dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Przydomowa oczyszczalnia - kilka pytań.

    Witam serdecznie forumowiczów.

    To mój pierwszy post na forum muratora w związku z czym witam wszystkich.

    Mam pewien kłopot, mianowicie "przejęliśmy" z dziewczyną niedokończoną budowę domu (od rodziców) i chcielibyśmy ją kontynuować. Niestety w kwestii budowy, materiałów i ogólnie wiedzy budowlanej jest bardzo słabo (mam zamiar się podszkolić).

    Dom jest już postawiony w stanie hmmm surowym. Ściany, dach, rury i okna że tak powiem są. Zostało do zrobienia: szambo/oczyszczalnia, wylewki, piec i ogrzewanie.

    W tym poście chciałbym zapytać o szambo / przydomową oczyszczalnię.
    Wiem, że temat pewnie już wałkowany ale w związku z brakiem wiedzy w temacie nawet pomimo wyszukiwania ciężko mi konkretnie znaleźć odpowiedzi na poniższe pytania:

    1 - Dom był planowany na szambo. Pytanie czy mogę teraz zainstalować przydomową oczyszczalnię z drenażem bez zmian w planach lub innych dokumentach? Czy może powinienem dokonać jakichś zmian (i w czym)? Na stronie OBI zalazłem taki wpis "Decyzja o budowie przydomowej oczyszczalni ścieków nie zależy tylko od nas. Przede wszystkim decyduje o tym gmina lub starostwo oraz warunki gruntowo-wodne panujące na naszej działce." - czy to oznacza, że gmina musi mi dać pozwolenie na taką inwestycje?

    2 - Czy przy instalacji takiej oczyszczalni muszą być spełnione jakieś warunki np. odległości od granic działki, odpowietrzenia itp.?

    3 - Czy lepiej powierzyć zrobienie to firmie czy może lepiej zakupić tego typu oczyszczalnie w markecie i zainstalować ją własnymi siłami (np. wynajmując koparkę itp.)

    4 - Czy może na starcie lepiej po prostu wybrać szambo?


    Z góry przepraszam jeśli komuś te pytania wydadzą się "głupie", jak wspomniałem jestem w tym nowy a rodzaj pracy jaką wykonuję nie daje mi zbyt wiele czasu na "kopanie" w temacie.

    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2

    Domyślnie

    http://oczyszczalnie.e26.eu/przepisy-budowlane.php

    Ten link rozwieje wątpliwości.
    Nawiasem mówiąc znalezienie go w google zajeło mi jakieś 4 sekundy
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony