dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dom pod dobrą górą
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    pod dobrą górą
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie dom drewniany w technologii CLT [cross laminated timber] Czy ktoś już zbudował?

    Witam,

    za kilka dni zaczynamy naszą przygodę z budowaniem.
    Zdecydowaliśmy się na dom drewniany, prefabrykowany, wykonany w technologii CLT.

    Poszukuję wszelkich informacji na temat budowy domu w tej technologii,
    niestety w Polsce nie spotkałem jeszcze domu z CLT.

    Liczę na pomoc Forumowiczów, będę wdzięczny za uwagi od każdego,
    kto budował lub mieszka w takim budynku.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, wybudowalem juz sporo takich domow i chetnie pomoge, generalnie jak sa juz Panstwo zdecydowani na ta technologie to pewnie juz wszystkie plusy sa Panstwu znane. Zapraszam do kontaktu ze mna mysle ze sporo podpowiem i moge tez zaofertowac dom dla Panstwa.
    https://www.facebook.com/budownictwoCLT

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Są takie domy na pewno. Sam kiedyś widziałem budowę takiego domu bodajże w Świeradowie Zdroju (woj. dolnośląskie). Sama budowa jest na tyle spektakularna i charakterystyczna, że trudno byłoby ją pomylić z inną technologią

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dom pod dobrą górą
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    pod dobrą górą
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje.
    Szkoda, że nie mam kontaktu do kogoś, kto budował i mieszka w domu z CLT.
    Nasz dom powstanie lada chwila - początek lipca 2015, więc już niedługo sam się przekonam jak to wygląda.
    dom drewniany według autorskiego projektu, wolnostojący jednorodzinny z poddaszem użytkowym, powierzchnia całkowita 203m2, prefabrykowany: ściana drewno CLT,izolacja STEICO PROTECT DRY 20cm,dachówka Braas Tegalit,okna Aluplast Ideal 4000 3 szyby Cool Lite, płyta fundamentowa, wentylacja mechaniczna COMAIR HRUC 450+kanały Uniflexplus+/Isocomplus+, gruntowy glikolowy wymiennik ciepła COMAIR Aquacomplus+, ogrzewanie podłogowe, kocioł kondensacyjny,kominek z płaszczem wodnym, wiecej na www.dpdg.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Podbijam temat, czasu juz trochę minęło, to moze ktoś juz zbudował? Opisze swoje wrażenia?
    Albo orientuje sie kto moze zbudować w tej technologii do stanu deweloperskiego?

  6. #6

    Domyślnie

    w Polsce jest kilka firm łatwo znaleźć !
    tu masz ciekawy filmik o człowieku który opatentował tą metodę https://drewnamoc.blogspot.com/2018/...w-drewnie.html

  7. #7

    Domyślnie

    Widziałam, bardzo fajny temat. Szkoda tylko ze tak drogi, ale nie ma sie co dziwić. Przeszukałam
    Juz chyba cały polski rynek w internatach w tej technologii, ale chcialabym opinii ludzi którzy w takim domu mieszkają. O ile szkieleciakow jest multum to o CLT cisza.

  8. #8

    Domyślnie

    FM jest bardziej "nastawione" na budownictwo murowane . IMHO więcej znajdziesz na FB

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony