dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie Jakie są ważne, niezbędne pomieszczenia w domu dla Ciebie

    Witam, przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiego tematu. Prosiłbym wszystkich którzy są na etapie budowy bądź już mieszkają w swoich domach, o wypowiedzenie się na temat jakie są ważne, niezbędne pomieszczenia w domu dla Ciebie. Ewentualnie czego Ci brakuje w wybudowanym domu? Oczywiście prócz kuchni, łazienki, salonu, pokoju dla dziecka, gabinetu : ) choć na ten temat też można podyskutować co by można usprawnić w tych pomieszczeniach ...

    Mam nadzieje, że temat się przyjmie i będzie ciekawa dyskusja.
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 02-10-2014 o 14:31

  2. #2

    Domyślnie

    Domu co prawda nie wybudowałem, ale w obecnym przydałaby się na pewno garderoba żeby powiesić wszystkie ciuchy wzdłuż ścian + miejsce na deskę do prasowania ( do tego radyjko, piwko i chyba polubiłbym prasowanie )

    A z ważniejszych pomieszczeń to jeszcze wymieniłbym porządny warsztat. Bez niego ani rusz...

    Ps. jeszcze mam jeden pomysł - już bardziej nierealny ( przynajmniej dla mnie): pomieszczenie 5x5m na środku stół bilardowy, słabe oświetlenie i barek

    pozdrawiam
    http://www.naprawto.blogspot.com

    DIY, budowa, narzędzia, remont, warsztat

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    Bardzo ważne.
    Przy kuchni mamy składzik 1m na 2m, stoją w nim dwa regały. Słoiki, wytłaczanki po jajkach, frytownice, tostery, blaszki do ciasta i takie tam głupoty, nie wspominając już o zgrzewkach wody, kartonach z mlekiem, cukrach, mąkach. Meble w kuchni prawie że puste.
    Garderoba, może nie za duża ale na jedną stronę weszła szafa i komoda (niestety garderoba ze skosami) po drugiej stronie na zmianę suszarka lub deska do prasowania
    Kotłownia. Bez względu na to jak ogrzewamy dom kotłownia powinna być. zawsze się przyda jakieś miejsce w którym facet może sobie posiedzieć w samotności z piwkiem i poudawać, że właśnie robi coś bardzo wartościowego i potrzebnego reszcie domowników. a tak poza tym to gdzie trzymać drabinę, kosiarkę, szpadel, grabie, taczkę, wiertarkę, jakieś stare lumpy w których się pracuje wokół domu? (zwłaszcza jak się nie ma garażu?)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-11-2014 o 18:46 Powód: nie mogłam patrzeć na "skrzewki" wody :D

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    1. Pralnia, my mamy 4m2 pralni, gdzie mamy suszak na suficie plus suszak stojący. Super sprawa. Koniecznie na piętrze, żeby nie latać z praniem (a nie daj boże łączyć pralnię z kotłownią)
    2. Kotłownia /Kotłownio-warsztat - w zalezności od upodobań
    3. garderoba na ciuchy
    4. składzik-kuciament, na rzeczy typu pościele, ręczniki, walizki, plecaki, śpiwory, namioty, itd. Mamy i jest to najbardziej załadowane pomieszczenie
    5. Porządny garaż, jeżeli potrzeba to 2 stanowiskowy (taki nie powinien być mniejszy niż 6x6m powierzchni (w środku).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Po pierwsze - miejsca na klamoty. Nie ważne, jakie klamoty, nie ważne, jakie miejsce, to mogą być garderoby, pawlacze, wnęki na szafy, pokoiki-składziki, ważne żeby były. Dom typu "open-space" z nowoczesnymi minimalistycznymi meblami pięknie wygląda na aranżowanych zdjęciach w kolorowym czasopiśmie wnętrzarskim, ale do życia się niespecjalnie nadaje. Choćby dlatego, że nie ma gdzie walizek przechowywać, a pranie czekające na żelazko leżące na kanapie w salonie niezbyt ciekawie wygląda.

    Po drugie: pralnia z suszarnią. Gdzieś. Ważne, żeby było (BTW dlaczego nie łączyć pralni z kotłownią? Mam połączone, chwalę sobie. Kotłownia oczywiście gazowa, przy węglowej rzecz się sama rozumie, że nierealne)

    Po trzecie: miejsce na rzeczy ogrodowe. to może być kąt w garażu (ale musi być spory, może być osobne pomieszczenie, ale tego się trochę zbiera i warto się potem o to nie potykać, przeciskając się w garażu między drzwiami samochodu a stojącą pod ścianą taczką.

    O warsztacie przedpiścy już pisali, więc nie będę wspominał nawet o tym najważniejszym dla mnie pomieszczeniu w moim domu, bo to też zalezy od indywidualnych potrzeb, ja mam warsztat 18m2 (i za mały, kurczę...), komuś może wystarczyć stojąca w garażu skrzynka z młotkiem i kombinerkami
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6

    Domyślnie

    Spiżarnia ( zapasy jedzenia i rzadko używane sprzęty kuchenne ) i pralnia w której jest miejsce także na suszarkę, deskę do prasowania, chemię.

  7. #7

    Domyślnie

    1. Spiżarnia (kuchenne graty)
    2. Garderoba (szafy typu komandor odchodzą do lamusa i tylko zagracają)
    3. (uwaga marzenie!) pokój ze stołem do bilarda, minilodówką (na piwo i colę) i ze stołem do piłkarzyków...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Montejro Zobacz post
    3. (uwaga marzenie!) pokój ze stołem do bilarda, minilodówką (na piwo i colę) i ze stołem do piłkarzyków...

    Jak druga osoba już o tym wspomina to znaczy, że to bardzo ważne pomieszczenie
    http://www.naprawto.blogspot.com

    DIY, budowa, narzędzia, remont, warsztat

  9. #9

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń wynika, że należy przed budową ustalić stałe miejsce na suszenie prania. U mnie praktycznie cały czas coś się suszy na dwóch suszarkach - jedna stoi w jeszcze nieużywanej łazience, druga zagraca małą kotłownię. A wystarczyło zrobić większą kotłownię...
    Po drugie ustalić stałe miejsce na deskę do prasowania - najlepiej w garderobie. Jej ciągłe rozkładanie jest upierdliwe.

    A teraz rzecz dla mnie najważniejsza - lepiej sprawdza się jedno większe pomieszczenie wielofunkcyjne niż kilka mniejszych np jedna duża, wypasiona garderoba dla wszystkich domowników niż kilka małych klitek przy każdym pokoju, duże pomieszczenie gospodarcze łączące funkcję pralni, spiżarni, kotłowni itp.

  10. #10

    Domyślnie

    A dlaczego garderoba lepsza od szafy a spiżarnia lepsza od szafek w kuchni?
    wg mnie oba te pomieszczenia zajmują więcej miejsca, a ich funkcje spokojnie spełniają szafy i szafki
    nie mylić z pomieszczeniem gospodarczym, gdzie możemy trzymać odkurzacz, proszki, walizki itp

  11. #11

    Domyślnie

    Wszystko zależy od wielkości domu, zbyt małe pomieszczenia są niefunkcjonalne. Zgadzam się z przedmówcą, że niejednokrotnie lepsza szafa wnękowa w większym pokoju niż mały pokoik i mała garderoba. Wolę też większą kuchnię niż małą kuchnię i spiżarnię 2 m.kw. W gotowych projektach domów częste jest wciskanie takich małych pseudo-pomieszczeń, bo kupującym wydaje się że dom jest większy i wygodniejszy.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Spiżarnia przy kuchni.
    Garderoba (półki, wieszaki bez zabudowy)
    Pomieszczenie techniczne np. za garażem (taczka, kosiarka, łopaty, grabie, stolik warsztatowy... oj będzie tego sporo)
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    1. Pralnia z miejscem na suszenie prania, na rozstawioną na stałe deskę do prasowania oraz szafką na środki czystości używane na danym pietrze ( u mnie pralnia na poddaszu i bardzo sobie to chwalę z powodów logistycznych).
    2. Spizarnia - składzik przy kuchni (pomimo tego że ma przysłowiowe 2m nie zamieniłabym tych metrów na powierzchnię kuchenną, zyskałabym jedną szafkę a straciła miejsce na miotłę, mopa, segregację smieci i inne takie )
    3. Garderoba - szatnia przy wejściu (przy 5-osobowej rodzinie ułatwia życie - uwierzcie )
    4. Garderoby w sypialniach ( w moim przypadku mamy kazdy swoją garderobę i dla nas jest to super rozwiązanie)

    Pozostaje jeszcze cała strefa pozadomowa czyli
    - narzędziownia (warsztat) za garażem
    - pomieszczenie na sprzęty ogrodowe i rowery
    - kawałek piwnicy
    ale o tym nie powinnam się chyba wypowiadać na razie bo jest to w trakcie wykańczania i nie użytkujemy tych pomieszczeń jeszcze

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Schowki i wszelkiego rodzaju pomieszczenia pomocnicze. U mnie już wypełnione na full, bo akurat kurier przywiózł 2 worki psiego żarcia po 15 kg każdy. Do tego dwa wory żwirku dla kocin. Garaż mamy za mały, syn przywiózł nam rower na przechowanie i już trudno go było upchnąć.
    Wolę moją małą spiżarnię, w której są tanie i proste otwarte półki, niż miałabym na to wszystko robić kuchenne szafki.
    Żałuję, że kosztem sypialni nie wygospodarowałam garderoby a tylko miejsce na szafę. Jest za mała!!!
    Pomieszczenie zaplanowane jako garderderoba jest składzikiem śpiworów, plecaków, walizek itp. praz zapasowej pościeli i kocy.
    Rewelacyjnie sprawdzają się schowki pod schodami - pod dolnym biegiem jest miejsce dla psa i wnęka na robocze ciuchy (dostępne z boku, z wiatrołapu), pod biegiem górnym , z wejściem od frontu - schowek na rzeczy przeróżne, w tym psie i kocie zapasy oraz resztki farb, gipsów itp.
    Nie oddam za nic moich schowków i kanciapek! Pralnię mam w kotłowni na dole, latem, jak pranie suszy się na tarasie, jest OK, teraz trochę latam po schodach. Dla kondycji!

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stefan_max

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja co prawda dopiero przymierzam się do budowy, ale w kilku lokalizacjach już mieszkałem i pod kątem szeroko pojętego komfortu planuję swój dom.
    Zgadzam się z moimi poprzednikami, bo temat już chyba został wyczerpany. Zostały tylko jego warianty dostosowane do potrzeb użytkowników.
    Ja będę miał pomieszczenie gospodarcze z kotłownią (bez paliwa stałego) i pralnią. Do tego oddzielona toaleta na parterze, ale jednak w jednym pomieszczeniu. Pralnia na dole, bo przy bardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych pranie suszyć się będzie na dworze. W pralni będzie suszarka podsufitowa i stojąca. Kilka niezbędnych urządzeń, jak choćby uzdatniacz wody i szafka na chemię gospodarczą oraz duperele. Jeśli zmieszczę coś jeszcze, to tylko wartość dodana.
    Garderoba tylko przy sypialni, a w pokojach dzieciaków szafy. Nad stropem, pod dachem miejsce na kartony i inne nieużywane rzeczy.
    Zgodzę się z ludwik_13, że genialnym miejscem na schowek jest przestrzeń pod schodami i wygodne są dwa do niej dojścia. Generalnie miejsca do przechowywania potrzebnych lub nie rzeczy nigdy za dużo.
    Spiżarni przy kuchni miał nie będę. Za to warsztat w oddzielnym domku gospodarczym, gdzie schowam wszystko od gwoździ po drabinę i taczkę. Dzięki temu nie będę zakłócał spokoju domowników np szlifierką kontową. Piwnicy niet. Ale planuję mały schron-spiżarnię pod pomieszczeniem gospodarczym.
    Miejsca na stół bilardowy miał nie będę, ale mam blisko do znajomego, który ma stół bilardowy, do tenisa stołowego i piłkarzyki.

  16. #16

    Domyślnie

    toaleta na parterze dla gości (samo wc + umywalka) - u nas bardzo się sprawdza i jest w ciągłym użyciu, dzięki czemu nasza własna łazienka pozostaje pomieszczeniem prywatnym.
    Przed domem - miejsce postojowe dla gości - jeśli poza posesją jest problem z parkowaniem, takie miejsce bardzo się przydaje, by osoby nas odwiedzające nie blokowały wjazdu do garażu.
    Miejsce na piłkarzyki jest - na antresoli, ale z samych piłkarzyków korzystało się kilka razy, więc urządzanie specjalnego pomieszczenia na takie rzeczy to przerost formy nad treścią, aktualnie na antresoli jest rozstawionych kilka suszarek do prania
    Nie mam garderoby (poza quasi garderobą przy naszej sypialni - wprawdzie odrębnego wnętrza, ale pomiędzy obydwoma pomieszczeniami nie ma drzwi) - i dzisiaj chyba chciałabym ją mieć, bo nie mam też wentylacji mechanicznej i po nocy sypialnie oczywiście wymagają wietrzenia, a skoro ubrania są przechowywane w szafach wbudowanych w sypialniach, to mogą przechodzić tym zapachem. Często wietrzę i mam nadzieję, że jest ok. ale teoretycznie lepiej byłoby gdyby te ubrania nie były w sypialniach przechowywane. Natomiast w niczym nie przeszkadza duża szafa wnękowa w pokoju do pracy (gabinecie), w której można trzymać dosłownie wszystko.
    Ostatnio edytowane przez una ; 15-11-2014 o 18:56

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Witam, przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiego tematu. Prosiłbym wszystkich którzy są na etapie budowy bądź już mieszkają w swoich domach, o wypowiedzenie się na temat jakie są ważne, niezbędne pomieszczenia w domu dla Ciebie. Ewentualnie czego Ci brakuje w wybudowanym domu? Oczywiście prócz kuchni, łazienki, salonu, pokoju dla dziecka, gabinetu : ) choć na ten temat też można podyskutować co by można usprawnić w tych pomieszczeniach ...

    Mam nadzieje, że temat się przyjmie i będzie ciekawa dyskusja.
    Jeszcze w domu nie mieszkam, ale przechadzać się po nim mogę, Na dzień dzisiejszy uważam, że mam wszystkie pomieszczenia jakie chciałem mieć. Żona też, więc jest ze mną zgodna Może w przyszłości powiem: kurcze brakuje mi tego czy tego pomieszczenia, ale jak na razie wydaje mi się, że mam wszystko. Taki mój zestaw pomieszczeń, który musi się znaleźć:
    salon, kuchnia i jadalnia,
    WC, łazienka,
    oczywiści kotłownia,
    sypialnia,
    pralnia,
    garderoba,
    pokój dziecięcy,
    wolny pokój i druga łazienka dla osób, które chciałyby u nas przenocować - to naprawdę super sprawa, no chyba, że ktoś nie lubi przyjmować gości,
    mini siłownia,
    biblioteka - dla nas konieczność i marzenie. Biblioteka i gabinet dwa w jednym, żeby odpoczywać czytając książkę i móc pracować w wyciszeniu. Gdzieś stos tych książek trzeba upchnąć. W planach ściany w regałach, wygodny fotel, klimatyczna aranżacja, lampka itd.
    strych lub mini stryszek, żeby upchnąć stare graty.

    Wiadomo że dla każdego coś innego, nie wszystkim przyda się biblioteka, ale można jej kosztem rozbudować siłownię. Myślę, że to fajna opcja zwłaszcza dla tych co mają siedzący tryb życia, zatem mało ruchu.

  18. #18

    Domyślnie

    Biblioteka,gabinet i pokój dla gości - u mnie tę rolę pełni dodatkowy pokój na parterze,przy ograniczonym budżecie nie mogłam w nieskonczoność powiększać pow.domu,najważniejsze dla mnie były dwie łazienki - w jednej prysznic,w drugiej wanna , spiżarka, kotlownia nazywana takze pomieszczeniem gosp.,oraz przestronne pokoje na poddaszu - każdy ma swoją garderobę,syn ma także w swoim pokoju mini siłownię.Jeśli nie ogranicza nas budżet i mamy taką potrzebę można mieć w domu wszystko,ale każde pomieszczenie trzeba ogrzac,sprzatać,jak to w życiu - coś za coś,pozdr....

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A czy sprawdzi się pisuar?
    W toalecie i na gorze i na dole, zważywszy że chłopaki mieszkać będą i na co dzień korzystać?
    Bo generalnie ludziom pisuary się jakoś tak ordynarnie kojarzą ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mój znajomy zamontował sobie pisuar. Wszystko zależy od kultury używających. Ja osobiście w domu bym sobie nie zamontował.
    Zawsze można tez przywiesić napis: "Stań bliżej - jest krótszy niż Ci się wydaje"
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony