dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    Na rzucie brakuje jeszcze w salonie zaznaczenia drzwi balkonowych. W łazience zaznaczenia otworu wentylacyjnego, grzejnika. Jakie łóżko w usypiani Wam się marzy? Typ i wymiary mile widziane.
    Wstępnie proponowałabym coś takiego jak w załączniku.A salonie taki mebel z tv jak w załączniku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	meble do salonu.JPG
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	296820   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wstęp.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	296821  

  2. #22

    Domyślnie

    Skupiłam się na rozmieszczeniu mebli nie biorąc pod uwagę proporcji i wymiarów. Gdyby autor postu umieścił fotkę przedpokoju od progu mieszkania byłoby łatwiej.Jedna z tych szaf w przedpokoju może być szafką na obuwie. Tu na forum są mądrzejsi ode mnie i myślę, że dorzucą swoje propozycje. Nie chciałeś stołu jadalnego w salonie to pamiętaj aby był on w kuchni (na czymś musicie jeść, a stolik kawowy nie jest wygodny do konsumpcji obiadu). Ten proponowany mebel w salonie zakryłby rury, warto też pomyśleć ukryciu rur w pozostałym rogu tego pokoju.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wstęp2.JPG
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	296857  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 03-01-2015 o 16:10

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Sylw. fajnie. W korytarzu w miejsce pierwszej szafy (przy drzwiach) też proponowałabym węższą szafkę niską na buty i nad tym wieszaki na okrycia wierzchnie.
    Wyrysowałaś bardzo długi narożnik (i chyba za wąski Gdyby był w granicach 260 na dłuższej ścianie, wtedy fotel chyba przeniosłabym pod okno (oczywiście, jeśli wyjście na taras pozwala)

    Prezes - a nie myślałeś, żeby na moment mieszkania samemu, tzn bez dzieci zlikwidować drzwi do dużego pokoju? Otwieranie na korytarz też nie jest szczęśliwe. A przy zabudowie, którą proponuje sylw. drzwi w pokoju też nie fajne

    W niewielkiej sypialni dałabym łóżko zagłówkiem do okna i dostępem z jednej strony - zyskałabym też długą ścianę na szafy (może w narożnikach, może tylko z jednej strony, a dalej komody. Przy centralnym ustawieniu i założeniu na łóżko 210cm zostaje Wam 35cm przejścia (malutko) i szafy macie niewielkie.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Niestety tej ściany między łazienką, a ubikacją nie da się wyburzyć, bo w środku idą kominy.

    Zaznaczyłem na żółto w których narożnikach są rury CO i gdzie są grzejniki.

    Na niebiesko zaznaczyłem zabudowy jakie sobie wymyśliliśmy,
    w sypialni będzie zabudowana cała ściana nad drzwiami i obok nich.
    W przed pokoju zabudowa z jednej strony, a z drugiej chyba miejsce, żeby usiąść i wieszaki.

    W tym wiekszym pokoju, który wcale też nie jest duży chętnie wstawilibysmy stół, ale nie mamy pomysłu gdzie i jak.

    A co do drzwi do salonu, to zastanawiamy się nad przesuwnymi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pp  .jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	296915  

  5. #25

    Domyślnie

    Na rzucie drzwi wejściowe do mieszkania są tuż przy ścianie sypialni i na wprost wejścia do kibelka a na fotce widać, że są przysunięte do ściany salonu - taka zmyłka

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Na tych fotkach nie jest moje mieszkanie,
    w tym samym bloku jest do sprzedania drugie,
    wszystko jest jak u mnie poza własnie drzwiami wejśiowymi.

    Prosze sugerowac się projektem, bo tam jest prawidłowo.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Priorytetem jest teraz dla mnie łazienka, ubikacja i kuchnia,
    bo musimy porobić instalację,

    Meble, zabudowy będzie można obmyślić w trakcie prac

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Pomoże ktoś?

    Do jutra rana muszę się okreslić gdzie, co będzie stało w ubikacji, łazience i w kuchni żeby porobić instalacje...

  9. #29

    Domyślnie

    Kuchnia(wymiary szafek przykładowe):
    1)układ z podstawową zabudową przy jednej ścianie. Od okna: szafka pod zlew 80, zmywarka 60, szafka 60, kuchenka 60, szafka 30, lodówka. Jeśli płyta NIE będzie gazowa to można odwrócić układ czyli płyta bliżej okna a zlew przy lodówce. Przy drugiej ścianie można zaplanować dodatkowe płytkie szafki(ok.40 cm głębokości) albo wstawić jakiś nieduży lub rozkładany stolik itp.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	297144
    2) Układ w "L", z dodatkowym blatem pod oknem - blat może być standardowej głębokości albo płytszy, raczej bez szafek pod nim jeśli tam będzie przeniesiony kaloryfer. Od okna: szafka 60, szafka pod zlew 50, zmywarka 60, szafka 30, kuchenka 60, szafka 30 i lodówka. Opcjonalnie płytkie szafki na lewej ścianie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	297145

    Łazienka:
    Na ścianie na wprost wejścia pralka i umywalka oraz duże lustro. Wanna asymetryczna 140 cm(np.Cersanit NANO)ze względu na rury C.O.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł1.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	297146
    W ubikacji nie ma co kombinować z ustawieniem. Sprzęty raczej z tych najmniejszych. Stelaż wc typu slim(ok.10 cm głębokości)i krótki sedes podwieszany(do 50 cm) albo mały kompakt - tak, żeby między przednią krawędzią sedesu a drzwiami było minimum 60 cm. Jeśli chcesz tam też umywalkę to takie najmniejsze mają ok 20-25 cm głębokości.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Kuchnia
    a więc tak... w Twoim projekcie po prawej stronie kuchni jest lodówka... u mnie niestety nie może tak być, bo w tym koncie gdzie jest lodówka schowane są licznik gazu i liczniki wody, także lodówkę trzeba by przenieść na drugą stronę kuchni.
    W kuchni będzie płyta gazowa ale to o niczym nie stanowi, bo i tak ściany będą kłute i chowana instalacja także można ją zamontować w dowolnym miejscu.
    I jeszcze jedno... w kuchni nie robić górnych szafek?


    Łazienka
    Czy mogła byś zrobić projekt z długą wanną na ścianie na wprost, zlew po lewej i pralka na wprost wejścia albo dowolnie inaczej ale tak żeby w projekcie była długa, prosta wanna.

    Dziękuję
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0985.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	297206  
    Ostatnio edytowane przez prezes861 ; 04-01-2015 o 19:22

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Teraz się tak zastanawiam, że może jednak zostawię lodówkę tak jak narysowałaś mi w projekcie,
    tylko obrócę licznik gazu i zrobię do niego wizjer od strony ubikacji.

  12. #32

    Domyślnie

    No właśnie - to samo miałam zaproponować, z tym dostępem do liczników od strony kibelka. Ewentualnie zamontowanie liczników poza wneką, w szafkach kuchennych(liczniki wody w kuchni mam w szafce pod zlewem).
    O kuchence gazowej wspomniałam bo według przepisów powinna być w odległości min.50cm od okna a w odwróconym układzie z wersji 1 odstęp miałby 30cm(co nie przeszkadzałoby np. przy indukcji). Niby można zwiększyć ten odstęp do 50cm ale wtedy zmniejsza się główny blat roboczy, który zaplanowałam między płytą a zlewem w odcinku o komfortowej długości 120cm. Chyba, żeby jakiś niezbyt duży zlew(do 60cm) maksymalnie przysunąć do lodówki. Zresztą jak uważacie, może Wam akurat 20cm nie zrobi różnicy.
    Szafki wiszące jak najbardziej mogą być.

    Łazienka w układzie jak piszesz nie jest dla mnie zbyt ładna i wygodna. Przy ścianie 214cm, po zostawieniu miejsca na jakąś sensowną szafkę z umywalką(lub pralkę)ok.60cm, zmieści sie wanna 150cm. Wystający róg wanny utrudni dostęp do umywalki (lub pralki) - poobijane kolana. Jeśli wstawicie dłuższą wannę kosztem mniejszej umywalki to ten wystający róg tym bardziej da się we znaki. Przy umywalce zabraknie ładnego kawałka blatu. I ogólnie proporcje nie są korzystne a obstawienie wanny z dwóch stron wyższymi od niej sprzętami i meblami nie poprawia estetyki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł2.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	297260
    Ale jeśli długość wanny jest dla Was priorytetem to kupcie asymetryczną, z choćby lekko zaokrąglonym lub ściętym rogiem - wtedy może mieć nawet 160-170cm długości.
    http://www.aquaform.com.pl/index.php...ne-160x70-lewa

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Zrobimy tak jak proponujesz, wannę asymetryczną, co może nie będzie najpiękniej wyglądało ale chociaż będzie dobry dostęp do zlewu...

    Czy posiada ktoś z Was program to dokładnego projektowania wnętrz, tzn. kolory płytek, paneli itd itd ?

  14. #34

    Domyślnie

    Co do łazienki - jest jeszcze taka możliwość. Wanna asymetryczna ustawiona na wprost wejścia a pralka i umywalka przy lewej ścianie - wspólny, niezbyt głeboki blat(max.ok.45cm) blat. Wanna musiałaby się mocno zwężać z jednego końca, mieć maksymalnie 160cm długości chociaż lepsze byłoby 150cm, nie za szeroka - do 75cm.
    Pralka w kącie przy rurach c.o. a dalej umywalka. Szafka pod blatem raczej nie mogłaby mieć drzwiczek bo trudno byłoby je otwierać. Mogłaby być na przykład szuflada powyżej poziomu górnej krawędzi wanny a poniżej otwarte półki albo przestrzeń na kosz na "brudy", proszek do prania itp
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł3-A.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	297351 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł3-B.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	297352

    Jeśli jesteście oboje wysocy lub po prostu odpowiadałaby Wam umywalka na trochę wyższym poziomie to można na blacie postawić płytką umywalkę w ten sposób, że częściowo będzie nad pralką - wypadnie wtedy bardziej na środku blatu.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    hmmm to chyba najlepszy projekt jak dotychczas

    Zastanawiam się jeszcze nad szklaną przesłoną wanny, żeby biorąc prysznic za dużo nie nachlapać

    Masz możliwość zrobienia projektu z kolorami kafelek itd?

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie Mała łazienka w bloku

    Prosze o pomoc w zaprojektowaniu łazienki,
    koniecznie chcemy mieć tam wannę, umywalke i pralkę,
    niestety jej wymiary to 214 x 142

    Dorzucam wstępne pomysły,
    Przy takiej opcji, gdy wanna stoi od razu na wejściu i po lewej jest zlew z pralką wymysliliśmy nawet, że możemy dać krótszy zlew, i zrobić max szerokość tej półki 45cm, do tego wanna 150cm, i będzie jeszcze trochę miejsca, żeby dojść do zlewu albo otworzyć pralkę gdybyśmy zamienili je miejscami.

    Na zdjęciu nr. 3 wygląda to najbardziej estetycznie gdyby nawet dać tam prostą wannę, ale wanna będzie miała 140cm długości, a to dla mnie za mało, żeby w niej usiąść.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10904194_649615241815735_1437373882_n.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	297900   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10917591_649615291815730_1774643502_n.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	297901   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	297902  

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    a gdyby na dłuższej ścianie dać normalną prostokątną wannę 150, za nią pralkę zabudowaną estetycznie blatem, na ścianie lewej wąskie półki, szafki na kosmetyki (można fajnie pokombinować z szafkami kubikami: częśc zamknięta, częśc otwarta, może w kolorze) i na ścianie z drzwiami wąziutką umywalkę.
    Taka moja koncepcja jak potrzeba dużej wanny

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Czy byłabyś tak miła i mogłabyś rozrysować jakby to wyglądało?

    wymiary łazienki to 214 x 143 bez płytek i równania ścian...

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Proszę prezes:

    pralkę zabudowałabym na głębokość wanny (wanna 150x70) - wg wymiarów masz 4cm na płytki i powinno na styk wejść
    po drugiej stronie zaproponowałam szafkę z umywalką 60x27. Pomiędzy zostaje 43cm - powinno starczyć na otwarcie drzwiczek (ale nie wiem, jaką masz pralkę)
    Można pomyśleć o półkach nad pralką.
    Lewa ściana - lustro, fototapeta, cegła - wg uznania, można poszaleć

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    prezes861

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-812
    Posty
    80

    Domyślnie

    Dziękuję,
    nie jest to zbyt estetyczne rozwiązanie, ale najbardziej praktyczne i chyba przy takim zostanę

    Chcę obniżyć sufit w przedpokoju, kuchni, łazience i ubikacji,
    podpowie mi ktoś gdzie ile powinno być halogenów?

    Między kuchnią, a przedpokojem nie będzie drzwi i dlatego trzeba z obniżeniem sufitu trzeba pojechać po całości...

    Kolorystyka łazienki jak na zdjęciu poniżej, tylko, że zmieni się układ.

    I układ kuchni, na razie nie mam pomysłu na kolorystykę kuchni...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	297994   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	297995  
    Ostatnio edytowane przez prezes861 ; 09-01-2015 o 11:57

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony