dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 107
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2123
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie Rysuję dom-zwariowałam, bo się kompletnie nie znam–moja droga do proj.indywidualnego

    Cześć i dzień dobry wszystkim tu obecnym.
    Właściwie jestem tu nowa, nie licząc kilku postów w kilku wątkach na przestrzeni kilku lat, kiedy to z przyjemnością Was podczytuję. Mam na imię Ania, mam męża i trzech wspaniałych synów, 2 schroniskowe sunie, jednego kota, nie jestem architektem ani dekoratorem, ale oczywiście jak pewnie większość z Was uwielbiam te wszystkie tematy
    No i od blisko roku rysuję w wolnych chwilach nasz wymarzony dom (wiem, wiem, że dopiero trzeci będzie super, ale skoro narysowałam ich już kilkanaście, to może uda mi się załapać za pierwszą budową A poważnie – mieszkamy teraz w domku szeregowym 117m i jest nam tu zbyt ciasno. Powstał więc pomysł zakupu działki i budowy, na którą mamy spokojnie jeszcze ze trzy lata – ale ja nie próżnuję. Ponieważ mój TZ ma jeszcze córę, a rodzice wiekowi (choć póki będzie możliwość będą mieszać u siebie), dom z założenia ma być duży. Dla mnie duży to pod 300m pu, mężowi obojętnie, ale to ja będę sprzątać i na taki duży dom nie daję zgody.

    Działka jest dość płytka (26m) i szeroka (40m) z wjazdem od północy – ale warunki zabudowy wcale nie proste pod kątem wybierania projektu gotowego. Dach dwu lub czterospadowy (to luz) ale 70% frontowej elewacji musi być styczna z nieprzekraczalną linią zabudowy i to już problem, bo jest tak dużo projektów ze zróżnicowanym frontem (tu cofnięcia, tam wykusze, itd.). I w tym miejscu muszę Was od razu przeprosić i prosić o wyrozumiałość, gdyż moje słownictwo w zakresie zwrotów projektowo-budowlanych jest dość skąpe, choć pilnie się uczę – poprawiajcie mnie, jak tylko palnę jakąś bzdurę
    No więc przejrzałam setki i tysiące projektów i nie znalazłam takiego, który moglibyśmy zbudować – bo albo nie pasuje do warunków, albo nie podoba mi się rozmieszczenie, albo ma TV vis avis okien, albo kominek wypada za fotelem, albo ma za małą górę, większość ma za małe garaże i kotłownie, prawie żaden nie ma dużego pomieszczenia ogrodowo-rowerowego. Zatem każdy wymagałby wielu przeróbek no i stwierdziłam, że narysuję taki jak chcę.
    Moje wcześniejsze doświadczenia rysunkowe opierają się wyłącznie na przeróbkach mieszkań i domów już zamieszkałych, albo też deweloperskich, czy nowo budowanych, więc skromnie. Ale mnie cieszyły i cieszą, bo mogę sobie wieczorami rysować, a znajomi są szczęśliwi, bo dostają fajne i funkcjonalne wnętrza. I ponieważ tak kocham rysować w AutoCadzie, to rysuję od miesięcy dom – była już nowoczesna stodoła, był dom w L, był dom w H i różne wariacje tychże domów, ale zawsze w każdym coś jeszcze było nie tak. Teraz wreszcie narysowałam taki, który wydaje mi się być fajny, choć oczywiście nie mówię, że jest ostateczny (mąż śmieje się, że pewnie przez te 2-3 lata narysuję jeszcze inne i za każdym razem będę mówić, że ów jest najlepszy). Chętnie więc wysłucham Waszych opinii – co fajne, co do kitu, co zmienić, co przerobić. Czy z takim rysunkiem w ogóle warto iść do architekta, czy wyrzuci mnie natychmiast jak tylko wejdę..?

    Zatem to nasz dom: garaż na 2 duże auta (45m), dodatkowe miejsce na motor.. Pomieszczenie ogrodowe to kosiarka, grill, 5 rowerów, deskorolki, hulajnogi, rolki i tysiąc „najpotrzebniejszych” rzeczy mojego TZ. Wiatrołap + opcjonalnie garderoba mieszcząca szafę 250-300cm na kurtki, 150-200cm na buty zatem duży, kuchnia duża, jadalnia musi zmieścić po rozsunięcie stół +-400cm bo mamy dużą rodzinę, salon duży z dużą sofą (narożnik 300x300 jest optymalny), pokój gościnny/biuro z własną łazienką i duża kotłownia. Piętro to nasza sypialnia z dużą garderobą, łazienka z sauną (marzenie mojego TZ), 3 pokoje dla chłopaków + dodatkowy duży pokój pełniący funkcję bawialni/ewentualnie gościnnego no i strych na kolejne „najpotrzebniejsze” rzeczy.
    I ja bym chciała, żeby dom był jak najmniejszy – ale jakbym nie rysowała to wychodzi mi ponad 300m pu. Może coś źle robię..?

    Jeśli ktokolwiek dotrwał do końca tego przydługiego postu, będzie mi miło z Wami popisać.
    Oto on (wizualizacje po zmianach strona 16 i 18 - zapraszam:
    tak jest z równym stropem:


    tak było z różnicą poziomów:


    i piętro
    jest:


    było:


    Jeśli jednak udało się Wam trafić na jakieś gotowe projekty, które spełniałyby nasze założenia, to wklejajcie proszę
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 31-01-2015 o 21:25

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Spróbuj zastanowić się nad forma klasycznego atrium ..... dom w wewnętrznym dziedzińcem.... możliwość podziału stref.. rodzinnej..gościnnej....dla dziadków..dla dzieci....samochodów .. a jednak tworzącą wspólną całość .
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 22-12-2014 o 17:10
    Darek B

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    ale wtedy zabiorę chyba za dużo działki. Takie atrium chyba lepsze parterowe, a nie z piętrem? Możesz wrzucić jakieś przykłady takiej zabudowy?

    Trochę mi szkoda działki na wewnętrzny dziedziniec, zwłaszcza zabudowany z czterech stron. Przy domu w kształcie H powstał taras w takim atrium, wychodzący na południe (od południa ma być park więc ładnie), ale jednak od zachodu już bez słońca, a poza tym widok na stronę południową jest "krótki". Więc chyba jednak nie - przez okna domu chciałabym widzieć większość działki
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 22-12-2014 o 17:59

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    ponieważ tak kocham rysować w AutoCadzie
    https://www.youtube.com/watch?v=anWgNPT-2l4
    http://www.plm.automation.siemens.co...d-edge/free2d/ autodziad to mordęga. a do aranżacji wnętrza polecam to ..
    http://www.sweethome3d.com/pl/

    Strasznie zagmatwane wejście do domu.. telewizor, jeśli od te okna od południa, to też nie za dobrze będzie słońce zaglądać w ekran.

    Schody też widać iż blokują korytarz, nie bardzo widać czy jednobiegowe, czy ze spocznikiem ..
    Czasami siła tkwi w prostocie, oraz narzuceniu sobie pewnych kagańców, inaczej problemy się robią, teraz pięknie ładnie, nie grozi gwałtowny napad potrzeby dojścia do wc, wszędzie blisko do wygódki, tylko którędy teraz rury puścić z kanalizacją ?
    To jest zagłada dla instalatora,
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 22-12-2014 o 19:05

  5. #5

    Domyślnie

    A zmniesci ci sie taki duży dom na takiej małej działce? Jakie są warunki zabudowy? Bo u mnie było 10% powierchni działki, wiec na 8 arach u mnie postawiła byś dom max 120metrów

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dokładnie. Sprawdź jaką powierzchnię możesz zabudować, bo może się okazać, że musisz mieć 4 piętra po 80 mkw każde.
    Szczególnie, gdy musisz zostawić 4 metry od granicy. Nie wiem czy musisz - to zalezy.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Szczególnie, gdy musisz zostawić 4 metry od granicy. Nie wiem czy musisz - to zalezy.
    jeśli są okna to innego wyjścia nie ma.
    4m od granicy jak się patrzy.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Na szczęście powierzchnię zabudowy mamy 40% więc całkiem sporo (działka 1050).
    Co do zagmatwanego wejścia - obecnie mam wejście z wiatrołapu centralnie do jadalni i dalej do salonu. I nie chcę tak mieć - zależy mi, żeby po wejściu z wiatrołapu nie było widać reszty domu.
    Co do schodów - są ze spocznikiem (z niego jest wejście do sypialni nad garażem (obniżony strop względem reszty mieszkania) a dalej cztery stopnie wyżej wejście do części dzieciaków. Komunikacja przy schodach na parterze wygodna - do toalety, garażu i kotłowni.Pod spocznikiem wejście do pokoju gościnnego/biura - bez względu na charakter pomieszczenia zależało nam, żeby był odseparowany od reszty parteru.
    Toaleta też świadomie wypchnięta na ubocze
    A kanalizą się nie martwię bo w instalacjach wod-kan i innych pompach siedzi mój TZ

    Ale dziękuję Wam za komentarze

    Co do granic działki - od frontu 5m, pozostałe 4 - dom mam wyrysowany na działce - jest 5 od frontu, 4 od wschodu, 7 od południa i aż 13 na zachód i to jest łał
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 22-12-2014 o 19:54

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Co do schodów - są ze spocznikiem (z niego jest wejście do sypialni nad garażem (obniżony strop względem reszty mieszkania)
    miałem o to pytać.. nie mniej polecam zrobić sobie układ w 3d np ten sweet home.

    A kanalizą się nie martwię bo w instalacjach wod-kan i innych pompach siedzi mój TZ
    to będzie miał trochę zajęcia, ale bym się konsultował w takiej sprawie, czy tam mu rura spasuje. Chodzi o wygódkę na piętrze przy schodach.. jakoś chce wyjść w narożniku salonu,
    wypada narożnik zabudować, oraz wyciszyć..

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    40% powierzchni zabudowy a ile musi zostać biologicznie czynnej ? Czy w tych 40% jest zabudowa DOMEM czy też całość razem z chodnikami ?
    Darek B

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Z pewnością masz rację. Właśnie mąż rzucił okiem i powiedział o pokoju gościnnym na parterze - ale i tak będzie się zastanawiać. Pierwotnie na pietrze łazienka chłopców była w miejscu strychu i to chyba lepsze rozwiązanie - ale wtedy zwiększa mi się pralnia (nawet dobrze) ale tracę strych. Nie wiem jeszcze jaki strych wyszedłby nad piętrem - może jakiś gospodarczy się uda, wtedy można przenieść łazienkę chłopców w miejsce strychu.
    Myślałam o ścianie kolankowej 50-60cm, drugiej wewnętrznej na 130cm i oknach dachowych. Dach nie wiem, czy dwu, czy czterospadowy. Jedynie lukarnę chciałabym wyposażyć w okna kolankowe i wysokie dachowe. Niestety nie mam programu, w którym mogłabym wyciągnąć bryłę domu - poczytam sobie o tym sweethome3d - dzięki

    Zdun Darek B - czynna biologicznie min.50%
    Sądzę, że w tych 40 jest całość z podjazdami niestety...Obecnie powierzchnia zabudowy domu wychodzi 262mkw, więc zakładam, że się zmieszczę
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 22-12-2014 o 20:36

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Czynna biologicznie - więc niezabudowana. Możesz użyc podjazdów ekologicznych. Ale jesli to kostka to już podpada pod zabudowaną i tarasy.
    A co z rodzicami w przyszłości?

    Czyli obecnie masz ponad 500mkw domu. Jesteś pewna, że takich chcesz?
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 22-12-2014 o 20:47
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Dzięki Nefer o tym nie wiedziałam.Podjazdy ekologiczne brzmią fajnie - mój mąż jest mocno eko
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 31-01-2015 o 21:26

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Podaje te programy, które można legalnie używać, do płaskiego polecam solid edga, dałem link, sam mam wersję o moduł 3D powiększoną ..
    to już komercja i dość droga .http://www.blender.org/ bezpłatny od animacji i renderowania to jest blender
    https://www.youtube.com/playlist?lis...6D9D8C2EFEFE77 polecam mieć kilka wersji szczególnie 2,49b .. i jakąś najnowszą ..
    stara wersja dużo plików odczytywała .. i może mieć więcej tutek ..
    kwestia tylko czasu i chęci wszytko w blenderze można zrobić ..http://samoloty3d.pl/wm-000_p.xml książkę gość za free napisał do blendera i nie tylko ..

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Super - chociaż ja mojego A-dziada lubię, pewnie z przyzwyczajenia Mam też Sketchupa ale nie mam czasu się go nauczyć Może ten sweethome bardziej intuicyjny będzie popróbuję w wolnym międzyświątecznym czasie.

    A tak mi się marzy 3dmax...ale pewnie trudny i ta cena

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Popatrz na ten projekt. Może będzie dla Ciebie inspiracją. I nie jest taki wielki
    https://projekty.domowy.pl/pracownie-projektowe/archtim/ati-topaz.html

    Pomieszczenia 4,5,6,7 zaprojektowane jako oddzielnie mieszkanie (z oddzielnym wejściem) dla teściów.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #17

    Domyślnie

    Takie tam u was działki drogie że dom za ponad 1mln zł chcesz stawiac na takiej malutkiej?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Super - chociaż ja mojego A-dziada lubię, pewnie z przyzwyczajenia Mam też Sketchupa ale nie mam czasu się go nauczyć Może ten sweethome bardziej intuicyjny będzie popróbuję w wolnym międzyświątecznym czasie.
    słodka chałupa imo jest prosty i szybki, równie szybki jest arcon.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Przepraszam, że w nowym poście, ale zapomniałam dodać, że kąt dachu 35-45st, wysokość budynku 9m, brak zgody na piwnice, garaż w bryle budynku...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Turalyon - niestety, ceny wysokie. Wszędzie blisko sklepy, poczta, bla bla - dzieci nie zmienią szkół a jeszcze trochę do nich pochodzą (najstarszy dopiero 8, a najmłodszy 3 lata). Działka jakiś km od nas - jeszcze 5 lat temu pola a teraz nowe chaty, gdzieniegdzie nowe bloki, nowe szkoły, korty, parki, itd. Ładnie idą z tą infrastrukturą to i ceny wysokie

    Nefer - chyba jestem guła, bo nie widzę rzutów tego projektu (Topaz tak? jest jako archiwalny, więc może dlatego). ,Ale już widzę, że nie spełnia kryterium 70% elewacji frontowej na linii zabudowy i dach ma 30st a ja muszę 35-45
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 31-01-2015 o 21:27

Strona 1 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony