dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obelixx

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Systemy kominowe ceramiczne LZMO S.A.

    Interesuje mnie opinia na temat systemów kominowych ceramicznych produkowanych przez firmę LZMO S.A. z Lubska (http://www.lzmo.pl)
    Jestem zainteresowany kupnem ich komina.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Napisał obelixx Zobacz post
    Interesuje mnie opinia na temat systemów kominowych ceramicznych produkowanych przez firmę LZMO S.A. z Lubska (http://www.lzmo.pl)
    Jestem zainteresowany kupnem ich komina.
    Takze jestem zainteresowany opinia o tych kominach. Dzis je widzialem w hurtowni, cena jest dość atrakcyjna, ale jak z jakością??

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem, skoro nikt nic nie napisał. Mam te kominy. Generalnie jakość - nie mam uwag.
    Ale jest jedno ALE. Jak w czasie składania cos zostanie źle zrobione (np. za nisko przyłącze, albo nie z tej strony) - to sprawa jest przechlapana.

    Nikt z wykonawców, ktory próbował zrobic nowe wpięcie w komin nie chce sie tego podejmować. Ceramika komina jest wyjątkowo twarda i bardzo krucha. Próba przecięcia rury czesto konczy sie jej pęknieciem. Sam tez próbowałem rure przeciąć dwa razy i dwa razy pękła. Kształtki w kominie nie próbowałem ciąć.
    Obdzwoniłem 6 firm, zadna nie chciała sie podjąć tematu jak słyszła, że to LZMO. Najczęściej mówiono, że to za kruche, że pęka w czasie cięcia itp...

    W przypadku konieczności przeróbki komina - zero wsparcia ze strony producenta. Nie chca powiedziec jak to zrobic prawidłowo, nikogo nie polecają. Albo mówia, ze oddzwonią i oczywiście - zero kontaktu.

    Tak wiec, sam komin super, ale jak wszystko w czasie instalacji jest dopilnowane na tip-top a zona nie zmieni później koncepcji

  4. #4

    Domyślnie

    co za zbieżność ników

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał asterixx Zobacz post
    Sam sobie odpowiem, skoro nikt nic nie napisał. Mam te kominy. Generalnie jakość - nie mam uwag.
    Ale jest jedno ALE. Jak w czasie składania cos zostanie źle zrobione (np. za nisko przyłącze, albo nie z tej strony) - to sprawa jest przechlapana.

    Nikt z wykonawców, ktory próbował zrobic nowe wpięcie w komin nie chce sie tego podejmować. Ceramika komina jest wyjątkowo twarda i bardzo krucha. Próba przecięcia rury czesto konczy sie jej pęknieciem. Sam tez próbowałem rure przeciąć dwa razy i dwa razy pękła. Kształtki w kominie nie próbowałem ciąć.
    Obdzwoniłem 6 firm, zadna nie chciała sie podjąć tematu jak słyszła, że to LZMO. Najczęściej mówiono, że to za kruche, że pęka w czasie cięcia itp...

    W przypadku konieczności przeróbki komina - zero wsparcia ze strony producenta. Nie chca powiedziec jak to zrobic prawidłowo, nikogo nie polecają. Albo mówia, ze oddzwonią i oczywiście - zero kontaktu.

    Tak wiec, sam komin super, ale jak wszystko w czasie instalacji jest dopilnowane na tip-top a zona nie zmieni później koncepcji
    Sam komin super! Ino trza uważać, bo ledwo dotkniesz może walnąć. Kruchy jakosi....Kupujta ludziska, kupujta!

    Świetna rekomendacja.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    zauważyłem , ale ten pierwszy to nie mój..... żeby nie było,

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Sam komin super! Ino trza uważać, bo ledwo dotkniesz może walnąć. Kruchy jakosi....Kupujta ludziska, kupujta!

    Świetna rekomendacja.
    To nie tak do końca, ze jest be. To co u nas stawiali - dwa kominy, to nic się nie rozleciało i nie pękło. Co do jakości wykonania elementów tez nie mam uwag.
    Problem się pojawia, gdy trzeba tę ceramikę ciąć. Strach przyłożyć szlifierkę.

    Maja one swoje zalety w stosunku do innych systemów kominowych, dlatego się na nie zdecydowałem (nie wiedząc oczywiście, że są tak twarde i kruche) . Po za tym, to producent dla mnie lokalny, taki mały patriotyzm lokalny , myślałem, że to zaleta, i troszkę się zawiodłem.
    Jednakże po problemach jakie sprawia zmiana, przebudowa, dziś nie wiem, czy bym się zdecydował na ten system.
    I to tyle,
    Ostatnio edytowane przez asterixx ; 23-01-2015 o 15:56

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Mój komin naprawiony !!!!

    Majster powiedział, że wycinania sie nie podejmuje, ale zrobi ze będzie lepiej. I jest.
    Ale metoda iście szatańska.
    Panowie rozcięli obudowę komina od podłogi do sufitu. Stłukli jedną rurę, wyjęli kilka kształtek. Te powyżej oczywiście wcześniej zabezpieczyli przed osuwaniem.
    Poskładali tak jak chciałem. Ułozyli wełnę, otwory zamurowali, i jest gites-malina Komin wygląda jak nowy

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie sobie poradzili z nacinaniem, tak że obyło się bez strat.

    Szkoda tylko, że mimo moich usilnych próśb nie potrafiła (czy nie chciała) pomóc sama firma LZMO

    Nie wątpliwą zaletą tego komina jest też jego wymiar, z tych co znalazłem LZMO był namniejszy i idealnie pasował do ceramiki ścian.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Mi powiedzieli w LZMO od razu, ze nie maja nikogo takiego i nikogo nie mogą polecic.
    Ze tak powiem, masz problem, to sobie go rozwiąż.

    To go rozwiązałem, ale niesmak pozostał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony