dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 119
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie OGRZEWANIE POMPĄ CIEPŁA - czyste i ekologiczne rozwiązanie

    Zakładam ten temat w dziale ogrzewanie, do czasu, kiedy wyjaśni się problem odseparowania Pomp Ciepła z działu Ogrzewanie.
    Jakby trzeba było zmienić nazwe tematu, to prosze o propozycje.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Värmepumpsägare - prosze Cie - wrzuc na luz i zacznij pisac na temat

    bo wrzucasz wszedzie swoje 5 gr czy to na temat czy nie - jestes zawodowym trollem - nawet na swoim podwórku na.... jako pierwszy

    temat zalozony poniewaz do tej pory PC byly w dziale "instalacje" - nie wiedzac czemu
    poczynilismy z Elfin kroki by redakcja cos z tym zrobila

    milego i owocnego pisania - NA TEMAT ! Värmepumpsägare

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A to nie maja byc PC do ogrzewania?
    Tak, szykuje się reforma.
    Taka, że nie wolno o pompach ciepła pisac w tematach o gazie, o węglu i o grzaniu kablami.

    Jedynie w temacie ogólnym, jak tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zanie-Zbiorczy

    Dotychczas mieliście własny dział:
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...py-ciep%C5%82a

    Ale jak zauwazył jeden forumowicz - wchodziły na niego osoby zainteresowane PC z samego poczatku, a nie takie, które na razie zastanawiają się nad wyborem sposobu ogrzewania.

    Dlatego dałam zachęcający tytuł, bo wielu ludziom PC kojarzy się w ogromnymi kosztami instalacji i małą wydajnością.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-11-2014 o 16:16

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    To może tak już w ramach reformy Pyxis-a też zdejmiecie z palmy?
    R-290 pod strzechy

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pyxis miał bana jednodniowego, o godz. 22 zostanie zdjęty

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    OGRZEWANIE POMPĄ CIEPŁA - alternatywa już nie taka droga i coraz wydajniejsza
    Alternatywa, a do czego węgla, gazu
    Dla mnie to powinna być podstawa, a nie żadna alternatywa
    Ale inicjatywę jak najbardziej popieram i zachęcam inwestorów do zadawania pytań. Od siebie, na początek powiem tylko tyle, że pompą ciepła ogrzejecie swój dom w każdych warunkach atmosferycznych, bezobsługowo, bezwonnie, czysto i tanio. A ceny takich urządzeń zaczynają się już od kilku tysięcy zł. Dla przykładu proszę spojrzeć na moją stopkę, gdzie spory, wcale dobrze ocieplony dom ogrzewany jest pompą ciepła, która kosztowała 24500zł. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla mnie to jednak alternatywa, bo nie jest to źródło, które sprawdza się bezwzględnie we wszytskich warunkach.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Uważam, że tematy o pompach powinny być umieszczone w dziale ogrzewanie. Albo jest dzial ogólny albo każdy rodzaj ogrzewania ma swoje podforum. Wchodząc na ogrzewanie ludzie często się zastanawiają co wybrać, czemu w sprawie pomp ich odsyłać gdzie indziej? Przecież to też źródło ciepła a do tego coraz bardziej dostępne i popularne.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dla mnie to jednak alternatywa, bo nie jest to źródło, które sprawdza się bezwzględnie we wszytskich warunkach.
    to samo można powiedzieć o węglu w domach 4-5kW, wszystko musi być do siebie dopasowane, nie ma rozwiązania najlepszego, jest tylko optymalne dopasowane do danej sytuacji
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-11-2014 o 16:31

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bardzo dobrze uważasz, prosiłam, by pompiarze apelowali do Redakcji o połączenie tych działów.
    tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...na-Wasze-uwagi
    Myślę, że osobny dział to jakaś zaszłośc, kiedy pompy były nowością i na dodatek konieczne było kopanie dolnego źródła.

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    to samo można powiedzieć o węglu w domach 4-5kW, wszystko musi być do siebie dopasowane, nie ma rozwiązania najlepszego, jest tylko optymalne dopasowane do danej sytuacji
    Dokładnie - dlatego zatytułowałam "alternatywa".

    W innych działach (projektowym), jak napisałam, że idiotyzmem jest projektowanie ogrzewania na węgiel w domku 80m2, bo nie ma tak małych piecy, to zostałam zbluzgana (chyba przez owego architekta domku?) , że jestem ogolnie rzecz biorąc "niekompetnetna". Wymiana zdań zakończyła się, kiedy poprosiłam o przedstawienie dedykowanego pieca do takiego domku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-11-2014 o 16:32

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Ja też jestem tego niechlubnym przykładem. Z niewiedzy wszedłem w kocioł tłokowy z grzejnikami. 2 lata z miałem i popiołem wystarczyły mi do otrzeźwienia. Teraz na szczęście powoli naprawiam swoje błędy.
    R-290 pod strzechy

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dla mnie to jednak alternatywa, bo nie jest to źródło, które sprawdza się bezwzględnie we wszytskich warunkach.
    To jesteś w tak zwanym mylnym błędzie
    W jakich to warunkach się nie sprawdzi?
    Wszystko jest kwestią doboru - jak kocioł gazowy dobierzesz mocą na -20st to przy -30 też się nie sprawdzi. To jest uniwersalna zasada i dotyczy w takim samym stopni pomp ciepła co innych źródeł ogrzewania.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    To jesteś w tak zwanym mylnym błędzie
    W jakich to warunkach się nie sprawdzi?
    .
    Myślac w ten sposób - a jaki piec na węgiel się nie sprawdzi? Nie offtopujmy.
    Jeśli uwązasz, że można nadać lepsża nazwę to proszę o propozycję, ale na pewno nie zmienię nazwy na sugerującą, że to jedyne słuszne rozwiązanie.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    OK, ale objecaj ze bedziesz obiektywny, czytal ze zrozumieniem i wyrozumieniem...
    Bo nie na temat zle....
    Ale "merytoryczne" pierdzi... I wymysly juz ok, zaleznie kto zapoda.
    I troszke wiecej dystansu do samego siebie...

    Poczucie humoru to tez zaleta... Ale rozumiem ze kazdy moze miec inne.
    na naprawde mam i dystans i luz
    oby wszyscy mieli tyle co ja bylby swiat piekniejszy

    prosze tylko o umiar - bo nie moze byc tak ze pisze sie tylko i wylacznie "z przymrużeniem oka"
    pozatym to "Wasz" watek , bedziecie miec tu swojego moderatora w co wierze
    wiec ja tu nie bede mial ścisku co poniektórych miesni

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Myślac w ten sposób - a jaki piec na węgiel się nie sprawdzi? Nie offtopujmy.
    Jeśli uwązasz, że można nadać lepsża nazwę to proszę o propozycję, ale na pewno nie zmienię nazwy na sugerującą, że to jedyne słuszne rozwiązanie.
    dla mnie to jednak alternatywa, bo nie jest to źródło, które sprawdza się bezwzględnie we wszytskich warunkach.
    Elfir, nie chodzi o zmianę nazwy. Zdaję sobie sprawę, że jest to w Polsce rozwiązanie niszowe i pewnie jeszcze długo takim pozostanie. Fajnie, że w ogóle zaczynamy o tym rozmawiać bo to już postęp. Chodzi mi o to, że jeśli ktoś taki jak Ty już w jednym z pierwszych postów pisze, że to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza to jest to dramat. Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale dla nowego inwestora z taką ilością postów i tytułów przy nicku jesteś żyjąca legendą i bezwzględnym autorytetem. Jeżeli taki przyszły inwestor przeczyta, że pani moderator napisała, że pompa ciepła nie zawsze daje radę to o czym z nim tu dalej rozmawiać
    Tymczasem zwyczajnie nie znasz się na tym, więc takie opinie powinnaś zostawić dla siebie lub przynajmniej opatrzyć je klauzulą (moim zdaniem, imho, imo, itd).
    A żeby zdementować to co już niestety zostało napisane powiem tak: Dobrze dobrana i odpowiednia pompa ciepła poradzi sobie w każdym domu i w każdych warunkach!!!
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Piec przewymiarowany, na wegiel i śmieci też sobie poradzi "w każdym domu i w każdych warunkach!!!".

    I co z tego?

    W moim przypadku instalacja gazu wyszła taniej - ale to nie powód dla którego uważam gaz za najlepsze rozwiązanie na świecie.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Piec przewymiarowany, na wegiel i śmieci też sobie poradzi "w każdym domu i w każdych warunkach!!!".

    I co z tego?

    W moim przypadku instalacja gazu wyszła taniej - ale to nie powód dla którego uważam gaz za najlepsze rozwiązanie na świecie.
    Chodzi o to, że Ty napisałaś, że pompa ciepła sobie NIE PORADZI, a to chyba co innego. Pompa nie musi być przewymiarowana żeby sobie poradzić, musi być dobrana poprawnie do obciążenia i zapotrzebowania budynku - podobnie jak kocioł gazowy, węglowy, czy każdy inny.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Chodzi o to, że Ty napisałaś, że pompa ciepła sobie NIE PORADZI, a to chyba co innego. Pompa nie musi być przewymiarowana żeby sobie poradzić, musi być dobrana poprawnie do obciążenia i zapotrzebowania budynku - podobnie jak kocioł gazowy, węglowy, czy każdy inny.
    Mapisałam, że "nie jest to źródło, które sprawdza się bezwzględnie we wszytskich warunkach" Nie zawsze chodzi tylko o warunki techniczne - czasem o warunki finansowe.

    A ty napisałaś "Dla mnie to powinna być podstawa,"
    Ja się z tym nie zgadzam.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mogą.
    Dlatego ogrzewanie dobiera się indywidualnie, biorąc pod uwagę:
    - zapotrzebowanie domu na ciepło
    - dostepność źródła ciepła (może być problem z prądem w domu stojącym w miejscu, gdzie po wichurach ekipa z energetyki zjawia się po tygodniu)
    - indywidualne wyliczenia zalezności między nakładem a późniejszą eksploatacją (tańszy system-droższa eksploatacja, droższy system-tańsza eksploatacja)
    - aktualnie posiadane środki finansowe
    -itd.

    Nie ma systemu uniwersalnego.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mapisałam, że "nie jest to źródło, które sprawdza się bezwzględnie we wszytskich warunkach" Nie zawsze chodzi tylko o warunki techniczne - czasem o warunki finansowe.
    No widzisz , to ja z tych mniej domyślnych jestem i od razu pomyślałem, że chodzi tu o warunki pogodowe a to zupełnie zmienia obraz sprawy
    Nie mniej jednak warunki, czy to techniczne, czy finansowe pozostają również uniwersalne dla wszystkich źródeł ciepła i PCi nie jest tu żadnym wyjątkiem:
    - nie każdy ma przyłącze gazu;
    - nie każdego stać na izolację budynku, pozwalającą na ekonomiczne ogrzewanie czystym prądem;
    - nie każdy ma miejsce na wybudowanie kotłowni węglowej, czy warunki do postawienia komina.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  20. #20

    Domyślnie

    Ja mam stan surowy zamknięty i w tej chwili zastanawiam się nad opcją gaz / PC z dosyć sporą przewagą nad pompą.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony