dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 43
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 847
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwie Zobacz post
    Kamil, powiedziałam Ci szczerze to, co mi dawno siedzi w głowie. Nie mówię o układzie funkcjonalnym- wierzę, że stworzyłeś go pod swoje potrzeby. Ale jako architekt z wykształcenia muszę powiedzieć wprost, że stworzyłeś bryłę do kitu i już. A ta wiata przelała czarę goryczy. Masz prawo mieć własne zdanie, ale najwyraźniej nie widzisz spraw obiektywnie. Lepiej powiedzieć to teraz, gdy nie jest za późno.
    Masz rację i dobrze że mówisz. Do niedawna nikt mi nic nie mówił na temat projektu więc sądziłem że jest dobrze.
    Nie ma co się przejmować wyglądem zewnętrznym i tą wiatą bo w tym programie nie ma wiele możliwości aby coś ładnie wykonać. Tu bardziej chodzi mi o ogólny kształt a dokładnie to tak nie będzie wyglądać bo takie jak na obrazku też mi się nie podoba. Na pewno trzeba zrobić jakieś ciekawe wykończenie ze względu na małą liczbę okien na elewacjach poza południową. Taka goła ściana też nie jest zbyt piękna. Pewnie od południa dorobię jakiś daszek nad oknem tarasowym Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MAŁY PASYWNIAK.9.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	305782 nie będzie tak dokładnie wyglądać ale chodzi o to że będzie.

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Co do pokoi to u Ciebie może wielkość szału nie robi, ale przejdzie.
    Gorzej z korytarzem, bardzo klaustrofobiczny, schody też wypada mieć na 1,1m szeroki bieg i dobrze pomyśleć, później Twoje bicepsy przy wynoszeniu mebli mi podziękują, wiem mam takie schody.
    lustrzane odbicie tego to mój rodzinny dom.
    I z doświadczenia wiem że gro czasu spędza się w "dużym" pokoju lub w kuchni jadalni.
    w projekcie przyjąłem schody o szerokości 1m i wydaje mi się to optymalne a szczególnie że są tacy co mają 90cm i żyją. Co do ilości schodów to mogę je wydłużyć na 2,5m czyli zarazem trochę poszerzyć domek z 333cm na 360cm i wtedy te schody się zmieszczą i dzięki temu będzie więcej miejsca a zarazem cały domek urośnie o 5m2 i osiągnie 140m2 co będzie chyba optymalne i myślę że w tej sprawie to maks co można jeszcze zmienić.

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Układ funkcjonalny jest teraz wprawdzie bardzo prosty, ale znacznie sensowniejszy. Na tą chwilę skupił bym się na stronie zewnętrznej.

    Popatrz Kamil. W domu pasywnym okna od północy nie są dobre i właściwie stosuje się je tylko ze względu na wygląd zewnętrzny. Za to okno w kuchni byłoby znacznie lepsze od strony zachodniej, bo wpuszczałoby światło polepszając atmosferę w kuchni i miałbyś zyski słoneczne. Przeszkadza wiata, którą z jakiegoś powodu upierasz się tam wstawić.
    Wydaje mi się jednak, że skoro nie masz nic na stronie północnej, to tam właśnie mógłbyś zrobić garaż, który dodatkowo byłby buforem od najzimniejszej strony poprawiając bilans energetyczny. Doklej taką wiatę jak masz, tylko obróć ją o 90 stopni i daj max w stronę wschodnią. Jeśli się nie zmieści garaż 5-6m, to zamień wejście z klatką schodową, a na górze klatki schodowej dodaj niskie a szerokie okno dla urozmaicenia. Wtedy możesz zrobić w kuchni okno narożne niesymetryczne - taka L-ka z dłuższą nogą od zachodu a krótszą od północy. Wygląda to dobrze, daje światło i możliwość podglądu na furtkę. Albo normalne okno od zachodu.

    Pomyśl jeszcze, czy naprawdę potrzebujesz aż tak stromego dachu. Wydaje mi się, że strych to nie jest miejsce, gdzie musi być wygodnie chodzić wyprostowanym. Wchodzisz tam bardzo rzadko i robienie dodatkowych metrów dachu nie jest dobrą opcją przy cięciu kosztów. Już pomijam kwestie estetyczną, ale sam koszt przemawia za niższym dachem. Nawet przy 25-ciu stopniach nachylenia będziesz miał na strychu prawie 30m2 powierzchni o wysokości ponad 1m. Zmieści się tam więc szafka, postawisz jakieś graty, choinkę po świętach. Co tam jeszcze może być? Stare ciuchy? Ile to wymaga miejsca?

    I na koniec jak już masz wersję z dwoma pokojami o południa, to pomyśl jak urozmaiciłby bryłę mały balkonik wnękowy. Te pokoje i tak są duże, więc gdybyś wyciął po 1,5-2m2 z każdego z nich i zrobił wspólny balkon, to miałbyś miejsce do wyjścia i posiedzenia w ładny dzień przez cały rok. Równolegle do kalenicy zrób drzwi, a oprócz tego okna jak są, tylko mniejsze. Albo jakoś inaczej. W pasywnym nie warto przesadzać ze skomplikowaniem bryły, ale takie coś od samego południa nie wpłynie tragicznie na pasywność, a poprawi funkcjonalność.

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    w projekcie przyjąłem schody o szerokości 1m i wydaje mi się to optymalne
    Optymalne to chyba 110cm, ale metrowe nie będą za małe. Ja miałem 110cm, dorobiłem na nich ściankę z GK i dalej jest OK. W Angli mają zajefajne schody w wiktoriankach...
    Nie przejmuj się tym za bardzo.

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.agrobisp.pl/cgi-bin/store...tem=395&usid=1 balkoniik wnękowy proszę
    jeśli bym nie remontował to pewnie ten bym przerobił dla swoich potrzeb

    Zresztą i tak idzie do przeróbki na pasywnego, bo akurat w takim domu się wychowałem.
    Piwnica to jest ogromna zaleta tego domu.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 23-02-2015 o 19:56

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Myśląc jeszcze nad tym domkiem będę chciał sobie na razie zrobić duży salon bez tego pokoju na parterze Załącznik 305762 z opcją jego dorobienia w przyszłości gdybym go jednak potrzebował. Na razie nie będzie konieczny a zawsze można później z gk postawić ściankę i też będzie dobrze. Tylko będzie trzeba przewidzieć pod to wentylację aby potem cyrków nie było że droga będzie przeróbka itp.
    Też myślałem o tym piętrze i szczerze mówiąc faktycznie jedna łazienka tam wystarczy i mogę to zrobić tak jak Przemek radził czyli zlikwidować garderobę i małą łazienkę i w tym miejscu zrobić dużą łazienkę a stratę garderoby zrekompensować większymi pokojami od południa czyli dwa większe zamiast trzech mniejszych a musi tam być aby było jak wejść do pokoju po prawej stronie oraz tam gdzie myślałem o dużej łazience zrobić pokój ale go powiększyć kosztem holu który zmniejszę jakby do minimum i w ten sposób pokoik będzie miał ponad 11m2 a dwa większe po 20m2, hol niecałe 4m2 a łazienka niecałe 10m2 i w niej będzie wanna, prysznic, kibelek, dwie umywalki i pralka czyli normalny układ do dowolnej aranżacji. Też zlikwiduję na piętrze okna północne i dam na wschód i zachód czyli w małym pokoju jedno 150x150 R/RU a w łazience jedno -skrzydłowe 100x125. W pokojach dużych ze względu na większą powierzchnię też będę musiał dać szersze okna czyli 180x150. Załącznik 305768 patrząc na wizualizację taki układ też mi się podoba a jak będzie lepiej to mi pasuje. Budujecie lub zbudowaliście więc macie praktyczniejsze oko więc wiecie lepiej.
    Dużo lepiej Kamil zastanów się nad architektem. Może jeszcze coś z tego wyciągniesz. Ja uważam, że to są jedne z lepiej wydanych pieniędzy.
    Pozdrawiam
    Przemek
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  7. #247

    Domyślnie

    Budujące jest też, że już nie ma w salonie dwóch kanap rozdzielonych stołem bilardowym. Salon teraz wygląda fajnie.

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Układ funkcjonalny jest teraz wprawdzie bardzo prosty, ale znacznie sensowniejszy. Na tą chwilę skupił bym się na stronie zewnętrznej.

    Popatrz Kamil. W domu pasywnym okna od północy nie są dobre i właściwie stosuje się je tylko ze względu na wygląd zewnętrzny. Za to okno w kuchni byłoby znacznie lepsze od strony zachodniej, bo wpuszczałoby światło polepszając atmosferę w kuchni i miałbyś zyski słoneczne. Przeszkadza wiata, którą z jakiegoś powodu upierasz się tam wstawić.
    Wydaje mi się jednak, że skoro nie masz nic na stronie północnej, to tam właśnie mógłbyś zrobić garaż, który dodatkowo byłby buforem od najzimniejszej strony poprawiając bilans energetyczny. Doklej taką wiatę jak masz, tylko obróć ją o 90 stopni i daj max w stronę wschodnią. Jeśli się nie zmieści garaż 5-6m, to zamień wejście z klatką schodową, a na górze klatki schodowej dodaj niskie a szerokie okno dla urozmaicenia. Wtedy możesz zrobić w kuchni okno narożne niesymetryczne - taka L-ka z dłuższą nogą od zachodu a krótszą od północy. Wygląda to dobrze, daje światło i możliwość podglądu na furtkę. Albo normalne okno od zachodu.

    Pomyśl jeszcze, czy naprawdę potrzebujesz aż tak stromego dachu. Wydaje mi się, że strych to nie jest miejsce, gdzie musi być wygodnie chodzić wyprostowanym. Wchodzisz tam bardzo rzadko i robienie dodatkowych metrów dachu nie jest dobrą opcją przy cięciu kosztów. Już pomijam kwestie estetyczną, ale sam koszt przemawia za niższym dachem. Nawet przy 25-ciu stopniach nachylenia będziesz miał na strychu prawie 30m2 powierzchni o wysokości ponad 1m. Zmieści się tam więc szafka, postawisz jakieś graty, choinkę po świętach. Co tam jeszcze może być? Stare ciuchy? Ile to wymaga miejsca?

    I na koniec jak już masz wersję z dwoma pokojami o południa, to pomyśl jak urozmaiciłby bryłę mały balkonik wnękowy. Te pokoje i tak są duże, więc gdybyś wyciął po 1,5-2m2 z każdego z nich i zrobił wspólny balkon, to miałbyś miejsce do wyjścia i posiedzenia w ładny dzień przez cały rok. Równolegle do kalenicy zrób drzwi, a oprócz tego okna jak są, tylko mniejsze. Albo jakoś inaczej. W pasywnym nie warto przesadzać ze skomplikowaniem bryły, ale takie coś od samego południa nie wpłynie tragicznie na pasywność, a poprawi funkcjonalność.
    Nie da rady z wiatą na auto po lewej stronie ale wiem że byłoby lepsze. Nie jestem pewny że okno w kuchni po stronie zachodniej to dobry pomysł a słońce by tylko przeszkadzało. Przypuśćmy że coś się będzie gotować popołudniu i będzie ciepło z garów a na dodatek słońce będzie dopiekać. Nie jest to zbyt dobre. Okna narożnego nie chcę. Już wiele razy pisałem że będę budować w miejscu starego domu który jest za tym w którym obecnie mieszkam i wjazd będzie po prawej stronie. Też odległości są takie że wiata musi być po prawej stronie domku i mi to nie przeszkadza a tak mi się też podoba. Od płotu do domu będę miał te 6m i wiata w taki sposób by śmiesznie wyglądała a wysunięcie dalej domu ograniczy teren od południa więc tak nie może być. No chyba ze garaż bym wymurował tak jak miałem przed tymi zmianami które zmniejszyły mi domek bo wtedy inaczej bym zrobił z płotem który by dochodził do garażu i nie robiłbym bramy z ogrodzenia tylko byłaby brama garażowa. Ale to są zaś koszta i pisaliście że się nie wyrobię w budżecie planowanym. Też garaż od północy musiałby mi przesunąć dom bardziej na prawo a z kuchni i tak nie byłby widoczny widok na furtkę bo garaż by zasłaniał. A z wiatą po prawej stronię mogę zostawić sobie od granicy działki po prawej stronie do wiaty 3m i też będzie dobrze. Tak na dobrą sprawę to wszystko się okaże jak architekt wrzuci domek na rzucie działki.
    Dach 25st mógłby być a dokładniej to o 30st myślałem ale pod panele 40st jest optymalny dach i temu taki wrzuciłem do wizualizacji. Tez przy wiązarach jest niby optymalny kąt dachu aby konstrukcja mogłaby być tańsza. To też się okaże później.
    Nie chcę balkonów wnękowych. Dom będę sam budować z pomocą rodziny i wolę prostą i nieskomplikowaną bryłę bez zbędnych udziwnień które wydłużą i podrożą domek a zarazem zaszkodzą jego energooszczędności. Okien mniejszych nie ma szans bo to zależy od powierzchni i takie muszą być.

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Optymalne to chyba 110cm, ale metrowe nie będą za małe. Ja miałem 110cm, dorobiłem na nich ściankę z GK i dalej jest OK. W Angli mają zajefajne schody w wiktoriankach...
    Nie przejmuj się tym za bardzo.
    Jak 110 jest optymalne to takie zrobię. Myślałem ze 100cm sa ok bo większość 90cm robi ale skoro nie to zrobię 110.

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    http://www.agrobisp.pl/cgi-bin/store...tem=395&usid=1 balkoniik wnękowy proszę
    jeśli bym nie remontował to pewnie ten bym przerobił dla swoich potrzeb

    Zresztą i tak idzie do przeróbki na pasywnego, bo akurat w takim domu się wychowałem.
    Piwnica to jest ogromna zaleta tego domu.
    balkonik fajny ale nie na dom pasywny czy zbliżony do pasywnego.

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Dużo lepiej Kamil zastanów się nad architektem. Może jeszcze coś z tego wyciągniesz. Ja uważam, że to są jedne z lepiej wydanych pieniędzy.
    Pozdrawiam
    Przemek
    Ale i tak pójdę z tym do architekta i będę z nim rozmawiać o projekcie. Choćbym był już pewny na 100% to i tak z architektem bym to obgadał.

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwie Zobacz post
    Budujące jest też, że już nie ma w salonie dwóch kanap rozdzielonych stołem bilardowym. Salon teraz wygląda fajnie.
    Mnie też się podoba szczególnie okienka faje będą na elewacji. Aranżacja będzie dowolna

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    balkonik fajny ale nie na dom pasywny czy zbliżony do pasywnego.
    a pomyśl dobrze

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ale i tak pójdę z tym do architekta i będę z nim rozmawiać o projekcie. Choćbym był już pewny na 100% to i tak z architektem bym to obgadał.
    Huurraaa Czekam na wieści. Daj znać już z naboru. Zrób to jak najszybciej, żebyś sobie nie wbił czegoś do głowy.
    Ps. Pamiętaj projektowanie to sztuka kompromisu [lukarna w moim projekcie]
    Pozdrawiam
    Przemek
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    balkonik fajny ale nie na dom pasywny czy zbliżony do pasywnego.
    Wręcz przeciwnie - jedyny sensowny w pasywnym. U ciebie wyjdzie łatwiej, bo masz pełne piętro, a przy tym dachu będzie mniej. Nawet mógłbyś część, albo całość tego dachu zostawić i stworzyć okap.

    Co do układu działki, to zobacz jeszcze to:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	305830

    Rysunek bardzo pośpieszny, ale widać co ma być widać.

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak 110 jest optymalne to takie zrobię. Myślałem ze 100cm sa ok bo większość 90cm robi ale skoro nie to zrobię 110.
    Ja zrobiłam po 90 na bieg i jak coś słyszę o wnętrzu, to najczęściej: fajnie, ale schody zrobiłbym szersze"... Jeszcze tego oczywiście nie rozumiem, ale pewnie zrozumiem, jak zamieszkam.

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    a pomyśl dobrze
    mam rozumieć że mogę zrobić coś takiego?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OPTYMALNY.PASYWNIAK.południe.1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	305860Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OPTYMALNY.PASYWNIAK.południe.2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	305861Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OPTYMALNY.PASYWNIAK.południe.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	305862Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut piętra.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	305863
    Ostatnio edytowane przez kamilb1987b ; 23-02-2015 o 23:42

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Wręcz przeciwnie - jedyny sensowny w pasywnym. U ciebie wyjdzie łatwiej, bo masz pełne piętro, a przy tym dachu będzie mniej. Nawet mógłbyś część, albo całość tego dachu zostawić i stworzyć okap.

    Co do układu działki, to zobacz jeszcze to:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	305830

    Rysunek bardzo pośpieszny, ale widać co ma być widać.
    rozumiem o co Ci chodzi z tym dojazdem ale tak jak mówiłem u mnie to nie wypali ze względu na działkę. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka1.1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	305858
    domek będzie stał na działce w ramce koloru czerwonego a sam domek będzie na wysokosci tego po lewej stronie czyli sąsiada. Żeby sensownie zrobić ten dojazd co pokazałeś to musiałbym bardziej do tyłu dać domek ale wtedy stracę można powiedzieć ogród od strony południowej a to nie wchodzi w grę. Krótko mówiąc, wiata musi być po prawej stronie domu. Mój płot będzie szedł tak jak płot sąsiada a jego domek do płotu ma 6m więc mój będzie miał podobny początek.
    Ale mogę ten projekt zrobić jako odbicie lustrzane i wtedy kuchnia będzie od północnego-wschodu a od zachodu pom.gosp. i wtedy na tej ścianie będzie normalnie wiata a okno w kuchni dam od wschodu a nie północy. Jedynie w taki sposób można to rozwiązać. Jak myślisz?

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mwie Zobacz post
    Ja zrobiłam po 90 na bieg i jak coś słyszę o wnętrzu, to najczęściej: fajnie, ale schody zrobiłbym szersze"... Jeszcze tego oczywiście nie rozumiem, ale pewnie zrozumiem, jak zamieszkam.
    Dlatego jest to forum aby się wymieniać poglądami i znaleźć dla siebie dobre rozwiązanie.

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    I jeszcze takie zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OPTYMALNY.PASYWNIAK.3.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	305859
    muszę przyznać że zmuszacie mnie do ostrego myślenia że aż z czachy się dymi

Strona 13 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony