dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Prosba o pomoc - projekt WM/przejscia przez strop, gdzie czerpnia i wyrzutnia

    Witam

    Właśnie jestem na etapie robienia stropu (zalewamy we wtorek wiec sprawa dość pilna) i stanąłem przed takim oto problemem. Projekt domku typowy, dom w czarnuszce G2 z małymi zmianami (powiększenie kuchni, zlikwidowanie wykusza).

    Jako że mamy zalewać strop we wtorek to chciałbym kilku porad w sprawie jak puścić kanały/zostawić dziury w stropie żeby było rozsądnie bo IMO projekt pozostawia wiele do życzenia (pozdrowienia dla projektantów z rekupe*****.pl)


    A teraz 100 pytan do:
    1. Jak umiescic rekuperator w kotłowni. Kotlownia jest wylaczona z systemu (wentylacja grawitacyjna) czy to nie problem żeby tam stal reku ?
    2. Czerpnia chyba może zostać na scianie ale co z wyrzutnia ? Czy jako wyrzutnie mozna uzyc ewentualnie kanalu wentylacyjnego komina od kominka czy to kiepski pomysl ze względu na usytuowanie w salonie i konieczność ciagniecia rury w stropie/podłodze przez jakies 10-12 m (chyba wyrzutnia powinna być w miare blisko reku). A może jako wyrzutnie zostawić kanal wentylacyjny zlikwidowany po likwidacji pieca węglowego ?
    3. Czy nawiewy/wywiewy sa umiesczone w miare rozadnie czy tez jest jakas lipa ? Dodam ze rodzinka 2 plus 2 i pies... w każdym razie trzeba liczyc na 5 osob bo może ktoraz z babc się wprowadzi.
    4. Czy przejścia przez strop wystarcza w tym jednym zaznaczonym w projekcie miejscu (garaz, sypialnia nad garażem) czy trzeba je robic w każdym miejscu wywiewu/nawiewu ?
    5. Od odpowiedzi na pytanie 4 zależy chyba także to... gdzie ciagnac rury od wm ? W podłodze (wówczas zdaje się każdy anemostat musi mieć przejście przez strop?) czy tez w suficie... dodam może ze strop nad parterem wg projektu to panel, 4 cm wylewki, 4 cm styropianu, folia wiec gdzie niby ma leciec flex fi63 i jeszcze ogrzewanie podlogowe ?
    6. jakos ciężko mi sobie wyobrazić - ogrzewanie podłogowe na piętrze i rozprowadzenie wm dla parteru w 4 cm wylqweki i 4 styro.. chyba trzeba robic na suficie na parterze czy się myle ?

    Dzieki za wszystkie rady i porady...

    Edit 13:20

    Sorry ale musialem usunac projekty bo byly dane osobowe o czym poinformowal mnie jeden z uzytkownikow forum (dzieki).

    Jak dotre do domu to wrzuce ponownie na jakis serwer w oryginalnej wielkosci to bedzie lepiej widac.
    Ostatnio edytowane przez biikej ; 13-10-2014 o 12:22

  2. #2

    Domyślnie

    A tutaj brakujące załączniki (rzuty poszczególnych kondygnacji)


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter wm.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	284149Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro wm.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	284150Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poblicz.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	284151Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	284152

    I linki do "dużych" fotek
    https://www.dropbox.com/s/losk2fzw09...%20wm.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/tx4fhbykc2...%20wm.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/hg0xjui0k7...blicz.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/8vmms9sl6c...dasze.jpg?dl=0

    Mogłby ktoś zerknąć. Wydaje mi się że miejsca anemostatów nie są złe. Mam natomiast problem jak to wykonać. Strop odpada bo mam monolityczny. Wiec przebicia. Zdaje się że jeżeli chodzi o parter to kanały musza być 9najwygodniej żeby były) w podłodze (styro) na poddaszu użytkowym zaś dla poddasza użytkowego w "strychu".
    Mam natomiast problem z przebiciami bo zdaje się że muszę zostawić przebicia w stropie pomiędzy parterem a poddaszem dla każdego anemostatu służącego dla parteru (czy też dla każdego rozdzielacza) - dobrze myślę + przebicie dla kanałów od góry do dołu plus przebicie dla wyrzutni powietrza ?

    Czy wyrzutnia powietrza musi być w jakiejś minimalnej odległości od kanałów rozprowadzających (pionowych) ? Czy kanały nawiewowy i wywiewowy muszą być w jakiejś minimalnej odległości od siebie (idealnie byłoby to wszystko wepchnąć w miejsce komina zlikwidowanego w kotłowni jak mi się wydaje) ?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Strop odpada bo mam monolityczny
    czemu odpada ?
    układasz kanały pomiędzy zbrojeniem w stropie. w odeskowaniu wycinasz otwory i wkładasz skrzynki anemostatów. Podłączasz jeden koniec do skrzynki rozdzielczej , 2 do skrzynki anemostatu i zalewasz betonem.
    Minus tego taki że jakbyś za kilka lat chciał wymienić kanały to musisz dawać nowe i prowadzić je pod sufitami w zabudowie.


    jeśli zedecydujesz inaczej to zostaw w stropie przepusty o fi delikatnie większym niż 'rura' anemostatów. Włożysz sobie je od góry bez wiercenia wiertnicą w stropie.

    zostaw także duży przepust w stropie na rury główne oraz czerpnię i wyrzut
    Skoro masz projekt to tam powinno wszystko być opisane.
    Ostatnio edytowane przez MatixL ; 14-10-2014 o 09:44
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    układasz kanały pomiędzy zbrojeniem w stropie. w odeskowaniu wycinasz otwory i wkładasz skrzynki anemostatów. Podłączasz jeden koniec do skrzynki rozdzielczej , 2 do skrzynki anemostatu i zalewasz betonem.
    Tak to wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	178.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	284251
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Uniflexplus w zbrojeniu 2.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	284252
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Uniflexplus w zbrojeniu.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	284253

  5. #5

    Domyślnie

    Witam

    Dzieki za podpowiedzi. problem taki ze nie zdecydowałem się jeszcze na reku/system wiec nie wiem co będę kładł a strop mam zalewać jutro lub w czwartek. Wobec tego chyba zostanę przy opcji w podwieszanym suficie lub w podłodze... poza tym jakoś boję się to zalać w stropie bo coś źle podłącze albo gdzie pomylę i lipa... strop nie wybaczy

    Jeżeli chodzi o projekt to rysunki macie powyżej. Nazwanie tego projektem i wzięcie za to 500 pln uważam za złodziejstwo w biały dzień ale nie wiedziałem że tak to wygląda jak zamawiałem. Nauczka, żeby nie brać od archonu projektów "dodatkowych" bo są nic nie warte (podobnie zresztą jak projekt pompy ciepła). Jedyne ich zasotosowanie to złożenie do starostwa żeby dostać pozwolenie na bydowę i tyle. Do wykonania się nie nadają.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    boję się to zalać w stropie bo coś źle podłącze albo gdzie pomylę i lipa... strop nie wybaczy
    Obawy uzasadnione, skrzynki ani kanału z betonu już się nie wyciągnie.
    Sam montujesz system wentylacji, czy bierzesz ekipę?

  7. #7
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał biikej Zobacz post
    Witam

    Dzieki za podpowiedzi. problem taki ze nie zdecydowałem się jeszcze na reku/system wiec nie wiem co będę kładł a strop mam zalewać jutro lub w czwartek. Wobec tego chyba zostanę przy opcji w podwieszanym suficie lub w podłodze... poza tym jakoś boję się to zalać w stropie bo coś źle podłącze albo gdzie pomylę i lipa... strop nie wybaczy

    Jeżeli chodzi o projekt to rysunki macie powyżej. Nazwanie tego projektem i wzięcie za to 500 pln uważam za złodziejstwo w biały dzień ale nie wiedziałem że tak to wygląda jak zamawiałem. Nauczka, żeby nie brać od archonu projektów "dodatkowych" bo są nic nie warte (podobnie zresztą jak projekt pompy ciepła). Jedyne ich zasotosowanie to złożenie do starostwa żeby dostać pozwolenie na bydowę i tyle. Do wykonania się nie nadają.
    Ma Pan błędy zasadnicze w projekcie! Nie robi się wywiewu w holu przed łazienką, bo to zabiera powietrze które by tą łazienką wyszło. Nie robi się wywiewu, przez czystą i chłodną spiżarnię, bo wszystko zgnije.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ma Pan błędy zasadnicze w projekcie! Nie robi się wywiewu w holu przed łazienką, bo to zabiera powietrze które by tą łazienką wyszło. Nie robi się wywiewu, przez czystą i chłodną spiżarnię, bo wszystko zgnije.

    ja u siebie robię ( jedna rura 63mm i skręcony anemostat tak żeby tylko troszkę wymusić ruch powietrza) ale w moim przypadku w spiżarni będą tylko garnki, mleko i jakieś puszki z groszkiem i kukurydzą

    Co do wywiewu w hallu to w zupełności się zgadzam - jest to błąd i zabiera wydajność łazience w której wywiew i tak będzie zabierał powietrze z hallu przez dziury w drzwiach.


    co do samego reku to podepniesz do każdego systemu ( spiro, peflexy itp). Chodzi tylko o to żebyś dobrze rozprowadził rury przed zalaniem. Ale z tego co widzę Twój projekt wymaga jeszcze małych poprawek. Możesz oszczędzić sobie sporo pracy jakbyś zalał to w stropie. Dajesz 2 rozdzielacze na piętro do jednego podpinasz punkty nawiewne do 2 wywiewne i musi działać. To dosyć prosta instalacja. Też się tego bałem ale życie pokazało że niepotrzebnie.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    ja u siebie robię ( jedna rura 63mm i skręcony anemostat tak żeby tylko troszkę wymusić ruch powietrza) ale w moim przypadku w spiżarni będą tylko garnki, mleko i jakieś puszki z groszkiem i kukurydzą
    Delikatny wyciąg, aby wymusić ruch powietrza, usunąć zapach wilgoci np. z ziemniaków. Garnki, słoiki i puszki się nie zepsują
    W holu wyciąg jest po to żeby wyciągnąć nieprzyjemny zapach obuwia i odzieży wierzchniej (ewentualnej wilgoci z kurtki i parasola w czasie deszczu).

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarszcz Zobacz post
    Delikatny wyciąg, aby wymusić ruch powietrza, usunąć zapach wilgoci np. z ziemniaków. Garnki, słoiki i puszki się nie zepsują
    W holu wyciąg jest po to żeby wyciągnąć nieprzyjemny zapach obuwia i odzieży wierzchniej (ewentualnej wilgoci z kurtki i parasola w czasie deszczu).
    jeśli masz na myśli wiatrołap to ok. ja też dałem tan wyciąg ważne żeby hall koło łazienki nie był wywiewany.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    jeśli masz na myśli wiatrołap
    Miałem na myśli hol wejściowy, czyli wiatrołap

  12. #12

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc. Uzytkownicy forum jak zwykle staja na wysokości zadania.

    Chciałybm to zrobić w miare możliwości sam. Po tym jak przyszli mi hydraulicy i kładli we 4 cały dzień kanalizację pod chudziakiem, jeździli dwa razy po materiały bo im brakowało, zaczęli od najniższego punktu i potem się okazało, że są w chudziaku (4cm powyżej ubitego piachu w najwyższym punkcie bo zaczęli od wyjścia z budynku zamiast od najwyższego punktu) i jeszcze wzięli za samą robotę 1000 zł a ułożyli może 25-30 m rur to mam ciut dość fachowcóe na budowie. A fachowcy od reku/wentylacji mechanicznych liczą sobie dość dużo w mojej okoicy i w dodatku namawiają na to co maja "na stanie" i chcieliby sprzedać. Więc uznałem, że spróbuję sam.

    Przechodząc do pytań to:
    1. Czy poza likwidacja wywiewu w korytarzu i zamianą wywiewu na nawiew w spiżarni trzeba coś jeszcze zmienić ? Czy anemostaty w salonie, kuchni, łazience są w dobrych miejscach (dziwnie jakoś dla mnie w salonie ale może właśnie tak powinno być że na jednej ścianie - jeden w rogu,/drugi przy wyjściu z salonu na taras) ?
    2. Z tego co poczytałem to rurki od anemostatów do rozdzielacza powinny być mniej więcej jednakowej długości czyli rozdzielacze (oczywiście te odpowiadające za parter - w stropie piętra) powinienem dać na środku budynku (mniej więcej) ? Co z rurami od rozdzielaczy do reku - też w stropie czy jak ?
    3. Z tego co widzę rozdzialacze nawiewu i wywiewu mam tylko na "strychu" - w tej sytuacji musiałbym zdaje się puszcać do każdego anemostatu pionową rurkę ze strychu przez poddasze użytkowe do parteru ? Serio tak to ktoś zaprojektował czy ja się zupełnie nie znam na planach i tylko tak mi się wydaje, że taki jest schemat tej "instalacji" ? Czy nie chciąc mieć pionowych rurek ze strychu przez poddasze użytkowe do pateru powinienem zrobić 2 rozdzialacze (wywiewowy i nawiewowy) w stropie pateru a drugie 2 rozdzielacze na struchu czy jak ?
    4. Czy przebicia stropu zostawić tak jak są czy jednak przenieść je w miejsce likwidowanego kanału wentylacyjnego z kotłowni ? Czy jeżeli tam wstawie rury reku - rozdzielacz nawiewu/wywiewu to mogę tuż obok 9w odległości może pół metra) dać wyrzutnię powietrza ?
    5. Jakich producentów koledzy polecacie jeżeli chodzi o rury/rozdzielacza ? Mam w projekcie jak widzicie R-Vent - to drogie czy w miare tanie ? Jak stosunek jakości do ceny ? Co wybrać najlepiej żeby nie przepłacić a jednocześnie kupić coś naprawdę solidnego ? Czy lepiej zamówić w necie czy też od rozsądnego instalatora (8% VAT) ?

  13. #13

    Domyślnie

    No widze ze zadaje za dziwne pytania...

    To może tak. Dom 200 m2 (bez garażu i kotlowni), kubatura około 550 m3, parter plus poddasze użytkowe, jakie zostawić przepusty na pionowe rury (od reku do rozdzielacza na poddaszu) - fi 200 będzie dobrze (mysle o rurach 180) czy tez trzeba zostawić większe (220) (widze ze producenci rekuperatorów uzywaja rozne od 100 do 200) ? Ktos podpowie ?

  14. #14
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Dom 200 m2 na najbardziej wypasionej 600-tce
    200m kanału PE Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanał wentylacyjny i klimatyzacyjny.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	284689 Skrzynki wygłuszane z 12 wyjściami 2 szt. 14 skrzynek do anemostatów (pojedyncze podwójne i potrójne) 20 mb izolowanego kanału głównego, 4300 materiał i 8000 centrala . ceny brutto 23%

  15. #15
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Drodzy czytelnicy FM , nie dajcie się robić w balona. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poblicz.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	284690 nie podaje się poszczególnych wydajności w instalacji o której mowa z rozdzielaczem. Jest tylko ogólna wydajność minimum i maksimum centrali z uwzględnieniem oporów instalacji. Przecież nawiewane powietrze idzie z jednej skrzynki. z jednego wentylatora, przymykając jeden nawiew zwiększamy strumień na innych. To raz. Dwa! Nie ma czegoś takiego w wentylacji domowej, jak "krotność wymian" . Wentylacja jest dla ludzi, nie kubatury. Dokładnie tyle samo powietrza zużywamy w kawalerce jak i 1000 m2 rezydencji.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dom 200 m2 na najbardziej wypasionej 600-tce
    200m kanału PE Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanał wentylacyjny i klimatyzacyjny.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	284689 Skrzynki wygłuszane z 12 wyjściami 2 szt. 14 skrzynek do anemostatów (pojedyncze podwójne i potrójne) 20 mb izolowanego kanału głównego, 4300 materiał i 8000 centrala . ceny brutto 23%
    Strop juz zalany wiec oferta nietrafiona.

  17. #17
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Strop juz zalany wiec oferta nietrafiona.
    Na izolowanych wyjdzie połowę taniej.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    jakie zostawić przepusty na pionowe rury (od reku do rozdzielacza na poddaszu) - fi 200 będzie dobrze (mysle o rurach 180) czy tez trzeba zostawić większe (220) (widze ze producenci rekuperatorów uzywaja rozne od 100 do 200)? Ktos podpowie?
    Dla R-vent Flexa jak i Uniflexa 200mm będzie dobrze. Średnica wew. 174mm zew. 200mm.
    Te skrzynki rozdzielcze mają wymienne króćce, więc możesz je dopasować do rury.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1114065-Small distribution box-12xØ63mm-Spigot-160mm.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	284709
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1440071-spigot 180mm.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	284700
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1440073-spigot 160mm.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	284701
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1440074-spigot 125mm.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	284702
    Ostatnio edytowane przez Jarszcz ; 17-10-2014 o 09:41 Powód: uzupełniam

  19. #19

    Domyślnie

    Zostawilem ostatecznie przepust w garażu/kotłowni 80x30 ale chyba i tak lipa będzie bo podloga sypialni (nad garażem) jest o 2 pustaki nizej niż podloga pozostałej części poddasza co oznacza, iż rozdzialacze dla parteru nie mogą być w podłodze sypialni (bo wyjdzie ona jakies 35-45 cm poniżej podlogi poddasza). Czyli zdaje się ze wszystko musi wyladowac pod dachem (nad poddaszem uzytkowym0...
    slabo trochę ale coz zrobić. Po protu nie za bardzo jest miejsce żeby dla parteru kanaly zrobić w styro podłogi na piętrze bo nie ma tam miejsca żeby puscic piony nawiewu i wywiewu od reku...

    Może to i lepiej bo wystarczy jeden rozdzelacz dla nawiewu i jeden dla wywiewu dla całego domu (a nie oddzialne dla parteru i poddasza użytkowego).

  20. #20
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał biikej Zobacz post
    Zostawilem ostatecznie przepust w garażu/kotłowni 80x30 ale chyba i tak lipa będzie bo podloga sypialni (nad garażem) jest o 2 pustaki nizej niż podloga pozostałej części poddasza co oznacza, iż rozdzialacze dla parteru nie mogą być w podłodze sypialni (bo wyjdzie ona jakies 35-45 cm poniżej podlogi poddasza). Czyli zdaje się ze wszystko musi wyladowac pod dachem (nad poddaszem uzytkowym0...
    slabo trochę ale coz zrobić. Po protu nie za bardzo jest miejsce żeby dla parteru kanaly zrobić w styro podłogi na piętrze bo nie ma tam miejsca żeby puscic piony nawiewu i wywiewu od reku...

    Może to i lepiej bo wystarczy jeden rozdzelacz dla nawiewu i jeden dla wywiewu dla całego domu (a nie oddzialne dla parteru i poddasza użytkowego).
    Pan zadzwoni to podpowiem. Kanały czasem są zbędne. 22 5591081

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony