dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 79
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Brodowski,gdzie takie tanie HG za prawie 5 tys. Ten per eko 3,9 kw. dobry, ma sprawność 82 %bez wydłużonego ciągu spalin,na stronie producenta wszystkie kotły powyżej 5 kw. sprawność około 80%,dobre i mocne to z tym małym kociołkiem . co oni ćpają że takie głupoty piszą.

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał elemele Zobacz post
    Zrob odwrotnie. Wstaw grzalke w bufor, jesli rachunki CIE przerosna, zaladujesz kociolek
    Dokładnie,ja bym tak zrobił bez dwóch zdań.
    Jeśli będzie różnica między wyliczonym zapotrzebowaniem na ciepło a rzeczywistym to nie większa niż 20% a to przy 3500-4000kWh da nam 4200-4800kWh a to jest dalej ok.800-1000zł za ogrzewanie grzałkami.

    W tej chwili koszt kWh w II taryfie jest na poziomie kosztu kWh z ekogroszka to nawet nie ma się nad czym zastanawiać i nie wiem skąd dylematy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-12-2014 o 19:42

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.507
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    prad z duonu w taniej taryfie ciężko przebić węglem a na początek nawet za darmo dają,
    Nie na początek, a promocja jest terminowa (cena promocyjna obowiązująca do 30.06.2015r.) i dotyczy wszystkich nie tylko nowych.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Brodowski,gdzie takie tanie HG za prawie 5 tys. Ten per eko 3,9 kw. dobry, ma sprawność 82 %bez wydłużonego ciągu spalin,na stronie producenta wszystkie kotły powyżej 5 kw. sprawność około 80%,dobre i mocne to z tym małym kociołkiem . co oni ćpają że takie głupoty piszą.
    ja mam za tyle Atmosa DC18 S za 4800, 15 jest tanszy ale nie ma wentylatora wyciągowego.
    zwróciłeś uwagę na mase? ten 3,9 ma 124kg

  5. #25

    Domyślnie

    Ok opcja z prądem w nocnej taryfie jestem jak najbardziej "za".

    Ale nadal interesuje mnie odpowiedź jaka by musiała być moc kotła oraz wielkość bufora aby na tym jednym załadunku udało się uzyskać ten kolejny dzień bez palenia
    Ostatnio edytowane przez Devilman123 ; 23-12-2014 o 20:52

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Przydałoby sie OZC i jeszcze parametry instalacji, żeby wiedzieć jakie temperatury są do wykorzystania z bufora. Jak pisałem wcześniej, 500l to ok 30kWh (zależy jak nisko rozładowujesz beczkę)
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 23-12-2014 o 21:00

  7. #27

    Domyślnie

    Teoretycznie.
    Potrzebujesz konkretną ilość ciepła, tu wrażoną w kWh.
    Dla najniższej temperatury (teoretycznie ), podaje się w mocy.
    Nie wiem jak dokładnie brzmi nazwa.
    Załóżmy, iż dla Ciebie, to 4kW mocy (strzelam) dla -20*C.
    Teoretycznie potrzebujesz 96kWh na CO + nieokreśloną ilość na CWU.
    Zakładając że w podłogówkę wpuszczasz max 35*C, temperatura dla całego bufora to 90*C (nie wliczając strat) potrzeba 1500 litrów wody.
    Tę ilość należy pomniejszyć o czas pracy kotła. Ile?
    Zależy od kotła. Być może da się zejść do połowy tej wartości, może i 600 litrów.
    Co do mocy kotła.
    Musisz znać pojemność komory załadunkowej kotła.
    Tu wystąpi kolejny problem.
    Duże mrozy występują w skrajnych wypadkach przez kilka tygodni.
    W pozostałym okresie , kocioł który poradzi sobie z domem + buforem, w czasie cieplejszych dni będzie pracował na znacznie niższej sprawności.
    Czyli należy wrócić do bufora 1500l.
    Koło się zamyka.
    Ostatnio edytowane przez elemele ; 23-12-2014 o 22:40

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Więc u ciebie każdy większy kocioł jak 3 kw. to bzdura


    jeżeli kocioł 30KW to 120kg węgla jednorazowego zasypu a 40KW to 100kg drewna jednorazowego zasypu to jaki bufor do tego trzeba dostawić ?? taki o pojemności 50kWh czy raczej 5kWh ??

    ty w ogóle wiesz o czym my tutaj rozmawiamy ?? 3KW kocioł chcesz sprzęgać z buforem ?? ja proponuję odstaw to co bierzesz, albo przynajmniej zacznij brać połowę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6700787
    Cytat Napisał Devilman123 Zobacz post
    Ok opcja z prądem w nocnej taryfie jestem jak najbardziej "za"
    no to czas najwyższy popatrzeć w oferty klimakonwektorów z opcją grzania

    podpowiem że taki 2,7KW można już wyhaczyć poniżej 1000zł, i on bez problemu wystarczy ci na 90% sezonu grzewczego, czyli w praktyce kocioł będziesz rozpalał raz w tygodniu wyłącznie dla CWU oraz w styczniu codziennie jak przyjdą wielkie mrozy -20
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 24-12-2014 o 03:54

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    do 700L 25-30KW dla węgla, albo 40KW jeśli zamierzasz dużo palić drewnem
    .To co biorę to i tak słabiutkie do tego co ty bierzesz.Ekspercie chcesz podłączyć bufor 700 l. do kotła 30 kw. na węgiel i spalić 120 kg. węgla na raz .Ekspercie to ok. 700 kwh jaki musi być zajeb... bufor sobie policz.Brodowski,raczej ciężko rozpalić w tym kotle bez wyciągu ale cena bardzo kusząca .

  10. #30

    Domyślnie

    twój kociołek też ma 100L komorę załadunkową, wypisz wymaluj 120kg węgla jednorazowego zasypu, wyjaśnij dlaczego u siebie używasz 100L komory ładunkowej a dla innych to bez sensu ??

  11. #31

    Domyślnie

    Nie zmieści mi się większy bufor niż 1000l ( tzn zmieści ale będzie przeszkadzał w poruszaniu) także wielkość bufora mam już ograniczoną przez wymiary kotłowni. Teraz tylko ilość węgla przeliczyć na kwh dom + cwu + bufor dobrać odpowiednio dużą komorę zasypową i może się uda...

  12. #32

    Domyślnie

    umówmy się: kocioł 40KW to wielgachne drzwiczki ładunkowe + olbrzymia komora ładunkowa w okolicach 200L, w praktyce da się tam wrzucać nawet całe polana drewna, można też wrzucać całe kawałki węgla typu orzech, ale żeby tam zmieścić 200kg węgla trzeba sypać wyłącznie miał węglowy wymerdany w ekogoszkiem pod samo wieczko i nie zostanie nawet mm miejsca na podpałkę

    ergo: duża komora załadunkowa + duże drzwiczki to po prostu duża wygoda obsługi, otwierasz, wrzucasz co tam masz pod ręką, podpalasz, zamykasz i zapominasz
    a mała komora załadunkowa + małe drzwiczki to automatem skazujesz się tylko na ekogroszek lub miał węglowy, bo to się da tam wsypać

  13. #33

    Domyślnie

    Jakiej firmy kocioł do węgla polecacie ? Jest tego mnóstwo a sprzedawcy polecają te firmy na których najlepiej wychodzą na swoje

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    patrzyłeś na stronie czyste ogrzewanie?

  15. #35

    Domyślnie

    Teraz zajrzałem i znalazłem tam tylko kotły firmy Defro Optima. To porządna firma?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    twój kociołek też ma 100L komorę załadunkową, wypisz wymaluj 120kg węgla jednorazowego zasypu, wyjaśnij dlaczego u siebie używasz 100L komory ładunkowej a dla innych to bez sensu ??
    .Bo jesteś zakichanym teoretykiem .Komora 100 l. na drewno oznacza w praktyce max. 60 l.tj.góra 30 kg. z reguły mniej,moc 8-12 kw. ,stałopalność 6-10 godz.,dom nieocieplony zapotrzebowanie na ciepło według ekspertów kosmiczne w praktyce przy -20 st, ok. 10 kw.,bufor 1000l. + bojler 140 l.a nie 700.Ty chcesz do domu o zapotrzebowaniu 3 kw. wcisnąć 40 kw. i 100 kg. drewna odpalić? ,nie wiem co bierzesz,ale bierz połowę.Dlatego wystarczy jak najmniejszy kocioł,a baniak 500 l. to może być do ciepłej wody nie jako bufor-zasobnik ciepła.Wesołych Świąt.

  17. #37

    Domyślnie

    Przejrzałem ofertę Duonu i cena za taryfę nocną jest naprawdę atrakcyjna nawet bez żadnych promocji. Na moim terenie operuje głownie Tauron i porównując wychodzi 11gr/kw przy najlepszej taryfie tauronu około 20gr/kw, pozostałe około 24gr/kw .

    Ktoś miał do czynienia z Duonem ? Wszystko jest ok czy jednak są jakieś haki ... ?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Devilman123 Zobacz post
    Wszystko jest ok czy jednak są jakieś haki ... ?
    Jeden.
    Umowa chyba do końca 2018r.

    11gr to netto. brutto około 13,5gr, dolicz przesył, wyjdzie niespełna 18 groszy, po nowym roku pewnie z grosz więcej.
    Ponadto biorą parę złotych miesięcznie za samą umowę. Tauron także mnie kroi, więc w sumie to samo, a cena w nocy bardzo ciekawa.

  19. #39

    Domyślnie

    wychodzi na to że nie za bardzo opłacałoby się zostawienie Tauronu

  20. #40
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Devilman123 Zobacz post
    wychodzi na to że nie za bardzo opłacałoby się zostawienie Tauronu
    Ile zużyjesz kWh w domu skoro masz poczucie,że Tauron byłby nie opłacalny ?
    Nie ulegaj presji tylko sam licz.

    Ja jestem Tauorn-owi sympatyzujący od dawna począwszy od G11 a skończywszy na G12W
    Ale dla mnie parę groszy w tą czy we wttą to wszystko jedno
    Ja się nie spuszczam na rachunki,W G11 było do tej pory 1800zł za cwu+c.o a teraz w G12W będzie za to ok.1000zzł,w Duonie byłoby pewnie za to ok.700zł

    Pytanie,dla kogo syf węglowy w nowych domach ?
    Tylko da idiotów łykających brednie forumowych sprzedawców syfu ?

    Czyżby tylko idioci budowali nowe domy ?
    Dlatego jestem,żeby podobnego idiotstwa było jak naj mniej
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-12-2014 o 01:41

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony