dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał markizzella Zobacz post
    Mam pytanie:

    Zaplanowałam w domu (190m2 pow. użytkowej) 100% podłogówki., planowo 1 kaloryfer w garażu - za nim jest kotłownia, 2 drabinki w łazience.
    Mój mąż twierdzi że nie mam sensu stosować drabinek w łazience, ja chyba jednak wolałabym je mieć ( 2 dzieci + ja i m. = mnóstwo ręczników )
    Na parterze łazienka w części domu dla rodziców.
    Ogrzewanie - kocioł na pellet.

    Montować "drabinki czy nie? Czy wymagana wtedy jest wtedy odrębna instalacja pod drabinki, czy da się to spiąć z podłogówką.
    Drabinki podpinamy do rozdzielaczy podłogówki jako kolejna pętla. Czy montować? Jezeli ma byc wyzsza temp w łazienkach to tak, jezeli nie to mogą ale nie muszą.
    Nie spotkałem sie jednak z faktem niezadowolenia inwestorów z drabinek.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał markizzella Zobacz post
    Mam pytanie:

    Zaplanowałam w domu (190m2 pow. użytkowej) 100% podłogówki., planowo 1 kaloryfer w garażu - za nim jest kotłownia, 2 drabinki w łazience.
    Mój mąż twierdzi że nie mam sensu stosować drabinek w łazience, ja chyba jednak wolałabym je mieć ( 2 dzieci + ja i m. = mnóstwo ręczników )
    Na parterze łazienka w części domu dla rodziców.
    Ogrzewanie - kocioł na pellet.

    Montować "drabinki czy nie? Czy wymagana wtedy jest wtedy odrębna instalacja pod drabinki, czy da się to spiąć z podłogówką.
    Napisz czym planujesz ogrzewać dom, to jest wtedy uzależnione do czego podpiąć drabinki. Podpinanie drabinek pod rozdzielacze od podłogówki jest trochę bez sensu bo na podłogówkę idzie temperatura rzędu 30C i drabinki przy tej temperaturze ani nie dogrzeją pomieszczenia, ani nic na nich nie wyschnie, taki sam problem będzie do czego podpiąć kaloryfer w garażu. Odnośnie drabinek w łazience to nie wyobrażam jakby ich nie mogło być bo często schną na niej ręczniki po kąpaniu i to jest jedyne miejsce gdzie można coś szybciej wysuszyć przy braku kaloryferów.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Napisz czym planujesz ogrzewać dom,
    Przeciez napisała ...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Podpinanie drabinek pod rozdzielacze od podłogówki jest trochę bez sensu bo na podłogówkę idzie temperatura rzędu 30C i drabinki przy tej temperaturze ani nie dogrzeją pomieszczenia, ani nic na nich nie wyschnie
    Skoro schnie na suszarce która nie jest wcale podgrzewana, to dlaczego ma niby nie wyschnąć szybciej na podgrzewanej "suszarce"? Jeśli podłoga przez posadzkę grzeje, to "odkryta" wężownica tym bardziej dogrzeje pomieszczenie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    markizzella

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Koniec Świata.. granica Pd Polski
    Posty
    29

    Domyślnie

    No temat do zastanowienia ale ja ogólnie jestem za drabinką, w sumie łazienki nie tak znowu daleko od kotłowni.... i chyba wolałabym tam puścić większą temp.... muszę tylko m. przekonać.
    Niespokojny duch.... niepokorna baba....
    Góralka!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Skoro schnie na suszarce która nie jest wcale podgrzewana, to dlaczego ma niby nie wyschnąć szybciej na podgrzewanej "suszarce"? Jeśli podłoga przez posadzkę grzeje, to "odkryta" wężownica tym bardziej dogrzeje pomieszczenie.
    Idąc twoim tokiem rozumowania to wystarczyłoby przykręcić suszarkę i też wysuszy.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał markizzella Zobacz post
    No temat do zastanowienia ale ja ogólnie jestem za drabinką, w sumie łazienki nie tak znowu daleko od kotłowni.... i chyba wolałabym tam puścić większą temp.... muszę tylko m. przekonać.
    Ja u siebie mam to tak rozwiązane że drabinki podłączone są pod wężownice CWU i drabinki grzeją wtedy kiedy grzany jest bojler, drabinki mogą grzać wtedy gdy piec przechodzi na tryb letni. Tak jak pisałem wyżej nie wyobrażam sobie łazienki bez drabinki, nie dość że szybko wysuszą ręcznik, wycieram się ciepłym ręcznikiem i ubieram ciepłe ubranie po kąpieli. Odnośnie grzejnika w garażu nie wydaję mi się że jest potrzebny bo ciepło z kotłowni wystarczy aby w garażu było ciepło.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Tak jak pisałem wyżej nie wyobrażam sobie łazienki bez drabinki, nie dość że szybko wysuszą ręcznik, wycieram się ciepłym ręcznikiem i ubieram ciepłe ubranie po kąpieli. Odnośnie grzejnika w garażu nie wydaję mi się że jest potrzebny bo ciepło z kotłowni wystarczy aby w garażu było ciepło.
    Ja nie mam drabinki i mam ręczniki cały czas suche,nie ciepłe ale suche.
    Grzejnik w garażu jest moim zdaniem bzdurą,nawet jak nie będzie kotłowni to temperatura tam nigdy nie zejdzie pon.0st.C,w największe mrozy będzie ok.5-8st.C.
    Ja nie mam kotłowni a takie mam temperatury w garażu.
    Ostatnio edytowane przez karamba1 ; 10-04-2015 o 20:47

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Odnośnie grzejnika w garażu nie wydaję mi się że jest potrzebny bo ciepło z kotłowni wystarczy aby w garażu było ciepło.
    Z tym się nie zgodzę bo np u mnie w kotłowni kotłownia nawet nie nagrzeje samej siebie (7m2) nie mówiąc o garażu. No bo niby skąd ma się grzać kotłownia jeśli woda w obiegu podłogówki ma <30C, spaliny 25C i rury do tego izolowane.

    Zgodzę się co do podłączenia kaloryferów do obiegu CWU - również tak mam zrobione, Na razie równolegle bo przy połączeniu szeregowym przy zakręconych kaloryferach nie dałoby się ogrzewać CWU

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Z tym się nie zgodzę bo np u mnie w kotłowni kotłownia nawet nie nagrzeje samej siebie (7m2) nie mówiąc o garażu. No bo niby skąd ma się grzać kotłownia jeśli woda w obiegu podłogówki ma <30C, spaliny 25C i rury do tego izolowane.
    Wszystko zależy od kotła, u mnie drzwiczki tak się nagrzewają żenie można ich dotknąć bo można się poparzyć do tego temperatura szybra też swoje robi chociaż jest i tak niższa od drzwiczek, rurki mam dobrze poizolowane do tego cała kotłownia i garaż jest odizolowana od reszty domu styropianem 5cm na stropie i ścianach wewnętrznych i 12cm na ścianach zewnętrznych i temperatura przez ostatnie 2 lata nie była w garażu niższa niż ok. 15C (sprawdzałem na desce rozdzielczej samochodu ).

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Wszystko zależy od kotła, u mnie drzwiczki tak się nagrzewają żenie można ich dotknąć bo można się poparzyć do tego
    To jaką masz temperaturę w swojej kotłowni ?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał karamba1 Zobacz post
    To jaką masz temperaturę w swojej kotłowni ?
    Taką samą jak i w garażu między 15-22C.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Taką samą jak i w garażu między 15-22C.
    No to samochodziki powinny Ci się odwdzięczyć za temperaturę jak dla człowieków
    Mniej spalają za to
    Jeśli mniej nie spalają,to jaki jest sens trzymać w garażu 15=22st.C oprócz tego,że to My wiecej wydajemy na samochodziki a nie one nam ?
    Ostatnio edytowane przez karamba1 ; 11-04-2015 o 01:20

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał karamba1 Zobacz post
    No to samochodziki powinny Ci się odwdzięczyć za temperaturę jak dla człowieków
    Mniej spalają za to
    Jeśli mniej nie spalają,to jaki jest sens trzymać w garażu 15=22st.C oprócz tego,że to My wiecej wydajemy na samochodziki a nie one nam ?
    Na pewno mniej spala, bo dużo krócej chodzi na "ssaniu" , do tego wsiadam do ciepłego samochodu, garaż mam ocieplony także jak przyjadę rozgrzanym samochodem to ciepło z silnika też wpływa na podniesienie temperatury w garażu/kotłowni.

  15. #35

    Domyślnie

    Czy są na forum jacyś zadowoleni użytkownicy instalacji CO mieszanej - ogrzewanie podłogowe i grzejniki ??

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    A coś więcej w tym temacie?

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Mam i podłogówkę i grzejnik..jest ok .Wszystko zasilane z PC bez mieszacza

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Mam i podłogówkę i grzejnik..jest ok .Wszystko zasilane z PC bez mieszacza
    No tak to ja też mam - podłogówka wszędzie i drabinki na dodatkowej pętli
    mam też 2 grzejniki w garażu (też na osobnych pętlach), ale te są cały czas skręcone

    ale podejrzewam że surgi22 nie taki przypadek miał na myśli

    surgi - ja osobiście od co najmniej kilku osób słyszałem, że gdyby mieli 2 raz robić, to zrobiliby podłogówkę po całości. 1 osoba była bardzo zła na siebie, że mnie nie posłuchała i dała do pokoju grzejnik
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A coś więcej w tym temacie?
    - krótkie i szybkie zwiększenie temperatury w danym pomieszczeniu np. w okresach przejściowych,
    - konieczność posiadania grzejnika w garażu i jednej klatce schodowej,
    - w przypadku rozszczelnienia/zapowietrzenia itp. rurek ogrz. podłogowego możliwość grzania czasowego/docelowego ew. grzejnikiem ściennym ( nauczony złym doświadczeniem kilku znajomych podłogówkę na parterze mam zdublowaną w najważniejszych pomieszczeniach dodatkowymi obwodami do grzejników bez ich zawieszania )
    - możliwość awaryjnego (piec gazowy) zagrzania łazienek drabinkami wodnymi z grzałkami elektrycznymi,

    Powyższe nie zmienia faktu mojego zauroczenia podłogówką

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony