dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Instalacja brodzika dla osoby ograniczonej ruchowo - prosze pilnie o porade

    Dzień dobry,

    mam taki problem. Moja Babcia od jakiegoś czasu jest mocno ograniczona ruchowo jesli chodzi o podnoszenie nóg, ma takze problemy z równowagą, a jej aktualny brodzik ma wysokość i głębokość 30cm. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłby brodzik posadzkowy ale na taki a) mnie nie stać, b) sama go nie zamontuje.

    Znalazłam dwa brodziki jeden o wysokości i głebokośći 4 cm i drugi 9cm. Zastanawiam się jednak czy w wypadku tak niskich brodzików i tak nie trzeba wybijać dziur w podłodze żeby zmieścił się syfon? Najgrosze jest to, że Babci aktualny brodzik jest obmurowany i nie moge zobaczyć jak wszystko wygląda w środku zanim zaczne wszystko rozwalać.

    Druga sprawa jest taka, że Babcia ma obudowane piony ale brodzik był większy niż kwadrat pomiędzy ścianą a pionami więc część brodzika (może na gł 2-3cm) jest wmurowana w ściane. Jak go wyjmę to zostanie ubytek, a że spory to nie wiem czy wystarczy zaprawa cementowa a potem klej i płytki?

    Będę wdzięczna za szybką pomoc i porady. Kabiny nie instaluje Babcia zawsze wolała zasłonke.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic nie poradzi?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Skoro robisz demolkę to i tak musisz wydać kasę. Sama musisz ocenić czy te wysokości są dla babci ok. Dla osoby ograniczonej ruchowo i tak ważniejsze jest, żeby miała uchwyty (to daje pewność i bezpieczeństwo), mata antypoźlizgowa wewnątrz a i krzesełko pod prysznic by się przydało.
    Nikt nie oceni ubytku jak go nie widzi. Chyba dobrze, żeby to jakoś ładnie wykończyć (dekorem?mozaiką?) i zabezpieczyć przeciwwilgociowo.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Ja bym rozważył brak brodzika wyłożenie podłogi płytkami antypoślizgowymi do tego liniowy odpływ, pod płytki folia w płynie. Jak tylko odplyw jest na takiej wys że to puści nie szukałbym żadnych brodzkiów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony