dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Faktycznie brałeś udział i przyczyniłeś się do powstania tego bloczka, więc zwracam honor
    http://forum.loxone.com/search.php?searchid=508987
    http://forum.loxone.com/search.php?searchid=508985
    http://forum.loxone.com/members/13658.html
    Szukaj dalej - na forum piszę pod innym nickiem. Mała podpowiedź - szukaj w latach 2011-2013 (oprogramowanie v3).

    I znowu, co to ma do rzeczy? To że potrafisz prymitywnie trollować to wszyscy wiemy. Ale jak w wątku pojawia się trochę wiedzy to cienko piszczysz i jedyne na co cię stać to wklejanie przypadkowych linków czy chybione porównania do rynku samochodowego.

    Więc jeszcze raz, pytania od których wciąż się uchylasz:
    1. Jakie wg. ciebie są optymalne nastawy harmonogramu dla podłogówki z przykładu (uwzględniając podane bezwładności)?
    2. Do czego chcesz podpiąć bloczek krzywej grzewczej i jak wykorzystać go w konfiguracji?
    3. Czym się różni wg. ciebie histereza od regulatora opartego o PI?
    4. Czym się różni sterowanie ogrzewaniem w Delta Dore od sterowania w KNX pod względem funkcjonalności?

  2. #22

    Domyślnie

    Homelogic: leżącego się nie kopie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Szukaj dalej - na forum piszę pod innym nickiem. Mała podpowiedź - szukaj w latach 2011-2013 (oprogramowanie v3).
    To masz jakiś problem z ctrl+c I ctrl+v czyli kopiuj/wklej?
    Wklej link, chętnie się dowiem jek tworzyłeś bloczek.
    Jakimś cudem NASA do projektu lotów kosmicznych zatrudniła Untersturmführera SS Wernhera von Brauna, a nie stado małp.
    O dziwo podobnie robi DD, Theben, Danfoss czy Siemens

    Więc jeszcze raz, pytania od których wciąż się uchylasz:
    Nie uchylam się tylko za coś takiego biorę po prostu pieniądze i nie zamierzam popisywać się swoją wiedzą, która jak się okazuje jest bezcenna.
    Masz po prostu to ŹLE poustawiane. Zrobiłeś wszystko, żeby marnować bezsensownie kasę i żeby było ciekawiej nie wiem czemu najpierw opracowywałeś super skompilowany bloczek z mnóstwem ustawień, których nie rozumiesz, a później wyręczasz ten super bloczek z FUSSY LOGIC manualnymi ustawieniami.

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Homelogic: leżącego się nie kopie.
    Ja jestem ten leżący? Ale to nie ja chcę uwzględniać przenikalność ścian przy ogrzewaniu czy oblepiać sobie ściany jakimś badziewiem, do używania którego muszę mieć smartwatcha a które ma włączać światło.
    Ale OK. Opatentuj ten swój algorytm jak go już skończysz i SPRZEDAJ go LOXONE, ABB, THEBOEN-OWI, DD czy choćby Homelogic-owi. Zarób kasę na swojej ciężkiej pracy. Cena jaką otrzymasz będzie wyznacznikiem twoich osiągnięć.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 11-01-2015 o 15:14
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    To masz jakiś problem z ctrl+c I ctrl+v czyli kopiuj/wklej?
    Wklej link, chętnie się dowiem jek tworzyłeś bloczek.
    Po pierwsze, gdzie ja napisałem że tworzyłem bloczek? Czytałem po prostu większość wątków z nim związanych oraz sam zadałem kilka pytań w czasie gdy wypuścili jego wczesne wersje.
    Niestety, w 2011 dopiero sie tego wszystkiego uczyłem, więc nie będę wklejał linków które mogą dać tobie dojście do jakiejkolwiek amunicji, nawet niezwiązanej z danym tematem. Dzisiaj jestem kilkadziesiąt instalacji starszy, nie wspominając o setkach rozmów z producentami pieców, rekuperatorów i innego tałatajstwa z którym się zetknąłem na drodze zawodowej próbując spełnić życzenia klientów.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Jakimś cudem NASA do projektu lotów kosmicznych zatrudniła Untersturmführera SS Wernhera von Brauna, a nie stado małp. O dziwo podobnie robi DD, Theben, Danfoss czy Siemens
    Ty chyba nie wiesz kim jest Sztywniak i kto go zatrudniał Ja z kolei jestem tylko skromnym integratorem i owszem, z samodzielnym oprogramowaniem PIDa od zera miałbym problem. Tyle że w przeciwieństwie do ciebie przynajmniej wiem do czego on służy i jak działa.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Nie uchylam się tylko za coś takiego biorę po prostu pieniądze i nie zamierzam popisywać się swoją wiedzą, która jak się okazuje jest bezcenna.



    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Masz po prostu to ŹLE poustawiane. Zrobiłeś wszystko, żeby marnować bezsensownie kasę i żeby było ciekawiej nie wiem czemu najpierw opracowywałeś super skompilowany bloczek z mnóstwem ustawień, których nie rozumiesz, a później wyręczasz ten super bloczek z FUSSY LOGIC manualnymi ustawieniami.
    Pokaż mi proszę którego parametru bloczka inteligentnego kontrolera wg. ciebie nie rozumiem. Może w końcu przeczytasz dokładnie jego opis w dokumentacji.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ja jestem ten leżący? Ale to nie ja chcę uwzględniać przenikalność ścian przy ogrzewaniu czy oblepiać sobie ściany jakimś badziewiem, do używania którego muszę mieć smartwatcha a które ma włączać światło.
    Ale OK. Opatentuj ten swój algorytm jak go już skończysz i SPRZEDAJ go LOXONE, ABB, THEBOEN-OWI, DD czy choćby Homelogic-owi. Zarób kasę na swojej ciężkiej pracy. Cena jaką otrzymasz będzie wyznacznikiem twoich osiągnięć.
    Ty przede wszystkim nie potrzebujesz żadnego systemu a porządny gruby styropian.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Po pierwsze, gdzie ja napisałem że tworzyłem bloczek? Czytałem po prostu większość wątków z nim związanych oraz sam zadałem kilka pytań w czasie gdy wypuścili jego wczesne wersje.
    Tu:

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Uczestniczyłem w kilku ciekawych dyskusjach na forum Loxone gdy ten bloczek był we wczesnej wersji i nie do końca działał jak należy. Więc owszem, mniej więcej wiem co on robi i w jaki sposób.
    Uczestnictwo oznacza współtworzenie, a nie patrzenie i słuchanie.

    Reszty nie czytałem, bo nie wnosi ona pewnie niczego nowego, poza tym co już napisałem. Masz ŹLE POUSTAWIANE PARAMETRY STEROWANIA.

    PS.
    Podpowiem tylko tyle, że:
    1. Nie ma znaczenia czas wychładzalnia się pomieszczenia.
    2. Ważne jest szybkość ogrzewania się pomieszczenia.
    3. Ważne jest "przekłamanie" między temperaturą w pomieszczeniu, a mierzoną, ale tylko wtedy gdy jest ona wyświetlana
    4. Trzeba wykorzystać cechy ludzkiego organizmu przy "odczuwaniu" temperatury
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 11-01-2015 o 16:13
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Uczestnictwo oznacza współtworzenie, a nie patrzenie i słuchanie.
    Uczestnictwo oznacza czytanie, aktywne testowanie i zadawanie pytań. Nie wiem czemu się wciąż rozpaczliwie czepiasz tego współtworzenia, ono nie ma tutaj nic do rzeczy. Zaczynam się zastawiać czy ty rozumiesz co czytasz lub co piszesz.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Reszty nie czytałem, bo nie wnosi ona pewnie niczego nowego, poza tym co już napisałem.
    No i mamy odpowiedź Czyli odpowiadasz na posty bez ich przeczytania, wyrywając sobie pojedyncze zdania z kontekstu? W sumie nie powinno mnie to dziwić. Podobno większość społeczeństwa nie rozumie prostych tekstów wiadomości.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Masz ŹLE POUSTAWIANE PARAMETRY STEROWANIA.
    PS.
    Podpowiem tylko tyle, że:
    1. Nie ma znaczenia czas wychładzalnia się pomieszczenia.
    2. Ważne jest szybkość ogrzewania się pomieszczenia.
    3. Ważne jest "przekłamanie" między temperaturą w pomieszczeniu, a mierzoną, ale tylko wtedy gdy jest ona wyświetlana
    4. Trzeba wykorzystać cechy ludzkiego organizmu przy "odczuwaniu" temperatury
    O, w końcu wysiliłeś się na jakąś treść. Może w końcu do czegoś dojdziemy i będzie okazja na merytoryczne starcie argumentów

    1+2. O tym pisałem przy opisie działania algorytmu (trzeba czytać całe posty). Generalnie jest to na tyle logiczne że jest praktycznie truizmem. Nadal twierdzę że algorytm Loxone radzi sobie z tym wyśmienicie.

    3. Tutaj troche pojechałeś. Tylko jeśli wyświetlana? Czyli użytkownik jak nie wie że jest 22 stopnie to może być 22 stopnie, a jak wie że jest 22 to trzeba mu skorygować na 23? Dobre...

    Zresztą nieważne czy zrobię korektę wyników, lub inna kalibrację, wykres będzie wyglądał prawie tak samo. Mogę mnożyć czujniki temperatury i wyciągać średnie kroczące, wtedy jestem w stanie zredukowac nieco bezwładność odczytu i stwierdzić że skoro przy oknach jest chłodniej niż przy ścianie to wypadkowa temperatura będzie np. o pół stopnia niższa. I co z tego? Skutek będzie taki że loxone zacznie dłużej/mocniej grzać, ale nadal będziesz miał oscylację +/- 0.1 przy utrzymywaniu oraz +/- 10 minut przy dochodzeniu do zdefiniowanych progów temperatury komfortowej.

    Odczucie temperatury jest na tyle subiektywnie że w ogólnym rozrachunku decyzja ile i gdzie nastawić należy do użytkownika i jego doświadczeń. Trzeba trochę pomieszkać i dobrać odpowiednie nastawy dla każdego pomieszczenia indywidualnie. 19 w salonie wieczorem może być odczuwalne jako zbyt chłodne, z kolei to samo 19 w sypialni w środku nocy może się okazać zbyt gorące. Historia temperatury na wykresie bardzo tutaj pomaga, bo dodatkowo mamy źródło obiektywnej informacji oderwanej od naszego organizmu i tego w co jesteśmy danego dnia ubrani.

    4. Tutaj widzę w tematykę głebokiej psychofizjologii. Nie mam o tym zielonego pojęcia, tutaj możesz się popisać linkami czy sugestiami.
    Ostatnio edytowane przez homelogic ; 12-01-2015 o 14:44

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony