dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 139 z 139
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    piotrek0m: masz pecha... ja mimo zmęczenia i "mania dość i prawie" staram się by zawsze to co robię, piszę, sprawdzam było zrobione na tip top. Jeśli jestem chory lub nie jestem w stanie, staram się to zacząć robić kiedy wiem że zrobię to dobrze. Dziwak jestem w tej kwestii, a tak naprawdę każdy klient jest i skarbnicą wiedzy i pytań i kimś kto recenzuje Twoją pracę,a zupełnie z boku czasem rozmowa z nim naprawdę dużo może pomóc....

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    To jest temat rzeka. Są ludzie i ludziska. Tak ze strony wykonawców jak i inwestorów. Trzeba myśleć ,czytać , dokształcać się. Szanować siebie i otoczenie. Często mówię chłopcom ; Spójrz oczyma inwestora . Czy TY byś odebrał tą robotę ?. To działa , zmusza do myślenia. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #123
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bielik26

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co do terminów to trzeba sie zabezpieczyc w zapas każdemu może sie cos wydarzyć ekipy brac tylko sprawdzone .Szukacie po taniości to macie swoje problemy.

  4. #124

    Domyślnie

    Mysle, ze pytanie w temacie. Czy odhyly w wielkosci pomieszczen (szerokosci/dlugosci) w porownaniu do projektu (zalozmy, ze mowimy o scianach konstrukcyjnych, ktore musza byc 1 do 1 jak w projekcie) rzedu 1-2 cm, to jest cos nalezy uznac za 'norme'? Mowiac wprost, czy jakikolwiek odhyl od wymiarow w projekcie kwalifikuje sie na uznanie bledu i domaganie sie rozbiorki i powtorzenia prac? Bo nie wiem w jaki stan umyslu sie wprowadzic przed ocena prac budowlanych?

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    No bez jaj...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    No bez jaj...
    Po tej bogatej wypowiedzi wnioskuje, ze ma byc co do milimetra. Pytanie czy w praktyce tak sie dzieje, statystycznie przynahmniej. Zgaduje, ze nie (zreszta, spojrzmy na tytul tego watku ). Sa rozni wykonawcy a domow w Polsce buduje sie duzo. W zawiazku z czym pytanie praktyczne, co robic gdy beda jednak drobne roznice
    Ostatnio edytowane przez belinea ; 01-03-2015 o 22:32

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Źle wnioskujesz. Zacznę od tego, że wszystko powinno być zgodnie z wymiarami z projektu. Ale jeśli będziesz miała jedno pomieszczenie większe o 2cm, a drugie mniejsze to stanie się jakaś tragedia? Jestem za tym, żeby wykonawcy się starali i robili dokładnie, ale w praktyce czasem to różnie wychodzi. W zasadzie mało gdzie widać na budowie niwelator i kierownika budowy cały czas. Niektórzy mają odchyłki w pionie po 2cm i żyją . Ważne czy jest dobrze wymurowane, a dwa cm w jedną czy druga stronę....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  8. #128

    Domyślnie

    Sprawdzilem wymiary fundamentow i te zewnatrzne wszystkie sie zgadzaja. W srodku natomiast jedna os jest przesunieta o ok 2cm, w zwiazku z czym zmienia sie wielkosc dwoch obszarow, ktore dzeli. Przy czym bloczki fundamentowe sa o 1cm szersze od bloczkow na sciany wiec da sie to jeszcze o 1cm skorygowac. Generalnie nie mam problemu z tak minimalna zmianu powierzchni pokojow ale jako laik wolalem miec pewnosc, ze takie roznice nie stwarzaja ryzyka konstrukcyjnego w budownictwie tego typu

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    to zmierz jeszcze przekątne
    ważniejsze jest np. czy zbrojenie jest takie jak w projekcie i otulenie prętów dobre
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  10. #130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marecki73

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    21

    Domyślnie

    Czytam i czytam ten temat i włos się na głowie jeży, dopiero się szukujemy do budowy ale widzę że trzeba będzie nie dwa ale trzy razy ludziom na rece patrzec by sie to jako tako kupy trzymalo

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Samo patrzenie nie wystarczy. Potrzebna wiedza i doświadczenie. Weź SWOJEGO kierownika budowy. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #132

    Domyślnie

    Ja wybrałem kamieniarzy z górnej jeśli nie najwyższej półki cenowej. Niestety nie było mnie przy rozpoczęciu prac z powodów zawodowych. Później okazało się, że pierwsze dwa dni to była impreza którą sobie urządzili.. Później byli pilnowani przez kamery to wzięli się za robotę ale i tak okazało się że są poprawki bo beton między kamieniami zaczął pękać. Nie zawsze więc wysoka cena jest wyznacznikiem jakości.

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    ja wzięłam do kostki ekipę poleconą (a nie z nawyższej półki cenowej) i stali pod furtką o 6.00 rano, a kończyli o 20. Robili sobie jedną przerwę na drugie śniadanie i zapierdzielali aż wióry leciały w temperaturze +35 w cieniu (taki mamy klimat).
    Wszystko kwestia ludzi.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    ja wzięłam do kostki ekipę poleconą (a nie z nawyższej półki cenowej) i stali pod furtką o 6.00 rano, a kończyli o 20. Robili sobie jedną przerwę na drugie śniadanie i zapierdzielali aż wióry leciały w temperaturze +35 w cieniu (taki mamy klimat).
    Wszystko kwestia ludzi.
    Ta też niestety była polecona.

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    To wszystko zależy tylko i wyłącznie od ludzi. Albo się trafi albo nie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Nie ma wykonawcy solidnego.
    Każdy robi mniejsze lub większe błędy... Trafiamy na tych co robią mniejsze ... ot przykład ostatni... 20 lat gość robi ocieplenia i elewacje. Pojawiło się pękniecie na lukarnie na wysokości wieńca - ok, ma prawo, budynek pracuje, ale dlaczego takie szerokie.... dłubie sobie w tej szczelinie, dłubie i co... siatki nie ma... rozdłubuję dalej i nie ma... ot pracownik (50 % szans, że robił to szef, a 50 % że pracownik) nie dał w tym miejscu siatki... miejsce wymagające odrobinę więcej wysiłku, ściana wąska, parapet z jednej strony, dach z drugiej, może nie zauważył, a może nie chciało mu się docinać siatki... i teraz gdybym tam miał strukturę to miałbym też niezłe pęknięcie, dobrze, że mam zaciągnięty samym klejem to jeszcze można łatwo naprawić... i tacy są wykonawcy...
    pytam:
    - ile takich miejsc jeszcze mogę mieć na elewacji...
    - nie ma żadnych - zapewnia wykonawca, a ja i tak tego nie sprawdzę...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  17. #137

    Domyślnie

    W innym wątku pisałem o wykonaniu spoin pomiędzy płytami gk. Wykonawcy którzy zajmują się tym podobno od kilku lat nie potrafili u mnie połączeń wykonać poprawnie. Po ok. 3 miesiącach pojawiły się pęknięcia spoin. Nie jest to coś specjalnie skomplikowanego. Większość wiadomości zaczerpnąłem z neta i zrobiłem to tak że nie ma żadnych problemów. Wystarczy chcieć i przyłożyć się do tego co się robi.

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak do tej pory tfu tfu trafiałem na solidnych wykonawców SSO zrobili mi górale w miesiąc (parterówka 171m2 po podłodze) i w zasadzie to była pierwsza lepsza ekipa którą wybrałem. po prostu budowali sąsiadce i dała mi kontakt Ściany proste kierbud zachwycony (wziął nr tel ekipy) Ci górale dali mi nr do tynkarzy od tynków cem-wap + kwarc to tez ich zatrudniłem (tez za innymi sie nie rozglądałem). Robili we dwóch 3 tyg 550m2 ręcznie rzucali i co najlepsze bez tych listw do ustawiania pionów. Pomyślałem sobie "ciekawe jakie będą fale po tej robocie" Do dzis chodze z łata 2m i tak przykładam do scian, świece halogenem 500W i noo kurde wszędzie równiutko,dolega łata, gładka jak gips prawie, kąty sa proste. Pytam sie goscia ile juz robi tynki i dlaczego nie robi na listwach. Odpowiedział że jak ktos nie umie robić to robi na listwach a gość robi juz ponad 20lat tynki i jak sam mówi lubi ta pracę :0

  19. #139
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DO**KN

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czerniewice
    Kod pocztowy
    97-216
    Posty
    32

    Domyślnie

    Zapraszam do współpracy.
    Terminów zawrtych w umowie zawsze dotrzymujemy, wystarczy zapytać naszych Inwestorów.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony