dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    nie mam receptury na podany przez Ciebie kolor. Trzeba by bylo cos podobnego wybrac z palety barw Caparol, albo poprosic o opracownaie receptuiry przez studio receptur Caparol na kolor wg Ceresit.
    Patrzac na ten kolor - z pewnoscia trzeba bedzie go robic wg barwienia w programie SOTON - czyli barwienie fabryczne w Caparol Polska, bo koszt barwienia u mnie bedzie olbrzymi.
    SOTON - kazdy kolor w jednej cenie: Amphisilan FP K15 - 210 brutto/ opkaowanie 25kg realizacja bezposrednio z fabryki w Kleszczowie przesylka kurierska na koszt Caparol. Czas realizacji do 5 dni roboczych. min zamowienia: 300kg

    a farba silikonowa w jakich cenach ?

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a fv z danymi osobowymi tez mam tutaj wystawić?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    dochodzę do wniosku że położę tynk mineralny i go pomaluję farbą silikonową jak na razie patrzyłem to alpol lub ceresit ale jest jeszcze wersja tynk mineralny z alpol/ceresit i farba caparola tylko czekam na odpowiedz fightera jak z ceną za caparola. kolejne pytanie to jaka wybrać masę uzupełniającą dziury w elewacji i jaki tynk mineralny z ceresita bądź alpolu tutaj kilka które mam na oku:
    http://www.alpol.pl/pl/katalog_produktow/go:18:63/ = 50 zł
    http://www.ceresit.pl/produkty/produ...w/tynki/ct-137 = coś w okolicach 30 zł

    farby :
    http://allegro.pl/farba-silikonowa-c...168495359.html = 270 zł (pewnie biała więc trzeba doliczyć kolor)
    grunt pod tynk i pod farbę http://www.ocieplenie.pl/grunt-ceresit-ct16-10-l.html
    http://icmarket.pl/alpol-farba-elewa...w-p-17315.html
    http://olx.pl/oferta/farba-elewacyjn...8-ID9NAYf.html
    http://www.sklep.promark.at/elewacje...ol-ag-701.html
    http://styropian-sklep.pl/alpol-grun...ag-700-pl.html

    JAKĄ MASĘ DO UZUPEŁNIANIA DZIUR W ELEWACJI WYBRAĆ ???

    Jeżeli ceresit to wydaję mi się że to powinno wyglądać tak :
    1. Uzupełnienie dziur w elewacji
    2.Zagruntowanie elewacji CT 16
    3.Nałożenie tynku CT 137
    4.Zagruntowanie tynku pod farbę CT 16
    5 Pomalowanie tynku farbą Ct 48

    Alpol
    1.Uzupełnienie dziur w elewacji
    2.Zagruntowanie elewacji pod tynk mineralny gruntem AG 701
    3.Nałożenie tynku mineralnego AT 320 CZY AT 325 ????????????????????????????????
    4.Zagruntowanie tynku mineralnego gruntem AG 700
    5.Pomalowanie tynku farbą nanosilikonową Af 680

    CO wybrać ??? i jaką masę uzupełniającą dziury w elewacji wziąć ????????????

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Mineralka z Caparola jest tańsza od alpolu. Tego akurat się nie spodziewałem. Malowanie mineralki wychodzi taniej od silikonu ale roboty jest trochę więcej. Jeśli będziesz go sam zacierał to będzie wygodniej i bezstresowo. Na silikonie wyjdą łączenia itp. A ceny farby nie da się policzyć bez dokładnego koloru.
    Ostatnio edytowane przez KolorowySłoń ; 04-05-2015 o 14:32

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    Podasz mi link do mineralki caparolu ? tak wszystko sam bd robił wieć nie poniosę żadnych kosztów za robocizne kolor jeżeli farba od alpolu to S 1295

    JAKĄ MASĘ DO UZUPEŁNIANIA DZIUR W ELEWACJI WYBRAĆ ???

    znalazłem to http://dostawynabudowe.pl/tynki/capa...atect-139-ml-0
    Ostatnio edytowane przez p.kaldonski95 ; 04-05-2015 o 14:55

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    p.kaldonski: a co masz teraz na ścianie? Jeśli "zwykły tynk" - dajesz taki sam tynk, tyle, że wyczyścisz, jeśli klajster - to klajster...Potem i tak gruntujesz wszystko. Zależy to poniekąd od wielkości i grubości dziury...

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    teraz mam styropian i zatopioną siatkę

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    Doszedłem do wniosku ze i tak mam styropian więc mineralny to strata czasu bo i tak nic nie bd oddychało mam 210 m2 elewacji i planuje na tynk silikonowy przeznaczyć ok 2300 wychodzi około 9 zł za m2 co polecacie w tej cenie kolor coś w stylu curry 105\145 z caparola 3d system

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Czyli na kilogram masy przy założeniu zużycia ok 2,5 kg chcesz przeznaczyć niecałe 4 złocisze, zaś licząc oszczędnie że wyjdzie jeno 2,0 kg to aż 4,5 złotego... i to pewnie jeszcze brutto... czyli w netto poniżej 4 wychodzi... szał niech cię szał....

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał p.kaldonski95 Zobacz post
    Doszedłem do wniosku ze i tak mam styropian więc mineralny to strata czasu bo i tak nic nie bd oddychało mam 210 m2 elewacji i planuje na tynk silikonowy przeznaczyć ok 2300 wychodzi około 9 zł za m2 co polecacie w tej cenie kolor coś w stylu curry 105\145 z caparola 3d system
    szczerze w tej cenie... czyli 9zl za m2 czyli: 9/2,5kg czyli 3,60 brutto : nie da sie kupic dobrego akrylu. nie mowiac o silikonie.
    A Ty chcesz zeby cos polecic? to tak jakbys chcial zeby ktos Ci polecil dobre podrobki z Chin i Tajwanu.
    Nie istnieje taki produkt
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar p.kaldonski95
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-369
    Posty
    43

    Domyślnie

    Dobra sytuacja się trochę zmieniła na 210 m2 mam 3800 zł jak teraz wygląda sytuacja co polecacie ??

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tutaj coś już można kombinować... Z tym, że pytanie pod co masz przygotówkę, jeśli pod nic, to w koszt musisz wliczyć przynajmniej grunt zalecany przez producenta...a to nieco zmniejszy możliwości inwestowania w tynk. Przy okazji: ty robisz ten tynk na lata, nie ma sensu cyckać się z kilkoma złotymi...

  13. #53
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    a te tynki w linku robił ktoś tym bo facet sprzedaje tego sporo http://olx.pl/oferta/najtanszy-tynk-...tml#5d27b3f286 ale wzmianki znalść nie można , pewnie bloki tym robią i nie czytają forum muratora ?
    http://olx.pl/oferta/najtanszy-tynk-...tml#5d27b3f286
    http://allegro.pl/tynk-silikonowy-ha...992347655.html
    pewnie ludzie tym robią ale cisza totalna
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_1* ; 07-03-2016 o 22:04

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    115 zł brutto za tynk silikonowy?
    No to policzmy:
    115 brutto to 93 zł netto.
    W tynku silikonowym (prawdziwym) powinno znajdować się 4% żywicy silikonowej i 1% hydrofobizatora po około 17 zł kg. Czyli mamy kolejno:
    1. silikon 22,50 zł netto
    2. biocydy powłokowy + in can - 10 zł
    3. spoiwo styrenowo akrylowe - 20 zł
    4 wypełniacze mineralne - 7,5 zł
    5. biel tytanowa - 10 zł
    6. zagęstniki i dyspergatory - 2,50 zl
    7. kubełek - 5,5 zł/szt
    8. koszty produkcji i spedycji do hurtowni około 20 zł


    mamy już 98 zł za kubełek.
    Wybierz teraz dwie możliwości:
    a. znalazłeś producenta oraz dystrubutora którzy robią coś bez zysku. Gratulacje!!!
    b. producent jednak i dystrybutor jednak coś chcą zarabiać więc jakiegoś składnika z listy powyżej zabrakło.

    Co wybierasz?
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 08-03-2016 o 17:23
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    115 zł brutto za tynk silikonowy?
    No to policzmy:
    115 brutto to 93 zł netto.
    W tynku silikonowym (prawdziwym) powinno znajdować się 4% żywicy silikonowej i 1% hydrofobizatora po około 17 zł kg. Czyli mamy kolejno:
    1. silikon 22,50 zł netto
    2. biocydy powłokowy + in can - 10 zł
    3. spoiwo styrenowo akrylowe - 20 zł
    4 wypełniacze mineralne - 7,5 zł
    5. biel tytanowa - 10 zł
    6. zagęstniki i dyspergatory - 2,50 zl
    7. kubełek - 5,5 zł/szt
    8. koszty produkcji i spedycji do hurtowni około 20 zł


    mamy już 98 zł za kubełek.
    Wybierz teraz dwie możliwości:
    a. znalazłeś producenta oraz dystrubutora którzy robią coś bez zysku. Gratulacje!!!
    b. producent jednak i dystrybutor jednak coś chcą zarabiać więc jakiegoś składnika z listy powyżej zabrakło.

    Co wybierasz?
    JA wybieram A i wierzę, WIERZĘ, że będzie dobrze... trzeba wierzyć...
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  16. #56
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    115 zł brutto za tynk silikonowy?
    No to policzmy:
    115 brutto to 93 zł netto.
    W tynku silikonowym (prawdziwym) powinno znajdować się 4% żywicy silikonowej i 1% hydrofobizatora po około 17 zł kg. Czyli mamy kolejno:
    1. silikon 22,50 zł netto
    2. biocydy powłokowy + in can - 10 zł
    3. spoiwo styrenowo akrylowe - 20 zł
    4 wypełniacze mineralne - 7,5 zł
    5. biel tytanowa - 10 zł
    6. zagęstniki i dyspergatory - 2,50 zl
    7. kubełek - 5,5 zł/szt
    8. koszty produkcji i spedycji do hurtowni około 20 zł


    mamy już 98 zł za kubełek.
    Wybierz teraz dwie możliwości:
    a. znalazłeś producenta oraz dystrubutora którzy robią coś bez zysku. Gratulacje!!!
    b. producent jednak i dystrybutor jednak coś chcą zarabiać więc jakiegoś składnika z listy powyżej zabrakło.

    Co wybierasz?

    diabli wiedzą co to za firma ja też nie wiem , chyba z Mysłowic ale dziw mnie jedno skoro sprzedaje tego dużo to ktoś tym robi , nie znaczy że ja bedę ale zastanawiam się gdzie są ci co tym robią ? wstyd ? czy co

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Ano jest całkiem sporo jest takich przypadków. Z roku na rok coraz lepiej sprzedaje się capatox o czymś to pewnie świadczy...

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    EWBUD: jak rozumiem właśnie spotkałeś się CUD-em.... co oznacza wycieczkę na kolanach do Częstochowy, ja natomiast znając realia nieco bliżej przewiduję, że ilości chemii zostały sprowadzone do minimum minimalis naciąganego tak jak się da, bo przecież 1,8% to niemal 2% jakie zaleca producent, zaś spoiwo jest styrenowo akrylowe a nie zalecane do tynków i tak dalej. Wytrzyma dwa lat - okej gwarancja 2 lata a po nas potop. Z autentyków jakości: jedna z blach dachowych miała następującą gwarancję: producent gwarantuje, że w ciągu 5 lata użytkowania perforacja nie przekroczy 5%. Jeżeli przekroczy to uzna że warunki do reklamacji są spełnione. Nie muszę mówić że była to absolutnie najtańsza blacha jaką znalazł.... Reszta dla liczących na poziomie podstawówki bez komentarza...

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    powiem brutalnie - w przyszłym roku zamierzam wyprodukować system do renowacji elewacji: biocyd do czyszczenia, farba podkładowa mostkująca rysy, farba elewacyjna. Im wiecęj na rynku "silikonów po 115 zł " i "akryli po 60 zł " za kubełek tym lepiej. Dla mnie. Bo nie dla inwestorów.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #60
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    ale dodało by tej dyskusji trochę koloru jak by odezwał się ktoś kto tego używa , przypuszczam że ci co tego używają to internetu nie mają dlatego cisza

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony