dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 139
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lubiębudować

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Czy solidny wykonawca już się urodził?

    Nie miewam stereotypów. pracuje w branży, której daleko do budowlanki, gdzie terminy i jakość mają, naprawdę mają znaczenie. prowadzę firmę i nikogo nie obchodzi, szczególnie klientów, czy tramwaj nie dojechał czy koledzy wpadli wieczorem, ma byc zrobione i koniec. Mimo tego od samego poczatku mialem dla budowlancow taryfe ulgowa. wiadomo, nie kazdy pracuje jak przedsiebiorca.

    tymczasem buduje dom, już od zeszłych wakacii - był plan w pierwszym roku większość surowego, potem wykończenie.chciałem jedną ekipę do stanu surowego, drugą do końca, do wykończenia (domu, nie inwestora

    tymczasem... murarze niby ok, nie miałem uwag do ich prac, kierbud tym bardziej. terminu żadnego nie dotrzymali. wiosną próbowali skończyć to co w pażdzierniku skończyć mieli. w końcu się rozmyślili.. w polowie scianek dzialowych. Mam umowę, kary umowne, nie zapłąciłem całości, ale to mnie jakoś nie satysfakcjonuje.

    przyszłą druga ekipa. szło dobrze aż do instalacji, których nie zrobiłem na czas ze względu na ... opóźnienia w stawianiu ścianek działowych (3 tygodnie) tej właśnie ekipy. Nie odliczyłem im kar, nie chodzi mi generalnie, żeby mniej zarobili. chce, żeby dobrze zrobili i zarobili. obrazili się, przestawili telefon odbierać (ogólnie to ulubiona metoda budowlańców na problemy). nie jeździłem do nich, zatrudniłęm kolejną.

    kolejna zrobiła tynki, wylewki, wstawiłem okna, i... szlag mnie trafia. ile razy trzeba poprosić by towarzystwo łaskawie wybrało się do roboty. nie pojechałem na długi weekend, bo chcieli pracować (nie przyszli). ogólnie największy wk... gdy człowiek zrobi wszystko, żeby roboty szły a wykonawca totalną zlewkę

    teraz mam dylemat. mam umowę, wszystkie zapisy pięknie, łącznie z zapisem, ze jesli wykonawca zejdzie z placu placi ewentualna roznice ceny nastepcy.
    i co z tego

    przed rozpoczeciem budowy myslalem, ze przerosnie mnie merytorycznie i finansowo. Merytorycznie wykonawcy zwykle sa gorzej przygotowani od inwestorow. zwykle to inwestorom zalezy i sa w stanie zrozumiec, o co chodzi w danej robocie, jakie sa kluczowe sprawy itd. nie nie chodzi mi o szperanie w necie, ale mozna dowiedziec sie z a) literatury fachowej b) prasy fachowej c) rozmow z niezaleznymi fachowcami, kiebudem, architektem. jednym slowem robilem wiele,zeby wiedziec o co chodzi

    finansowo - najwiekszy trud na budowie to wepchnac tym ludziom pieniadze do kieszeni!!! nie wystarczy poprosic i zaplacic. towarzystwu sie nie chce. dodatkowo - jesli wytocze przynajmniej jednemu proces, bede mial pol budowy za darmo. tylko co z tego - nie o to mi chodzilo.

    terminowo - nie bylem sobie w stanie wyobrazic, ze mozna robic taaaaakie opoznienia, to wrecz fizycznie niemozliwe. opoznienia wieksze niz czas samej roboty. a jednak im sie udaje.

    moze zwariowalem, ktos powie, ze to ze mna cos nie tak. ale czy zwyczajnie nie mam prawa wymagac, zeby a) bylo zrobione dobrze (idealnie nie potrafia) b) bylo zrobione choc w przyblizeniu w terminie (zadej z nich nie potrafi oszacowac dobrze ile prace zajma - dopoki pracuja nie wkurzam sie nawet na opoznienia). uwazam, ze jestem zajebiscie dla nich wyrozumialy a i tak zachowuja sie jak banda gowniarzy

    nie mam stereotypow, ale naprawde bede mial problem podac reke budowlancowi jeszcze chyba pare lat.

    co z tymi smiesznymi kolesiami robic? szkoda mi juz czasu na szukanie kolejnych ekip, chcialbym cos jeszcze w zyciu robic niz tylko budowac .przez tych wszystkich "wykonawcow" mam wiecej przestojow niz realnej roboty. przestojow tez dlatego, ze nie bylo nigdy problemu, ze u mnie porobia 3 tygodnie a potem potrzebuja 2... zeby to tylko byly 2...

    widzialem naprawde w cholere budow, niektorzy byli z polecenia. z wszystkimi to samo. fochy, ze inwestor wymaga czegokolwiek. i co za roznica czy czerwiec czy pazdziernik, w koncu inwestor ma czas. najlepsze jest to, ze chcialem jedna ekipe do surowego (!) - a CI goscie wszystko powiedza, ze robia, a potem w trakcie kwiatki wychodza, ze tego sie nie podejma, a to nie w tym miesiacu itd

    najbardziej chyba rozbraja mnie unikanie kontaktu - ci goscie nie maja nawet na tyle jaj, zeby powiedziec, ze maja mnie w dupie

    to sie wyzalilem, jak macie doswiadczenia z wymienianiem ekip to napiszcie prosze troche czlowiekowi ulzy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak na oko, to szef mojej ekipy od SSO urodził sie jakieś 55 lat temu, tynkarze i instalatorzy jakieś 30 lat. Wszyscy spełniaja kryterium "słowny, solidny, fachowy"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    ".chciałem jedną ekipę do stanu surowego, drugą do końca, do wykończenia (domu, nie inwestora"

    wyda ci sie to dziwne ale z doświadczeń swoich i znajomych to założenie to podstawowoy problem (choć powinno być niby odwrotnie), otóż nie ma czegoś takiego jak ekipa kompletna A-Z, natomiast jest mnóstwo dobrych murarzy, dekarzy, cieślów, hydraulików elektryków - teraz tylko kwestia czy jest możliwe dla ciebie to wszystko zgrać, i w tym kierunku idź, poprostu podziel to wszystko na możliwie małe etapy, te małe etapy wymagaja specjalistów, ci specjaliści nie znudzą ciebie i siebie jak bedą na robocie max 2 tyg. i skasuja kase... oczywiście bedą problemy, ale łatwiej znaleść kolejnego gościa do wylewek (pewnie 2 telefony i na drugi dzien bedzie) niż nową firme która zrobi ci SSZ . Z wszystkim co napisałeś się w 100% zgadzam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zapraszam w kwestii hydroizolacji wszystkiego co moze przeciekac i elewacji.
    Przelamiemy
    Tyle ze ja nie jestem tani... ale na to wydaje mi sie jestes przygotowany.
    Dostaniesz najlepsze materialy dostepne na rynku i zgodne ze wszystkimi wytycznymi wykonanie. W terminie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Po prostu : podejmowałeś złe wybory
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lubiębudować

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dziękuje wszystkim za odpowiedzi

    luky - Twój post dał mi do myślenia, może to jest metoda, spróbuje i tak.

    Nefer - Twój post mnie rozbroił przecież zawsze wszystko wina inwestora ))

    próbuje też namówić kierbuda, żeby stał się inwestorem zastępczym, tylko się broni rękoma i nogami na razie, już raz próbowałem go przekonać
    efekt fizyczny pewnie byłby jeden, ale byłoby ekstra psychicznie... ja tam w robocie odpoczywam od budowlańców, a teoretycznie nie mam luzackiego zawodu.

  7. #7

    Domyślnie

    Podobnie jak fotohobby mam prawie same bardzo dobre wspomnienia i prawie wszystkich wykonawców którzy przewijali się przez budowę mogę polecić dalej.

    Opóźnienia to kwestia umowna. Najlepiej nie mieć terminarza i nie cisnąć czasu
    Kiedy będzie to będzie. Lepiej później, a solidnie, albo taniej.
    Akurat w mojej okolicy terminy miałem krótkie, więc po zakończeniu jednej roboty mogłem się rozglądać za wykonawcą następnego etapu.
    Największe opóźnienie miał stolarz z drzwiami wewnętrznymi, bo spóźnił się jakieś dwa miesiące. Ale i tak zdążył na naszą przeprowadzkę (wzięliśmy odpowiednią rezerwę), a poza tym dorzuca coś gratis, rozdziela nam płatność na raty (mamy zapłacić drugą połowę do końca roku) i jesteśmy zadowoleni z efektu. Czy to nie ważniejsze niż dotrzymanie terminu?
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lubiębudować Zobacz post
    nie mam stereotypow, ale naprawde bede mial problem podac reke budowlancowi jeszcze chyba pare lat.
    To masz zupełnie poprawne odczucia Budowlańcy to inny gatunek człowieka a pojęcie termin wykonania jest dla nich jakimś dziwnym stwierdzeniem w baaardzo obcym języku Ulubione zwroty to:
    -panie, kto to panu tak spier..ił?!?,
    -kierowniku, jakaś zaliczka potrzebna...

    A no i najlepszy dowcip budowlańca:
    -w poniedziałek jesteśmy na 8 rano

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Michał_Wawa: czemu? Jak znam swoich stałych klientów to wiem jaki mogę mieć margines błędu, jak ktoś świeży i się umawiam na dostarczenie towaru - to dowożę w terminie, poradą służę - tynki, zaprawy, betony - nie ma sprawy. Mam jakieś takie głupie podejście. Nie dalej jak wczoraj udzielałem klientowi przyśpieszonego kursu naukowego pt: plastyfikatory, grunty i beton w dziale materiały wiążące... Tylko 2,5h...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Wawa Zobacz post
    To masz zupełnie poprawne odczucia Budowlańcy to inny gatunek człowieka a pojęcie termin wykonania jest dla nich jakimś dziwnym stwierdzeniem w baaardzo obcym języku Ulubione zwroty to:
    -panie, kto to panu tak spier..ił?!?,
    -kierowniku, jakaś zaliczka potrzebna...

    A no i najlepszy dowcip budowlańca:
    -w poniedziałek jesteśmy na 8 rano
    To masz skrzywione podejscie do swiata.
    Tak jak i z pkt widzenia sprzedajacego jak i wykonawcy - inwestorow - oszolomow nie brakuje, tak tez w druga strone - nie brakuje niesolidnych firm i oszustow. No ale... nie mozna generalizowac.
    jakos trzeba sie odnalezc i starac sie przynajmniej omijac szerokim lukiem.
    Instynkt, doswiadczenie, obserwacja ludzi i ich zachowan?
    Wychodzac z takiego zalozenia jak piszesz - po przejechaniu trasy np. w-wa - katowice mozna by wysnuc teze - ze kazda kobieta to titrówka to w takim ukladzie po co sie hajtales? o ile juz to zrobiles?
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 13-11-2014 o 20:59
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    To masz skrzywione podejscie do swiata.
    Tak jak i z pkt widzenia sprzedajacego jak i wykonawcy - inwestorow - oszolomow nie brakuje, tak tez w druga strone - nie brakuje niesolidnych firm i oszustow. No ale... nie mozna generalizowac.
    jakos trzeba sie odnalezc i starac sie przynajmniej omijac szerokim lukiem.
    Instynkt, doswiadczenie, obserwacja ludzi i ich zachowan?
    Wychodzac z takiego zalozenia jak piszesz - po przejechaniu trasy np. w-wa - katowice mozna by wysnuc teze - ze kazda kobieta to titrówka to w takim ukladzie po co sie hajtales? o ile juz to zrobiles?
    Dobrze prawisz

    Nie ma co generalizować - wszędzie trafiają się "dziwni" ludzie.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ElemenT

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Prawie rok wcześniej podpisuje się umowę z terminami na wykonanie SSO, a jak przychodzi co do czego to późnienie miesiąc na starcie, potem w trakcie znikają, nie kończą... mam chyba pecha albo wykonawce niesolidnego

    A poprawki.. panie, umowa a życie to 2 różne sprawy.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    To masz skrzywione podejscie do swiata.
    Tak jak i z pkt widzenia sprzedajacego jak i wykonawcy - inwestorow -oszolomow nie brakuje
    Jesteś jak rozumiem wykonawcą, więc nie dziwna jest twa wypowiedź, przecież nie będziesz sam siebie krytykował. Ja przy budowie domów spotkałem się z 1, słownie jedną solidną ekipą. Byli to elektrycy, inna rzecz, że byli też cholernie drodzy. A reszta.. no cóż, po polsku

  14. #14

    Domyślnie

    Zaraz gro wykonawców z tego forum lub tych inwestorów co wszystko mieli idealnie zrobione napisze ci że CCC lub że za tanie ekipy brałeś itd. stąd te problemy. W odpowiedzi na pytanie z tematu to moim zdaniem jeszcze sie taki nie urodził

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Wawa Zobacz post
    Jesteś jak rozumiem wykonawcą, więc nie dziwna jest twa wypowiedź, przecież nie będziesz sam siebie krytykował. Ja przy budowie domów spotkałem się z 1, słownie jedną solidną ekipą. Byli to elektrycy, inna rzecz, że byli też cholernie drodzy. A reszta.. no cóż, po polsku
    Jasnowidz normalnie... jak na to wpadles?
    Jak to nie bede sam siebie krytykowal - sam poprosilem o opinie w linku w stopce "taki niebieski podkreslony tekst" na dole pod kazdym moim wpisem. W tym takze o wpisy krytyczne - aby poprawic - jezeli cos jest nie tak.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał lubiębudować Zobacz post
    dziękuje wszystkim za odpowiedzi

    luky - Twój post dał mi do myślenia, może to jest metoda, spróbuje i tak.

    Nefer - Twój post mnie rozbroił przecież zawsze wszystko wina inwestora ))

    próbuje też namówić kierbuda, żeby stał się inwestorem zastępczym, tylko się broni rękoma i nogami na razie, już raz próbowałem go przekonać
    efekt fizyczny pewnie byłby jeden, ale byłoby ekstra psychicznie... ja tam w robocie odpoczywam od budowlańców, a teoretycznie nie mam luzackiego zawodu.
    Ja sobie po prostu zatrudniłam niezależnego inwestora zastępczego. Oczywiście,że kosztuje. Oczywiście, że nie zwolniło mnie z odpowiedzialności za to co się dzieje na budowie. Oczywiście, że nadal ja podejmowałam wszystkie decyzje. Ale .... nie kopałam się z koniem. Jak mi się nie podobała ekipa albo jej cena (w porównaniu do prezentowanego podejścia) to mówiła: sorry, znajdź kogoś innego. Tak, to jest komfort psychiczny. NIe biegałam jak ekipie zabrakło papiaków albo folii, nie martwiłam się o baraki i dostawy cegieł. I tak było do SSZ. A potem już trzeba było samemu się nieco zaangażować - czytaj: robić nieco więcej niż zdjęcia
    Jedyny wykonawca, ktory był moim ewidentnym błędem to był hydraulik - nie wiem co jest z tym zawodem, ale znaleźć kogoś zaufanego to problem. Reszta była bardzo ok. Gorzej - z niektórymi do dziś się przyjaźnię, mamy kontakt i wpadają na kawę.
    Może to szósty zmysł a może fart ... ? A może zadawałam odpowiednie pytania i oczekiwałam tego, że dla wykonawcy jego praca to pasja? Pewnie mierzę innych swoją miarą i oczekuję podobnej chemii... Sprawdza się - nie mogę powiedzieć złego słowa.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Wawa Zobacz post
    Jesteś jak rozumiem wykonawcą, więc nie dziwna jest twa wypowiedź, przecież nie będziesz sam siebie krytykował. Ja przy budowie domów spotkałem się z 1, słownie jedną solidną ekipą. Byli to elektrycy, inna rzecz, że byli też cholernie drodzy. A reszta.. no cóż, po polsku
    To może masz pecha?
    Ile tych domów zbudowałeś?
    Ja Ci powiem z mojego pkt. widzenia;
    murarze - tu chyba najwięcej przypadkowych ludzi (określcie sobie ich sami)
    dachowcy - lepiej, przecież pijany na dach nie wejdzie.
    Tynkarze - temat rzeka... jeśli stara ekipa, to często pijąca - ale to przecież widac na oko.
    Wykończeniówka - w większości normalni ludzie, przynajmniej ja takich spotykam.
    Generalnie jedna zasada: pojedz na poprzednie budowy, pogadaj z Inwestorem poprzednim itd. cena niech zejdzie na 2 plan, bo tak naprawdę, drożej mogą Cię kosztować tanie ekipy.
    Powdzenia życze w poszukiwaniach.

    A wracając do pytania: solidni może tak, ale nie na 100 % - nie ma takich.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  18. #18

    Domyślnie

    Wydaje mi się,że wybierałeś firmy jedne z tańszych , które po prostu ,,robiły " i gdzieś miały Ciebie (jaka płaca taka praca). Ja dziele firmy na tanie,szybkie i jednorazowe gdzie trzeba na ręce patrzeć oraz na droższe ,,bezobsługowe".
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Z pkt widzenia wykonawcy - ja nie widze problemu w tym zeby zatrudnic samych co najmiej mgr inz po budowlance i postawic ich na rusztowanie zeby robili elewacje. nie ma problemu - cala ekipe - 4/5(to standard jedna brygada na elewacje domku) osob moge zlozyc z takich ludzi. Do tego nasz nadzor i wgle - bomba, I niech glaszcza i muskaja kazdy 1cm2 elewacji. Tylko wtedy jak zadzownisz inwestorze to 1m2 bedzie kosztowal 300zl+ z materialem netto. Bo to nie pomocnik ktoremu placi sie 120-150zl/dzien tylko specjalista ktoremu trzeba zaplacic duzo wiecej.
    dlatego tez ekipa standardowa sklada sie z 2 ludzi ogarniajacych temat plus 3 ktorzy po prostu sa tansi w utzrymaniu.
    Ja to wiem...
    Ale matematyka nie klamie.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas122 Zobacz post
    Wydaje mi się,że wybierałeś firmy jedne z tańszych , które po prostu ,,robiły " i gdzieś miały Ciebie.
    No rozumiem, że inni inwestorzy to pytają wykonawcę o cenę i jak usłyszą np. 10 tys to od razu proponują mu 15 tys ?

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony