dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja pokoi pod wynajem wersja budżetowa

    Witam serdecznie!

    W poniższej galerii prezentuję dwa pokoje, które "udekorowała" moja Mama. Pokoje są zawsze czyste a pościel pachnąca, ale co do aranżacji można się przyczepić. Czy mogę prosić Was o pomoc w prowadzeniu ich do 21 wieku, poprzez małe ale istotne zmiany, jak wymiana zasłon, dywanu, karnisza albo powieszenie obrazu. Budżet ok 1000 zł na dwa pokoje. Pokoje są na wynajem w okresie letnim w Międzyzdrojach za cenę 50 zł/os dlatego nie chcę szarżować z kasą. Podzielmy pokoje na ZF (żółto-fioletowy 3os.) i PZ (pomarańczowo-zielony 2os.). Średnia wieku gości to 40 lat więc nie szedłbym w modernizm - raczej klasykę.

    Jeżeli ktoś mógłby pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam Daniel!

    Wymiary:
    http://zapodaj.net/e78a6cca34f98.jpg.html

    Galeria:
    http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/4778082/1
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	82-miedzyzdroje-pokoje-goscinne-cicha-woda.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	301918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	89-miedzyzdroje-pokoje-goscinne-cicha-woda.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	301919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100-miedzyzdroje-pokoje-goscinne-cicha-woda.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	301920   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	127-miedzyzdroje-pokoje-goscinne-cicha-woda.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	301921   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	148-mi-dzyzdroje-pokoje-go-cinne-cicha-woda.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	301922  


  2. #2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	apartment-ideas-interior-design-soft-violet-wall-paint-pillow-and-duvet-combine-with-chic-white-.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	301958

    Znalazłem coś takiego. Jakbym przedzielił tą fioletową ścianę i dał tam taki obraz, to już nabierze wyrazu.

    Oczywiście ten fiolet z pokoju jest bardziej mdły i nie wiem czy będzie efekt.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Czy dopuszczasz możliwość przemalowania? To przede wszystkim by pomogło.
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Czy dopuszczasz możliwość przemalowania? To przede wszystkim by pomogło.
    Generalnie w tym żółto-fioletowym coś trzeba zmienić, chociaż jeden kolor.. ten limonkowo-żółty, jest nawet ok. Jakie propozycje? Może tapeta?

    Co sądzicie o szczytach (zagłówkach) do łóżka, całkiem dobrze to wygląda, tylko cena nie zachęca. Ciekawe czy można tanim kosztem coś takiego wykombinować.
    Ostatnio edytowane przez p0p0s ; 30-01-2015 o 22:20

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Na ten moment zmieniłabym:
    kolor ścian
    oświetlenie
    obrusy
    narzuty na łóżka
    firanki, lambrekiny
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    oświetlenie
    lambrekiny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4999170751.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	301995Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5023528290.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	301996

    Zacznę od oświetlenia, to pierwsze co rzuca się w oczy i razi.

    Znalazłem dwie lampy do 100 zł, która lepsza

    Lambrekinów bym się pozbył.
    Ostatnio edytowane przez p0p0s ; 31-01-2015 o 12:34

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Skoro średnia wieku to 40 lat, macie gości i 20-, i 60-letnich... Niemal idelanie mieszczę się w średniej, często korzystam z wyszukiwarek pokoi na wakacje - i biorę pod uwagę najpierw wygląd, potem lokalizację, potem ich relację do ceny. Nie zdecydowałabym się na urlop w takiej kolorystyce - tak, wiem, że w pokoju się tylko nocuje, ale wystrój jest dla mnie bardzo ważny: ma pozwalać odpocząć oczom, uspokajać itd. Ma byc czysto i elegancko, nie musi być ekskluzywnie
    Spokojna, neutralna kolorystyka ścian. Jeden wzór w pokoju: albo na dywanie, albo na narzucie. Gładka, jasna pościel. Jasne, gładkie firanki i zasłony. Można wprowadzić jeden wyraźny akcent kolorystyczny, np. narzutę na łóżko. Obrazki czy zdjęcia na ścianach - neutralne tematycznie i kolorystycznie, chyba że pokój jest tematyczny. Funkcjonalne lampki nocne - przy tych maleństwach nie da się poczytać...






  8. #8

    Domyślnie

    Pokój zielono-żółty jest jak dla mnie trochę za pstrokaty bo jeszcze dochodzi niebieska wykładzina we wzorek(zielony chyba)i wiśniowo-zielone(niebieskie?)narzuty na łóżko i fotel. Nie chce wyrokować na podstawie fotek (niektóre chyba mocno przekłamują kolory) ale rozważ kilka opcji:
    -zdjęcie wykładziny i odsłonięcie parkietu lub paneli (o ile są w dobrym stanie i mają jakiś ładny kolor niegryzący się z meblami i obecnym kolorem ścian),
    - przy zostawieniu wykładziny przemalowanie żółtych ścian na tę zieleń co na pozostałych ścianach,
    - przemalowanie wszystkich ścian na jakiś łagodniejszy kolor pasujący do mebli oraz wykładziny lub drewnianej podłogi.
    Po odjęciu przynajmniej jednego mocnego koloru z dużych powierzchni powinno być łatwiej dopasować kolor tekstyliów i innych drobiazgów.
    Lampa sufitowa nie jest najgorsza(ale źle, że żarówki tak wystają), firanki są nawet ładne. Kinkiet nad stolikiem- hmmm. Obrazki nad fotelem są dziwnie umieszczone we wspólnej ramce i ogólnie jako dekoracja za mało wyeksponowane. Całość sprawia dość przypadkowe wrażenie.
    Stolik trochę byle jaki - zmienić, pomalować(cały albo chociaż nogi) albo zakryć długim obrusem. Krzesła - może dałoby się pomalować te ich chromowane rurki?. Kinkieto-plafon nad łóżkiem przesunąć bardziej na środek tamtej ściany, na ścianę obok drzwi jakiś większy obraz, plakat, makatka itp.
    Zmieniłabym też odrobinę ustawienie mebli - szafa do wnęki a fotel na jej miejsce w kąt przy oknie, szafka z barkiem postawiona równo pod telewizorem.

    Według mnie pasowałby tu styl delikatnie zahaczający o marynistyczny - takie mam skojarzenie bo kinkiet nad łóżkiem wygląda trochę jak bulaj - czyli kolory biały, niebieski(granatowy) z dodatkiem czerwieni albo jakieś neutralne beże, jasnoniebieski lub szary i dekoracje "morskie". Ale to tylko luźna sugestia.
    Inspiracje:










  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Opcja marynistyczna możliwa na szybko w pokoju żółto-zielonym:
    pomalowałabym ściany na biało, zostawiła wykładzinę (jeśli jest w dobrym stanie), dałabym granatową narzutę na łóżko, pościel biała, zasłony białe, biało-granatowe), oświetlenie białe. Fotel również do zmiany.
    Drugi pokój ma odkrytą podłogę (na całości?) Można zatem dać kolor na ścianach, neutralną narzutę, kolor ze ścian powielić w dodatkach. Albo ściany białe, a poszaleć z kolorem narzuty, zasłon, poduch.
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony