dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 107
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2123
  1. #21
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    równie szybki jest arcon.
    Też pracuje na Arconie ... z dodatkiem Caminus do kominków i kafli .
    Darek B

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ten projekt może mieć 100 % frontowej elewacji na linii zabudowy Tu frontowa elewacja to garaż Dociągnięcie bryły do "frontowej elewacji" też odbędzie sie bez problemu, bo poszerzasz garaż o metr (a to i tak Tobie potrzebne) i kuchnię z drzwiami wejściowymi. I już masz 100 % przylegające. Nie wiem czy obecnie nie łapie się na 70% ( a jak wyrównasz "załom" za garażem to na pewno) łatwiej Ci operować na istniejącym projekcie, ktory nie ma podstawowych błędów w strukturze niż tworzyć "nowe Dziady"

    Tu widać rzuty : https://projekty.domowy.pl/pracownie-projektowe/archtim/ati-topaz.html

    P.s. to ma być inspiracja
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 22-12-2014 o 21:11
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Nefer - a masz gdzieś rzuty tego Topaza? chętnie zobaczę
    Masz rację z tym 100% ale niepotrzebnie zostaję z pasem działki przed chatą od strony ulicy (co prawda ślepej) ale od północy. A zabudowę przenoszę na stronę południową i tam zabieram trawkę

    Wrzucam na szybko dom wyrysowany na działce:


    tej działki od południa jest bardzo mało - dlatego tak zależy mi, żeby dom umieścić maksymalnie północ-wschód.
    Poza tym od południa za naszą działką ma być park, od zachodu mamy sąsiada z działką prostopadle do naszej, jest szansa, że dom zbuduje blisko wjazdu, więc nie będzie zaglądać nam na ogród. Ale i tak strona południowa najlepsza - teraz mieszkamy w domku parterowym, sąsiedzi mają parterowe i to wielki luksus nie mieć sąsiadów zaglądających z pięterka

    Nefer - dziękuję Niestety dom jest za długi - 19,58 + 5 + 4 to więcej niż 26, a tyle ma nasza działka. Można by co prawda nie robić pokoju nr 7, ale:
    - nie chciałabym stołu w salonie
    - nie chciałabym schodów w salonie
    - tu salon jest za mały na salon i jadalnię (teraz mamy 32 salon + 20 jadalnię i nie jest to dużo)
    - na piętrze brakuje drugiej łazienki, garderoby i bawialni dla chłopaków (chłopcy są mega zżyci - obecnie śpią w jednym pokoju, bawią się w drugim. Docelowo chciałabym, żeby każdy miał swoją sypialnię, ale do tego żeby mieli dużą bawialnię/pokój tv, czy jak zwał tak zwał - nie chciałabym, żeby każdy miał tv czy komputer w pokoju - przynajmniej dopóki będę mogła nad tym panować)
    Niemniej dziękuję za inspirację - każdą chętnie obejrzę.
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 22-12-2014 o 21:33

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    W oryginale - po zmianach - na górze są dwie łazienki i wydzielone miejsce na saunę (przy dużej sypialni po lewej) i garderobę. Nie chciałam sypialni 36 mkw - nie lubię tak dużych. Nie mam niestety wersji elektronicznej . To dom z antresolą, więc można uzyskać i bawialnię - trzeba by pokombinować nieco....Trójka Robaczków to już jest nad czym panować
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    A jest..jest wesoło, nie powiem I stąd 3 małe rowerki, 3 hulajnogi, 3 pary rolek, 3 pary łyżew + jeszcze nasze; za chwile dojdą buty narciarskie z nartami tudzież deski i bosh...gdzie to wszystko trzymać Jest nam obecnie zdecydowanie za ciasno, a pomyśleć, że sama wychowałam się w czteroosobowej rodzinie na 42m i daliśmy radę
    W Topazie musiałabym jeszcze przerobić tą górę na 3 w miarę równe sypialnie, bo tu dwie duże i dwie małe - a ja sprawiedliwie muszę te metry dzielić i garaż powiększyć do 45m i miejsce na motor i 5 rowerów

    Nefer - przeczytałam jeszcze raz to co napisałaś o tej frontowej ścianie..
    Jesteś pewna, że jak garaż jest wysunięty przed budynek to jest to ściana frontowa i stanowi wtedy 100%? (albo ja coś źle zrozumiałam).
    Na przykładzie tego projektu http://www.mgprojekt.com.pl/willa-anna-maria dla mnie ściana frontowa, to wszystko to co na froncie - jeśli postawię taki dom na nieprzekraczalnej linii zabudowy (czyli garaż, jako element najbardziej wysunięty) to ściana frontowa budynku będzie na tej linii w 40% na oko, zatem nie spełni on wymogów zawartych w planie. Chyba, że ja źle rozumuję....Oświećcie mnie proszę....
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 22-12-2014 o 23:13

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Front to front. Wszystko co jest "od frontu" Ale możesz tak wyrównać bryłę, żeby front przylegał w 70% ( a 30% nie przylegała).
    A tym projekcie (Anna Maria) może być to trudne. Ale ten projekt może być dla Ciebie punktem wyjścia.

    My już wiemy, że garaż w Topazie jest dwa razy za mały Albo mamy za dużo sprzętu Motocykl to najmniejszy problem

    Na Twoim miejscu poszukałabym projektu, ktory w miarę mi odpowiada i go przerobiła (architektem)
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 22-12-2014 o 23:22
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Każdy jeden, który oglądam "przerabiam" w głowie i wychodzi Du...a. Przecież z każdym,który mi się podoba nie będę biegać do architekta, bo on po miesiącu zejdzie, a ja ogłoszę bankructwo Anna Maria podoba mi się bardzo, ale już widzę, że nie miałabym gdzie wstawić dużych szaf. Salon niby fajny, ale nie chcę siedzieć tyłem do reszty domu, bo uwielbiam horrory i potem za bardzo bym się bała, haha. A odwrotnie, to mam za plecami okna....
    No nie jest łatwo mi dogodzić
    Poza tym - te gotowce, nawet duże trochę są oszukane na tych wizualkach - kilka projektów domów po 250m przeniosłam do cada i po wyrysowaniu "moich" mebli zwyczajnie przestałam się mieścić. A u nich tak ładnie to wszystko wygląda - tylko stół jest na 140 (no najdalej na 160), sofka taka 220 i łóżko w sypialni 160.
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 31-01-2015 o 21:29

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ten co naszkicowałaś jest "dziwny" z czego wynikaj załomy parteru i brak ich na piętrze? To utrudnienia techniczne czasem spore i koszty często niepotrzebne. Na tarasie tuż obok stołu musisz zrobić słup, w salonie podciąg, Wygryzek w dolnym lewym rogu to kosmos ani to ładne ani praktyczne.
    Żle rysujesz schody z rzutu parteru wynika że masz piwnice. Alb garaż planujesz powyżej podłogi salonu kuchni............. Cos tu jest nie tak. Z rzutu pietra wynika że tam też masz dwa poziomy? - gdzie zrobisz uskok stropu ? Strasznie skomplikowana konstrukcja budynku który chyba miał być w założeniu prosty.
    Pom. na poddaszu nazwane strych to kolejny dziwny pomysł, zakładasz że pom. obok grzejesz a tam nie ? Pom wykańczasz bo pokoje a to w środku domu surowe ? Nie wyobrażam sobie tego. Może lepiej pokój garderoba - grzane wykończone. Wykusz na wejściem problemy termiczne.

    Ogólnie koncpepcja słaba może i szafy wiesz gdzie postawić ale nie wiele poza tym z tych szkiców wynika. Trudno nie zgodzić się z czołgistą rysuj w 3D.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Dziękuję Jajmar za opinię. Co do strychu - nie może być zupełnie surowy i niegrzany, jak pomieszczenie na kosiarkę, bo trafią tu rzeczy, które nie mogą leżeć w zimnie, np buty narciarskie, może nieużywana elektronika, nie wiem. Pewnie to pomieszczenie przyjmie kształt garderoby, ale wykorzystywanej okazjonalnie, nie z rzeczami codziennego użytku, tak więc będzie wykończona podłoga, malowane ściany, ale nieogrzewane.
    Nie wiem też o jakich załomach na parterze mówisz? O wnękach pod zabudowę i garderobie przy wiatrołapie? Napisałam wcześniej, że nie chcę wejścia z wiatrołapu bezpośrednio na resztę domu - tak mam teraz i nie jest to komfortowe. Jak zatem Ty byś to widział? (nigdzie też nie napisałam, że dom ma być z założenia prosty w budowie ale jeśli można zrobić coś prościej niż zrobiłam to chętnie posłucham.
    Wiem o słupie obok stołu, jest tam dość miejsca.
    Nie wiem też o jaki wygryzek w lewym dolnym rogu chodzi?
    I jak w takim razie narysować prawidłowo schody? Te narysowałam na podstawie jakiegoś katalogu projektów, z domu bez piwnic - były oznaczone tak samo, gdzie popełniłam błąd?
    Z różnicą poziomów (strop nad garażem jest niżej) może rzeczywiście sobie nie radzę...może też to droższe rozwiązanie i najprościej będzie z tego zrezygnować, wydłużyć schody i zrobić jednobiegowe proste?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ten wygryzek to w prawym dolnym rogu źle napisałem. W kuchni narysowałaś okno narożne cofnięte względem bocznej ściany tworzy się taki wklęsły narożnik - nazwałem wygryzkiem.
    Wg mnie schody parteru powinny wyglądać tak


    Co do stropów na różnych poziomach wykonalne tylko komplikuje się wszystko. Od konstrukcji stropu trochę ścian, inne ścianki kolankowe (zakładam że dach to jedna połać a nie uskoki)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kl.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	295410  
    Attached Files
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 23-12-2014 o 08:26

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Szybko odczytujemy w tedy że przekrój wychodzi na wysokości ~1m kolejny problem to ilość stopni w jednym biegu.
    aby dostać się na poziom +2,1 m(2,1+0,6 +0,2 grubość stropu) potrzeba minimum 15 trepów, jest 14.. ale 15 wychodzą koło 190mm
    stąd zapodałem program darmowy do komercji, pt Solid Edge 2D na poprzedniej stronie link, aby sobie na relacjach zbudować schody .. inaczej ciężko będzie dojść z konkretną wartością do ładu i składu.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Jajmar - dzięki za schody - rzeczywiście ta część na piętrze bez przerywanej linii? ok poprawię.
    Co do wygryzka - zrobiłam go celowo - szafki na północnej ścianie kuchni dochodzą do narożnikowego okna (okno zachodnie na szerokość blatu) potem w tej wnęce koniecznie chciałam umieścić niskie siedzisko z poduchą i dalej znów rząd szafek. Taką mam wizję kuchni. Na tej wysuniętej części po stronie zachodniej chciałam wysokie okna umieszczone 50cm nad podłogą - nie tarasowe . Gdybym wyrównała tą ścianę, od strony ogrodu, ale pewnie i wewnątrz nie wyglądałoby to dobrze.

    Szybko odczytujemy w tedy że przekrój wychodzi na wysokości ~1m kolejny problem to ilość stopni w jednym biegu.
    aby dostać się na poziom +2,1 m(2,1+0,6 +0,2 grubość stropu) potrzeba minimum 15 trepów, jest 14.. ale 15 wychodzą koło 190mm
    stąd zapodałem program darmowy do komercji, pt Solid Edge 2D na poprzedniej stronie link, aby sobie na relacjach zbudować schody .. inaczej ciężko będzie dojść z konkretną wartością do ładu i składu.
    jakoś nie potrafię odczytać Twojego loginu, stąd cytat. - niewiele rozumiem z tego co napisałeś, niemniej dam mężowi do tłumaczenia i dzięki Rozumiem tylko tyle, że chyba wygodniej i prościej będzie robić jeden strop, choć dach nad garażem również miał być obniżony i wcięty w szczytową wschodnią ścianę właściwego piętra (nie wiem, czy fachowo to opisałam)

    W pierwszym poście wkleiłam parter ze schodami jednobiegowymi i poprawione piętro (przeniesiona łazienka chłopców (chyba wygodniej dla pionów kanalizacyjnych) i pomieszczenie, które już nie jest strychem, ale funkcje dla mnie użyteczną pełni
    czy lepiej?

    ps - już odczytałam czołgista

    ps2 - popatrzyłam raz jeszcze na nowe piętro - w wolnej chwili pewnie przeniosę sypialnię i garderobę na stronę południową a łazienkę obok łazienki chłopców. Żal mi tylko bezpośredniego wejścia do pralni z naszej łazienki - jest to mega wygodne (tak mam teraz i to cudownie nie mieć kosza na brudy w łazience) Więc zobaczymy....

    Jajmar - trafiłam właśnie na projekt podobnego domu, myślałam o takim uskoku dachu i stąd różnica w poziomach między garażem a resztą. Wydaj mi się, że ładniej wygląda wtedy dom, zwłaszcza z długim frontem, a taki u mnie wychodzi. Ładniejsze to niż taka długa prosta stodoła z dachem na jednej wysokości (dla mnie oczywiście
    http://www.domea.pl/PL/projekty/pokaz/127
    Przy lukarnie nie chciałam balkonu tylko wykusz przeszklony oknami kolankowymi i dachowymi, żeby na maxa doświetlić bawialnię. A może nawet bocznymi? (taka szklana narośl na piętrze
    Ostatnio edytowane przez ana289 ; 23-12-2014 o 12:39

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Korzystając z wolnej dziś chwili przerobiłam trochę rysunek - zwęziłam o całe 60cm (łał), zlikwidowałam za sugestią jajmara prawy dolny wygryzek wyprostowałam skos i przerobiłam wiatrołap, toaletę i kotłownię. Co sądzicie? Które lepsze? Teraz chyba bryła znacznie prostsza niż była. Ach...i wykreśliłam wykusz na piętrze na rzecz zwykłej lukarny. Nie wiem, czy powinien tam być balkon, czy wystarczy okap nad wejściem..




  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Mnie zastanawia co będzie nad salonem na poddaszu ? Tam wypada zrobić dach kalenica prostopadle do tej głównej i dlaczego tej powierzchni na poddaszu. Jakiś inny pomysł na to?

    Jeżeli chodzi o strop to jak go różnicujesz to zrób to w jednej lini ścian, z poprzednich rysunków wynikały uskoki. A dach możesz obniżyć przy równym stropie- ma to ta zaletę ze nie potykasz się o 3 schodki.

  15. #35
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Zacznij od strony konstrukcyjnej - jaka wysokość ścianki kolankowej - w tym momencie jakie okna (dachowe "zwykłe"). Jaki dach czy nagle nie bedą musiały pojawić sie słupy na srodku pokoju. Jak umiescić belki stropowe. O innych trywialnych rzeczach jak np kanaliza kominy wentylacyjne nie wspomnę.
    "tanich"architektów w warunkach Poznańskich szukaj 50 km od Poznania a jest ich sporo - przerabiałem ten temat...

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Jajmar - myślałam wstępnie o drugiej szerokiej lukarnie przeszklonej na całości (wiem, nie wyrysowałam tego na piętrze) - ale pustka nad salonem wypada dość wąska. Poza tym to chyba bardziej zaszkodzi tv. Ale z zewnątrz wyglądałoby ładnie Druga opcja to zamknięcie tego płaskim dachem parterowym i wykorzystanie jako element elewacji - może jakieś przedłużenie na część tarasową? Nie wiem - bryłę mam w głowie, ale nie rysowałam w 3d. Podobają mi się takie elewacje, jakie występują w projektach Kalandyka z lk.
    I masz rację z dachem i jego obniżeniem, dzięki

    Grend - na dachu się niestety nie znam i nawet nie będę zgadywać, gdzie staną słupy Mam nadzieję, że zmyślny architekt dostosuje piętro bez słupów w pokojach Ponieważ piętro wyszło bardzo duże myślałam o niskiej ściance kolankowej i drugiej wewnętrznej, która zmniejszy mi powierzchnię piętra. Ta druga na 130. I na tej wysokości okna dachowe długie, ładnie doświetlające. Rozmawiałam z ludźmi, którzy mieszkają w mansardach, że ważne jest aby przez okna dachowe widzieć horyzont, czyli nie mogą być za wysoko.
    I bardzo poproszę o namiary na fajnych architektów - mogą być 50km dalej, nie ma kłopotu

    A tymczasem....

    Wesołych Świąt i spełnienia marzeń Wam życzę!!

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Ponieważ piętro wyszło bardzo duże myślałam o niskiej ściance kolankowej i drugiej wewnętrznej, która zmniejszy mi powierzchnię piętra.
    Ciekawa filozofia. Wybudować piętro za duże do potrzeb, na budowę zbędnych metrów wydać 1000-1500 zł za metr czyli za zbędne metry wydać ~2x16x1,5=30-50tyś potem to zabudować i zapomnieć. Dołożyć do ścianek zabudowy i cieszyć się skosami waląc w nie głowa.

    A może warto zmniejszyć dom w parterze i górę wykorzystać efektywniej ? Ja u siebie na piętrze zrobiłem ścianę przy oknie na 230 cm w kalenicy na 450 odkryłem dach i mam przestrzeń. Skosy są, ale głowa w nie nie walnie nikt. Okna zrobiłem 25 cm od podłogi parapet i wysokość 180cm.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Ale ja nie chcę zmniejszać parteru - taki jest optymalny, wolę mieć "niewykorzystaną górę". Nie znam się na prawie budowlanym i nie wiem, czy przy dachu 35-45st może powstać projekt z piętrem na części domu, a pozostały może pozostać płaski, w sytuacji, gdy nie przewiduję tam tarasu...taki jak ten http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/nowoczesn1 Czy to się obroni? Jeśli tak - można inaczej wykorzystać przestrzeń i nie robić piętra nad całością. I to jest oczywiste.
    Ale jeśli piętro musi być nad całym domem - to jest za duże
    Może architekt zaproponuje inne rozwiązanie.

    Na ścianę kolankową 200 i więcej też nie mogę liczyć w przypadku tak szerokiego (długiego) domu, bo przekroczę max wysokość 9m w kalenicy. Musiałabym stawiać dużo węższy dom.
    Jak masz zabezpieczone tak nisko osadzone okna na piętrze? Chyba, że nie masz dzieci, albo okna są nieotwieralne?
    Ja przy mojej trójce małych urwisów nie mogę tak nisko osadzić okien, choć z pewnością to pięknie wygląda. Zazdroszczę

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Jak masz zabezpieczone tak nisko osadzone okna na piętrze? Chyba, że nie masz dzieci, albo okna są nieotwieralne?
    Mam dzieci, pierwszym pytaniem córki po zamontowaniu okien było czy można stać na zewnętrznym parapecie. Problem rozwiązałem balustradami zewnętrznymi.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080361.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	23,9 KB
ID:	295611

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Mam dzieci, pierwszym pytaniem córki po zamontowaniu okien było czy można stać na zewnętrznym parapecie. Problem rozwiązałem balustradami zewnętrznymi.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080361.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	23,9 KB
ID:	295611
    Bardzo fajnie)
    choć moi już by myśleli, jak się po tym wspiąć
    Jaką masz długość i wysokość domu i kąt nachylenia dachu, że taka fajna ściana kolankowa wyszła?

Strona 2 z 107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony