dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jaki kolor ogrodzenia i kostki brukowej?

    Na przyszły rok zaplanowałem położenie kostki brukowej i wymianę ogrodzenia.
    Podjąłem już decyzję co do rodzaju ogrodzenia - będzie to ogrodzenie ze sztachet metalowych z podmurówką z płyty prefabrykowanej.
    Cały czas mam jednak dylemat jaką wybrać kolorystykę kostki brukowej i sztachet. Dom to zwykły "klocek", w którym jest brązowy kolor dachu, rynien i stolarki oraz planowany jest biały lub jasnobeżowy kolor elewacji. Zastanawiam się pomiędzy dwoma rozwiązaniami:
    1) Brązowe sztachety i dwa kolory kostki: na podjeździe brązowa oraz kremowo-żółta jako wstawki i chodnik
    2) Grafitowe sztachety i dwa kolory kostki: grafitowa na podjeździe i jasnoszara jako wstawki i chodnik

    Mam spory dylemat, ponieważ mam trudności z dopasowaniem kolorystycznym, a projektant to zbyt duży koszt. Które połączenie według Was pasowałby lepiej?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Poproś wykonawce ogrodzenia o ralownik (próbnik kolorów) i sobie porównaj poszczególne zestawienia kolorystyczne. Moim zdaniem lepiej wyglądałoby grafitowe matowe lub czarne matowe. Pokusiłbym się nawet o strukturę

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli mialbym wybierac grafit to na pewno ciemny. Tylko nie wiem czy grafitowe ogrodzenie i grafitowa kostka razem z jasnoszarymi wstawkami dobrze zgra sie z brazowym dachem i rynnami.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to musisz pojeździć po osiedlach i popatrzeć. Robiliśmy już przeróżne zestawienia kolorystyczne. Żółte ogrodzenie, brązowe rynny i białe okna. Ostatnio biała brama do białych okien i brązowych dachówek. Na ogół klienci jednak decydują się na wybór koloru pod kolor okien lub dachu Ale bywa różnie..przeróżnie.

    Chyba najdziwniejsze były czerwone balustrady do brązowych okien i białego dachu z blachy trapezowej....

  5. #5

    Domyślnie

    Może znajdź chwilę i poszperaj na stronach producentów kostki. Wszyscy mają już swoje katalogu online, a w nich zdjęcia aranżacyjne to standard. Można podpatrzeć różne pomysły i zestawienia kolorystyczne.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikolajewiczka

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Pooglądaj próbniki, może wypatrzysz jeszcze inne ciekawe zestawienia. Z tych dwóch zaproponowanych powyżej chyba lepszy jest numer 1, dwójka zbyt smutno będzie wyglądać

  7. #7

    Domyślnie

    I na co się zdecydowałeś? Ja tez wybrałabym pierwszą opcję, pod względem kolorystycznym bardziej mi pasuje. A tym bardziej, jeśli elewacja ma być beżowa lub biała

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony