dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 291
  1. #1

    Domyślnie Współczesny dom XIX wieczny

    Pochwalę się To na zdjęciach to domek, którego jesteśmy twórcami. Sami narysowaliśmy koncepcję, która przy pomocy architektów z niewielkiej pracowni Architraw z Jaworzna przeobraziła się w projekt, a projekt powoli staje się domem.
    Czekamy na uwagi...
    Gdyby zdjęcia nie chciały się pokazać proszę kliknąć:
    http://www.fotkidomu.friko.pl/







  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, że zamiast obłożenia komina kamieniem będzie klinkierek...
    Do tego marsylka, czerwona angoba z Tondachu - kolega ma taką - śliczna... (moja brązowa też mi się podoba )
    Ladny projekt, pochwal się jak będzie daszek...

  3. #3

    Domyślnie

    Kamień na kominie będzie... ale tylko do lini gzymsu kordonowego. Okładzina kamienna wyżej powodowała zbyt duże koszty i taką drobną modyfikację (na razie to jedyna zmiana w projekcie) trzeba było wprowadzić.

  4. #4

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    Chciałem też obejrzeć, ale widze " krzyżyki" .
    Może albumik w onecie ?. Ja tam mam swoje fotki i nie ma problemu z transferem.
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    No i stoi konstrukcja dachu i ściany szczytowe. Za chwilę attyka i zaczną się piąć kominy...
    www.fotkidomu.friko.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Jest już i attyka. Nooo, prawie cała. Mieliśmy dziś kończyć, ale leje.
    Elektrykom nie przeszkadzało - mam już kompletne przyłącze Oznacza to, że z przyłączy brakuje tylko teletechniki. Jest woda, kanalizacja, ciepłociąg i prąd.


  9. #9

    Domyślnie

    Najbardziej (na razie) podoba mi się zgodne sąsiedztwo domu i drzewa. Dom wpisuje się ładnie w krajobraz, a drzewo które go otula wydaje się mówić, że oba stoją tam razem od stu lat. Czekam na dalszy ciąg. Powodzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak właśnie miało być z drzewem - bardzo chciałem go ocalić. Przy kopaniu fundamentów zmasakrowalem tej czereśni - bo to czereśnia jest - trochę korzenie (pień jest zaledwie 170 cm od ściany budynku). Trzeba było potem wyciąć trzy konary. Mam nadzieję, że przeżyje. Czereśnie pycha. Ryzyka, że się połamie podczas wichury i coś uszkodzi nie ma, bo czereśnia ma jedno z bardziej elastycznych drewno ze wszystkich liściastych. Zresztą wokół mam budynki wyższe, więc się wiatr nie ma gdzie rozpędzić.
    Te zielone za północną ścianą to drzewka octowe, od południa rośnie orzech włoski. Od wschodu, przy granicy działki świeżo (2002 r.) posadzone dwie lipy. Poza tym jest kilka starych śliw, dwa młode jawory, głóg jednoszyjkowy, który jest pomnikiem przyrody (ma czerwoną tabliczkę i kilka razy w roku pielęgnuje go ekipa dendrologów). Reszty zielonego dopełniają dwie brzozy dronolistne, dąb szypułkowy, dąb czerwony, kasztanowiec zwyczajny, jabłoń, klon, stare lilaki i ćwierć tysiąca buków, z których będzie żywopłot. O tujach (20 sztuk) wspominam niechętnie, tylko tyle, że są i mają szybko zasłonić blaszane garaże sąsiadów.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    super projekt, inny od wielu nowoczesnych cudactw! bardzo lubię architekturę z tego okresu, gratuluje pomysłu! po zbudowaniu i wykonczeniu dom bedzie wygladal jakby stal tam "od wieków", ja nietstey buduje na typowej wsi, wiec na maoja dzialke taki projekt by niepasowal, a to jest raczej klimat przedmiescia...
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Domek faktycznie inny niż wszystkie, w pozytywnym znaczeniu. Ma swój charakter. Czasem warto zainwestować we własne pomysły.

  14. #14

    Domyślnie

    Domek niesamowity, zatkało mnie podczas oglądania zdjęć!
    Bajeczne połączenie ytonga z czerwoną cegłą i drewnem.
    Niezłe sztuczki z ytongiem odnośnie cokołu.
    Czy drewniane belki stropowe będą odsłonięte od dołu?
    Jeżeli tak to moje wnętrze będzie troche niezamierzonym
    częściowym plagiatem waszego.

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Belki będą odsłonięte - strop będzie "nagi" - stolarz pieści obecnie modrzewiową powałę. Belki są też zresztą modrzewiowe. Zimą w czasie negocjacji z góralami (tartak pana Kwiatkowskiego w Lubomierzu) rozmowa była taka:
    - Poniee, a tee tragarzee nii mogooom być modrzewiowee? - zapytał góral, bo w projekcie było drewno świerkowe
    - E tam, nie stać mnie - westchnąłem.
    - Dyć tylee samo kostuje, 600 złotych za kubik z przywozem...
    Nawet moment się nie zastanawiałem

    Każda z 9 głównych belek ma 0,3 kubika co oznacza 200 zł sztuka, plus 5 belek po 0,1 czyli po 60 zł. Plus dwa kubiki desek na powałę 1200 zł. Robocizna 600 zł. Czyli wykończony, piękny strop za 4 tys. zł
    Sama stal na monolit by kosztowała 3,5 tys. zł

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Trzymam kciuki i kibicuję.
    Czekam na dalsze fotki.

  17. #17

    Domyślnie

    A jaki przekrój belek na stropie, czy leżą swobodnie podparte na murze czy są mocowane? Jaki rozstaw.
    U mnie sosnowe 18/16 cm co 90cm niestety droższe (pomorze) podparte swobodnie 10 szt.
    Chciałem podwieszać płyty k-g w połowie wysokości belki ale teraz sie zastanawiam czy nie odsłaniać całych.

    Pozdr.

  18. #18

    Domyślnie

    Przekrój belek 26X18 długość 7,5 m w odstępach co 80 cm oś. Leżą na wieńcu żelbetowym przykręcone do zatopionych w betonie kotew z ocynkowanej bednarki. Głowice belek są zaimpregnowane i osłonięte papą. A potem obmurowane Ytongiem.

  19. #19

    Domyślnie

    Hawkmoon a czy możesz coś więcej na temat desek na poszycie stropu, znaczy się jaka grubość i szerokość, czy z piórem i wpustem i na co były łączone z belkami gwoździe czy wkręty?
    Do wczoraj myślałem że załatwię to płytami OSB ale jak zobaczyłem cenę to ...
    u mnie przekroje belek wyszły z obliczeń znacznie mniejsze ale żelbetowe podciągi zmniejszyły rozpiętość belek do max 4m.

    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Deski modrzewiowe. Przed obrobką miały 18 cm szerokości i 32 mm grubości. Stolarz ostrugał je na grubościówce (mają teraz 28 mm gr). Dodatkowo felc na 1,5 cm i fazowane delikatne krawędzie (czyli efektywnie będzie 16,5 cm szerokości).
    Powała przybita gwoździami pierścieniowymi 8 cm. Na belkach położone paski pianki jak pod panele (co by nie skrzypiało.
    W niedzielę wstawię fotki.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony