dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie Przeróbka pieca na pellet

    Witam,

    Noszę się z zamiarem przerobienia pieca z ekogroszku na pellet (proszę nie pytać dlaczego).
    Wiąże się to z wymianom palnika, jeden z forumowiczów zaproponował mi palnik ecofire E+ lub ES+,
    Czy ktoś użytkuje te palniki? Czy palnik z funkcją samoczyszczenia to lepszy wybór?

    http://www.pelletmont.pl/opis_palnik...%20e_plus.html

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    myślałem nad takim palnikiem :http://www.supergrzanie.pl/piece-palniki-na-pellet.html do wymiennika żeliwnego kotła olejowego valiant-a, jednak ze względu na zakup większej ilości węgla czeskiego odłożyłem projekt w czasie (wymiennik stoi), jest jeszcze: http://www.kipi.pl/profile-dzialalno...letowe-grupa-1, ten ecofire też rozważałem, na pewno samoczyszczący choć palnik pelletowy nie jest tak "upierdliwy" jak węglowy to jakość peletu jest jaka jest więc lepiej mieć to samoczyszczenie w palniku

    pozdrawiam RedEd
    Test sterownika SKZP-01
    http://czysteogrzewanie.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    Jak już masz wybierać to wybierz ES Plus.
    Nad konstrukcjami z linków RedEd bym się nie zastanawiał.
    Pierwszy to jakaś konstrukcja garażowa, nie znana na rynku, nie wiem jak będzie z serwisem lub częściami zamiennymi.
    Kipi wypłynął w tym roku na rynek i może mieć problemy wieku dziecięcego, chyba że lubisz być testerem

  4. #4

    Domyślnie

    Ten pierwszy miałem testowo w ubiegłym roku zamontowany na sterowniku Key,
    tak to wyglądało u mnie w miejscu montażu retorty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterownik pellet.jpg
Wyświetleń:	1067
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	276813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palnik pellet2.jpg
Wyświetleń:	1389
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	276814Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	na zewnątrz kotła.jpg
Wyświetleń:	1531
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	276815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monitoring pellet.jpg
Wyświetleń:	826
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	276816
    ps. na wykresie to tylko monitoring z innego stera, chodzi podgląd na działanie- zapalarka, dogrzanie, wygaszenie, te trendy widać, nieprawdziwe jest pokazanie temp. cwu i palnika, prawdziwy trend temp. c.o., ale deczko zaniżony (montaż czujnika w innym miejscu), prawdziwe t.spalin, nieprawdziwe pokazanie spalania, bo symulowane przez inny sterownik na podstawie jego pracy. To samo-czyszczenie fajnie wyglądało.

    prosty w serwisowaniu, łatwy do rozbiórki, rozwiązania zgłoszone do ochrony patentowej

    Dodałbym może jeszcze palnik Skiepko, dyr. labo w Łodzi mówił, że bardzo ładnie pracuje i osiąga fajne wyniki.
    Ten też wyjściowo na sterowaniu Key


    W każdym razie jak zmieniać, to na taki z czyszczeniem
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 27-08-2014 o 08:38
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #5

    Domyślnie

    a jakiego pelletu używałeś?? spalał się prawie cały czy dużo zostawało?? Ciekawi mnie czy piec węglowy uzyska skuteczność spalania pelletu taką samą lub zbliżoną do kotłów tylko do pelletów.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie przeróbka pieca na pllet

    to mam pytanie czy ta inwestycja przeróbki pieca na pellet się zwróci ?

  7. #7

    Domyślnie

    Mam dobrze docieplony dom 150 m2 . czy pellet ogrzeje taką powierzchnię?

  8. #8

    Domyślnie

    spokojnie ogrzeje.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #9
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał seweryn22 Zobacz post
    to mam pytanie czy ta inwestycja przeróbki pieca na pellet się zwróci ?
    Przelicz koszt opału potrzebnego do wytworzenia tej samej ilości ciepła .. i masz odpowiedź .
    Spalanie biomasy jest bardziej ekologiczne od węgla , dbasz nie tylko ochronę środowiska na świecie ale głównie w najbliższym otoczeniu TWOJEGO miejsca zamieszkania .
    Zdecydowanie najtaniej ogrzewanie biomasą to spalanie DREWNA .
    Kupisz je wszędzie i nie musisz przetwarzać go przemysłowo ... jesteś niezależny od jakiejś FABRYKI.
    Darek B

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Spalanie biomasy jest bardziej ekologiczne od węgla
    Węgiel można spalać bezdymnie/ekologicznie więc nie wiem czemu taki nacisk z Twojej strony. Może chodzi ci o sposób liczenia CO₂ do atmosfery i rewelacyjne marketingowe 0% dla biomasy. Odnoszę wrażenie że reklama ma większy udział w edukacji. Szkoda że pokazuje jedynie wygodną wersje.

    A w temacie:
    Gizmolec masz świetny kalkulator na http://cieplowlasciwie.pl/ , możesz tam oszacować z dobrym przybliżeniem zapotrzebowanie ciepła dla Twojego domu. A spalać nieekologicznie/nieekonomicznie możesz każdym paliwem jak tylko nie wiesz jak to robić dobrze/poprawnie.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Witam,

    Kocioł został przerobiony. Tzn. zdemontowałem palnik na ekogroszek a zamontowałem na pellet - palnik ecofire es+ (z mechanizmem samoczyszczenia).
    Co do kosztów, wypowiem się po sezonie grzewczym, chociaż mam świadomość że może wyjść drożej. Moje odczucia po przeróbce - jest czysto, nie śmierdzi, prawie bez obsługowo (należy dosypać pelettu) sam się rozpali, bardzo mało popiołu, brak spieków. Co do samego palnika to OK, ale sterownik mógłby mieć więcej funkcji. Chodzi mi głównie o funkcje czasowe, ponieważ palnik ma zapalarkę to zwłaszcza w okresach przejściowych chciałbym nastawić w jakim czasie kocioł ma grzać.

  12. #12

    Domyślnie

    termostat pokojowy zamontować - podłączyć do do kotła.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Co do kosztów, wypowiem się po sezonie grzewczym, chociaż mam świadomość że może wyjść drożej.
    Jeśli można to wpisuje się na subskrypcje Twoich komentarzy. Palę w podajniku miałem - nie jest czysto ale dla mnie kotłownia nie jest salonem więc nacisk na to nie jest. Z peletami chyba podobnie do gazu ceny się kształtują i zauważyłem narzekania na jakość ( ale jedynie w prądzie na to nie narzekają).

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Jeśli można to wpisuje się na subskrypcje Twoich komentarzy. Palę w podajniku miałem - nie jest czysto ale dla mnie kotłownia nie jest salonem więc nacisk na to nie jest. Z peletami chyba podobnie do gazu ceny się kształtują i zauważyłem narzekania na jakość ( ale jedynie w prądzie na to nie narzekają).
    Wiem że kotłownia nie jest salonem. Ale jak Pan zauważy większość projektów (gotowych) ma małe kotłownie ukierunkowane na kotły gazowe. Moja kotłownia jest tak usytuowana że smród i kurz roznosił się po całym domu a po za tym ja nie należę do przeciwników ekogroszku , ale mam go dosyć. Ogólnie jak się budowałem to marzyłem o bezobsługowej kotłowni, ale gazu nie mam i mieć chyba nie będę (spółki gazowe to monopoliści i na wsi gazu nie ciągną bo im się nie opłaca), pompa ciepła, jak się budowałem wyliczyli mi 100 tys. PLN, teraz to tanieje, może w najbliższej przyszłości taką zamontuje, może będą lepsze i tańsze??? Nie twierdzę że pellet jest idealnym rozwiązaniem. Jako że my Polacy lubimy narzekać na wszystko, to też będę narzekał, ale coś w tym jest bo robią Nas na szaro, jesteśmy oszukiwani na składach, ceny opału też są z nieba wzięte.

  15. #15

    Domyślnie

    Na innym forum robiłem niedawno test wilgotności mojego węgla. Ponieważ kupiłem niedawno więc późno a i tak nieźle przemoczony postanowiłem to sprawdzić wyszło mi prawie 16% - wniosek dużo. Nie dało mi spokoju i powtórzyłem z tym pozostałym po poprzednim sezonie - wyszło 10%. Myślałem że tyle nie wyjdzie bo się kurzył mocno. Wniosek wyciągniesz sam.
    W narzekaniu staram się znaleźć drugie dno. Czy faktycznie jest powód do narzekań. Z peletem nie miałem jeszcze do czynienia. Jedynie widziałem podobny piec do mojego zasypany peletem z opinią o pozytywnych testach. Ze spalaniem paliw jest więcej obowiązków i większa jest potrzebna rozwaga użytkownika końcowego. Świadomość ma dla mnie większe znaczenie niż rodzaj źródła ogrzewania.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał erzecznikstelmet Zobacz post
    Witam! Oczywiście, że tak. Ze swojej strony rekomenduję do palenia pellety najwyższej jakości. Takie właśnie oferuje firma Stelmet. Nasze pellety to produkty wysokiej jakości otrzymywane z drzew iglastych. Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością. Oba z nich posiadają posiadają certyfikat FSC. Pellet Olimp posiada także certyfikat ENPlus A1. Kaloryczność naszych pelletów: Lava - min. 5,3kWh/kg (19MJ/kg), Olimp - min. 5,0kWh/kg (18MJ/kg).

    W razie pytań służę swoją pomocą.

    Pozdrawiam
    Andrzej Wysocki
    eRzecznik pelletów Stelmet

    Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz. Interesuje mnie jeszcze , jak jest pakowany i jak należy go przechowywać?

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    [QUOTEwykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk)][/QUOTE]
    czyli te sa najbardziej energetyczne ,ale czy nie powoduja wiekszych zanieczyszczen w kotle przy gorszym sterowniku

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gizmolec Zobacz post
    Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz. Interesuje mnie jeszcze , jak jest pakowany i jak należy go przechowywać?
    z tego co przeczytałem to pellet ze stelmetu jest pakowany w worki hermetyczne 25 kg. Najlepiej przechowywać go w tych workach aby nie łapał wilgoci z zewnątrz, która obniża kaloryczność.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    eRzecznik pelletów Stelmet
    Lepszy byłby tytuł "Pelletowy Oficer Prasowy"

    Brzmi tak bardziej z amerykańska.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Wiem że kotłownia nie jest salonem. Ale jak Pan zauważy większość projektów (gotowych) ma małe kotłownie ukierunkowane na kotły gazowe. Moja kotłownia jest tak usytuowana że smród i kurz roznosił się po całym domu a po za tym ja nie należę do przeciwników ekogroszku , ale mam go dosyć. Ogólnie jak się budowałem to marzyłem o bezobsługowej kotłowni, ale gazu nie mam i mieć chyba nie będę (spółki gazowe to monopoliści i na wsi gazu nie ciągną bo im się nie opłaca), pompa ciepła, jak się budowałem wyliczyli mi 100 tys. PLN, teraz to tanieje, może w najbliższej przyszłości taką zamontuje, może będą lepsze i tańsze??? Nie twierdzę że pellet jest idealnym rozwiązaniem. Jako że my Polacy lubimy narzekać na wszystko, to też będę narzekał, ale coś w tym jest bo robią Nas na szaro, jesteśmy oszukiwani na składach, ceny opału też są z nieba wzięte.
    a jakiego pelletu używasz??czemu zrezygnowałeś z ekogroszku?? I jaka jest różnica w kosztach ogrzewania pelletem a ekogroszkiem??

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony