dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 95
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1881
  1. #881
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    U mnie PW z ytonga trzymał ładnie wymiary i się elegancko składał w całość. Ja mogę polecić. Właśnie dlatego co pisałeś wolałem ytonga niż kombinować czy to z solbetem czy z czymś innym. Ogladałem termalikę i tam dla mnie porażka była. A widziałem dom z termaliki jak budują to dla mnie masakra, rogi poutrącane, szpary i potem pakowali klej w dziury.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  2. #882
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Mam podobne doświadczenia z P+W - według mnie niczego dobrego to nie daje. I tak smarowałem pionowe spoiny, a przez ten grzbiet jest trudniej zrobić szczelnie. No i trzeba dobierać odpowiednią stronę pustaka do docinki (czy od strony pióra, czy wpustu), a na dodatek miejscami trzeba ścinać pióra... nieraz już po położeniu pustaka i posmarowaniu klejem, więc taki klej z kawałkami pustaka jest do zeskrobania i wywalenia. Działówki budowałem z gładkich i było dużo lepiej, ściana wychodziła równa i budowało się szybko.

  3. #883

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    tutaj w 11:40 pokazują odcinanie, gipskartonitd o tym mówił ale nie pokazywał, podobno ładnie odchodzi. Zobaczymy. Ponieważ nigdzie indziej nie znalazłem innej informacji będę taśmę odklejał, pomaluje jednokrotnie i potem przed drugim malowaniem dam akryl i na to ostateczna warstwa.



    wiem, ale czasami już od początku miałem za gęstą albo za rzadką, a dolewanie albo dosypywanie słabo się sprawdzało.
    175g Vario to 7,5cm kubeczka 0,2l licząc od dna - miałem wagę na budowie. Do tego 100g wody. Czym to odmierzyć bardzo szybko się nasuwa.

  4. #884
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .... jak masz sufitu 1XX metrów to bierz żyrafę. Uniflott ma nie tylko konsystencje gipsu budowlanego ale też tak samo się szlifuje... Przypuszczam że Vario jest podobne

  5. #885
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Mam swoja zyrafe. Kupilem dobra w dobrej cenie. Mam tez odkurzacz za punkty vitay wiec zestaw jest. Musze przejechac sufity i sciany. Wiec troche tego bedzie.

  6. #886
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    No dobra, to może teraz coś dla oka. Który wariant wybrać? Mam faworyta ale chciałbym poznać opinię osób trzecich.

    Wariant nr I



    Wariant nr II



    Wariant nr III



    Wariant nr IV

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #887
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    to ja zacznę ..
    Wariant II to szok - OJOM, prosektorium..

    Ja bym wybrał III - to też takie generalizowanie do podłogi w drewnie - ale wersja IV - która błyszcczy połyskuje odbija pod nogami to kieruje moje zainteresowanie do tradycji

  8. #888
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja bym l jedynkę, ale zona nie chce białych drzwi i wyjdzie chyba trójka.

  9. #889
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja bym brak 3.
    A to białe to kobiety by mini nie mogły nosić bo by się odbijało ������

  10. #890
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Widzę że samoroby czujne Wersja z białymi drzwiami to oczywiście nie białe ściany w korytarzu - ale nie wiadomo jeszcze jakie
    Moim faworytem jest wersja IV, zawsze chciałem mieć taką podłogę, w rzeczywistości nie bedzie się tak błyszczeć i odbijać jak w wizualizacji. Tak wygląda w salonie:



    Jest jeszcze opcja na gres drewnopodobny na 9/10 pow. korytarza - trzeba to zwizualizować
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #891

    Domyślnie

    Wg mnie 2, najlepsza opcja żeby to potem ożywić dodatkami w kolorach, wiesz jakiś obrazek albo odjechana rama, jakiś posągowy dzban z gliny.... itd itp
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  12. #892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Plytki w salonie to na Sycylii, a nie u nas. Poza tym takie lustro jest śliskie i sie rysuje i mało to przytulne, ale de gustibus nie dyskutantus.
    Jak robisz wizualizację?

  13. #893
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Wizualizacje robię tak, nie mam czasu i przede wszystkim cierpliwości na dłubanie w jakimś artlantisie czy innym kdmaxie. Nie powiem że nie umiem bo kiedyś coś tam robiłem, ale to nie moja działka. Płytki będą na bank, na 90% białopodobne, 10% to płytki drewnopodobne takie jak na wizualizacji, tubądzin jakiś , bo np. dzisiaj uzyskałem 15% zniżki
    Ponieważ na drzwi czeka się około 6 tygodni to musze już zamawiac. Prawdopodobnie kupię z erkado albo z polskone, w wersji bezprzylgowej bo fajnie wyglądają.
    Macie może jakieś opinie o drzwiach tych firm? Kupiłbym z Asilo ale cena...
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #894
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja tam wolę bosą stópką po ciepłym i dzieciom nie pilnować skarpetek na nogach, a dizajn sobie pooglądam na wystawce w meblowym.

    Kiedyś kupiłem meble wenge i klamki kanciaste, bo mi się bardzo podobały, a teraz całe meble upaprane dziecięcymi rączkami, a ja z żoną cali poobdzierani tymi klamkami. Mówiłem to znajomej z roboty, która się ostatnio budowała, ale ona też tylko kanciaste i kanciaste i nic, tylko płytki w salonie. Teraz przyznaje, że po pół roku ma klamek dosyć i chce je wymieniać, a po wyłączeniu ogrzewania płytki zimne i nie ma mowy o chodzeniu na bosaka. Ale na gościach wrażenie wywiera.

    Mnie na szczęście nikt nie odwiedza, to sobie mogę zrobić wygodnie. A drzwi to sobie weź nie bezprzylgowe, magnetyczne, albo inne wyszukane, tylko po prostu ciężkie i solidne, żeby tłumiły dźwięki. Oprócz tego kolor uniwersalny (czyli jakiś jesion, sosna, albo całkiem biały) i masz na lata, dopasowane do każdego koloru ścian.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 04-04-2016 o 10:12

  15. #895
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .. no ja robię płytki gdzie musze - czyli salon bo wyjscie na taras, korytarz i wiatrołap nie wiem jak by nawet te najlepsze panele wytrzymały piasek i kamyczki pod butami...
    Drzwi wybierałem "wagą" , abym czuł że coś otwieram i zamykam, dodatkowo akustyka

  16. #896
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Mnie na szczęście nikt nie odwiedza, to sobie mogę zrobić wygodnie
    hehehe padłem

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    .. no ja robię płytki gdzie musze - czyli salon bo wyjscie na taras, korytarz i wiatrołap nie wiem jak by nawet te najlepsze panele wytrzymały piasek i kamyczki pod butami...
    Drzwi wybierałem "wagą" , abym czuł że coś otwieram i zamykam, dodatkowo akustyka
    Czyli jakie wybrałeś?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #897
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Rozterek ciąg dalszy. Mam dwie opcje rozłożenia szafek w kuchni.

    Opcja A:



    Opcja B:



    Ktróry wariant lepszy? Oczywiście ten z mniejsza ilością będzie tańszy, ale znowu powstaje problem z zagospodarowaniem ściany - bo pomalowany tynk nie wchodzi w grę, albo jakieś szkło albo inna łatwa w "obsłudze" okładzina.
    Nam się podoba bardziej opcja B, bo jest "lżejsza" tylko nie wiem jak i czym wykończyć tą ścianą za okapem. Ja widziałbym to tak:
    Niestety tylko szkic bo w kolorze słaba jakość (korzystam z programu PRO100 w wersji demo)



    Liczę na jakieś praktyczne wskazówki, bo może o czymś nie wiem albo tak się nie robi.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #898
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Może jakiś stiuk wenecki?



    Ewentualnie blacha nierdzewna szczotkowana, tylko musiałbyś ją jakoś polakierować, żeby nie zostawały odciski palców.

  19. #899
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    hehehe padłem



    Czyli jakie wybrałeś?
    http://www.dre.pl/index.php/home/ramowe/premium

  20. #900
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Najpierwej powiedz z czego bedziesz murowal
    Ja moge sie madrzyc o murowaniu z tego z czego sam robilem. Czyli z silki i BK.
    Silka - nie polecam. Ciezkie to i male i wolno sie muruje. Chyba ze bardzo zalezy Ci na akumulacji i akustyce jak mi to wtedy na dzialowki super.
    BK - moim zdaniem do murowania najlepszy. Teraz bym doplacil do ytonga bo ma lepszej jakosci bloczki czyt. bardziej rowne. Co do samego murowania to polecam bialy klej 0.1 z solbetu albo inny bialy. Sa lepsze niz szare i ladniej to potem wygląda Do ciecia pila z marketu za 70 zl albo jak masz dojsc8e to dewalta elektryczna - jednym slowem jest zajebista.
    Jakies wskazowki... hmm spryskuj bloczki woda przed nalozeniem kleju i ja bym juz nie bral pioro wpust tylko zwykle i kleil pionowe laczenia. Szczelniej i pewniej. Co tam jeszcze... nie oplaca sie isc w BK wiekszej gestosci niz 500 w przypadku domow jednorodzinnych.
    Jak masz jeszcze pytania to wal smialo.
    Pozdro
    Chciałem robić z BK, ale warunki postawione przez konstruktora mnie do tego zniechęciły. (zbrojenie w co trzeciej spoinie oraz trzy ostatnie warstwy i tak do wymurowania z Silki) Z tego względu zdecydowałem się na Silkę. Wczoraj przenosiłem bloczki z dwóch palet i już wiem, że będzie ciekawie przy murowaniu. Moje pytanie było głównie nastawione na wskazówki co do trzymania wymiarów (pion, poziom i linia ścian). Jesteś w stanie coś podpowiedzieć ze swojego doświadczenia?

Strona 45 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony