dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie izolacja fundamentu domu przy tarasie

    witam mam takie pytanie czy moge ocieplic fundament zwyklym steropianem na sciany(takim jak bede mial elewacje)? czy musi to byc specjalny steropian?chodzi mi o odizolowanie fundamentu domu od tarasu zeby nie bylo stycznsci ziemi z fundamentem jak zasypie taras

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MG***

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-112
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witam,
    Proponuje zrobić to styrodurem, ale zwykłym elewacyjnym też można jednak trzeba dodać folię kubełkową.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    wszystko zależy jaki masz grunt. Jeśli mokro, to są specjalne styropiany do takich celów, ale tańsze niż styrodur.

    Folia kubełkowa jest tylko do zabezpieczenia (mechanicznego) styropianu przy zasypywaniu, żadnej innej funkcji nie pełni

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    Folia kubełkowa jest tylko do zabezpieczenia (mechanicznego) styropianu przy zasypywaniu, żadnej innej funkcji nie pełni
    A czy "kubełki" w folii kubełkowej nie sa tez po to, żeby zapewnić przestrzeń wentylacyjna pozwalającą na odprowadzenie wilgoci ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  5. #5

    Domyślnie

    to bedzie pod dachem powyzej powieszchni gruntu bo dom mam podniesiony o 4 bloczki nad grunt i te bloczki chce ocieplic aby moc zasypac taras piachem ktory jest caly zadaszony wiec nie wiem czy dawac styrodur czy zwykly styropian elewacyjny i czy do styroduru tez daje sie folie? czy moge np dac zwykly styropian i sakryc go zwykla folia i pozniej zasypac piachem taras?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Styrodur będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem, chociaż specjalnym styropianem elewacyjnym też powinno być OK.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam!Miałam taras ziemny, właśnie "dosypany" do ściany domu, na górze kostka brukowa...Wczoraj wszystko wywziozła kopara...Taras niby zrobiony był ok, ale z roku na rok osiadał (choć usypana ziemia zimowała dwa razy i była dobrze ubita) odsłaniając brzydką szczelinę miedzy oknem a kostka brukową. Kolejny problem, to podmakanie wody do piwnicy - choc mieszkam na górce, to jednak woda wsiąkała w taras , obficie obsadzony iglakami. Na ścianie i fundamencie był styropian i folia kubełkowa, a jednak przemakało...Wczoraj wszystko wywiozłam ( za całe 640zł... )będę scianę robiła od nowa...w sobote bede odkopywac fundament, żeby miec raz a porzadnie wszystko zrobione...Mozwe doradzicie jak?Styrodur na fundament i folia?A moze kupić penetron ( http://www.penetron.pl/system-penetron ) . Taras bede robiła z kompozytu, na słupach i już nigdy więcej tego co miałam....
    Bessi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał paradox2604 Zobacz post
    witam mam takie pytanie czy moge ocieplic fundament zwyklym steropianem na sciany(takim jak bede mial elewacje)? czy musi to byc specjalny steropian?chodzi mi o odizolowanie fundamentu domu od tarasu zeby nie bylo stycznsci ziemi z fundamentem jak zasypie taras
    Ścianę fundamentową należy zaizolować przeciwwodnie. Na tę izolację należy przykleić płyty styropianowe hydrofobowe, tzn. o obniżonej nasiąkliwości wodą. Płyty takie powinny mieć zadeklarowany parametr nasiąkliwości wodą przy długotrwałym zanurzeniu w wodzie, WL(T), od 1 do 5 %, w zależności od technologii produkcji i gęstości styropianu. Płyty hydrofobowe mogą być zasypywane bezpośrednio gruntem.

  9. #9

    Domyślnie

    a próbowaliście wełną i folią wszystko zrobić??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony