dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 21
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 407
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Myjk to jak z tymi spalinami z pieca rakietowego?
    Jak w przypadku każdego kotła na paliwo stałe spaliny zależą głównie od palacza, konstrukcji kotła i warunków pracy. Tu się nic nie zmienia.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Zamiast sensownie sklecić silnik to się komuś DPFów zachciało...
    EGRów.. procesów dopalania...
    Jak to takie proste, to weź przedstaw projekt takiego sensownego silnika co mu z rury pachnie fiołkami, fortunę zbijesz. Pewnie się boisz że jak ujawnisz projekt, to cię zamordują koncerny motoryzacyjne?

    Niemniej jednak DPFy są montowane w samochodach, właściciel za nie płaci -- więc postulowanie przez ciebie żeby je bezpardonowo wycinać i oddawać mechaniorom którzy kobzę sobie podwójnie na takim delikwencie nabijają (raz za wycięcie, dwa za sprzedanie platyny) poprawy raczej nie przyniesie, szczególnie dla ludzi którzy muszą wyziewy z rury wdychać. Logiczne myślenie napraw, bo ewidentnie ci ostatnio szwankuje.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wszystko po to, aby sprzedaż paliw nie malała i ASO miały robotę.
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale zmniejszenie zapotrzebowania silnika na paliwo sukcesywnie maleje, nawet pomimo zwiększania mocy i zamontowania DPFu. ASO ma bardzo mało pracy z DPFami, bo jak sam zauważyłeś nowy filtr kosztuje niemałe pieniądze i nikt normalny do ASO z tym nie jeździ, szczególnie gdy sypie się po gwarancji a większość go i tak wycina. Więc w twojej teorii spiskowej znowu brakuje logiki, i zwyczajnie nie trzyma się ona kupy.

    Na koniec reasumując, bo już mnie trochę znudziło kopanie się z tutejszymi moderowano. Zakazy są wprowadzane i będą wprowadzane nadal. Oby jak najszybciej.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-12-2017 o 16:51
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #102
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A ja mam starszego trochę diesla w aluminiowej budzie i jest super , zostanie tak długo jak się tylko da , jestem wyleczony z nowoczesnych wynalazków totalnie , ile ja na te barachła kasy wydałem to tylko ja wiem , fakt za często zmieniałem

    Do myjk , w 1985 roku kupiłem sobie renault 11 diesel i on na jednym baku ropy robił 1200km a bak miał pojemność 47litrów
    1200km na 47 litrach , mineło od tego czasu 37 lat to teraz pokaż mi które pali mniej
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 06-12-2017 o 15:51

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Teraz będziesz musiał tylko omijać niektóre miasta bo jest zakaz dla diesli ale po autostradach i reszcie dalej pojeździsz

  4. #104
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A w nosie mam większe miast , nie jeździłem to teraz tym bardziej , wolę w plener bryknąć czy na ryby

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Żeby wtryski działały - daje się 100-150 ml oleju 2T na tankowanie i problemy znikają.
    Nie widzę żadnej przewagi techniki tdi nad td czy hdi . skoda fabia.. 1.9 sdi.. przeguby padają jak muchy..
    40-50 tyś i wymiana - raz już się napęd rozłączył. Sprzęgło już drugie.. oleju żre jak głupie i to 5W50..
    chyba że oszukany olej, ostatnio widziałem filmik i może dość ..ze to jakiś 10W40.. czy 15W40 .. a nie oryginał.
    Ogólnie auto słabe .. choć spalanie w trasie ma jeszcze lepsze niż wspomniana Renia 11.
    Ale jak zaczyna się jechać tym autem, to nie widać różnicy, ba zaczyna chlać więcej niż hdi.
    Mi z fap'em spalanie wychodzi 6,1 L nie jest źle jak na samochód o wadze 1,7 tony prawie.
    Oj zrobił się wątek o autach. Teraz będzie wojna teutońsko Francuska .. ja się ogromnie cieszę, bo nie muszę przepłacać za paserrati .. czy
    a 4 na chińskich wahaczach - nie przyjemny widok, jak sąsiad stał z kołem w poprzek, bo mu wahacz puścił.. to jest dopiero zgroza.

    W budynkach jest trochę inaczej, można więcej i przypomina to bardziej sport motorowy, niż jakieś przaśne auta.
    Pamiętajcie- standard pasywny chce mieć obciążenie cieplne nie więcej niż 10 W/m2 .. 100m2 domek 1kW..
    to sobie każdy dorobi, jak chce mieć system ogrzewania przy takim zapotrzebowaniu. Cel jest, teraz planowanie jak go osiągnąć, anie biadolić, że się nie da.
    Domek taki jest klasy 1000Wat /dt 40 st = 25 W/K. tyle powinno być na wentylację i na straty przez przenikanie. Reszta - grubości itp proszę sobie dopowiedzieć samemu. Trzeba chcieć- pójdzie łatwiej, kiedy sąsiad będzie miał, a ja nie .. i mnie będzie rzerało, że nie mam.. może taki mechanizm ruszy ten beton...

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak w przypadku każdego kotła na paliwo stałe spaliny zależą głównie od palacza, konstrukcji kotła i warunków pracy. Tu się nic nie zmienia.


    Jak to takie proste, to weź przedstaw projekt takiego sensownego silnika co mu z rury pachnie fiołkami, fortunę zbijesz. Pewnie się boisz że jak ujawnisz projekt, to cię zamordują koncerny motoryzacyjne?

    Niemniej jednak DPFy są montowane w samochodach, właściciel za nie płaci -- więc postulowanie przez ciebie żeby je bezpardonowo wycinać i oddawać mechaniorom którzy kobzę sobie podwójnie na takim delikwencie nabijają (raz za wycięcie, dwa za sprzedanie platyny) poprawy raczej nie przyniesie, szczególnie dla ludzi którzy muszą wyziewy z rury wdychać. Logiczne myślenie napraw, bo ewidentnie ci ostatnio szwankuje.


    Nie wiem czy zauważyłeś, ale zmniejszenie zapotrzebowania silnika na paliwo sukcesywnie maleje, nawet pomimo zwiększania mocy i zamontowania DPFu. ASO ma bardzo mało pracy z DPFami, bo jak sam zauważyłeś nowy filtr kosztuje niemałe pieniądze i nikt normalny do ASO z tym nie jeździ, szczególnie gdy sypie się po gwarancji a większość go i tak wycina. Więc w twojej teorii spiskowej znowu brakuje logiki, i zwyczajnie nie trzyma się ona kupy.

    Na koniec reasumując, bo już mnie trochę znudziło kopanie się z tutejszymi moderowano. Zakazy są wprowadzane i będą wprowadzane nadal. Oby jak najszybciej.
    to jest tak "moderowano" jak dyskutujesz z ludźmi ogrzewającymi paliwami stałymi-nie wytłumaczysz, bo i tak wiedzą lepiej. Dokładnie tak samo to działa jak dyskutujesz z ludźmi zajmującymi się mechaniką pojazdową, tylko jest odwrotnie- to ty jesteś ciemnogrodem.

    jest takie przysłowie "nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

    na temat DPF itp.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-12-2017 o 16:53

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Z autem jest tak, jak dbasz, tak masz. Dla niektórych, dbałość o auto, to: mycie i tankowanie.. a później okazuje się.. puścił przewód hamulcowy i bida, ale auto co tydzień było myte i błyszczące. Tak samo jest z budynkami, nie ważny komfort, ważne aby ludziom pokazać, żeby nie gadali itp .. to jest stety, mentalność pokolenia powojennego. Komuna odcisnęła swoje piętno i nie ma dwóch zdań. W ramach chorego socjalizmu i podziału na wszystkich, wszystkiego..
    tak naprawdę- spowodowało to wzrost zachowań.. on ma, czemu ja nie mogę.. a że państwo było publiczne .. w każdej dziedzinie, to każdy uważał to za swoje .. i chciał odbierać swoją własność.. to zostało we krwi. No ja się będę poświęcał, palił gazem, kiedy sąsiad spala opony.. lub czekaj sąsiad doniosę na ciebie.
    Zacznie pali gazem, o patrzcie ma kasę.. powiedzcie, że tak nie jest ?

  8. #108
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    W kwesti opon to wyślij go do mnie na przeszkolenie.

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alf323

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Kod pocztowy
    43-607
    Posty
    41

    Domyślnie

    Mirekaudi- czekałem jak długo wytrzymasz . Też próbowałem porozmawiać i w końcu pomachałem łapką. Jak ktoś się zna na wszystkim to tak naprawdę ...Czytam sobie ten temat żeby się pośmiać. Np. taka perełka-rzecz o sprawności kotłów.
    "Producenci kotłów dają więcej, bo podają sprawność SPALANIA a nie instalacji, i to w warunkach laboratoryjnych które są nie do osiągnięcia przez typowego kowalskiego. " Zagadka dla forumowiczów: czego sprawność podają producenci kotłów? .

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Do myjk , w 1985 roku kupiłem sobie renault 11 diesel i on na jednym baku ropy robił 1200km a bak miał pojemność 47litrów
    1200km na 47 litrach , mineło od tego czasu 37 lat to teraz pokaż mi które pali mniej
    Żeby daleko nie odbiegać od marki, Renault Megane 1.5dCi z FAP i HAT (!), poniżej 4L/100km w trasie, przy większej masie własnej (od 200 do 400kg większej !!!), większej mocy silnika (2x większej!), siłą rzeczy o lepszym przyśpieszeniu a także większej prędkości maksymalnej jak i podróżnej, posiadając lepszy komfort i bezpieczeństwo.

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Mi z fap'em spalanie wychodzi 6,1 L nie jest źle jak na samochód o wadze 1,7 tony prawie.
    Kto by się tam takimi szczegółami jak waga, gabaryty i innymi parametrami samochodu przejmował. Teraz spalają więcej, bardziej szkodzą ludziom bo mają DPFy zamiast mieć poprawnie zrobione silniki wg projektu najlepszego doradcy na tym forum Adasia i koniec.

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Myjk a ty wogule wiesz co to piec rakietowy?
    Nie odpowiadam na podchwytliwe pytania.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Już ci napisali... Goowno się na tym znasz!
    Internet masz. Zobacz jak to Nowojorskie policjanty robią.
    Poczytaj może co o czyszczeniu silników HHO czy wodorem.
    Poczytaj o jakości spalin gdy założysz LPG do dizla albo mu HHO wmontujesz...
    Czego ja, naiwny, chcę...
    Żeby co z tego zrozumiał?...
    On tylko zakazy rozumie.
    Znaczy, jak czego nie rozumie - ZAKAZAĆ!!!
    Łeb mu wtedy nie puchnie...
    Póki co widać jedyne co ty czytasz w internetach to prasówka która na pierwszej stronie w gógle wyskakuje pod wklepanym hasłem bez elementarnej nawet weryfikacji treści, vide przedstawione linki o DPFie pisane przez totalnych lajkoników, czy powielasz inne zasłyszane brednie o starych i przeciążonych sieciach nie znając kompletnie genezy poruszanego problemu, oraz szerzysz inne historie podszyte teoriami spiskowym.

    Wysiliłeś i poczytałeś coś więcej na temat DPF niż to co w podanych wcześniej linkach? Jeździłeś chociaż trochę autem z DPF i miałeś styczność z kodami błędów, analizowałeś je pod kątem diagnozy i likwidacji problemu? Nie będę nawet pytać czy przejeździłeś od nowości autem z DPF choć ponad te magiczne wspomniane 150 tys. km żeby mieć choć SWOJE zdanie na ten temat zamiast powtarzać tylko jak papuga po innych.

    Cytat Napisał alf323 Zobacz post
    Producenci podają sprawność kotła, przecież nie mogą podać sprawności instalacji bo nic nie wiedzą o instalacji potencjalnego odbiorcy. Gdyby podawali sprawność spalania to znaczyłoby to, że kocioł spala sprawnie lub mniej sprawnie, byłby to wtedy "spalacz węgla" .Po co wtedy dbanie o niską temperaturę spalin, jaka to byłaby oszczędność na materiale. Ale przecież możemy dowiedzieć się u źródła.
    Skoro nie mogłeś wytrzymać i wróciłeś z zabawkami, to wyjaśnij łaskawie czemu zaniżyłeś sprawność elektrowni w odniesieniu do grzania domu prądem, a sprawność kotłów podawaną przez producentów uzyskaną w wyniku przewalonych na potrzeby uzyskania certyfikatu testów laboratoryjnych, które mają zerowe odniesienie do warunków u użytkownika, łykasz jak pelikan. Może w końcu wyjdzie na jaw ta tajemnica poliszynela.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 06-12-2017 o 20:00
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Myjk
    Widziałeś kiedyś tak na "żywo" jakiś silnik "w środku"?
    Czytałeś kody błędów kompa i usuwałeś jaką usterkę SINIKA (nie - spaloną żarówkę!)?
    Gumka od czapeczki chyba uciska Cię coraz bardziej - z tego co tu czytam...

    "Póki co widać jedyne co ty czytasz w internetach to prasówka która na pierwszej stronie w gógle wyskakuje pod wklepanym hasłem bez elementarnej nawet weryfikacji treści,"

    Współczuję...
    W tej dziedzinie to mnie w Google szukają...

    Ignorantów się jakoś leczy?


    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 06-12-2017 o 20:15
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam szanowne grono ekpertów.
    Padło ciekawe zdanie:
    "Jak to takie proste,to weź przedstaw projekt takiego sensownego silnika co mu z rury pachnie fiołkami,fortunę zbijesz.Pewnie się boisz jak ujawnisz projekt,to cię zamordują koncerny motoryzacyjne."
    Koncerny samochodowe raczej nie,ale wielu którzy to udowodnili wymordowano.
    http://magnetmotoren.info/wasserbetr...inder-getotet/
    A pierwszy silnik na wodę powstał dokładnie 100 lat temu.
    Merkava,co powiesz na kia ceed diesel silnik 1,6 128 KM,bez cygaństwa 4,8 l/100 km przy 130 km/h,skrzynia 6-biegowa(2500 obr./min.).Części tanie,dwumasu brak,kupiłem w Reichu za 5 tysi €,6 latka z 1 ręki,garażowana, serwisowana 150 tysi na zegarze,autko jak nowe.
    Jeździłem 19 lat toyotą,ale to co zrobili z aurisem jest nie do zaakceptowania,co prawda zmienili z powrotem nazwę na corolla,ale czy to wróci straconych klientów? wątpię zresztą mam to gdzieś.Co do zapychania rozpylaczy,to niestety mamy tylko jedno wyjście tankować vervę za drogie pieniądze,albo jeździć starym dieslem i lać co popadnie.Dla tych co nie wierzą mogą porównać parametr "badanie skłonności do zanieczyszczenia rozpylaczy-wskaźnik zmniejszenia drożności rozpylaczy przy wzniosie iglicy 0,10 mm."Opowieści typu kolega jeździ cysterną i raz wlewa tu a raz tam, to wszystko jedno słyszałem dziesiątki razy.
    Dla informacji,ta super verva ma te same parametry co zwykły diesel w Reichu,a obecnie droższa u nas niż tam tankowana poza autostradą co oczywiście czynie.Tam jest też verva zowie się ultimate(stacje aral)o liczbie cetanowej 61,tylko parę centów tańsza od benzyny,ale według tamtejszych forumowiczów rozpylacze czyste jak nowe=są tacy co rozbierali z ciekawości.
    Pozdrawiam.

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Merkava,co powiesz na kia ceed diesel silnik 1,6 128 KM,bez cygaństwa 4,8 l/100 km przy 130 km/h,skrzynia 6-biegowa(2500 obr./min.).Części tanie,dwumasu brak,kupiłem w Reichu za 5 tysi €,6 latka z 1
    Kijanka udane auto ja zakochałem się w cytrynach i następna to będzie C6 3.0 hajdi.
    A pierwszy silnik na wodę powstał dokładnie 100 lat temu
    problem jest taki, że o ile kielnią coś zrobisz, to bez dobrej tokarki, fezarki itp..
    nie poradzisz sobie z konstrukcją takiego silnika.. od podstaw.. Właśnie to jest super w budowaniu domów, że można różnymi metodami dojść do upragonionego celu.
    Co do samochodów, jaki by nie był, jakiej marki itp.. trzeba dbać.. patrzę - nie jestem przywiązany do żadnej marki w sumie. Żona jeździ Renią 1.9D..
    już 7 rok.. i nic się nie dzieje poważnego. Z włoch .. na liczniku koło 400kkm .. nie wiadomo ile.. bo stan licznika wynosi 161 kkm gdzie na obudowie ..
    rozrządu było 388 tys.. ale stan.. do dziś zero rdzy - bo włoch .. tu ciapnięty, tam draśnięty..obity ..ale oryginał.. rdzy niet..
    Naprawy proste, tak jak w Kijance.. fakt to jedno z niewielu tak mocnych aut - bez dwumasy.. ale ona nie straszna..
    zakładałem, robiłem proste jak cep. Ważne aby trzymać łapę na pulsie. Teraz muszę łańcuch sprawdzić.. bo niby są do 195/65/15 a mam 205/65/15..
    i to mnie cieszy na te dziurawe drogi.. c5 jest twardsze od Xantii to był tapczan nieziemski.. niech się chowa s klasa.. tyle że części brakowało ..
    z zakresy hydro. Kto się choć trochę obrudził przy samochodzie, ten wie.. że teraz prawie nie ma słabych aut.. każde walą naprawdę mega przebiegi..
    Przy dwumasie ważne aby nie jeździć w okolicach 1,5 obrotów.. drania niekorzystne dla sprężyn -rezonas itp..
    a tak spoko, mam SAC'a homemade.. ogólnie jak coś rozbieram to hurtem wymieniam coś czego później łatwo nie zdemontuje. Najgorzej jest podjąć decyzję, czy już, czy jeszcze nie.. wymieniać.

    Z budynkami jest łatwiej, mniejsze skomplikowanie.. trzeba chcieć..

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Pomożecie?

    Kiedyś (no, kilka lat temu) w sieci było sporo o... benzynie do samochodów.
    Tej... PRAWDZIWEJ!
    Była dostępna wszędzie, zwykle na specjalnych stacjach, ale i w aptekach.
    Używało się jej do... napędu SAMOCHODÓW!
    I znalazł się jakiś kumaty co... zrobił PODGRZEWANY gaźnik.
    I natychmiast na 2 litrach przejechał ponad 100km.
    Sensacja była duża.
    Te gaźniki sto firm zaczęło produkować ALE koncerny paliwowe tak POPSUŁY benzynę - ze to przestało działać...
    No i?
    Spalamy te 10 - 12 litrów na 100km.
    A autka coraz nowsze a silniki doskonalsze...

    Ciekawostka...
    BYŁO w sieci i jakoś tak ZNIKNĘŁO...
    Cud?
    A w sieci podobno nic nie ginie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Tajemnica zawiera się w temperaturze wrzenia benzyny.
    TERAZ wrzenie benzyn to blisko 300stC a kiedyś... od 30 wzwyż.
    (dziś to benzyna ekstrakcyjna pół na pół z lakową)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie wiem - ale czy to aby bezpieczne było ? pary benzyny są bardzo niebezpieczne.. wrzenie w 30st..
    hmm.. spalanie stukowe? silnik działo ? a ile z jednego litra on da się wycisnąć kWh ? ~10 ?
    Samochód ma teraz jechać.. a nie stać.. mój jak jedzie po równym na autostradzie .. to spala poniżej 4 litrów..
    tylko częste ruszanie mu szkodzi.. kiedyś auta ważyły 1/2 tego.. Łopel asterix..fka waży coś około 1050kg.. to z takim silnikiem
    wyrwało by go z mocowań.. a i tak 1,7d czy 1,7 td palił sporo jak na masę auta..
    Rozmiar opon i stopień napompowania.. ogólnie nie lubię teorii spiskowych.. założę 195/70/15 i na lato i pewnie 0,5 litra pójdzie mniej..
    do 215/55/16? to się czuje. https://www.youtube.com/watch?v=ffxtK6n105Y to jest problem..
    https://www.youtube.com/watch?v=fV75UbsZ4ec są i tacy "szpece" co zalecają olej 15W40 do auta z większym przebiegiem.. szybciej go załatwić jak widać na filmie..

    w budownictwie problemu takiego aż nie ma.. można kozią sierścią gacić.. i też będzie. Tu nie ma zmiłuj, że jeden słuszny materiał itp..
    drug jest wiele - aby nie kopcić wunglem! on jest na dzisiejszy stan wiedzy nie potrzebny.
    http://www.opalowy-sklad.pl/koks.html jest koks ? jest.. to jakiego grzeba chcieć ? ino koks do spalania i po sprawie temat ucięty i przejściowy..
    nauczą się ludzie palić lepiej i gacić.. nie 5cm izolacji! bo takie widuję, to jest jakiś dramat i koszmar! jakiś "fachowiec" wyda wyrok .. 5cm bo będzie oddychać, komuś robi krzywdę.. może proporcjonalnie weź za robotę piątaka ? + piwo za 1m2.. czegoś wykonawco taki chojrak i czepiasz się esencji ?
    nawet współczynnika U nie policzysz na kolanie.. czy nawet nie wiesz co to jest. .ale śmiesz w swej pszyce pouczać kogoś kto się tym na co dzień zajmuje.
    Nie dość, że nie pomagasz, to krzywdzisz nieświadomych ludzi, tym.. że w twojej mniemanologi 5cm starczy.. jak bym nie widział takich grubości - takich żenujących grubości izolacji termicznych, to sza..
    nie mniej są ! to jest dramat! Ludzie już dziwni są.. czepią się.. krakuw .. czy żeszuw .. a nie czepią się grubych kzł .. za ogrzewanie i trucie ..

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Myjk
    Widziałeś kiedyś tak na "żywo" jakiś silnik "w środku"?
    Czytałeś kody błędów kompa i usuwałeś jaką usterkę SINIKA (nie - spaloną żarówkę!)?
    Tak i tak. Już kiedyś zresztą o tym pisałem. Pierwszy błąd DPF mi wywaliło przy 130tkm od wyjazdu z salonu. Wnioskując po twojej wiedzy już byś gnał na jego wycięcie. Okazało się jednak po zaczytaniu kodów, że EGR się zaciął do tego stopnia, że zawalił mi filtr. EGR został wyjęty, wyczyszczony, zamontowany, filtr przepalony serwisowo i działa dalej. No bo zgodnie z tym co pisałem, i jak to bywa w większości przypadków, DPF nie był niczemu winien. Ostatnio zaczęła kontrolka DPF migać, ale spodziewałem się tego i wiedziałem co oznacza bez podpinania kompa, bo nie chciało mi się skasować inspekcji po ostatniej wymianie oleju. Jakbyś chciał napisać że EGR to kolejne zbyteczne ekogówno, to śpieszę wyjaśnić że nawalił gdyż zwyczajnie nie został wyczyszczony, zgodnie z instrukcją producenta przy 120tkm przelotu i się zaciął 10tkm później. Ty byś go pewnie też zatkał (co też jest częstą praktyką pseudo mechaników), w końcu wg twojej wiedzy powszechnej to zbyteczne gówno tylko zagracające komorę silnika.

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Współczuję...
    W tej dziedzinie to mnie w Google szukają...
    Ignorantów się jakoś leczy?
    Nie wątpię.

    Niemniej jednak wnioskuję, jako że odpowiedziałeś pytaniem na pytanie, że masz zerowe doświadczenia z filtrami DPF. Nigdy takiego auta nie posiadałeś a tym bardziej od nowości do stanu mocno używkowego, ale po co linkować bzdury i jeszcze namawiać do wycinania tego elementu chroniącego ludzi gdy mowa jest o ich ochronie dostępnymi środkami, po co pisać głupoty o przeciążeniu (rzekomo starych) sieci w odniesieniu do grzania domów w zimie gdy przeciążenia występowały w lecie z powodu upałów i zawalenia naszych sieci niemieckim prądem, to już tylko ty wiesz, ignorancie.

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Trochę racji masz...
    Dizla mam w agregacie pradotwórczym i uważam, że na traktor się nadaje.
    Jeżdżę benzynowcami i zwykle na gazie... różnym!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Wyśmienicie, mam zatem prośbę -- przestań powielać te brednie o "złym i szkodliwym" DPFie, szczególnie namawiać do jego wycinania, bo przez takie praktyki nie daje się czasem normalnie jechać.

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    A on dobry jest?
    Od kiedy?
    No, jest... tyle w temacie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 6 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony