dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 123
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    przy powłoce nisko emisyjnej w szybie która być musi na okno 1,1 .. rozszczelnienie pakietu .. da wzrost na 1,3 W/m2K .. izolacja swoją drogą..
    Teoria, teorią, ale w praktyce jest trochę inaczej.

    Polecam fajny tekst Pana Włodzimierza Adamczewskiego:
    http://www.aluplast.com.pl/profiokno...u%20okien..pdf

    Rys 2a: lewe okno U=1,12, prawe okno (rozszczelnione) U=2,14 (różnica temperatury powierzchni szyby ok. 3C)

    Na Rys.3 jest przykład okna ze zbyt niskim ciśnieniem gazu. Na środku temperatura spada o prawie 6C i mamy U=4 !!!

    Takie wadliwe okna będą bardzo rosiały i woda będzie się lała na podłogę (zakładając zbyt dużą szczelność pomieszczenia i zbyt dużą wilgotność względną).

    Pozdrawiam
    GREGOR

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Teoria, teorią, ale w praktyce jest trochę inaczej.
    nie jest inaczej ! ponieważ to teorią już nie jest ..
    to wypowiedzi .. ludzi którzy nawet tematu nie liznęli, to jest teoria.
    Gaz w szybie okiennej to jest placebo ! najważniejsza jest powłoka niskoemisyjna. Dzięki tej "teorii" możesz sobie latać z kamerką .. bo grupa inż ..
    z różnych dziedzin.. dała sobie radę aby coś takiego powstało.
    Okna są na wylot przebadane i żadne gadki z rozszczelnieniem szyb nie wierzę .. chyba że para wodna odstaje się miedzy szyby .. to w tedy tak.
    ale spadek izolacji .. przez to że jest powietrze zamiast argonu to baja .. zmiana 1,1 na 1,3 .. tyle.
    dzy wartością współczynnika przewodnictwa cieplnego
    lambda dla argonu (5 razy mniejszy niż dla powietrza) a dawno się nie uśmiałem z takiego tekstu .. ale dylitanete fachowca .. o się uśmiałem .. gusełka profi ..

    Na Rys.3 jest przykład okna ze zbyt niskim ciśnieniem gazu. Na środku temperatura spada o prawie 6C i mamy U=4 !!!

    ha ha .. ludzie .. prostowanie tych guseł to będzie praca

    Takie wadliwe okna będą bardzo rosiały i woda będzie się lała na podłogę (zakładając zbyt dużą szczelność pomieszczenia i zbyt dużą wilgotność względną).
    o Jezu .. ale nie trzeba oglądać kewina samego w chałupie żeby się pośmiać ..

    Za chwilę będziemy śpiewać po adwencie .. cuda cuda ogłaszają

    http://www.stolarkavip.pl/prezentaja...html?showall=1 może zamiast czytać kogoś kto opiera się na własnych domysłach ..
    lepiej to co pisze ITB ..

    kogoś chce się wodzić że teoria, przywołuj się tekst gdzie pan za alu coś pisze ze swojej wyobraźni o czymś o czym nie ma pojęcia. Później cudowne gazy okienne ..
    W oknie nie potrzeba innego gazu jak powietrze !!!!!

    to jest szyba zrobiona wg mojego przepisu U 0,47 na samy powietrzu !!
    dokładnie empiryka potwierdza się w obliczeniach !
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 01-12-2014 o 09:47

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Zakładam, że twój pusty śmiech jest objawem czytania bez zrozumienia.
    Nawet nie będę nic cytował, bo za chwilę będzie widać jak wycinasz powoli te "uśmieszki".
    Najwyraźniej wpływ konwekcji gazów jest ci obcy.

    Jeśli możesz udowodnić mi na liczbach, że podane okno nie może mieć U=4, to proszę.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie może.
    Tam jest w linku moim podane. To jest śmiech politowania ! na takie gusła.

    Pierwsze to kłamstwo w tym artykule co bije po oczach ! ewidentne kłamstwo bo już wzbudziło salwę śmiechu. że argon ma 5x mniejszą przewodność cieplną ..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gazy.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	292098 ja tu nie widzę 5x .. co najwyżej 30-35 % więcej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Powietrze.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	292099 opór pustki powietrznej.

    Liczymy na piechtę.

    Szyba Lambda szkła = 1 W/mK pustka powietrzna lambda równoważna z konwekcją już.
    to 0,046 W/mK grubość pustki 5m.
    druga szyba .. 4mm i pierwsza 4mm

    Opory cieplne .. = 0,004 m2K/W x2 bo dwie szyby. teraz opór pustki powietrznej 5mm
    = 0,11 m2K/W dodać opory przejmowania ciepła Rsi 0,13 plus 2x0,04 Rsi =
    0,004+0,004+0,11+ 0,13 +0,04+0,04 = 0,32 m2K/W = 1/0,32 = U 3,09 W/m2K.
    teraz dodać opór z powloką niskoemisyjną .. i
    ~0,35 = 0,67 m2K/W łącznie co daje U =1,49 W/m2K.. przy szybach z przestrzenią 5mm od siebie .. o jak ładnie się spotyka wyliczenie z numerycznym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyba 5mm pustki.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	292105
    dla porównania zamiast powietrza EPS lambda 0,038 W/mK
    w miejsce powietrza .. jaka różnica ..Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyba 5mm eps w środku.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	292106
    a teraz ta szyba z powietrzem i powłoką ..Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szyba i powłoka.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	292107

    http://www.stolarkavip.pl/prezentaja...html?showall=1 teraz parzymy w tabelkę i widać ile ma 6mm też 2,5..

    ale co robi wrażenie .. że czysty EPS przegrał z pustką i powłoką to jest właśnie wiedza
    która robi czary
    a nie pisanie że agrgon 5x mniej przewodzi ciepło .. gdy to jest 30-35% ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 01-12-2014 o 10:43

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cały czas pisze o oknach wadliwych, a ty robisz teoretyczne obliczenia dla okien idealnych.

    Są konkretne wartości temperatur na termogramach, z których wynikają konkretne wartości U.

    A może te temperatury są z czapy, bo nie są zgodne z jakimiś tam obliczeniami teoretycznymi?


    Pozdrawiam
    GREGOR

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A to jest okno jakie bez argonu przecież .. są parametry ..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szyba 4-16-L4 powietrze.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	292109 normalny pakiet ..powietrze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szyba 4-16-L4 argon.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	292110 i argon .. to się stanie z szybą jeśli zamiast argonu będzie powietrze ..
    a że ciśnienie się zasadą naczyń połączonych jest zgoła równe ... to nawet naciągając szybę do 5mm na środku daleko jest od
    4 W/m2K.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5 szyb moje.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	292111

    To ostatnie doskonale obrazuje praktykę z obliczeniami .. tak to piszecie coniektóży ..
    jak by ktoś dla zabawy pewne sprawy robił ..
    jest też norma odnośnie jak przeprowadzać badania termowizyjne.
    PN-EN 13187 'Właściwości cieplne budynków - Jakościowa detekcja wad cieplnych w obudowie budynku - metoda podczerwieni.'
    A może te temperatury są z czapy, bo nie są zgodne z jakimiś tam obliczeniami teoretycznymi?
    tylko jeszcze trzeba wiedzieć .. o jednej sprawie

    Na nic Twoje badanie jeśli robi się klin konwekcyjny, co widać na oknach ..
    doskonale, dołem przeważnie na kiepskiej ramce zbiera się woda .. górą nie ..
    potwierdzisz że górą zawsze Ci okna wychodzą cieplejsze ..
    co nie oznacza że takie są..
    a dołem nie .. niestety termowizja nie widzi powietrza .. tylko ciało stałe .. które emituje ..
    a klina gazowego przy oknie już nie.

    Moją szybę badałem na Politechnice Rzeszowskiej .. i jakoś dziwnie U wyszło ... 0,47 W/m2K.. a tu z programu 0,475 ..
    Hot boxem badane ..
    http://www.isobooster.pl/specyfikacja_techniczna.php w takich samych warunkach jak ..
    to .. i jakoś obliczenia = praktyka ..

    Tobie się dziwie że nie próbujesz współgrać z obliczeniami, to jak byś podcinał gałąź na której siedzisz...

    https://www.piib.org.pl/pliki/normy.pdf wyciąg tego z czego korzysta inż ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 01-12-2014 o 11:42

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Co ja poradzę, że z twoich obliczeń nie wychodzi tyle co w rzeczywistości.
    Najwyraźniej przyjęto złe wartości współczynników obliczeniowych.

    Opierając się na zmierzonych temperaturach, U wychodzi prawie 4 niezależnie czy twoje obliczenia to potwierdzają czy nie.

    W zasadzie to autora tematu nie interesuje U tylko minimalna temperatura pakietu, a skoro może być o 10K niższa niż powietrze wewnątrz, to problem punktu rosy jest i woda będzie się lała po szybach (oczywiście przy odpowiedniej wilgotności względnej powietrza wewnątrz).

    Pozdrawiam
    GREGOR

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    A to jest okno jakie bez argonu przecież .. są parametry ..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szyba 4-16-L4 powietrze.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	292109 normalny pakiet ..powietrze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szyba 4-16-L4 argon.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	292110 i argon .. to się stanie z szybą jeśli zamiast argonu będzie powietrze ..
    a że ciśnienie się zasadą naczyń połączonych jest zgoła równe ... to nawet naciągając szybę do 5mm na środku daleko jest od
    4 W/m2K.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5 szyb moje.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	292111

    To ostatnie doskonale obrazuje praktykę z obliczeniami .. tak to piszecie coniektóży ..
    jak by ktoś dla zabawy pewne sprawy robił ..
    jest też norma odnośnie jak przeprowadzać badania termowizyjne.


    tylko jeszcze trzeba wiedzieć .. o jednej sprawie

    Na nic Twoje badanie jeśli robi się klin konwekcyjny, co widać na oknach ..
    doskonale, dołem przeważnie na kiepskiej ramce zbiera się woda .. górą nie ..
    potwierdzisz że górą zawsze Ci okna wychodzą cieplejsze ..
    co nie oznacza że takie są..
    a dołem nie .. niestety termowizja nie widzi powietrza .. tylko ciało stałe .. które emituje ..
    a klina gazowego przy oknie już nie.

    Moją szybę badałem na Politechnice Rzeszowskiej .. i jakoś dziwnie U wyszło ... 0,47 W/m2K.. a tu z programu 0,475 ..
    Hot boxem badane ..
    http://www.isobooster.pl/specyfikacja_techniczna.php w takich samych warunkach jak ..
    to .. i jakoś obliczenia = praktyka ..

    Tobie się dziwie że nie próbujesz współgrać z obliczeniami, to jak byś podcinał gałąź na której siedzisz...

    https://www.piib.org.pl/pliki/normy.pdf wyciąg tego z czego korzysta inż ..
    Dobry jesteś " w te klocki" słowa uznania. Ogólnie ciekawa dyskusja. Pozdrawiam.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Panowie, każde cuda które się dzieją da się opisać wzorem, tylko trzeba chcieć.
    Właśnie jest -2 na zewnątrz, a udało mi się wygnać zaparowanie z okien, dzięki karnemu trzymaniu każdego skrzydła w rozszczelnieniu.
    Niestety ale trzeba zwiększać moc grzania. Inaczej zimno. Można przełknąć pigułkę grzybków na oknie, a przy dłuższym takim stężeniu
    i w kątach i za szafami.

    Kolega od termowizji potwierdzi dokładnie gdzie najzimniej, jakie kiksy się dzieją.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bobek 2.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	292117 choć na zewnątrz w tej symulacji jest -18 to powierzchnia ramy na zewnątrz = -14 ..
    uszczelka na szybie ma +1,8 st ..
    Ale tu jest jeszcze jeden myk, przy oknie tworzy się klin konwekcyjny, w postaci dodatkowego oporu cieplnego ..
    Zamiast 0,13 m2K/W jest 0,25 m2K/W co sprawia że mniej ciepła dociera do szyby .. i robi się lód.
    Łatwo w tedy o rozjechanie się obliczeń z tym co się widzi własnymi oczami .. tu +1,8 st a
    przecież widzę lód, ok tylko jeszcze dodać firankę np .. też blokuje dopływ ciepła do okna.. kolejny spadek temp.

    Przecież u teściów nie tak dawno było to samo co na zdjęciach w pierwszej wiadomości .. wody odchodziły z okna gdzie szyby pilkintona 1,1 ..
    uszczelki + pas 5cm szyby wodą zlane .. a na zewnątrz +8 / +10 st ki fix .. się dzieje ..
    jeśli w domu jest 80% wilgotności to nie dziwne .. że na powierzchni o temp +14 st się zacznie woda zbierać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plus 8 st.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	292118 14,4 st ... sięgamy do wykresu moliera i widzimy ile jest % wilg ..

  10. #30
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Z podziwem czytam te wyliczanki i jak patrze na okna moje od kowalskiego nie widząc na nich zaparowań to zastanawiam się jak w te twoje klocki wejdzie skromny inwestor przed zakupem okien.Ty to się reklamujesz z tymi swoimi oknami tylko na fotkach #22 ???Czy w firmie krucho ???

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie ja nie produkuje szyb, nie produkuję niczego ..
    projektowanie .. to dziedzina mojego zajęcia, ale żeby mieć pewność w tym co się robi .. i przeorać okna ..

    Jeśli przy -30 moje okno ma +18 st na szybie to nie straszne mi wilgotności .. choć i tak będzie koło 40% ..
    Oczywiście można kupić 4 szyby z ~0,3 ..ale mit że to gazy głównie wpływają na izolację okna padł jak mucha. Owszem wg wyliczeń na xenonie to okno ma 0,2 W/m2K czyli rekord rekordów ..ale energii słonecznej mało wpuszcza.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 01-12-2014 o 12:24

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Moim amatorskim zdaniem, nie opuszczałbym też roletek - ograniczają cyrkulację przy szybie i istotnie obniżają temp od strony szyby. Ale z pewnością kontrola wilgotności i wentylacji konieczna.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    W kwestiach wyliczeń typu ciepło / zimno para i takie tam wierzę מרכבה jak nikomu innemu. Z racji, że ja siedzę nieco w innym temacie - to tu mam takie zupełne podstawy wiedzy co robić by było dobrze. Ja wiem, że w ciepłym , nawet pasywnym domu, przy dobrze działającej wentylacji nie może być grzybków ani innego badziewia na ścianach. Jeśli jest to coś jest nie tak.
    A co do obliczeń - starsze osoby, albo mające małe działki w górach, no i te pamiętające mieszkania w blokach ze starymi oknami będą pamiętały jak często dolne części okien kiedy były duże mrozy a domek dogrzany - okna były nawet nie zaparowane a zalodziałe. Wilgoć jest w powietrzu zawsze i to ona na takich starych oknach "się wytrącała" a że przy szybie, bo "ciągnęło" od okna była niska temperatura i zwłaszcza przy zasłonach nie docierało tam ciepło to i wodę skuwał lód. Tylko ten cały problem był spowodowany kiepską izolacyjnością okien, a nie ściany. Dom mógł być ciepły ale okna... Do tego trzeba brać pod uwagę, że kominek / piec zapewniał stałą i to mocną cyrkulację powietrza...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Podobnie było u moich teściów, stare budownictwo, stare okna i piece kaflowe. W zimie nie dało się otworzyć okna bo zamarznięte ale szyby nie były zalane wodą . Piece zburzono, zrobiono ogrzewanie centralne, okna wymieniona na nowe, szczelne, budynek ocieplono . Efekt - woda się leje po oknach jak u kolegi

  15. #35

    Domyślnie

    Niestety, takie są uroki mieszkań na ostatnich piętrach w blokach. Tak, jak wspominali poprzednicy, zimę trzeba przetrzymać i kupić jakieś urządzenie do zbierania nadmiaru wilgoci, a wiosną założyć porządne okna i profesjonalną wentylację. Po zdjęciach widać, że masz bardzo nieciekawą sytuację.

  16. #36

    Domyślnie

    My w mieszkaniu, które teraz wynajmujemy tez mamy podobny problem. Niestety nawet specjalista nie pomógł. Stwierdził, że meble w kuchni są źle zaprojektowane i zasłaniają zbyt dużą cześć kratki i to kwestia braku wymiany powietrza.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiraa Zobacz post
    Niestety, takie są uroki mieszkań na ostatnich piętrach w blokach. Tak, jak wspominali poprzednicy, zimę trzeba przetrzymać i kupić jakieś urządzenie do zbierania nadmiaru wilgoci, a wiosną założyć porządne okna i profesjonalną wentylację. Po zdjęciach widać, że masz bardzo nieciekawą sytuację.
    Miałam mieszkanie na ostatnim piętrze - blok dwupiętrowy i nigdy nie miałam problemów z grzybem i taką wilgocią.
    Ale okna były stale, celowo nieszczelne.

    Zaparowywanie okien, ale niezbyt duże, pojawiało się tylko w czasie intensywnego gotowania na gazie i szybko znikało.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Jakubowski

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    18

    Domyślnie

    -kupiłem pochłaniacz wilgoci taki za 10zł stoi już 5 dzień i ani kropli w pojemniku.
    -w nocy chodził grzejnik rano dalej woda na parapetach
    -wychodząc do pracy zostawiłem w pokoju okno w pozycji mikro w kuchni tak samo i dodatkowo chodził grzejnik, drzwi w salonie otwarte w kuchni drzwi nie ma, więc byłą cyrkulacja powietrza, po powrocie z pracy na oknach pary mniej jedynie w sumie po bokach i góra dół, lecz woda dalej na parapecie.

    Problem chyba musi być w czymś innym:/ tato obstawia, że są nieszczelne okna w sensie nie ma tam próżni w środku oraz, źle osadzone parapety. (diagnoza przez telefon, bo nie ma go w PL)

    Czekam jeszcze na stację pogody i zobaczymy jaka jest wilgotność

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    "wychodząc do pracy zostawiłem w pokoju okno w pozycji mikro w kuchni tak samo i dodatkowo chodził grzejnik, drzwi w salonie otwarte w kuchni drzwi nie ma, więc byłą cyrkulacja powietrza, po powrocie z pracy na oknach pary mniej jedynie w sumie po bokach i góra dół, lecz woda dalej na parapecie."

    Postępuj tak jaki TYDZIEŃ a potem zobacz co się dzieje.
    Domu nawilgniętego jak gąbka nie wysuszysz wietrząc 15 minut...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz Jakubowski

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-354
    Posty
    18

    Domyślnie

    a czemu w takim razie pochłaniacz wilgoci jest suchy?

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony