dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie EPS 0,033 szary, np Swisspora

    Witam.

    Pytanie jest takie - używał ktoś takiego styropianu, jak 0,033 szary ? Producenci zazwyczaj mają dwa rodzaje szarego, każdy ma 0,031 a potem 0,032 albo 0,033. I własnie się zastanawiam, czy taki 0,033 jest ok na fasady ? Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś używał takiego styro...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2

    Domyślnie

    He, he inaczej może.

    Częśc styropianów ma parametry BS – poziom wytrzymałości na zginanie = 75 oraz TR - wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni =80. Są to minimalne wartości, jakie dopuszczają polskie normy. Niektóre styropiany zaś mają BS=100 czy 115 oraz TR100.

    I teraz jest pytanie -jakie to dla mnie, czyli dla inwestora ma znaczenie? Czy elewacja zrobiona na takim styro wytrzyma krócej, może odpaść, będzie słabsza czy coś innego? Bo pelno w necie frazesów, ale tak na prawde nic konkretnego nie można znaleźć...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, może nie odpowiem dokładnie na zadane pytanie, ale po co kombinować? Ta firma czy inna, raczej nie ma wielkiego znaczenia, gdyż każdej zdarzają się wpadki z jakością. Fakt, płyty nie zawsze "trzymają" wymiary, jednak dobry fachowiec poradzi sobie (pianowanie spoin). Kilka lat temu do ocieplenia elewacji użyłem Swisspor 0,31 o grubości 15cm (kołkowanie, klej ciągłą spoiną po obwodzie). Spotkałem oczywiście dziwiących się pseudofachowców (po co to tyle, tak się nie robi itp...). Teraz, w najbliższym otoczeniu powstało kilka domów, a "mój" wariant ocieplenia stał się standardem. Ujmując problem szerzej - pod podłogą 15-20cm, na stropie 30cm wełny, ciepły montaż okien, przy oknach wewnętrzne i zewnętrzne listwy przed którymi wielu fachowców, nie wiedzieć dlaczego, jeszcze się broni. Zamykając problem postawię pytanie, jakie uzasadnienie ma przenikalność na poziomie 0,33? Twój wybór, życzę powodzenia.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    odpowiedz na Twoje pytanie jest co najmniej bardzo zlozona
    i tak na dobra sprawe dosc... niebezpieczna dla odpowiadajacego
    dlatego tez jakos niespecjalnie bede sie wyrywac do odpowiedzi, ale postaram sie.
    parametry mechaniczne maja znaczenie w ukladzie warstw rowniez dla Ciebie. Nie tylko lambda i cena jest wazna.
    podam Ci przyklad z zycia, suche fakty, wnioski wyciagnij sam. (w nawiasach komentarz)
    Telefon od duzego producenta systemu docieplen- kierownik dzialu technicznego(gdzies w okolicach grudnia 2014):
    - czesc, potrzebuje do ITB 4op styropianu 5cm na elewacje, masz tam jakis dobry?
    - jasne, jaki potrzebujesz?
    - no a co mozesz zaproponowac?
    - ale grafit czy biały?
    - no biały ale jakis w miare dobry
    - ok - mam silver fasada 5cm bardzo ladny i czysty, dopiero co przyjechal na plac, lambda w sumie najczesciej stosowany z tych lepszych, mialem na mysli TO SIlver Fasada 0,040 (EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS100-DS(N)2-DS(70,-) 2-TR80)
    - no dobra, moze byc, wyslij mi w takim ukladzie do ITB
    - ok, wrzuc na maila jakies oficjalne zam, zeby wasza ksiegowosc pozniej nie latala po firmie i nie szukala dlaczego jakas firma z Sierpca wystawia na Was fre. (zamowienie do podpiecia pod oryginal fry wysylanej do ksiegowosci)
    - dobra, dzieki, narazie....
    - CU.
    No i zamowilem kuriera, wyslalem do ITB do osoby ktora robila tam badania systemu elewacyjnego, kurier przyjechal, zabral i pojechal... 5dni pozniej telefon:
    - czesc, dzownie znowu w sprawie styropianu
    - no, co tam?
    - wiesz, a nie masz jakiegos lepszego od tego co wyslales z bialych?
    - no w sumie .... mam, a co wyniki Ci nie wychodza?
    - nie no, ale moglby byc troche lepszy.
    - no dobra, mam, tez 5cm? i tez 4 op?
    - no tak.
    - ok, najlepszy z bialych jaki mam: Termoorganika Fasada Gold 0,038 (EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(2)-P(5)-BS100-DS(N)2-DS(70,-) 2–TR100)
    - no dobra, to tego 4op, zamowienie zaraz Ci wrzuce, wyslij jeszcze dzisiaj, dasz rade?
    - tak spoko
    - no ok, a tamten mozesz sobie odebrac z ITB
    - eeee nie opalca mi sie po niego jechac, niech go zutylizuja albo spala, albo sobie wezma.
    - no ok, dzieki czesc
    - narazie

    widzialem ze szukasz taniej zreszta pisalismy
    wez pod uwage tez ten - bedzie tanszy (cos ok. 136-138 netto/m3)ale przynajmniej na papierze ma parametry takie jak Termonium Plus
    http://www.styropianfws.pl/docs/7-2013_eps_70-031_fasada_grafit.pdf
    a kiedy potrzebne Ci parametry "na papierze" ? odpowiedzi mozna sie domyslec.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 07-03-2015 o 06:23
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gourmand Zobacz post
    Zamykając problem postawię pytanie, jakie uzasadnienie ma przenikalność na poziomie 0,33? Twój wybór, życzę powodzenia.
    Różnica w U ściany między 0,031 a 0,033 jest żadna. Ale cenowo dla mnie to gdzieś 600 zeta różnicy. Stąd te pytania, bo chciałem wiedzieć, czy opłaca mi się dać 600 zeta za prawie to samo. No właśnie, czy aby na pewno to samo?



    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    parametry mechaniczne maja znaczenie w ukladzie warstw rowniez dla Ciebie. Nie tylko lambda i cena jest wazna.
    Fighter. a dlaczego myślisz ja napisałem ten post, pare privów i spędziłem dwa dni (to jest moja wada - zawsze musze wiedzieć co z czym i do czego,,,)???

    Wychodzi na to, że jesteś głównym specjalistą na tym forum . NIe dziwie się w sumie. Sprzedajesz ale i robisz elewacje, więc masz kontakt nie tylko z parametrami ale i z rzeczywistym towarem. A wiesz jaki jest problem szarego klienta? Taki, że nikomu nie można ufać, bo w praktyce każdy zawsze będzie chwalił swoje. I nie dziwie się. Ale jest jeszcze inny problem. Część sprzedawców jest tak wyszkolona, wyuczona przez życie, że wysłuchują klienta i czasami wychodzi na to, że sprzedają mu to, co on chce kupić a nie to, co powinien. Trochę to zagmatwane, ale ja dzwoniąc do kogoś chciałbym być pewnym, że otrzymuje poradę taką, jaką powinienem usłuszeć, a nie taką, jaką chciałbym. NIe jest to broń boże zarzut do ciebie, po prostu ciężko o dobrą poradę i tyle. TY radzisz dobrze ;P

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    widzialem ze szukasz taniej zreszta pisalismy
    fighter... a kto nie szuka... Ja szukam dlatego, że jak coś tutaj zaoszczędzę, to mam więcej do wydania gdzie indziej. Ale pisze te pytania również dlatego, że nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę. Chcę dobrą jakość za jak najmniejszą kasę... Proste. Powiem Ci, że Twoje ceny bardzo ciężko pobić, na styropian TO i Knaufa nie znalazłem lepszych. A swisspora sam pochwaliłes ostatnio Ale decyzji jeszcze nie podjąłem ostatecznej.

    A wracając do TR 80 BS 75 - szary szarym, ale moje obawy wzbudza fakt, że każdy styro 0,033 (bo sprawdziłem 6-8 firm) ma właśnie takie parametry. To coś na kształt styropianu biiałego 0,042, bo BS i TR są zazwyczaj takie same, tylko lambda lepsza. Mnie to nie pasuje dlatego, że chcę kleić na sam klej, a jak styro będzie słaby, kruchy, to może to być niezbyt dobre dla elewacji...
    Ostatnio edytowane przez Ifarrg ; 07-03-2015 o 22:24
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    Ifarrg - głównie dlatego że styro 033 w większości mają tak jak napisałeś BS 75 i TR 80 to zacząłem zastanawiać się nad TO 032, ale ta też okazała się miękka po deklarowanych parametrach. Skończyło się na knaufie 032 bo ten już według "papierów" ma BS115 oraz TR100.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    tak jak pisalem.... przez moje rece przez te lata przewinelo sie na prawde mnostwo producentow styropianu i chemii (klej, siatka, klej, grunt tynk) wybralem sobie najlepsze.. gdybym mogl opisac wszystko "tak po prostu, jak bylo" to pokazalbym jak jest... ale trafilbym do sadu pozwany przez tych producentow.
    na to nie mam ani: ochoty, ani czasu, ani pieniedzy.
    W wiekszosci przypadkow Ci producenci mogli zostac na mojej liscie - nie zostali, bo nie spelnili wymagan - odstrzeleni.
    Jeszcze 2 lata temu gdyby moj platny profil wskazywal na firme z ktora wtedy wspolpracowalem - niemal kazdy z producentow "zabilby sie" zeby sie ze mna dogadac
    Ciezko jest doradzac publicznie, nie krytykujac, nie wystawiajac sie na pozew sadowy wielkich korporacji.
    Ja po bardzo cienkim lodzie stapam i mam tego swiadomosc. Musze pisac "miedzy wierszami" w szczegolnosci od momentu platnego profilu (przed ktorym zreszta sie bronilem)
    BTW jeden z producentow ze stopki chyba zaraz wyleci....
    Co do szukania nizszej ceny - rozumiem doskonale i nie neguje, ale tak swoja droga masz malo czasu na podjecie decyzji ze styropianem:
    Austro juz nie przyjmuje zamowien
    TO- podniosla ceny i przyjmuje juz zamowienia po duzo wyzszych cenach
    Knauf jest do 14 marca

    Idzie sezon, surowiec podrozal, pytanie ile producenci maja zapasu surowca.

    Nie chcialbym byc kojarzony jako "gosc od styropianu" na forum - dla mnie styropian to zlo konieczne.
    I tej zimy mowiac wprost - pobawilem sie doskonale cenami styropianu - bo mi sie nudzilo, na prawie zerowej marzy - i niech sie konkurencja martwi.
    to czy zarobie 1 czy 2 zl na m3 nie mialo znaczenia.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Witam.

    Pytanie jest takie - używał ktoś takiego styropianu, jak 0,033 szary ? Producenci zazwyczaj mają dwa rodzaje szarego, każdy ma 0,031 a potem 0,032 albo 0,033. I własnie się zastanawiam, czy taki 0,033 jest ok na fasady ? Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś używał takiego styro...
    Ja dałem 0,033 i gdybym mógł cofnąć czas to dałbym 0,031.Pod koniec ocieplania dokupiłem 0,031 i był dużo twardszy i dokładniej wyfrezowany o czym na początku nie zdawałem sobie sprawy,że mogą być takie różnice.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    drapek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    401

    Domyślnie

    darkob - a jakiej marki styro kładłeś?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał drapek Zobacz post
    darkob - a jakiej marki styro kładłeś?
    i jak wrazenia po dostawie?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony