dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 78
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 1558
  1. #541

    Domyślnie

    nie wiem czy to pytanie do wszystkich, ale odpowiem
    ja zamawiam i głównym argumentem "za" nie jest antywłamanowość, bo to nie są rolety antywałamaniowe.
    Z rolet korzystam u Siostry i przydają się:
    - w upalne dni, kiedy słońce od południa zagląda do domu. po zamknięciu rolet, jest wyraźnie chłodniej niż gdyby były niezamknięte. okna pozostają otwarte
    - w czasie, burzy, deszczu, gradu, dużego wiatru - zamykam rolety i jest cicho i ciepło. Kiedyś była taka wichura, że złamała drzewo w ogrodzie, pioruny trzaskały, i przyjemnie było przymknąć część rolet.
    - spałam sama z małym dzieckiem kilka dni u Siostry latem i wieczorem jak już było ciemno to czułam się nieswojo w domu sama. wszędzie okna, ciągle mi się wydawało, że ktoś zagląda zasłoniłam wtedy rolety i po prostu czułam się bezpiecznie.
    pomimo tego, że rolety nie są antywłamaniowe, stanowią barierę, może włączy się alarm, może ktoś zauważy złodzieja... może...
    nie zamierzam zasłaniać wszystkich rolet wychodząc z domu.

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    Zamawiacie rolety zewnętrzne?

  2. #542
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Rolety zewnętrze są bardzo praktyczne, oceniam to jako jedną z lepszych decyzji, choć wiele osób mi odradzało ! Schowane pod tynkiem, sterowane elektrycznie. Zalety przedstawione w poprzednim komentarzu są całkowicie zasadne i je dostrzegam, choć jeszcze nie mieszkam

    Ja mam dachówkę Meyer-Holsen, aczkolwiek nie karpiówkę. Dachówka ta rzadko się sprzedaje to i dlatego mało gdzie można ją obejrzeć.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #543
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    ja z rolet zrezygnowałam, być może będę jeszcze żałować tej decyzji, ale do mojej bryły domu po prostu nie pasowały, od wewnątrz będę się roletować

  4. #544
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Meyer-Holsen do zobaczenia w Gliwicach jak chcesz namiar to napiszę na priv bo nie wiem czy tu można i nie zostanę posądzona o reklamę.

  5. #545
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    s2weczka

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zamawiam rolety na wszystkie okna, będą zlicowane ze ścianą i sterowane elektrycznie, nie będą antywłamaniowe bo nie wydaje mi się aby była taka potrzeba. Dobry system alarmowy wraz z monitoringiem powinien załatwić sprawy bezpieczeństwa.

  6. #546
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Bejaro poproszę o namiary

  7. #547
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Bejaro poproszę o namiary
    Proszę już.

  8. #548

    Domyślnie

    Też kompletnie nie wierzę w antywłamaniowość rolet, ale uważam je za mega praktyczne i mega...brzydkie no ale nie mam żadnej alternatywy a rolet wewnętrznych nie lubię, wolałabym zasłony, a do całkowitego zaciemnienia właśnie rolety zewn., bardzo podobają mi się drewniane okiennice wewnętrzne i dla nich chciałam zrezygnować z rolet zewnętrznych ale wycena powaliła mnie na glebę i do tej pory nie mogę sie pozbierać
    u nas zaraz wieniec

  9. #549
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Kasiu właśnie z tego powodu, że wg mnie będą szpecić, nie zdecydowałam się na rolety, do nowoczesnej bryły jak najbardziej
    wieniec ? czyli zakończenie prac murarskich ?

  10. #550

    Domyślnie

    no jeszcze ścianki działowe trzeba wymurować ale pomału do przodu, wiązary to moment i dachówka, chyba będzie orea9 najtańsza płaska i tyle tylko niestety nie występuję w wersji z połyskiem, zaglądam do Ciebie i szykuje się klasa domek

  11. #551
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy ktos z Was rozwazal zamiast rolet zaluzje fasadowe? Pytam bo bardzo mocno sie nad nimi zastanawiam. Glownie ze wzgledu na mozliwosc dokladnym sterowaniem wpadajacym swiatlem i wizualnoscia ogolna.

  12. #552
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    dropsec mi ze względów wizualnych bardziej się podobają fasadowe, ale także nie pasują do mojej bryły domu
    trochę ludzi na forum ma takie i sobie chwali
    czytałeś ten wątek ?

    PaniKasiu orea 9 jest świetna, owszem bez połysku, ale ponadczasowa na kiedy masz wiązary ? ja najpóźniej za 3 tyg

  13. #553

    Domyślnie

    Żaluzje fasadowe owszem, niewątpliwie mają swoje zalety ale pasują do nowoczesnej bryły domu, a tu jak widzisz szprosy te sprawy są tez okiennice zewnętrzne mogą być klasyczne i takie przesuwne na prowadnicach bardziej nowoczesne tylko te ceny nie wiem jak ceny żaluzji fasadowych ale w nowoczesnej bryle na pewno wolałabym zaluzje fasadowe niz rolety zewnętrzne.

  14. #554

    Domyślnie

    kjuta nie wiem dokładnie kiedy wiązary, myślę, że lada moment my mamy ekipę od A do Z z materiałem po ich stronie dlatego cała logistyka leży po stronie wykonawcy, dla mnie to mega ulga bo na budowę udało mi się dotrzec może ze 2 razy, cieszę się że orea się podoba, miło, bo już sie napaliłam na tę karpiówkę i trochę mnie przez moment serducho rozbolało, ale szkoda mi pieniążków, a ta tez jest ponadczasowa, żal mi połysku bo lubię ale co tam na pociechę może mąż błyskotkę kupi

  15. #555

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,My dopiero czekamy na PNB,mam nadzieje ze do Lipca wyleje fundament i ocieple,taki jest plan na ten rok.....Pozdrawiam

  16. #556
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    PaniKasiu rozumiem, a z jakiegoś gotowego projektu korzystasz czy indywidualny ?

    keisut szybkiego PnB! masz już ekipę ?

  17. #557
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar SGS2013
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    109

    Domyślnie

    Jest jeszcze jeden dodatni plus rolet - w bardzo zimne dni (a zwłaszcza noce, bo wtedy bez żalu można wszystkie opuścić) dość znacznie ograniczają straty ciepła, o ok. 30%. Inny dodatni minus - okna trzyszybowe zatrzymują dużo światła. U mnie w domu, jeszcze bez tynków, w środku dnia rozproszone światło jest lekko przyciemnione a pochmurny dzień jest nawet półmrok. I dlatego lepiej przed tynkami rozważyć jakąś instalację elektryczną pozwalającą na ekonomiczne doświetlenie pomieszczeń w dzień, zwłaszcza taki listopadowy lub grudniowy, aby nie trzeba było odpalać kryształowego żyrandola.

  18. #558
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewitek
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    miasto królów
    Posty
    51

    Domyślnie

    Długo przerabialismy temat rolet, mieliśmy ich finalnie nie robić, ale jednak zdecydowalismy się na podtynkowe Integro z cofnietymi nadprożami. Akurat kwestia "antywłamaniowości" akurat chcieliśmy zrezygnować z rolet, żeby potencjalny złodziej nie miał widocznej informacji, ze nas nie ma w domu, druga sprawa to kwiatki na parapecie - trzeba zrezygnować, bo w robocze dni byłyby dość niedoświetlone. To tyle minusów, na plus przekonała nas ochrona przed wiatrami, które w okolicy bywają dość mocne, szyby się mniej brudzą, można sobie zrobić latem od południa lekki półcień spuszczając lekko rolety, no i wieczorem można się jednym przyciskiem odizolować od wścibskich sąsiadów. Niestety taka przyjemność to wydatek ok 20tys, jak nie więcej, ale zawsze można zamontować same skrzynki i wyprowadzenia na silniki, a rolety dokupić później.
    Padła tutaj kwesta, ze pakiety trzyszybowe ograniczają światło. Najlepsze wkłady 3-szybowe są z dużą odległością między szybami np 4-18-4-18-4, one mają najlepsze parametry LT powyżej 73%. Wszystkie cieńsze wklady szybowe są pokrywane chemicznie tlenkami, stąd wartość LT może mieć nawet 53%! Warto na to zwrócić uwagę, bo sprzedawcy okien bardzo często są w tym temacie niedouczeni.
    U nas mury ruszyły w górę, do piątku ma być wymurowany cały parter. Och, jak coś się dzieje na budowie i nie jest przy okazji sknocone (na razie otwory okienne i drzwiowe wymurowane do centymetra) , to oko cieszy
    Ostatnio edytowane przez ewitek ; 13-05-2015 o 22:07

  19. #559
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    s2weczka

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    8

    Domyślnie

    PaniKasia: czy możesz podzielić się informacjami o powierzchni dachu i na ile wyliczyli Ci dachówkę orea9?

  20. #560
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    SGS2013 w swoim zamku masz rolety ?? no czuję się zaskoczona ;P

    ewitek wrócę do Twojego posta o szybach, jak tylko ogarnę całościowo temat dachu, bo normalnie czytam i nie rozumiem, czytam i nie pamiętam, co czytam ale widzę że odpowiednio wczesnie zabraliście się do omawiania kwestii rolet/okien, super macie ekipę, skoro co do cm trzyma wymiary, ja się z moją muszę przepychać, dziś mam KB na budowie i zobaczymy jak to sę zakończy

Strona 28 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony