dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 151
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dzięki za przedstawienie Arcziego Nie wiedziałam, teraz wszystko jasne.

    Pionan, ale kto powiedział, że następny nie będzie większy? Tego Ci życzę.
    Właśnie ten temat mnie zainspirował do zastanowienia się jak duży będzie mój kolejny dom Dzieci się wyprowadzą, Teściowa nas też nie przeżyje, chce mi się uciec z miasta na emeryturę.
    Myślę, że będzie parterowy, z poddaszem na szpargały.
    I tak sobie myślę :
    Garaż - min 50 mkw (teraz mam 36mk - "podobno" na 2 samochody, ale ten drugi musiałby być malutki bardzo i nic nie może stać oprócz samochodów).
    Pomieszczenie gospodarcze - 10 mkw. Kosiarki i oczywiście nalewki oraz gąsiorki oraz słoiki z przetworami
    Pralnia - 6 mkw
    Kotłownia 4 mkw (chyba pójdę w PC)

    Spiżarnia - 4 mkw starczy
    Kuchnia - 12 mkw - lubię gotować
    Salon - 45 mkw
    Jadalnia - 20 mkw
    Sypialnia - 16 mkw (lubię przytulne)
    Garderoba w sypialni - 9 mkw
    Łazienka dla nas - 10 mkw
    Łazienka dla gości - 4 mkw
    Gabinet męża - 18 mkw
    Gabinet mój - 18 mkw
    Pokój gościnny - 18 mkw
    Łazienka gościnna - 6 mkw
    Kino domowe/pokój do słuchania muzyki - 20 mkw
    Ogród zimowy - 16 mkw

    Kurde, nijak inaczej nie chce być - znów ląduję na ok. 300 mkw.
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 02-11-2014 o 18:47
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #42

    Domyślnie

    Dziękuję za życzenia. Widzę, że masz hobby (nalewki) podobną do mojego, z taką tylko różnicą, że moje produkty chyba trochę mocniejsze, a i produkcja nie do końca legalna

    A i proces produkcyjny muszę u teścia przeprowadzać, bo aparatura nie przystosowana do indukcji
    piotr

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Pionan,
    Lubię i robić przetwory i nalewki pasjami A do tego przydaje się sporo regałów
    Nigdy nie wiadomo co nam życie przyniesie. Dzieci rosną (mam już dorosłych synów, więc bliżej mi niż dalej do "pustego gniazda"), aktywność zawodowa kiedyś się też skończy ... może niedługo będzie dobry czas na nowy dom? Znam ludzi po 60-tce, ktorzy sie wzięli za budowy domów.
    Ostatnio wpadły mi w ręce domy hybrydowe.. Naszpikowane technologią -podobają mi się. Jak sie postawiło jeden dom to drugi już nie jest problemem
    Życie bywa przewrotne - mam nadzieję, że znajdziesz miejsce na swoje "skarby"
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 02-11-2014 o 18:58
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    No mamy ale mam wrażenie,że na siłę próbujecie się usprawiedliwić czy tam dla własnego sumienia uspokoić nerwy,że macie zbyt duże domy
    Arczi, ale my się nie denerwujemy naszymi dużymi domami, serio I nie mamy wyrzutów sumienia. Miałabym je, gdybym postawiła dom mały - taki, który by nas zamęczył
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    [QUOTE=arczi721;6657236]No mamy ale mam wrażenie,że na siłę próbujecie się usprawiedliwić czy tam dla własnego sumienia uspokoić nerwy,że macie zbyt duże domy
    Ja obecnie mam 120 m plus garaż dwustanowiskowy-moje ego twierdzi że to za mało.

    Niezaprzeczalny twój komfort to http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=mila
    Niech każdy oceni.
    Kończę dyskusję.
    Ostatnio edytowane przez Bejaro ; 02-11-2014 o 19:08

  6. #46

    Domyślnie

    Akurat na te skarby miejsca nie brakuje, bo jakoś tak się składa, że bezpośrednio po procesie produkcyjnym wpadają znajomi na degustację . Mimo, że dom malutki, w aspekcie rozrywkowym daje radę.

    Następny dom, jeśli będzie, to na pewno większy i nie w tym kraju.
    piotr

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnkkaQ

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-151
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za liczne komentarze szczególnie tych, którzy kierowali się własnym doświadczeniem Działka nasza jest tzw. miejska - ma 733m2 więc przynajmniej na ogrodniku zaoszczędzę. Sprzątanie -niezależnie od metrażu wole scedować na kogoś innego)) Oglądamy z mężem ostatnio domy o różnych metrażach , gdzie się da i wczoraj np po wizycie u znajomych utwierdziliśmy się w przekonaniu, że salon w naszym domu nie może być 20-25metrowy, to za mało!!! Widzieliśmy też ich "duży" "przestronny" "wygodny" garaż- 1-stanowiskowy- ze 20metrów..szkoda tylko że nie można w nim zmieścić auta, bo stoja właśnie rzeczy typu rowery czy meble ogrodowe... Tak więc pomieszczenia gospodarcze wszelkiej maści- na graciarnię typu sanki, łyżwy, opony, rolki i mnóstwo innych gratów- niezbędnych odpowiednio w sezonie letnim/zimowym- muszą być w domu osobno a nie że gdzieś się upchnie... Gdzieś trzeba suszyć pranie, prasować i niekoniecznie chciałabym aby w moim domu służył do tego salon czy sypialnia- jak dotychczas w mieszkaniu w bloku....Także skłaniamy się przy pozostaniu przy wersji wygodnej wg nas, czyli "duży" dom.....

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Także skłaniamy się przy pozostaniu przy wersji wygodnej wg nas, czyli "duży" dom.....[/QUOTE]

    Bardzo dobra decyzja -grunt że podjęta świadomie i we właściwym czasie.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A teraz policzcie czy dobrze wylądujecie. Możesz założyć 3k za metr całkowitej powierzchni (bez pracy własnej i wodotrysków)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pawelkokosz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    I koszt eksploatacji w sezonie zimowym,żeby później nie było zdziwienia i lamentu czemu aż tyle trzeba grzać i ile to kosztuje.
    Nie no ten cały czas wali w jeden deseń...
    Ręce opadają
    Mieszkamy od 31.11.2011 i jest super....:

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    W jaki deseń ?
    Inwestorzy budują wzrokiem,nie zważając na nic.
    W mojej okolicy stoi dużo dużych domów w stanie SSZ do sprzedania,bo inwestorzy się lekko przeliczyli,po drugie,z braku kasy na nic więcej w takich domach jest najbardziej prymitywne ogrzewanie czyli na ekogroszek a że ekogroszek jest coraz droższy to ludzie palą czym wlezie i syfią ololicę a a jak przyjdzie płacić za ogrzewanie 5tys.zł za sezon to rura mięknie.
    Tak jak Nefer zauważyła,3tys.zł/m2 trzeba liczyć za dom,czyli dom 200m2 z działką to jest jakieś 700-800tys.zł
    Inwestorzy mający tyle odłożone na dom nie zastanawiają się i nie chodzą po forumach z pytaniem czy w dużym domu fajnie się mieszka tylko biorą i budują.

    Fajne podsumowanie:
    Chłopie, a co Cię to obchodzi????
    Przeczytaj choć RAZ tytuł wątku i wypowiedz się merytorycznie, a nie rób gnój w kolejnym. Napisz coś jeszcze tutaj o PC i będzie komplet. Ręce opadają. Zastanów się co robisz, bo niedługo pomysłów Ci braknie pod jakim nickiem się rejestrować.....
    piotr

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    Chłopie, a co Cię to obchodzi????
    Z tym pytaniem uderz także do Nefer...z tym,że ona kobieta także zmień płeć.
    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    A teraz policzcie czy dobrze wylądujecie. Możesz założyć 3k za metr całkowitej powierzchni (bez pracy własnej i wodotrysków)
    Ostatnio edytowane przez arczi721 ; 03-11-2014 o 19:16

  13. #53

    Domyślnie

    arczi721
    "Inwestorzy mający tyle odłożone na dom nie zastanawiają się i nie chodzą po forumach z pytaniem czy w dużym domu fajnie się mieszka tylko biorą i budują."

    Jesteś pełen stereotypów. Bardzo uogólniasz i nie dostrzegasz niuansów. Twierdzisz, że po forum krążą wyłącznie biedaki? Syfiący atmosferę gumiakami palonymi w piecach? Dowcipasek z ciebie.
    Przeproś ładnie za wypowiedzi nie na temat, uderz się w twarz i odejdź. Najlepiej załóż nowy wątek dla siebie i się tam wywnętrzaj. Może potrzebna Ci taka autoterapia. Niestety my już nie możemy nic dla Ciebie zrobić. Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    ...uderz się w twarz i odejdź
    Zgodnie z życzeniem

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał arczi721 Zobacz post
    Zgodnie z życzeniem
    Wg Ciebie inwestorzy dzielą się na:
    Tych którzy nie mają kasy i przeinwestują.

    Takich którzy mają kasę i dają się strzyc.

    Ostatnia kategoria jedyna słuszna i oczywiście Ty się do niej zaliczasz-budujący świadomie ekonomicznie,ogrzewający jedynie słuszną PC

    Zapewniam że istnieje jeszcze taka,która buduje drogie komfortowe domy-świetnie radzi sobie z ich utrzymaniem i żyje wygodnie odwiedza forum i nie flustruje się stanem własnych , a tym bardziej cudzych finansów.

    Jedyny komfortowy i tani dom w Twojej okolicy-należy do Ciebie-może to dobrze że ci z ostatniej kategorii nie mają takiego sąsiada.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    No tak. Nie dodałam o co mi chodziło z kosztami - i już Arczi znalazł problem.
    Otóż bardzo często projekty domów - szczególnie dużych - mają podane śmieszne koszty budowy. Takie akcje wynikają z faktu, że takie projekty gotowe są droższe od małych domów(które idą jak na pniu), bo sprzedają się w ilościach śladowych.
    Jedynie ok. 3% ludków buduje domu powyżej 200-250 mkw. Co nie dziwi, bo z Polsce ok. 3 % ludków płaci podatki w ostatniej skali (to dla Ciebie Arczi, żebyś wiedział, że są w Polsce ludzie, dla których tysiąc pln miesięcznie za grzanie domu nie jest koszmarem i rzeczą nie do ogarnięcia).
    Podałam więc koszt budowy domu maksymalny : bez żadnej pracy własnej, wszystko zlecone i z użyciem materiałów wysokiej jakości (drewno/marmur/trawertyn etc).
    Tak, żeby Ankka miała mniej więcej punkt odniesienia.
    Nie, nie Arczi w kontekście "uważajcie, bo Was nie stać, a rachunki Was zabiją".
    Jak się dobrze zbuduje dom, to rachunki nie zabijają. A za 50 mkw na Bielanach płaciłam rocznie 6 tysięcy czynszu, więc nie wiem co za problem z płaceniem 5 k za sezon grzewczy Więc - wyluzuj Chłopaku, bo zaglądanie komuś w portfel jest co najmniej nie na miejscu (nie chcę być nieuprzejma).
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #57

    Domyślnie

    Wprawdzie tu nie o kosztach a o wygodzie miało być, ale skoro jedno z drugim się wiąże, to dodam coś od siebie. Uważam, że duży dom nie musi być koniecznie drogi. Może być zbudowany poprawnie średnim kosztem, bez fajerwerków i wodotrysków, za to solidnie ocieplony, z porządnymi oknami i ciepłymi drzwiami. Urządzony prosto, minimalistycznie, wręcz ascetycznie. Odziany w niezbyt drogie materiały ale ze smakiem. Natomiast będzie wygodny, mieszkańcy odetchną przestrzenią i jeśli dla kogoś jest to priorytet, to grzanie piecem na ekogroszek go nie zrazi, to też jest dla ludzi. Nie dajmy się zakręcić jak słoik dżemu ekologom za dychę. Dom można tak zbudować, żeby nie był drogi w eksploatacji, choć może nie podążający za trendami.
    Wg mnie nie należy myśleć stereotypami, że duży to musi być bogaty, wypasiony, napakowany elektroniką, zmechanizowany, super zwentylowany, zrekuperowany i wypompowany Duży dom może służyć na przykład wielodzietnej rodzinie, która nie znosi mieszkać w miejskim blokowisku i się kisić jak w więzieniu.
    Jeszcze jest pewna niewielka grupa ludzi, którzy posiadają pieniądze, ale żyją skromnie i nie podążają za nowinkami. Mają zupełnie inne priorytety, nie chcą inwestować w gadżety. Powszechnie uważa się, że jak ktoś ma pieniądze, to po nim od razu widać, jednak bywają wyjątki. Kilka razy spotkałam się z takimi przypadkami i reakcje ludzi, gdy się zorientują są bezcenne.
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 03-11-2014 o 22:13

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Duży dom nie musi być bogaty,ale będzie droższy niż mały(porównując podobne materiały) chodzi o to że jeżeli ktoś ma 800 tyś. to nie znaczy że nie odwiedza forum, tylko ślepo wydaje te swoje kokosy, a na forum są przykłady różnych domów i dobrze.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Duży dom nie musi być bogaty,ale będzie droższy niż mały(porównując podobne materiały) chodzi o to że jeżeli ktoś ma 800 tyś. to nie znaczy że nie odwiedza forum, tylko ślepo wydaje te swoje kokosy, a na forum są przykłady różnych domów i dobrze.
    Racja.To było dość kuriozalne stwierdzenie, zupełnie niezasadne. Ale też pokazuje często spotykany stereotypowy sposób myślenia, tudzież bezmyślne klepanie.

  20. #60
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnkkaQ

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-151
    Posty
    8

    Domyślnie

    ojojoj Z jednego niewinnego- wydawało mi się- pytania taka awantura Do arczi- nie ma powodu abyś przejmował się moimi finansami i muszę cię rozczarować -nie będę palić ani ekogroszkiem ani starymi gumiakami- o zgrozo -zamierzam korzystać z gazu ziemnego (z piecem kondensacyjnym- tak, wiem ile kosztuje) i -o zgrozo- zakładam, że stać mnie na to (nie są to założenia z sufitu i moich skrytych marzeń)....acha, i z działką to mój dom nie wyniesie (niestety) 700-800tys, bo sama działka to 500zł/m2 jesteś sobie to w stanie wyobrazić?????(W W-wie taka cena to nie frajerstwo, wiedziałeś?) Jak wspominałam- pytałam o odczucia osób, które mieszkaja w podobnych metrażach (i polecają/nie polecają bo...) i za te opinie dziękuję

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony