dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 291
  1. #41

    Domyślnie

    AKTUALIZACJA!!!!!

    Jest już dach na dachu To znaczy od ponad miesiąca, ale nie było okazji zdjęć wrzucić



    Dom osiągnął stan surowy zamknięty, czyli zamknięcie kota wieczorem oznacza, że rankiem znajduje się nadal w budynku.

    Informacja dla Banku - kaloryfery zamontowane, elektrycy wchodzą we wtorek
    www.fotkidomu.friko.pl

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    remiq

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    O rany, szczęka wpadła mi pod biurko i dłuższy czas nie mogłem jej odnaleźć. Jeśli piszesz prawdę o kosztach realizacji to są to najlepiej wydane pieniądze jeśli chodzi o stosunek efektu do nakładów. Za te pieniądze widziałem co najwyżej proste stodółki, a tu mamy do czynienia z podmiejską małą willą, chyba że to tylko takie wrażenie. Czy o to chodziło?
    Gratuluję gustu i bardzo proszę o namiary na architekta, który to rysował. Chętnię zbudowałbym coś podobnego.

  3. #43

    Domyślnie

    Gratuluję domku,pomysłów,"filozofii"budowania i tworzenia. Daje się odczuć ,że wszystko jest dokładnie przemyślane.
    Nieczęsto też można spotkać kominy przy ścianie zewnętrznej.
    Czy będzie przy nim kominek zewnętrzny?Ja osobiście z takiego pomysłu zrezygnowałem.
    Czekam na dalsze zdjęcia.Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie.

  4. #44

    Domyślnie

    Bardzo oryginalny dom i wyglada bardzo przystosowany do okolicy.
    Okolica rowniez bardzo piekna.
    No i napewno jak najbardziej spodobal sie twoj modrzewiowy strop.
    Komin przy scianie zewnetrznej?? Jezeli go dobrze ocieplisz - to nie bedziesz mial zadnego problemu.

    Pozdrawiam

    kaKa

  5. #45

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o komin na ścianie zewnętrznej, to w Polsce nie jest to często spotykane rozwiązanie, ale w krajach anglosaskich owszem. Komin został przyzwoicie ocieplony (żałuję, że nie bardziej, miałbym spokojniejsze sumienie) i działa dobrze (bo wkład kominkowy podłaczony jest na razie prowizorycznie, komin dostaje trochę obcego powietrza i przy rozpalaniu mokrym drewnem trochę dymi).
    Nie ma zewnętrznego kominka. Miał być ale zrezygnowałem. Mam ponad 20 arów ogrodu i nie chciałem wszystkich funkcji umieszczać w budynku.

    Komin jest na ścianie szczytowej ze względu na to, że kominek z założenia miał być najważniejszym, najbardziej reprezentacyjnym "meblem" w domu. Układ pomieszczeń jest amfiladowy i stojąc w ganku widać na końcu domu buzujący ogień. Forma została podporządkowana funkcji, a efekt jest wspaniały.

  6. #46

    Domyślnie

    Ładuje mi się jeno pierwsza fota!
    Kacha

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Dom jest piękny. Ma po prostu swój niepowtarzalny styl A ten strop drewniany to po prostu cudo Musi być koniecznie odslonięty

  8. #48

    Domyślnie

    Hawkmoon jak zamierzasz wykończyć strop "od góry" tzn co dalej położysz na deski stropowe?

  9. #49

    Domyślnie

    Jest już wykończone - na deski poszły legary 10x5 co 50 cm, między legary wełna mineralna a na nie OSB 18 pióro-wpust. Na to wstępnie jakaś tania wykładzina dywanowa, a jak zarobie to mozaika drewniana albo parkiet.

  10. #50

  11. #51

    Domyślnie

    Witam!!
    Naprawde piekny dom! cudowne polaczenie nowatorstwa i tradycji tylko jak pomysle ile trzeba wydac na meble podlogi sanitariaty itp to oj biada! stawiam na ok 250 000 a moze i wiecej lekko liczyc podloga ok 230za m2 sofy po 10 000-15 000zl za sztuke komody stolik... a wszystko naturalne materialy bo tu meble robione z wioru w sztucznej okleinie nie przejda.

    tak super dom! szczere gratulacje

  12. #52

    Domyślnie

    Nie jest tak źle - podłogi na parter już kupione po 39 zł m2 (przed vatem i podwyżkami, dziś te same kosztują 59 zł) plus klej elastyczny za 500 zł za całość, plus fugi drugie tyle, plus robocizna 25 zł za m2. Wychodzi 84 zł za m2. Na poddaszu pójdzie na początek wykładzina za 20-35 zł za m2.
    Stylowe płytki Cersanita Travertino Brown i Beige z kompletem dekorów do łazienki na parterze też są za ca. 1400 zł.
    Co do mebli - mebelki ze sklepów z antykami nie są przerażająco drogie. Zajefajna gigntyczna komoda, cała w rzeźbach, z kryształowymi szybami za 5 tys. zł. Wystarczy taki jedem mebel z duszą i już jest klimat.
    Żona wypatrzyła w antykwariacie krzesła za 200 zł sztuka. Przedwojenny stół stoi na strychu teściów.
    Bardziej mnie martwi wyposażenie kuchni i cena schodów zabiegowych.
    Tak czy inaczej razem z kosztami wyposażenia zamirzam zmieścić się w 200 tys. zł. Jak widać na obrazkach i po tym, że część materiałów wykończeniowych już kupiona dam radę. Sofa będzie wyglądać tak i moim zdaniem będzie pasować:

  13. #53

    Domyślnie

    nie wiem jakimi schdami jestes zainteresowany ale tu masz adres firmy ktora specjalizuje sie w schodach z drewna www.marchewka.pl firma ze znakiem "teraz polska" zrobia wszystko co sobie zazyczysz

  14. #54

    Domyślnie

    tylko pamietaj aby nie mieszac zbyt wielu stylow to wielka sztuka umiejetnie je przeplatac wlasciwie robota dla dekoratora wnetrz. widzac zdjecie wkladu kominka, belek stopowych i okien mam watpliwosci co do doboru sofy moze ktorys z dekoratorow wnetrz sie wypowie

    przepraszam jesli urazilem to tylko moje zdanie

  15. #55

    Domyślnie

    W porządku. Jeśli umiejętnie robi się mixy, to efekt jest znakomity. Tylko trzeba wiedzieć jakiego efektu się szuka. Np zabawa surową cegłą i oświetleniem:


  16. #56

    Domyślnie

    Intrygujący domek, gratulacje!

    Chętnie obejrzałabym jego rzuty, albo jeśli możesz, to opisz rozkład pomieszczeń.
    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    a schody ogladales?
    kurcze jak wkleic zdjecie

  18. #58

    Domyślnie

    cegielka jest super uwielbiam tego typu rozwiazania

  19. #59

    Domyślnie

    Rzucik, proszę bardzo

    Niestety na Onecie ocenzurowano....

  20. #60

    Domyślnie

    hawkmoon,
    Ponowne gratulacje,
    Twój domek wyglada coraz lepiej, super kominek i sciana z cegiel. A propos cegiel - co to za cegla? Wyglada super!
    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony