dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Lightbulb Ustawienie kuchni 9m2

    Witam serdecznie,

    kupiliśmy projekt gotowy Lena, i teraz zmieniamy jego środek, Na dole było sporo przeróbe, z łazienką, wiatrołapem i spiżarnią. Ale efekt jest już dość dobry, Zastanawiamy się teraz jak przemodelować kuchnię i spiżarnię tak aby była jak najbardziej funkcjonalna i było możliwe ustawienie niewielkiego stołu obok ściany.
    Zamieszczam rzut parteru z opisem gdzie kuchni i spiżarnia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	300832
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...543047cd9.html


    Jednym z moich pomysłów jest to aby, blat z kuchenką przenieść na drugą stronę koło lodówki, a drzwi wejściowe przesunąć do góry gdzie obecnie jest szafa wnękowa. Spiżarka będzie trochę odchudzona (zlikwidujemy niepotrzebne okienko do niej).
    Zastanawiam się co z kanałem wentylacyjnym. Jak przestawimy na drugą stronę kuchenkę to nie ma dojścia do komina, ale chyba można zrobić odejście powietrza przez ścianę nośną ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt2.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	300834
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5c01a314a.html

    Mam jeszcze jeden pomysł ale to po Waszych uwagach na tym etapie.
    PS. ja wpadniecie na pomysł, aby zlewozmywak nie był pod oknem, to będę bardzo zadowolony

    Dzięki i pozdrawiam
    Aneta i Krzysztof
    Ostatnio edytowane przez menchi ; 25-01-2015 o 16:01

  2. #2

    Domyślnie

    Wentylacja schowa się w suficie podwieszanym, ale rozmieszczenie sprzętów kiepskie. Raz że płyta nie sprawdza się między lodówką i zlewem, nie ta kolejność, a dwa wszędzie zostaje po kawałku blatu roboczego, a nie widzę tego głównego. Nie wiem co planujecie trzymać w spiżarni, ale zamiast zmniejszać ją do mikroskopijnych rozmiarów, ja bym zrezygnował na koszt wysokiej zabudowy na półprodukty. I zabudowa ściany lewej oraz górnej na planie. Na dole stół.

  3. #3

    Domyślnie

    Też sie zastanawiam z tą spiżarnią, gdyby kuchnia była trochę sama w sobie większa to ok, może być spiżarnia. Ale w takim układzie to nie wiem.
    Czyli drzwi wejściowe do kuchni by były tam gdzie są ? I od góry zabudowa z dużych szaf i lodówka. Następnie od lewej strony (idąc od góry) zlew i dalej kuchenka ?

    takie produkty jak słoiki z zaprawami można by włożyć pod schody w wiatrołapie. Jest tam chyba trochę chłodniej.

  4. #4

    Domyślnie

    A nie lepiej zamienić łazienkę ze spiżarką- na tym etapie jest to jeszcze możliwe.


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    A nie lepiej zamienić łazienkę ze spiżarką- na tym etapie jest to jeszcze możliwe.

    Kinka bardzo ciekawa zmiana. Tylko chcielibyśmy mieć zamkniętą kuchnie (drzwi)

    pierwotny rzut:
    http://www.dobredomy.pl/projekt/lena/lustro/
    Ostatnio edytowane przez menchi ; 25-01-2015 o 18:23

  6. #6

    Domyślnie

    Specem od przesuwania ścian nie jestem, dlatego szukam zwykle najbardziej funkcjonalnego pomysłu dla danego pomieszczenia. Pytanie czy inwestor chciałby otwierać kuchnie? I ta łazienka mniejsza wyszła.

  7. #7

    Domyślnie

    I ten pierwotny układ jest moim zdaniem najlepszy,wystarczyło wstawić drzwi do kuchni.Przy waszej zmianie nie podoba mi się że okno w łazience jest tuż przy wejściu.Ktoś kto stoi za drzwiami może przez nie zaglądnąć w momencie jak korzystasz z wc.Robienie malutkiej kuchni z malutką spiżarką jest zupełnie bezsensu,nie ma tutaj przestrzeni do tego rodzaju zmian,dół domu będzie się wydawał ciasny.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli chcecie zamkniętą kuchnię ze stołem to zapomnij o spiżarni. Nie wiem do końca czy tylko kuchnia jest celem zmian, czy powiększenie łazienki, czy może porządna szafa w wiatrołapie. Jeśli wszystko po trochu, to uważam, że mój pierwszy pomysł jest warty przemyślenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    I ten pierwotny układ jest moim zdaniem najlepszy,wystarczyło wstawić drzwi do kuchni.Przy waszej zmianie nie podoba mi się że okno w łazience jest tuż przy wejściu.Ktoś kto stoi za drzwiami może przez nie zaglądnąć w momencie jak korzystasz z wc.Robienie malutkiej kuchni z malutką spiżarką jest zupełnie bezsensu,nie ma tutaj przestrzeni do tego rodzaju zmian,dół domu będzie się wydawał ciasny.
    taki układ odpadał ze względu na małe WC. Naszym zamiarem było wstawienie tam również brodzika.
    Okno w łazience będzie "pomazane" tak aby właśnie nikt nie patrzył.

    Zastanawiamy się co zrobić z tą spiżarnią.
    Zawsze mogą to być tylko drzwi przesuwne, wejście na 40 cm, dalej półki na 60 cm. Również na tej ścianie wrzucić lodówkę, a na ścianie po lewej umieścić zarówno zlew jak i piekarnik.

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post


    Super wizualizacje !!! Musimy nad nimi usiąść i się dobrze zastanowić.
    Co do wiatrołapu to też tak myslimy aby przesunać drzwi do garażu naprzeciw weściowych do holu. Zrobiłem tez taki wpis w jednym z wątków
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...przeciw/page31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony