dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 34
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 679
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Można rozebrać wymiennik lub zobaczyć w danych producenta
    No wreszcie, firma i model [Recair Sensitive RS160] ! Zadzwonie do nich i zapytam, rozebrac nie mam czego.

  2. #202
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek i Ela Zobacz post
    No wreszcie, firma i model [Recair Sensitive RS160] ! Zadzwonie do nich i zapytam, rozebrac nie mam czego.
    To Pan nie sprawdził a napisał? Ja jak mam wątpliwości, to sprawdzam potem piszę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150302_07_37_46_Pro.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	307007 Na zdjęciu rozwalony RS 160.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Na zdjęciu rozwalony RS 160.
    Powinnismy rozumiec ze to produkt watpliwej jakosci?

  4. #204

    Domyślnie

    Jego zdaniem najlepszy dostępny

  5. #205
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek i Ela Zobacz post
    Powinnismy rozumiec ze to produkt watpliwej jakosci?
    Rozumieć?

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To Pan nie sprawdził a napisał? Ja jak mam wątpliwości, to sprawdzam potem piszę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150302_07_37_46_Pro.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	307007 Na zdjęciu rozwalony RS 160.
    Sprawdzilem Panski blef i przegral Pan.

    model za 160 euro ma powierzchnie 21.6m^2 i wysokosc 300 mm. Dopiero ten za 219 euro przy wysokosci 500mm ma 36m^2 powierzchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rs160.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	17,5 KB
ID:	307008
    Ostatnio edytowane przez Radek i Ela ; 02-03-2015 o 07:59 Powód: dodalem zdjecie ze strony producenta

  7. #207
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek i Ela Zobacz post
    Sprawdzilem Panski blef i przegral Pan.

    model za 160 euro ma powierzchnie 21.6m^2 i wysokosc 300 mm. Dopiero ten za 219 euro przy wysokosci 500mm ma 36m^2 powierzchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rs160.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	17,5 KB
ID:	307008
    Rozumieć!!!
    The Recair Sensitive RS160 has a width and length of 366 mm, and its height can vary from 150 mm to 500 mm. The largest core weighs 5 kg, and has a heat-exchanging surface of approx. 36 m2 and a volume of 51 litres. The RS160 can accommodate an airflow of up to 500 m3 per hour.
    A ja podaję ceny z FV a nie z katalogu.
    Tu mało kto podaje ceny katalogowe

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Rozumieć!!!

    A ja podaję ceny z FV a nie z katalogu.
    Tu mało kto podaje ceny katalogowe
    byc czarodziejem lub jasnowidzem zeby wiedziec co pan ma na mysli oraz na fakturze

  9. #209
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek i Ela Zobacz post
    byc czarodziejem lub jasnowidzem zeby wiedziec co pan ma na mysli oraz na fakturze
    Szanowny Panie, co tu jest niezrozumiałe? Jak podaję cenę 160 euro za wymiennik 36m2 - to oznacza, że 160 euro
    Jak podam Panu, że airpack 400 z air++ kosztuje 7500 z VAT 23% to co to oznacza???
    Zrobi Pan "dochodzenie" i stwierdzi:
    Wykryłem blef, bo
    w katalogu airpack 400 to 6810 zł netto a air++ to 812 czyli 9375zł brutto!
    O co Panu chodzi?

  10. #210
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A po co mam pakować więcej w podłogę skoro delta przy podłodze - przynajmniej u mnie nie przekracza 17 stopni a przy ścianach i dachu często przekracza 25 stopni.
    Przy ogrzewaniu podłogowym i rekuperatorze delta T do gruntu to minimum 22 st.C a do dochu maksimum 16 st i jeszcze są zyski słoneczne w mroźne dni . Poza tym, wg PN 13370 grunt lepiej odbiera ciepło.

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Szanowny Panie, co tu jest niezrozumiałe? Jak podaję cenę 160 euro za wymiennik 36m2 - to oznacza, że 160 euro
    Jak podam Panu, że airpack 400 z air++ kosztuje 7500 z VAT 23% to co to oznacza???
    Zrobi Pan "dochodzenie" i stwierdzi:
    Wykryłem blef, bo
    w katalogu airpack 400 to 6810 zł netto a air++ to 812 czyli 9375zł brutto!
    O co Panu chodzi?
    O to chodzi że Panskie wypowiedzi są niescisłe a wytyka Pan innym forumowiczom że nie czytają a piszą.
    Otoż ja przeczytałem i oto skrot Panskich wypowiedzi. Jak widać trzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć o czym Pan pisze.

    A odnosnie kosztu rekuperatora co Pan powyzej pisze to znowu nie na temat, akurat mowilismy o wymiennikach.

    Nadal czekamy na odpowiedz na temat jakosci Recair. Czy ten połamany ze zdjecia to tak sam z siebie sie rozpadł podczas normalnej eksploatacji czy ktos mu pomogl?

    Czekamy też na odpowiedz na pytanie o mocowanie czegokolwiek na scianach obłożonych wewnątrz styropianem.

    prosze sobie zobaczyć co Pan pisał i kiedy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TB1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	307012
    oraz
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TB2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	307013

    i co? tylko 2 tygodnie rozrzutu? i skąd niby czytelnik ma wiedzieć że chodzi o jedno i to samo
    Ostatnio edytowane przez Radek i Ela ; 02-03-2015 o 09:35 Powód: dodałem pytanie

  12. #212
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek i Ela Zobacz post
    O to chodzi ze Panskie wypowiedzi sa niescisle a wytyka Pan innym forumowiczom ze nie czytaja a pisza.
    Otorz ja przeczytalem i oto skrot Panskich wypowiedzi. Jak widac trzeba byc jasnowidzem zeby wiedziec o czym Pan pisze.

    A odnosnie kosztu rekuperatora co Pan powyzej pisze to akurat znowu nie na temat, akurat mowilismy o wymiennikach.

    Nadal czekam na odpowiedz na temat jakosci Recair. Czy ten polamany ze zdjecia to tak sam z siebie sie rozpadl podczas normalnej eksploatacji czy ktos mu pomogl?

    prosze sobie zobczyc co Pan pisal i kiedy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TB1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	307012
    oraz
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TB2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	307013

    i co? tylko 2 tygodnie rozrzutu? i skad niby czytelnik ma wiedziec ze chodzi o jedno i to samo
    I gdzie ma Pan nieścisłość? Poza "otórz"?

  13. #213

    Domyślnie

    Tomasz Brzęczkowski - czlowiek bezwstydny i nieodpowiedzialny

    no coz, nie mam polskich znaczkow
    Ostatnio edytowane przez Radek i Ela ; 02-03-2015 o 10:53

  14. #214
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek i Ela Zobacz post
    Tomasz Brzęczkowski - czlowiek bezwstydny i nieodpowiedzialny
    Dziękuję za rzeczową i konkretną odpowiedź.

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Nadal czekamy na odpowiedz na temat jakosci Recair. Czy ten połamany ze zdjecia to tak sam z siebie sie rozpadł podczas normalnej eksploatacji czy ktos mu pomogl?
    Wymiennik recair jest wytrzymały, do wyciagania z centrali służy taśma z tw. sztucznego dzieki czemu ładnie "wyjeżdża" ze "slotu", nie wygina się i nie krzywi.
    Pedanci mogą jedynie narzekać, że czasem klej wystaje spomiędzy lamel.
    edit: Jedyne co mu może bardzo zaszkodzić to długotrwały wpływ promieniowania UV.
    Ostatnio edytowane przez Jarszcz ; 02-03-2015 o 10:39

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przy ogrzewaniu podłogowym i rekuperatorze delta T do gruntu to minimum 22 st.C a do dochu maksimum 16 st i jeszcze są zyski słoneczne w mroźne dni . Poza tym, wg PN 13370 grunt lepiej odbiera ciepło.
    Szanowny p. Tomaszu widocznie w stolicy są inne warunki niż u mnie. U mnie tak jak pisałem delta do dołu nie przekracza 17 stopni a do góry często jest większa niż 25.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #217
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Szanowny p. Tomaszu widocznie w stolicy są inne warunki niż u mnie. U mnie tak jak pisałem delta do dołu nie przekracza 17 stopni a do góry często jest większa niż 25.
    Nie liczy się chwilowych delta T tylko średnie.
    Przy ogrzewaniu podłogowym i nwiewie powietrza z wentylacji pod sufitem, temperatura płyty sufitu wynosi 18-20st.C Średnia temperatura odbiornika w okresie grzewczym, to +2 czy ostatnio więcej st. Dlatego deltaT = 15-17st. Do tego dochodzą jeszcze zyski słoneczne ( nagrzany dach)
    Temperatura gruntu ( poza ostatnimi dwoma "zimami" , w domach izolowanych przy skraju wynosi +1 do +2 st. a na środku +5. Natomiast płyta betonowa na styropianie, w której jest ogrzewanie, ma 26 do 28 st.C. Dlatego średnia deltaT przekracza 20 st.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    Różnie można liczyć tę stratę 8,3kwh na dobę dla jednych to dużo a dla innych nie, zapominasz w tym o zyskach bytowych np wszędzie piszą że każdy z nas jest 100 watowym grzejnikiem i mieszkając w 3 osoby (2+1) generujemy w przybliżeniu 0,35kwh co daje 8,4kwh na dobę, i już straty na wentylacji wychodzą na zero....... .
    strata to strata a zysk to zysk...
    obliczenia obejmują i jedno i drugie...

  19. #219

    Domyślnie

    Ale przecież centrale podczas normalnej pracują na najniższym biegu, dopiero wentylatory na pełnej mocy osiągają wysoki wydatek 400m3/h. Zgaduję, że w normalnej pracy na co dzień wydatek będzie 100-150m3/h czyli w sam raz dla 4 osób zamieszkujących?
    Jestem w błędzie?

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie liczy się chwilowych delta T tylko średnie.
    Przy ogrzewaniu podłogowym i nwiewie powietrza z wentylacji pod sufitem, temperatura płyty sufitu wynosi 18-20st.C Średnia temperatura odbiornika w okresie grzewczym, to +2 czy ostatnio więcej st. Dlatego deltaT = 15-17st. Do tego dochodzą jeszcze zyski słoneczne ( nagrzany dach)
    Temperatura gruntu ( poza ostatnimi dwoma "zimami" , w domach izolowanych przy skraju wynosi +1 do +2 st. a na środku +5. Natomiast płyta betonowa na styropianie, w której jest ogrzewanie, ma 26 do 28 st.C. Dlatego średnia deltaT przekracza 20 st.
    Znów zonk. Temperatura pod moją płytą przy brzegu nigdy nie była niższ od 7 stopni a max miała 13 czyli średnia to 10. A przy podłodze o temp 26 - 28 stopni to chyba na golasa było by mi za gorąco. Tyle to ona może mieć w momencie grzania i to przy sporym mrozie. Średnio może mieć 23 -24. Więc jak chce pan porównywać do średnich to delta będzie jeszcze niższa bo zaledwie 13 -14 stopni a nie 17
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 11 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony