dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Kosztorys 5
    firma lokalna

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cebeo.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	316208Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cebeo1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	316209Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cebeo2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	316210Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cebeo3.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	316211

    Cytuje z maila
    "Można założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że przy pompie gruntowej całoroczny koszt ogrzewania + ciepła woda to ok 1500 - 1800 zł, przy powietrznej koszt może być ok 1000 zł wyższy."
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 07-05-2015 o 15:31

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jeden kosztorys, tzn pompa powietrzna, która ma niską moc, czy faktycznie ona wystarczy? nie będzie tak, że koszty pobranego prądu będą większe? Gość u którego byłem odnośnie tego kosztorysu (nr3) powiedział, że kilka osób mających dom o pow. 160-200 płacą średnio na rok za prąd ok 4 tys. za cały dom, nie ma niby podlicznika pod pompę.

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    nie będzie tak, że koszty pobranego prądu będą większe?
    Zależy. Jeśli zakładasz grzanie w drugiej taryfie, a pompa będzie miała zbyt małą moc aby pokryć zapotrzebowanie na ciepło w czasie drugiej taryfy, to będzie musiała wchodzić na pierwszą taryfę i koszty się niewątpliwie zwiększą.

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Gość u którego byłem odnośnie tego kosztorysu (nr3) powiedział, że kilka osób mających dom o pow. 160-200 płacą średnio na rok za prąd ok 4 tys. za cały dom, nie ma niby podlicznika pod pompę.
    Znaczy dużo czy mało? Ja nie grzeję prądem i rachunki mam niewiele mniejsze. :/
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zależy. Jeśli zakładasz grzanie w drugiej taryfie, a pompa będzie miała zbyt małą moc aby pokryć zapotrzebowanie na ciepło w czasie drugiej taryfy, to będzie musiała wchodzić na pierwszą taryfę i koszty się niewątpliwie zwiększą.


    Znaczy dużo czy mało? Ja nie grzeję prądem i rachunki mam niewiele mniejsze. :/

    Dla mnie za dużo, jeśli to by miałobyć te 4 kafle, to wolę zainwestować w pellet i być palaczem w domu.

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Eh...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Nie załamuj się , po części to też miał być żart.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wiesz ile kosztuje pellet?

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czy ktoś się pokusi o wyjaśnienie tego fenomenu? Przecież PC gruntowa jest konstrukcyjnie prostsza od powietrznej, a tu wychodzi drożej o ponad 6 tys. Pomijam, już, że z innych źródeł pompę gruntową można kupić za 16-18 tys. (z zasobnikiem CWU).
    to żaden fenomen - płacisz za naklejke...i za wodotryski (innego powodu nie znajduję)

    6 lat temu jak się budowałem, to te modele z naklejkami kosztowały 25-30tys. Ja kupiłem tę z innego źródła za 11tys....
    teraz te markowe dalej kosztują podobnie,, te z innego źródła podrożały (średnio 2tys netto), natomiast szturmem zaczęły zdobywać rynek PC p-w
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Dla mnie za dużo, jeśli to by miałobyć te 4 kafle, to wolę zainwestować w pellet i być palaczem w domu.
    nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi....pierwszego roku, gdy wygrzewałem dom to roczne zużycie prądu za cały dom to miałem własnie na tym poziomie. Fakt, że dopiero uczyłem się taniej taryfy i ustawień. Z tego sama PC wzięła prądu za około 1950zł. druga i trzecia zima już mniej. ta zima i poprzednia to zużycie (za pełny rok CO+CWU) w okolicy 1400zł. (od 5 lat prowadzę notatki, ostatnio coraz mniej szczególowe - to się robi po prostu nudne) W życiu nie zamieniłbym się na żaden kocioł. Dla mnie rachunki te są jak najbardziej satysfakcjonujące. Kolega który w tym samym czasie budował dom, podobnie ocieplony, podobna wielkość, grzejący gazem(różnica taka, że od dodatkowo używa gazu do gotowania, a ja indukcji) zapłacił 2,6k za gaz za cały rok.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Nie załamuj się , po części to też miał być żart.
    Uf.

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    to żaden fenomen - płacisz za naklejke...i za wodotryski (innego powodu nie znajduję)
    No dobrze, ale powietrzna też ma całkiem niezłą naklejkę, a jest tańsza. Może ma tu znaczenie jakiś sponsoring. W sensie żeby zamówić jednak powietrzną. Gruntowa jest bowiem tańsza w produkcji, tańsza w uruchomieniu...

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    6 lat temu jak się budowałem, to te modele z naklejkami kosztowały 25-30tys. Ja kupiłem tę z innego źródła za 11tys....
    Ale ja też mam oferty na gruntowe 10kW za 12 tys. brutto (na 8%VAT, podstawowy model, bez zasobnika CWU).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Znalazłem fajnego Panasonica, tak mi się przynajmniej wydaje. Co o nim sądzicie?
    http://sklep.klimman.com.pl/pompa-ci...a-seria-c.html

    PARAMETRY TECHNICZNE - Pompa Ciepła Aquaera KIT - WC09F3E5 Seria C
    Model WH-SDC09F3E5
    WH-UDO9FE5
    Wydajność
    Grzanie przy +7 °C kW
    9,0
    Grzanie przy +2 °C
    kW
    6,7
    Grzanie przy -7 °C kW
    5,9
    Chłodzenie przy 35 °C kW
    7,0
    Specyfikacja elektryczna
    Napięcie V 220-240
    Pobór Mocy (min/max)
    kW 2,2-2,9
    Moc wbudowanej grzałki elektrycznej kW 3
    Efektywność
    Grzanie przy +7°C ( temp. wody grzewczej 35°C )
    COP 4,13
    Grzanie przy +2°C ( temp. wody grzewczej 35°C ) COP 3,13
    Grzanie przy -7°C ( temp. wody grzewczej 35°C ) COP 5,52
    Chłodzenie przy 35 °C ( temp. wody chłodniczej 7/12°C ) EER 2,41
    Głośność
    Poziom ciśnienia akustycznego j.zew. dB(A) 49
    Zakres temperatur pracy jednostki zewnętrznej
    Grzanie
    °C -20 ~ +35
    Temperatura wody wylotowej przy temp. -2 / -7 / -15 chłodzenie
    °C 5 - 20
    Temperatura wody wylotowej przy temp. -2 / -7 / -15 grzanie °C 20 - 55
    Wymiary urządzenia
    Jednostka.wew. S.x W.x G.
    S.x W.x G. mm 502x892x353
    Jednostka.zew. mm 900x795x320

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ssss

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    asd
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    32

    Domyślnie

    Poszukaj sobie danych na temat średniorocznego COP dla pomp ciepła powietrze-woda, gdzieś na forum czytałem wylicznenia użytkownika panasonica i wychodziło mu chyba SCOP 2.0 (razem z pompami) nawet jeśli COP średnioroczne będzie wychodziło 2.5 to czas zwrotu w porównaniu z buforem ładowanym w drugiej taryfie wyjdzie ci na przynajmniej 15 lat

  13. #93

    Domyślnie

    w tej linii jest błąd Grzanie przy -7°C ( temp. wody grzewczej 35°C ) COP 5,52

    COP pewnie około 2,5 a na pewno nie więcej niż przy +2C.

    No i nie podają jaki COP przy -20C a takie zimy też są, ważne by pompa dawała ciepło juz mniej istotny COP

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony