Aukcja jest bez wątpienia sukcesem, raczej nikt w najbardziej optymistycznych założeniach nie zakładał kwot pięciocyfrowych Sukcesem jest też dość szeroko i długoterminowo zaplanowana akcja pomocy zorganizowana przez Redakcję. Jednak czasu do 26 września, gdy uroczyście ma zakończyć się całe to "zamieszanie" nie można wypełnić jedynie trwającą aukcją. Choćby nie wiem jak bardzo szalone pomysły przychodziły nam do głowy, zbliżamy się do kresu finansowej wydolności licytujących. Jest nas zwyczajnie zbyt mało...

Pomysły z akcją umieszczania linków w stopkach przyczyniają się do rozsiewania dobrych wiadomości po forum. Próby zainteresowania forumowiczów poprzez wklejanie apeli w poszczególnych wątkach zostały odebrane jako spamerstwo. Zainteresowanie tematem pomocy firm jak dotąd nie przynosi widocznych efektów. Według mnie musimy przemyśleć co możemy zrobić, by szerzej zaangażować forumowiczów i dotrzeć do firm.
Tak, wiem... z firmami za późno. Będą dysponowały środkami dopiero w okolicach końcówki roku. Ale może znaleźlibyśmy sposób na rozpropagowanie działań non profit? Czy na przykład tytuł honorowy nadawany przez FORUMOWICZÓW miałby dla takich firm wartość samą w sobie?
Oczywiście nie myślę o wydrukowaniu iluś set dyplomików, bo traci to wtedy jakikolwiek sens. Trudność w zdobyciu takiego tytułu podwyższa jego wartość, a tym samym prestiż tytułu. Moglibyśmy wręczać taki tytuł raz do roku za działalność non profit na forum. Najbliższy termin to oczywiście 26 września Osobiście zobowiązuję się do ręcznego wykonania zaprojektowanej wcześniej statuetki, którą podczas uroczystości moglibyśmy wręczyć firmie, dla której celem nie jest jedynie wynik finansowy...

Nie chcę zaśmiecać wątku aukcyjnego, stąd też oddzielny temat. Mam nadzieję, że będzie przesiąknięty równie wspaniałą i kreatywną atmosferą budowania rzeczy wielkich Kiedyś myśleliśmy o fundacji, chyba nigdy nie byliśmy tak bliscy realizacji tego pomysłu