowo..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0102.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	288570

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kasiu, odwróciłam
    Jaki masz plan jeśli chodzi o wykończenie otoczenia kózki ?

    Nazwa:  Kasia67-kozka_DSC_0102.jpg
Wyświetleń: 499
Rozmiar:  81,4 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 13 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony