dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Mała kawalerka do aranżacji

    Witajcie,

    stoję przed wyborem kupna niewielkiego mieszkania - kawalerki (plan w załączniku). Zależy mi jednak, aby kąt do spania był oddzielony od pokoju i w łazience zmieściła się wanna.
    Najprostszym rozwiązaniem wydaje mi się przenieść kuchnię do pokoju a w tym pomieszczeniu postawić łóżkę i zaaranżować sypialnię. Tylko nie wiem co z przyłączami w takim przypadku. Można (i powinnam?) podpiąć je do pionu z łazienki?

    A może Wy macie jakiś lepszy pomysł?
    Z góry dziękuję za rady


  2. #2

    Domyślnie

    Myślę że z przeniesieniem kuchni nie będzie problemu,ale nic poza łóżkiem nie wejdzie ci w ten kącik,musisz mieć gdzieś szafę na ubrania lub chociaż dużą komodę.Nie wiem czy to jednak dobre posunięcie,bo pokój się dużo zmniejszy jak wstawisz aneks,kanapę,stół,szafę i tv i będą 2 zagracone klitki.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jedyne, co można tu zrobić, to zamknąć kuchnię od strony przedpokoju i zrobić coś na kształt garderoby - w miejscu zaplanowanej przez developera szafy.
    Zupełnie nie rozumiem sensu wstawiania tylu par drzwi w tak małym mieszkanku Maksymalnie bym to otworzyła - drzwi tylko do łazienki

    Inspiruj się i rozkładem, i aranżacją

    32 m2 - http://kaskab.blogspot.com/2014/09/kawalerka-188.html
    33 m2 - http://kaskab.blogspot.com/2014/09/kawalerka-186.html
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 01-10-2014 o 08:12

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięi dziewczyny za odzew - idę się inspirować

    Szafę myślałam, żeby wcisnąć na lewo od wejścia. Nie mam dokładnych wymiarów pomieszczeń (blok jest w bardzo początkowej fazie budowy), jednak wydaje się tam być sporo miejsca.

    Nie chciałam nic wczoraj sugerować, ale coś tam próbowałam w Paintcie zaaranżować:

    W holu wydzieliłam a'la garderobę z jedną szerszą a drugą węższą szafą.
    Gdyby jednak to wciąż było za mało to pomyślałam, że może warto zrobić zabudowę kuchenną w L, ale na tej ścianie z narożnikiem zrobić płytszą zabudowę od góry do dołu z szafkami. Biały MDF może nie wyglądałby tak przytłaczająco?
    A zawsze byłoby to dodatkowe miejsce na wszystkie graty.

    Brakuje tylko miejsca na stół. Co prawda mogę wstawić rozkładaną ławę, ale wiadomo, że rozkładana byłaby od wielkiego dzwonu i codzienne posiłki trzeba byłoby jeść przy ławie.

    Mieszkanie chciałabym wynająć, ale w dalekiej przyszłości jest szansa, że zamieszka w nim członek mojej rodziny.

    Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to chętnie się zainspiruję

  5. #5

    Domyślnie

    Szkoda że nie ma dokładnych wymiarów np łazienki czy kuchni.......?
    1.




    2.


    Ostatnio edytowane przez kinka ; 28-01-2015 o 08:35

  6. #6

    Domyślnie

    Napisałam do Dewelopera maila z prośbą o podesłanie dokładniejszych wymiarów, ale obawiam się, że ich tak szybko nie dostanę.

    Kinka bardziej przypadła mi do gustu pierwsza wersja (w salonie jest więcej światła). Wiąże się z nią również o wiele mniej przeróbek porównując do planu, który ja przygotowałam, więc bardzo Ci dziękuję za pomoc

  7. #7

    Domyślnie

    O, bardzo fajne te projekty koleżanki. Również bardziej podoba mi się pierwszy. W tej mini sypialni można by zamontować jakieś malutkie drzwi przesuwne lub powiesić choć zasłonę., itp.
    Nigdy nie mów nigdy.

  8. #8

    Domyślnie

    Pomyślałam właśnie o jakichś cienkich drzwiach wykończonych taflą lustra od strony salonu, ale nie wiem czy to dobry pomysł?

  9. #9

    Domyślnie

    Witajcie,

    wracam z tematem - mieszkanie kupione

    Zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej zrezygnować z wanny. Co sądzicie o takim układzie?

    Ostatnio edytowane przez Lena7 ; 27-01-2015 o 20:05

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Lena - fajnie, ale...
    Ale gdzie odłożysz kurtki, buty..?

    Czy druga kanapa jest Ci rzeczywiście potrzebna?
    Ja bym chyba spała w salonie, a we wnęce z oknem wstawiła stół jadalniany. Kuchnię zrobiłabym krótszą i zakończyła ścianką wychodzącą na pokój. Na niej TV, narożnik obrócony - pokój nabrałby oddechu moim zdaniem - teraz tak wszystko po kątach...
    No i jakieś miejsce na buty, kurtki, czy choćby wieszaczki
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ale tu nie masz miejsca na ubrania i przechowywanie niemal w ogóle...

  12. #12

    Domyślnie

    Dziewczyny dobrze piszą.............a ta ukośna ściana mi się nie podoba,może delikatna zmiana.





    Ostatnio edytowane przez kinka ; 28-01-2015 o 08:45

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Lena - fajnie, ale...
    Ale gdzie odłożysz kurtki, buty..?

    Czy druga kanapa jest Ci rzeczywiście potrzebna?
    Ja bym chyba spała w salonie, a we wnęce z oknem wstawiła stół jadalniany. Kuchnię zrobiłabym krótszą i zakończyła ścianką wychodzącą na pokój. Na niej TV, narożnik obrócony - pokój nabrałby oddechu moim zdaniem - teraz tak wszystko po kątach...
    No i jakieś miejsce na buty, kurtki, czy choćby wieszaczki
    Po odbiorze kluczy mieszkanie pójdzie pod wynajem (raczej dla pary).
    Być może kiedyś zamieszka w nim moja mama, dla której odgrodzony kąt do spania jest bardzo ważny.

    Rzeczywiście brakuje miejsca na buty, chociaż myslałam, że może wcisnę je gdzieś koło drzwi łazienkowych.
    Spróbuję pobawić się jeszcze z układem, którym proponujesz

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Ale tu nie masz miejsca na ubrania i przechowywanie niemal w ogóle...
    Na przechowywanie mam dwie szafy, od podłogi do sufitu, mam nadzieję, że to wystarczy.
    Ale tak jak napisałaś, w moim planie słabym punktem są kurtki i buty

  15. #15

    Domyślnie

    Kinka, super są te Twoje propozycje!
    Trudny wybór... W pierwszej wersji jest ciut ciaśniej przy drzwiach, ale jest więcej szaf, więc chyba ku tej się będę skłaniać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony