dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 256
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 5103
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Koty poradzą sobie z każdym psem, jeśli tylko pojawi się w domu jako szczeniak. Wychowają po swojemu. Znam sznaucera olbrzymiego, ktory myje się dokładnie jak kot. Krzyżowka boksera z owczarkiem niemieckim pozwala kotu spać na sobie, wręcz kot to na nim wymusza – przychodzi do psa siada i pomiałkuje, a pies natychmiast się kładzie na boku.

    Jeśli chodzi o geny, nasza znajoma od wielu lat ma hodowlę rottweilerów. Mówi się, że to ostre, niebezpieczne psy, ale Frajda warczała wyłącznie, gdy domagała się głaskania. Zanim założyła hodowlę, jeździła po całym świecie dobierając psy pod względem charakteru. Wszystkie mioty od Frajdy, to były wspaniałe, łagodne, a co najważniejsze przewidywalne pieski.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #222

    Domyślnie

    średniej wielkości jeszcze są buldogi francuskie, też fajne
    lagotto - jet większy,ale waży 15kg bo reszta to puchata sierść
    cavaliery
    spaniele są urocze również

    my od kilku dni mamy labradora, jest śmiesznie ale życie wywrócone do góry nogami

  3. #223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    No to jeszcze jedno pytanie - a na uprawę boczniaków i pieczarek???
    szczerze to nie mam pojęcia jak się te grzyby uprawia ale podejrzewam że chyba nie w pełnym słońcu..
    boczniaki to na starym pniu - grzybnię kupić i walnąć gdzie wilgoć i cień..

    co do psów to jak było widać u mnie na fotkach - labradorzyca - już 9 lat ma, ułożona, po wyprowadzce na wieś trzeba było nauczyć ją szczekać


    a jako człowiek troszkę z branży "obok" domofonów podpowiem jedną rzecz na którą nie zwraca się uwagi przy zakupie i potem przy montażu wideodomofonów - mianowicie - wysokość montażu kasety w słupku i miejsce zamontowania kamery jak i kąt jej widzenia i możliwość regulacji..
    już wyjaśniam o co chodzi.. przy montażu często kasetę montuje się tak żeby łatwo było sięgnąć ręką, słupków wysokich na 2m przy bramie nikt nie robi a kamera jest w dolnej części kasety i do tego głęboko osadzona..
    i potem efekt jest taki że w kamerze widać albo kogoś od pasa do szyi, albo kawałek reki i barku dzwoniącego..
    wyobraźcie sobie jak stoi słupek z tym ustrojstwem i jak ktoś podejdzie i będzie dzwonić - za pomocą innych rzeczy trzeba wymusić na dzwoniącym to żeby tak stanął żeby go było widać - czyli np. jakiś krzak przed bramą itp. i koniecznie kamera musi być szerokokątna z regulacją..
    przykład prosty - furtka po lewej stronie obok bramy, domofon w skrajnym lewym słupku - podjeżdża ktoś autem, wysiada, podchodzi do furtki i dzwoni lewą ręką stojąc na wprost FURTKI i w kamerze domofonu skierowanej na wprost nic nie widać.. zwracajcie na to uwagę, najlepiej jak przed zamówieniem poprosicie o pokazanie jak można ten obraz regulować..
    w tym domofonie z linku jest napisane:
    "Regulacja kąta obiektywu w pionie i poziomie" - co to znaczy , o ile można wyregulować? no i te diody dookoła - jak świecą na biało to nie chciałbym być gościem który zadzwoni wieczorem patrząc w kamerę i jak się zaświecą.. chyba że na podczerwień to wtedy ok..
    kazdy jest w stanie wyobrazić sobie jak u niego jest podejście skonstruowane i jak gość będzie sięgać do domofonu.. i to powinno być kryterium wyboru bo wydać 3 tysiące i nic potem nie widzieć to trochę słabo..

    u mnie mam kamerę powieszoną na domu
    i sporo lepiej widać co się dzieje
    http://imageshack.com/scaled/large/673/IDYWru.jpg
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 23-07-2015 o 08:44
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #224

    Domyślnie

    pozwolę sobie podpiąć się pod tą pogawędkę, bo jest dla mnie dość istotna
    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    ...
    u mnie mam kamerę powieszoną na domu
    i sporo lepiej widać co się dzieje
    http://imageshack.com/scaled/large/673/IDYWru.jpg
    extra! dokładnie o tym samym myślimy u siebie... narazie była wieszana stara już nieużywana kamera z pracy... ale jakość jest kiepska ta u Ciebie wygląda świetnie!! powiesz co to za sprzęt???

    a może wiesz, czy jest taka możliwość by podpiąć dwa wideodomofony pod jeden "wyświetlacz" w domu??
    mam tak usytuowany dom, że furtkę widzę z okna, ale bramy już nie - a jednak z bramy się korzysta najczęściej jak ktoś wjeżdża i tam musi być jakiś dzwonek - najlepiej właśnie z obrazem bym widziała komu otwieram przy furtce też niech będzie, bo czasem wieczorem ktoś może zadzwonić do furtki i też dobrzebyłoby widzieć kto to... czy załatwić sprawę jednym wideodomofonem do furtki i kamerą na bramę? ale to też muszę mieć dwa oborniki w domu
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  5. #225

    Domyślnie

    z telefonu obsługa to nie dla nas - zwyczajnie z jakiegoś małego telewizorka w domu wystarczy

    a tak z ciekawości:
    po co Wam otwierać komuś bramę/furtkę jak Was nie ma? nie kumam
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  6. #226

    Domyślnie

    O matulu, jak pięknie! Mój ogródek da się obejść w minutę Kiedyś dla dzieci hodowałam poletko poziomek, teraz już niestety niczego nie mam, co dałoby się zjeść

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    O matulu, jak pięknie! Mój ogródek da się obejść w minutę

    Hahahah do naszego wychodziliśmy z psami na spacer albo pobiegać

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pusia, cudownie. Czy ty lejesz w ogrodzie Em-farmę?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #229
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wooooooooooow!!!!! Jakie owoce!!! Aż mi ślinka cieknie jak psu na widok kotleta Fantastycznie Ci wszystko rośnie.

    Wracając jeszcze do tematu psio-kocich zażyłości, to u mnie podobnie, jedna wielka rodzinka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2654.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	325327
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Em-Farma to nie chemia, ale rośliny rosną po tym szaleńczo, a gleba odzyskuje żyzność. Zamierzam zastosować to u siebie, bo ja nie cierpię nawozów sztucznych. Tak nie cierpię, że zapominam o nawożeniu w związku z tym moje borówki w tym roku słabo owocują
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #231
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Super, skoro Artur się zadeklarował - to mamy fachowca od tych rzeczy.
    napisałem że z branży "obok" domofonów.. alarmówka, tv przemysłowa (ale raczej większe) czy ppoż..
    ale domofony zawsze się gdzieś w okolicy przewijają stąd wiem mniej więcej co i jak

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    extra! dokładnie o tym samym myślimy u siebie... narazie była wieszana stara już nieużywana kamera z pracy... ale jakość jest kiepska ta u Ciebie wygląda świetnie!! powiesz co to za sprzęt???
    To kamera 3 mpixelowa zewnętrzna firmy novus (dystrybutor AAT), podłączona jest do małego komputerka w domu, rejestracja na wykrywanie ruchu leci na dysk sieciowy.. dostęp z komórki czy komputera zdalny..

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    a może wiesz, czy jest taka możliwość by podpiąć dwa wideodomofony pod jeden "wyświetlacz" w domu??
    tak - realizuje się to bez większego problemu na cyfrowych panelach.. z moich skromnych doświadczeń z domofonami mam dosyć dobre "wspomnienia" z firmą miwi urmet - działały nawet na duże odległości, na pewno coś da się dobrać..

    http://www.miwiurmet.com.pl/katalog-...-domofony.html
    mają dobrych doradców i spokojnie można zadzwonić


    co do innych rzeczy to u nas na poprzedniej działce EMami działalismy i faktycznie całkiem dobrze się rosło..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    2 godziny temu wyjechał ode mnie szef Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów ( http://www.probiotics.pl/regionalne-centra-mikroorganizmow.html ) Nasłuchałam się i oberwałam, że jeszcze tego nie stosuję w domu, a w ogrodzie tylko w kompostowniku. Ściągnięto do nas najbliższego dystrybutora i... mam pół stołu w kuchni zastawione. Dostałam nawet 2 rodzaje mydła brobiotycznegi, a poza Bokashi i Em Farmą, dodatkowo (omyłkowo) 2 specyfiki dla pszczół
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 25-07-2015 o 13:49
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    2 godziny temu wyjechał ode mnie szef Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów ( http://www.probiotics.pl/regionalne-centra-mikroorganizmow.html ) Nasłuchałam się i oberwałam, że jeszcze tego nie stosuję w domu, a w ogrodzie tylko w kompostowniku. Ściągnięto do nas najbliższego dystrybutora i... mam pół stołu w kuchni zastawione. Dostałam nawet 2 rodzaje mydła brobiotycznegi, a poza Bokashi i Em Farmą, dodatkowo (omyłkowo) 2 specyfiki dla pszczół
    Ale super!!
    To teraz testuj, doszkalaj się i polecaj

  14. #234

    Domyślnie

    Anulka, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń!!

  15. #235
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Zgadza się, ten który mamy na tą chwilę wybrany kosztuje 3 tys. Modelu nie pamiętam, poproszę męża żeby mi link wysłał to zamieszczę.
    Przyznan szczerze, myślałem, że wybierzecie sobie DERSO które ma współpracę z Fibaro, ale okazało się, że Artur jest specjalistą, to wy się uśmiechajcie do niego teraz, a ja za jakiś rok

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Już wyjaśniam.
    Tak jak piszesz, pies 15 letni to jak ludzki ponad 100 letni staruszek. Nasze psy odeszły w wieku 12 i 15 lat, zabiła je starość, nie choroby. Problem polegał na tym, że jak zaczęły się problemy z chodzeniem i trzeba było psa wziąć na ręce to ja odpadałam. Sama takiego kolosa do auta nie włożyłam, wynieść go na dwór też nie dawałam rady. A małego psa pod pachę i ze wszystkim sobie poradzę.
    No to fakt, to jest faktycznie plus psów małych i średnich - ja niestety musiałem swojego uśpić - zwyczajnie nie był już w stanie wstać a widać, że się męczył - choć tyle można było dla niego zrobić (aż mi się łezka w oku zakręciła)

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post

    Cytat Napisał Molikk Zobacz post
    Poza tym z tą długowiecznością - dla jednym to jest ogromny plus, że pies żyje ponad 10 lat, a dla innych wada.
    A tego stwierdzenia nie rozumiem.
    Wadą jest, że pies w zdrowiu żyje sobie długo i szczęśliwie??
    Dla mnie, przy wyborze psa warunkiem jest, by średnio dożywał co najmniej 10 lat (we względnym zdrowiu)
    Niestety jak spojrzysz sobie dzisiaj na schroniska, to będą one pełne psów, które ludziom zawadzały przed wakacjami - nie wspomnę o porzucaniu psów.
    Mam znajomą, która była wolontariuszką w schronisku, to sama mówiła, że przychodzili ludzie, pytali o psa, i padało wprost pytanie a ile taki pies będzie żył? (i okazywało się, że np 10 lat to za długo - a chcieli szczeniaka).
    Inna sprawa, że niektórzy kupują psa, bo szczeniak takie słodki był - a jak urośnie to tylko "problem"
    ... dobra nie kontynuuje tematu bo mi tylko ciśnienie się podnosi :/


    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Oczywiście, że szczeniak to biała czysta karta i wszystkiego się nauczy.
    ujmę to tak,nie oduczysz psa zachowań instynktownych dla danej rasy - i w tym sensie nie jest on białą kartą.
    Oczywiście agresja i inne niepożądane zachowania bardzo często pochodzą ze złego prowadzenia psa - nie mniej jednak są rasy które co byś nie próbowała robić zachowają stoicki spokój - a są takie, które z natury są niebezpieczne - z resztą wykaz psów agresywnych z nikąd się nie wzięł: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wykaz_...3w_agresywnych

    Jeśli chodzi o psy i koty - mój pies tolerował tylko 1 kota z którym się wychował (nawet jej dzieci nie tolerował, nie wspominając już o innych kotach)
    więc nie zawsze się uda wprowadzić nowego członka do rodziny ;P

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Każda rasa jest niebezpieczne, jeśli rozmnaża się bez selekcji (pseudohodowla), lub jeśli pies trafia w nieodpowiednie ręce.
    Niestety ludzie ulegają stereotypom, żeby wybielić własna nieudolność, jeden drugiemu bzdury przekazuje i tak idzie w świat krzywdząca opinia na temat rasy.
    Na swojej drodze spotkałam dwa agresywne psy. To były jamniki.
    wiesz z tą selekcją też bywa różnie - nawet w dobrej wierze, z chęci "uwydatnienia" pozytywnych cech danej rasy (albo przynajmniej tych, które się za takie uważa) kończy się to chorobami - to co jest określone jako wzorcowe w kanonie - nie zawsze jest zdrowe dla pas.
    Inna sprawa że środowisko w jakim pies przebywa też ma znacznie.
    jeśli chodzi o agresywne psy, to oprócz owczarka kaukazkiego (bydle nieprzeciętne) to faktycznie najbardziej agresywne były małe psy - których po dziś dzień nie lubię - a jamniki faktycznie bywają agresywna, złośliwe i strasznie zazdrosne - albo ja miałem do nich pecha


    a ja właśnie geologa załatwiłem i zabieram się za szukanie kogoś dobrego i taniego od studni (co ciekawe na razie z Wrocka wołają mi 190/metr, a ze szczecina 110 + 1000 za dojazd czyli wychodzi taniej ) no cóż trzeba szukać - chyba założę po woli tutaj dziennik budowy - bo np odmowa podłączenia do wody jest na razie perełką (nie podłączą mnie do wody, bo wodociąg w mojej ulicy jest w fazie budowy, nie podłączą mnie do drogi głównej, bo będę miał wodociąg w swojej ulicy, i nie napiszą mi że podłączą mnie do wodociągu który jest budowany, bo jeszcze nie jest wybudowany - jutro jadę odebrać dokumenty zobaczę co mi napisali, bo te info mam uzyskane przez telefon )

    Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego solenizantko

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    A z wieści od nas.
    Podłoga skończona i wygląda obłędnie. Moim imieninowym gościom bardzo się podobała.
    Nieśmiało upomnę się o fotorelację

  17. #237
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    To rozumiem, że z działką już załatwione??
    Bo jak u nas byliście to tam jeszcze był problem??
    Jeśli załatwiliście to strasznie się cieszę.
    tak załatwione w końcu, teraz lecimy dalej, bo musimy w tym roku złożyć jeszcze dokumenty o PnB - niby 5 miesięcy ale jakoś nie widzę, żeby to było dużo czasu - a jeszcze nie wszystko uzgodnione (np ogrzewanie :/)


    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Świat jest jednak piękny, jeśli dookoła są życzliwi ludzie
    Ano są, tylko trzeba ich często ze świecą szukać, więc jak jakiś życzliwych znalazłaś, to rób fotografie ... bo Ci niektórzy mogą nie uwierzyć na słowo

    Przy okazji, możesz pochwalić się jaki model drzwi zewnętrznych macie (no i jakie wewnętrzne - bo przecież prawie od kompletu )

  18. #238
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    molikk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław i okolice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Większość tych życzliwych mam już na zdjęciach w dzienniku. Nie pierwszy raz okazało się na kogo można liczyć.
    Drzwi tez są na zdjęciach
    drzwi owszem są na zdjęciach, ale nie mogę nigdzie znaleźć info o producencie i modelu (zarówno wewn i zewn - albo kiepsko idzie mi szukanie )

  19. #239

  20. #240
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aniahal
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Piękna jest ta podłoga! Jakie to płytki (wydaje się, że są matowe?)?

Strona 12 z 256

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony