dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek222

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    32-222
    Posty
    45

    Domyślnie

    Moim zdaniem bardzo fantazyjny projekt, bo w jaki sposób zamierzasz ukryć ten wykop przed sąsiadami? Jak wspominałeś jesteś otoczony przez sąsiadów, wątpię żebyś ukrył taką dziurę przed ciekawością innych. Zwłaszcza, że ma twój schron jest ogromny, jakieś 2/3 powierzchni mojego domu.

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Projekt konstrukcyjny zleciłem osobie z odpowiednimi kwalifikacjami, w zeszłym tygodniu zostały wykonane dodatkowe odwierty w celu zbadania parcia gruntu i siły napływu wody która będzie działać na konstrukcje, zmusił mnie do tego konstruktor przed podjęciem się projektu

    Działkę mam ogrodzoną 2 metrowym płotem betonowym, ale nie planuje tej budowy ukrywać jakoś szczególnie, w urzędzie na wiosnę zgłoszę budowę zbiornika na wodę. Mieszkam na prowincji w nowo powstałym osiedlu domków jednorodzinnych na którym mieszkają młodzi ludzie, dla których zobaczenie kilku ciężarówek lub betoniarek nie jest niczym nadzwyczajnym.

    Schron będzie wyposażony w dwa wyjścia zakończone włazem hermetycznym mojego projektu, właz będzie wyposażony w podnośnik o nośności 8 ton, związku z czym w razie zastawienia nie będzie problemu z wydostaniem sie na zewnątrz. Natomiast otworzenie włazu z zewnątrz będzie nie możliwe ze względu na jego konstrukcje.

    Jeżeli mówicie o ataku nuklearnym to schron przed promieniowaniem i falą uderzeniową będzie chronić 3 metrowa warstwa ziemi (dla samego promieniowania wystarczyło by 130 centymetrów ziemi). Co oznacza że wszystkie wybuchy w promieniu 470m od schronu będą dla mieszkańców w środku nie odczuwalne.

    Budowę rozpocznę w czerwcu jak wrócę z kontraktu, będę mieć wtedy dużooo wolnego czasu


    Więcej na temat konstrukcji i planowanych szalunkach napiszę jak dostane projekt konstrukcyjny, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.


    Możecie mi doradzić jak wykonać szczelne przepusty przechodzące przez ściany i płytę fundamentową?
    Ostatnio edytowane przez oczko361 ; 05-11-2014 o 23:12

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał oczko361 Zobacz post
    Tak jestem psychopatą, będę porywać emerytki a później żyć z ich emerytur.

    Wodę będę czerpać ze studni głębinowej. Ścieki zostaną odprowadzone do zbiornika 2m3, który będzie posiadać drenaż, zabezpieczony zaworem zwrotnym. Energia będzie pobierana z generatora 9kv który będzie ładować 11 akumulatorów 180AH raz w tygodniu. Filtracja powietrzna będzie wykonana z różnego rodzajów filtrów przeciw bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym i skażeniu radioaktywnemu, ale to już zostanie wykonane przez zewnętrzną firmę. Ogrzewanie będzie za pomocą farelki 2000W, włączanej dwa razy w tygodniu w celu podniesienia temperatury z około 11 do 18 stopni, beton będzie akumulowac ciepło.

    Nie planuję zgłaszać tego jako budowę schronu, ponieważ w razie "W" został by skonfiskowany przez rząd, a co najwyżej jako budowę szamba.


    Czytam to co autor wątku wypisuje i mam wrażenie że nie za bardzo ma pojęcie za co się bierze i z czym to się je. Nawymyślałeś filtrów a chodzi Ci o dekontaminację powietrza w schronie co jest kosztowne tym bardziej że w grę wchodzą czynniki promieniotwórcze bo przed tym też chcesz się chronić. Z tym dogrzaniem farelką 2kw Jak to obliczyłeś z 11 do 18? włączanej 2x w tygodniu Jak to 470m to prawie epicentrum.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Na chłopski rozum, filtrator za pomocą wentylatora pcha powietrze przez filtr wstępny, następnie przez filtr dokładny, później przez filtr Hepa (bardzo dokładny), a na kocu przez węgiel aktywny. Powietrze dostarczone do środka będzie czystsze niż na sali operacyjnej. Dzięki zastosowaniu wentylatora odpowiedniej mocy wewnątrz schronu będzie panować nadciśnienie, natomiast zawór zwrotny będzie wypuszczać nadwyżki dwutlenku węgla w momencie zbyt wysokiego ciśnienia, po czym się zamyka i znów tworzy nadciśnienie.

    Tematu ogrzewania jeszcze nie dopracowałem do końca, ale jeżeli nie wymyślę nic innego to dwa razy w tygodniu chcę podgrzewać powietrze do 22 stopni, po czym temperatura sobie będzie spadać przez kolejne 3 dni, liczę na akumulację ciepła w betonie i że w trzecim dniu będzie około18 stopni. Nie mam jeszcze projektu konstrukcyjnego, przez co nie jestem w stanie obliczyć zapotrzebowania na ciepło.

    Strefa bezpieczna wynosi 470m dla bomb lotniczych, burzących, natomiast dla bomby atomowej jest bardzo cięzko obliczyć ze względu na wielkość stosowanej głowicy.

  5. #45

    Domyślnie

    Jaja! Od jakiegoś czau przestałem traktować to poważnie, choćby przez podejście do zbrojenia obiektu, co jest dla mnie ważne.
    Ale buduj, nie żałuj sobie. Będziesz miał miejsce choćby do hodowli własnych pieczarek.

  6. #46

    Domyślnie

    Rozważ jeszcze montaż stołu operacyjnego ( bo nie daj Boże jakiś wyrostek - i z planu przeżycia atomowego armagedonu nici ).

  7. #47

    Domyślnie

    ooO temat jeszcze żyje, Oczko przeszło Ci czy jeszcze nie? Jak nie to niedaleko masz BARS chyba o num. 201 dwu poziomowy porządny schron z prawdziwego zdarzenia musisz go troszkę doposażyć bo podzielił losy większości tego typu obiektów. A z tym kombinowaniem wentylatorka i filterka to nie zadziała to tak jak być pod pochłaniacz od słonia podłączył wentylatorek od komputera. Ale sporo na rynku jest sprzętu który możesz wykorzystać http://allegro.pl/filtr-powietrza-do...747600144.html http://allegro.pl/filtr-powietrza-do...745623067.html

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Mimo szyderczych uwag z waszej strony nie przeszło i nie przejdzie mi do póki nie zrealizuję tego projektu. Schron który planuje wykonać będzie wyposażony w dedykowany system filtracji, wykonany przez renomowaną firmę. Filtry maja przydatność od jednego do trzech lat ważności, po tym czasie drobinki oczyszczające powietrze wykruszają się z filtra, a on nie spełnia swojej roli, wiec filtratory z czasów zimnej wojny mogą posłużyć jedynie jako eksponat.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiśYogi Zobacz post
    Jaja! Od jakiegoś czau przestałem traktować to poważnie, choćby przez podejście do zbrojenia obiektu, co jest dla mnie ważne.
    Ale buduj, nie żałuj sobie. Będziesz miał miejsce choćby do hodowli własnych pieczarek.

    Dzisiaj odebrałem projekt konstrukcyjny z którego wynika że na 40.88m2 schronu zużyję ponad 10 ton stali i 110m3 betonu.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał oczko361 Zobacz post
    Mimo szyderczych uwag z waszej strony nie przeszło i nie przejdzie mi do póki nie zrealizuję tego projektu...
    Droga zabawka. Problem w tym, że nie da się jej wyrzucić do kosza jak się znudzi. Będziesz miał taki niepotrzebny klocek do końca życia. I tak, w razie czego wpakujesz rodzinę do samochodu i będziesz uciekał zamiast się tam chować na lata.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #51

    Domyślnie

    I tak, w razie czego wpakujesz rodzinę do samochodu i będziesz uciekał zamiast się tam chować na lata.
    Tak, już widzę jak 40mln ludzi będzie uciekać

    A czy schron jest drogą zabawą? Zależy jak na to patrzysz. Znajomy sobie teraz auto kupił za 300 tyś - to jest dopiero droga zabawa. Ale jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Tak, już widzę jak 40mln ludzi będzie uciekać

    A czy schron jest drogą zabawą? Zależy jak na to patrzysz. Znajomy sobie teraz auto kupił za 300 tyś - to jest dopiero droga zabawa. Ale jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Ale przynajmniej się nią pobawi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Tak, już widzę jak 40mln ludzi będzie uciekać

    A czy schron jest drogą zabawą? Zależy jak na to patrzysz. Znajomy sobie teraz auto kupił za 300 tyś - to jest dopiero droga zabawa. Ale jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    A będzie. Głodny tłum. Czego będzie szukał? Jedzenia. Jedzenie gdzie? W schronach takich własnie optymistów. Do schronu trzeba czołg. Albo dwa. Pole minowe też może być
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #54

    Domyślnie

    Ale przynajmniej się nią pobawi.
    Wiesz jednemu radość sprawią 4 kółka a innemu schron. Ja gdybym mógł wybierać to wolałbym schron

    A będzie. Głodny tłum. Czego będzie szukał? Jedzenia. Jedzenie gdzie? W schronach takich własnie optymistów.
    Dlatego schron ma sens gdy nikt o nim nie wie. Po prostu nie ma się co nim chwalić. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że ktoś będzie przekopywać na 3 metry w głąb łopatą sporą działkę bo jest szansa, że sąsiad budował schron a nie zbiornik na deszczówkę 15 lat temu Ważne aby wejście i instalacje były bardzo dobrze ukryte.

    Bardziej realne jest, że wygłodniały tłum będzie rabował domy i piwnice, czy też dojdzie nawet do aktów kanibalizmu, jeśli mówimy o extremalnych sytuacjach.

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał oczko361 Zobacz post
    Dzisiaj odebrałem projekt konstrukcyjny z którego wynika że na 40.88m2 schronu zużyję ponad 10 ton stali i 110m3 betonu.
    tak będzie, zakładając grubość ścian i stropów 30cm masz ca 300m2, czyli jak odejmiesz 100m2 na strop i płyte podłogową, masz 200 na ściany. Tyle wyjdzie. Stali jak na 110m3 betonu wcale nie jest dużo. Kupuj stal B500SP (EPSTAL) ma najlepsze właściwości na wyjątkowe obciążenia.

    Gdzie widzę poważny problem, to w izolacjach. Parcie 2 czy 3 m słupa wody od dołu to jest poważna sprawa, i raczej niemożlie to uszczelnić środkami z marketu. Trzeba użyć profesjonalnej izolacji, GRACE, Mapei czy Remmers, czy maty bentonitowe, a to kosztuje. IMHO grace się lepiej sprawdza niż bentonit, poczytaj też o tzw białej wannie teraz się tego używa bo najtańsze z dobrych systemów.

    A i w schronie, wcale nie musisz mieć 3m ziemi nad stropem, o ile nie robisz schronu przeciw bombie lotniczej czy rakiecie (ale to i tak tego betonu byłoby dużo za mało) to wystarczy dać płytę na poziomie gruntu czy minimalnie pod nim. Już w promieniu 5 km od epicentrum wybuchu jądrowego, wiele budynków przeżywa. Jest zresztą taka strona gdzie wybierasz typ ładunku, miejsce eksplozji i sprawdasz warunki po wybuchu. Celami dla ładunków są centra dużych miast, dzielnice przemysłowe czy obiekty wojskowe, nikt nie rzuca ładunków na wioski czy przedmieścia.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał oczko361 Zobacz post
    Dzisiaj odebrałem projekt konstrukcyjny z którego wynika że na 40.88m2 schronu zużyję ponad 10 ton stali i 110m3 betonu.
    Dlatego pisałem, że traktujesz zbrojenie zupełnie niepoważnie.
    Na zwykłą chałupę może pójść z 2-2,5 tony stali, a Ty masz wszystkie ściany zbrojone.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek9000 Zobacz post
    .......
    A i w schronie, wcale nie musisz mieć 3m ziemi nad stropem, o ile nie robisz schronu przeciw bombie lotniczej czy rakiecie (ale to i tak tego betonu byłoby dużo za mało) to wystarczy dać płytę na poziomie gruntu czy minimalnie pod nim. Już w promieniu 5 km od epicentrum wybuchu jądrowego, wiele budynków przeżywa. Jest zresztą taka strona gdzie wybierasz typ ładunku, miejsce eksplozji i sprawdasz warunki po wybuchu. Celami dla ładunków są centra dużych miast, dzielnice przemysłowe czy obiekty wojskowe, nikt nie rzuca ładunków na wioski czy przedmieścia.
    strateg wojskowy, architekt, budowlaniec, spec od hydroizolacji, specjalista od zbrojen i to w jednym poscie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa będzie mieć 35cm grubości, zbrojona dwoma siatkami fi12 13x13, dolna będzie dodatkowo dozbrajana prętami fi16 i fi20, z płyty będą powypuszczane startery do ścian z prętów fi 12.
    Ściany zewnętrzne grubość 52 cm zbrojone dwoma siatkami fi12 20x15, dodatkowo dozbrajane prętami fi20 w newralgicznych miejscach. Ściany wewnętrzne grubość 30cm zbrojone prętami fi12 15x15, wzmocnienia nad drzwiami z prętów fi16.
    Strop o grubości 40cm składa się z trzech siatek, dwie dolne i jedna górna. Siatki dolne fi12 9x9, natomiast nad największym pomieszczeniem jedna z siatek wykonana z fi16. Górna siatka fi12 10x10. Pomiędzy siatkami dolnymi pręty fi20 przecinają się na środku pomieszczeń w kształcie krzyża.
    Klasa betonu C 30/37, z dodatkiem wodoszczelnym W12, ponadto beton do płyty fundamentowej będzie wypełniony rudami w celu zwiększenia jego masy do 3200kg/m3.

    Ściany i strop będą zalane za jednym razem dzięki temu konstrukcja będzie szczelniejsza. Na połączeniu płyty fundamentowej i ścian ułożę taśmę bentonitowa. Mam jeszcze problem z izolacją ścian bo tyle jest produktów że aż trudno wybrać

  19. #59

    Domyślnie

    Takie rzeczy się robi z prętów, nie z mat. Chyba nawet nie kupisz takich mat w swojej okolicy.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    Nie planuje kupować mat ponieważ są ciężkie i nie poręczne, wszystkie siatki będą wiązane z prętów na budowie.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony