dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 357
  1. #221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vetrex

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał TM3d Zobacz post
    U mnie ten sam sprzedawca od 6 tygodni olewa sprawę, ciągle słyszę w przyszłym tygodniu. A problem mam z 5,8 m HSm, ruchoma część wadliwie się zamyka i od spodu mam szparę biegnąca praktycznie przez całą długość.
    Co do funkcjonowania samych okien trudno powiedzieć, na razie nie używam. Kierowniczka tylko zwróciła uwagę że grafitowa okleina jest zbyt mocno obdarta przy styku z szybami, od zewnętrznej strony. Poniżej trzy różne okna.
    Załącznik 339188Załącznik 339189Załącznik 339190
    Ciekawą rzecz pisze MMichał, u mnie poszerzenia mają 30 cm, i kierowniczka także radzi to stabilizować.
    Dwa zdjęcia pokazujące szpary przy zamkniętym oknie HS. Moim zdaniem czegoś takiego nie powinno być. W wietrzny zimowy dzień to będzie po prosu wiało.
    Załącznik 338946Załącznik 338947
    Szanowny Kliencie,

    uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem: 58 692 24 66, w celu wyjaśnienia Pańskich wątpliwości dotyczących montażu.

    Z poważaniem,
    Marcin Michalski,
    Kierownik Biura Obsługi Klienta i Wsparcia Technicznego, Vetrex.

  2. #222

    Domyślnie

    Równo po miesiącu i kilku mniej lub bardziej nerwowych rozmowach doczekałem się na budowie serwisu Vetrex'u.

    Kilka dni po montażu odkryłem drugą usterkę - źle zamontowany aluminiowy profil na dole skrzydła okna balkonowego. W efekcie nachodził na ramę okna. Przy osadzaniu skrzydła spowodowało to uszkodzenia na ramie.

    W pierwszej kolejności pan Serwisant zabrał się za piszczące okno HST, które w międzyczasie .... samo przestało hałasować (cały czas zamknięte).
    Ustaliliśmy, że przy montażu mogła podwinąć się jedna z uszczelek lub dostały się do środka wióry z przyciętej listwy PVC.
    Niestety serwis nie przywiózł listwy zamykającej profil, która została połamana przy montażu. Nie potraktowano tego jako reklamację tylko dodatkowe zamówienie firmy montującej okna. Ponieważ oknami HST zajmuje się tylko serwis Vetrexu listwę i tak zamontuje Serwisant, który będzie w moim rejonie za ..... miesiąc.

    Następnie drugie okno balkonowe.
    Profil podczas produkcji nie został podcięty i pomimo tego że odstawał - zamontowany . Po poprawieniu tego elementu przyszła pora na usunięcie uszkodzeń ramy. Wosk, flamastry, palnik gazowy i .... nie ma śladu.

    W dalszym ciągu czekam na listwę do HST.....

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    A jeszcze mam pytanie przy okazji tej dyskusji czy poszerzenia to dobre rozwiązanie z punktu widzenia stabilności konstrukcji? Szczególnie przy 3,5m HST. Od chudziaka do wykończonej posadzki mam 24 cm. Planuję tą wysokość załatwić poszerzeniami tylko zastanawiam się czy na pewno jest to dobre rozwiązanie...
    to najlepsze rozwiązanie z możliwych.
    też mam okna Vetrexu i drzwi tarasowo-balkonowe. gdybym wcześniej wiedział, że sa takie poszerzenia, to tez dałbym całe 24cm poszerzeń, a tak tylko 7,5


  4. #224
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar RobsonC
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witajcie

    Jak wspomniałem wcześniej mam zainstalowane okna V90+. Stojąc w domu - przed drzwiami tarasowymi odkryłem, że słychać wyraźnie samochody z ulicy przez szczelinę między ramą a skrzydłem.
    Po dociśnięciu ramieniem skrzydła w jego połowie- dźwięki ustają.
    Zanim po raz kolejny wezwę wykonawcę - gdzie szukać przyczyn ? W regulacji skrzydła czy odkształceniu materiału (profila) ?

    Pozdrawiam
    Robert

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    W regulacji docisku. To zapewne skrzydło rozwierne? Przyczyny mogą być różne: od banału - zwykłej regulacji przez źle przykręcone zaczepy po błąd montażu.
    Hałas i sposób w jaki sprawdziłeś jego przyczynę jest wystarczającym powodem, by poprosić sprzedawcę o sprawdzenie - nie powinien się specjalnie zasłaniać instrukcją obsługi (no chyba że obaj wiecie, że Ty się np.: sam bawiłeś kluczem przy tym oknie i je rozregulowałeś )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    w ostatnich tygodniach przeprowadząłem porównanie cen i (ogólnie rzecz ujmując) ofert poszczególnych producentów i dystrybutorów stolarki okiennej.

    Rozważalem kwestie zakupu okien przed postawieniem SSO.. na szczescie od tego pomysłu zostąłem dośc szybko odwiedziony....

    Wracając do okien... Vetrex zrobił, na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Choć moj kontakt z ta marka ogrniaczył sie jedynie do rozmów i wymianyy meili z gliwickim salonem firmowym tej marki.

    Budowe zaczynam na wiosnę - o ile w ogóle będizemy mieli cos takeigo jak zima... i wstepnie mam już wybrany rodzaj stolarki okiennej wraz z "bajerami" jakie oferuje Vetrex.
    Wszystkie w okna w systemie "82" w kolorze obustronnym – złoty dąb a także wszystkie okna z montaże trójwarstwowym "ciepłym") I tak:
    1. Okno o Szer. 1765, Wys. 1435, dodatkowo folia P4
    2. 2 sztuki okien Szer. 1465, Wys. 2295, dodatkowo folia P4
    3. Okno Szer. 1465, Wys. 1435, dodatkowo folia P4
    4. Okno Szer. 1765, Wys. 2295 - bez dodatków
    5. Okno Szer. 1765, Wys. 2295 – dodatkowo OKUCIE - TILT FIRST - zabez. dzieci
    6. Okno Szer. 1765, Wys. 2295 - bez dodatków
    7. Szer. 865, Wys. 2295 - bez dodatków
    8. VETREX SLIDE 82 KOLOR DWUSTRONNY dodatkowo folia P4
    9. Okno Szer. 565, Wys. 535 - bez dodatków


    Jak sądzicie ile taki zestawik kosztuje ?

    Przyznam że nadal sie zastanawiam nad sensem montowania folii P4.... oewnie do czasu ostatecznego zamowienia okien powyższa rospiska troche ulegnie zmianie..

    Pozdrav

  7. #227
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar RobsonC
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W regulacji docisku. To zapewne skrzydło rozwierne? Przyczyny mogą być różne: od banału - zwykłej regulacji przez źle przykręcone zaczepy po błąd montażu.
    Hałas i sposób w jaki sprawdziłeś jego przyczynę jest wystarczającym powodem, by poprosić sprzedawcę o sprawdzenie - nie powinien się specjalnie zasłaniać instrukcją obsługi (no chyba że obaj wiecie, że Ty się np.: sam bawiłeś kluczem przy tym oknie i je rozregulowałeś )
    Finlandia - ja nie wiem nawet jak klucz wygląda Faktycznie rozwierne - bez słupka.
    Dzięki - póki co kolejna regulacja pomogła

    Pozdrawiam
    Robert

  8. #228
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Drożdż

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Zawada
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Może mi ktoś pomóc w wyborze, v90+ albo v82 (opcja z krytymi zawiasami). Czytam sprawdzam i w sumie nie wiem co wybrać?

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drożdż Zobacz post
    Witam

    Może mi ktoś pomóc w wyborze, v90+ albo v82 (opcja z krytymi zawiasami). Czytam sprawdzam i w sumie nie wiem co wybrać?
    My mamy V90+ z krytymi zawiasami.
    Użytkowane od roku.
    Brak zastrzeżeń.

  10. #230

    Domyślnie

    też mam V90+ od ponad 2 lat i tez bez zastrzeżeń. Co prawda budowa jeszcze trwa, ale sa ok.


  11. #231

    Domyślnie

    Witam, okna Vetrex mam wstawione u moim nowobudowanym domu od dwóch miesięcy, profil V82, ciemnoszare, czarne ramki międzyszybowe, czarne okucia wokół skrzydeł, ogólnie wygląd bajerancki Ciepły montaż na taśmy rozprężne. Na razie o użytkowaniu się nie wypowiem, jednak dużo się naczytałem odnośnie okien przed ich zakupem i VETREX miał (i ma) na prawdę dobre opinie. Jednak jak mówią: "Twoje okna są tak dobre jak ich montaż", więc dużo zależy od tego jaka ekipa się trafi. Tak się złożyło, że oddział Vetrexa prowadzi mój znajomy, powiedział mi przy okazji pomiaru, że uważa profil V82 za najlepszy konstrukcyjnie wyrób tej firmy. Nie drążyłem dalej tematu, jednak utkwiło mi to w pamięci.

    Ogólnie jeśli chodzi o estetykę wykonania okien i sam produkt - jak najbardziej polecam, wrażenia z użytkowania podam za około rok

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Z poziomu sprzedawcy/montażysty trudno mówić o "konstrukcji". Przez ręce nam przechodzi to, co wymyśli dostawca profili (Veka) a wdroży producent (Vetrex).
    To raczej zaufanie do fabryki, przyjazne oko do produktu i ogólne zadowolenie.
    Nie widzę istotnyych różnic w użytkowaniu między systemami V82 a V90.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    fin nigdy nie byłeś na szkoleniach prowadzonych przez ludzi z veki?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Nie byłem, ale nie wykluczam, bo mam zaproszenie od firmy, która wchodzi w Vekę.. ogólnie unikam szkoleń na tym poziomie, bo na ogół są prowadzone przez osoby oderwane od etapu "okno u Klienta".
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #235

    Domyślnie

    Ja niedawno zamówiłem okna vetrexu. Też miałem dylemat które okna i po zasięgnięciu opinii z kilku niezależnych źródeł wszyscy wskazywali jednoznacznie na wyższość profilu 82. Więc na takim zamówiłem okna, przy czym wziąłem wariant z krytymi zawiasami, które w v90 są standardem.

  16. #236

    Domyślnie

    Finlandia - szczerze mówiąc nie znam się za bardzo ma budowie profili i nie wiem co miał znajomy ma myśli mówiąc że jego zdaniem V82 jest lepsze niż np. 90. Wiem tyle że jego wiedza na temat produktów vetrexa i PRZEDE WSZYSTKIM montażu była na prawdę imponująca, a co najważniejsze - została zastosowana w praktyce z dobrym skutkiem

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_x

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam.
    I ja mam problem z oknami Vetrex. Mamy zamontowane okna na profilu VS70. Okna z którymi jest problem to drzwi łukowe.

    Okna mają 3 lata i nie były użytkowane. Dziwnemu odkształceniu uległy słupki wewnętrzne drzwi na balkony.

    Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce gdzie po zamknięciu drzwi szpara ma jakieś 1-1,5 cm, za to w górnej części przy łuku i w dolnej odstęp między skrzydłami ma do 2,5 cm.
    Wygląda to tak jakby klamki ściągneły do siebie w tym miejscu profil. Dotyczy to wszystkich czyli 3 szt okien każde z innej strony świata zamontowane.

    Druga sprawa to regulacja górnych zawiasów w tych drzwiach. O ile dolne okucia jest standardowe to górny zawias nie umiem rozgryźć jak się reguluje.

    NIe mam zdjęcia zawiasu ale jest on przykręcony do ramy pomiędzy uszczelkami. na skrzydle są dwa imbusy do regulacji chyba kątów a nigdzie nie widzę śrubki do regulacji docisku i z tym jest problem ponieważ w łuku skrzydło nie dolega do ramy.
    Luzu jest tyle że dmucha koło zawiasu. Czy to normalne że zawias jest przykręcony jakby na uszczelce? U mnie jest tak i przez to tylko zewnetrzna uszczelka zabezpiecza przed wiatrem. A że docisk jest słaby to nie zabezpiecza w ogóle.
    Zawiasów jest dwa pomiędzy nimi są dwa rygle plastikowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	343939

  18. #238

    Domyślnie

    Nierówna "szpara " między skrzydłami; w balkonach bez poprzeczek zdarza się dość często, dość łatwe do poprawienia ale jeśli problem pojawi się ponownie najlepiej punktowo wkleić szybę w skrzydła. Przed wklejeniem wyszklić i wyregulować z głową bo potem korekta szklenia będzie trudna.
    Strona zawiasowa; okute to dość typowo i w przyszłości do zrobienia wymiana docisków dowrębowych (tych szarych plastików) na zewnętrzne i takie dokucie skrzydła aby górą do samego rogu nad zawiasem doprowadzić rygiel. Na tego typu zawiasach często są problemy ze szczelnością. A regulacja docisku jest po otwarciu w elemencie zawiasu na skrzydle kluczem 13mm płaskim.

  19. #239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_x

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Nierówna "szpara " między skrzydłami; w balkonach bez poprzeczek zdarza się dość często, dość łatwe do poprawienia ale jeśli problem pojawi się ponownie najlepiej punktowo wkleić szybę w skrzydła. Przed wklejeniem wyszklić i wyregulować z głową bo potem korekta szklenia będzie trudna.
    Strona zawiasowa; okute to dość typowo i w przyszłości do zrobienia wymiana docisków dowrębowych (tych szarych plastików) na zewnętrzne i takie dokucie skrzydła aby górą do samego rogu nad zawiasem doprowadzić rygiel. Na tego typu zawiasach często są problemy ze szczelnością. A regulacja docisku jest po otwarciu w elemencie zawiasu na skrzydle kluczem 13mm płaskim.
    W sobotę był znajomy serwisant i w sumie wszystko co napisałeś to dowiedziałem się też od niego.
    co do okuc do końca nie zrozumiałem ale okazało się że na 3 takie drzwi balkonowe w tych nie ma tej listwy dociskowej w łuku. zapomnieli na produkcji wstawic. wcześniej nikt tego nie zauwazyl.
    będę reklamował do producenta te wady tylko nie wiem z jakim skutkiem.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał miro_x Zobacz post
    W sobotę był znajomy serwisant i w sumie wszystko co napisałeś to dowiedziałem się też od niego.
    co do okuc do końca nie zrozumiałem ale okazało się że na 3 takie drzwi balkonowe w tych nie ma tej listwy dociskowej w łuku. zapomnieli na produkcji wstawic. wcześniej nikt tego nie zauwazyl.
    będę reklamował do producenta te wady tylko nie wiem z jakim skutkiem.
    Nie zapomnieli tylko przy tej szerokości skrzydeł teoretycznie nie jest konieczne okucie poziomych ramiaków. Teoretycznie.

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony