dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robson 8787

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    10

    Domyślnie Sufit podwieszany

    Witam nigdy nie robiłem sufitu podwieszanego i proszę o poradę bo jutro chce kupić materiały
    moje pytania
    Obecny mam sufit drewniany deski są poprzybijane jak i od dołu belki jak i od góry( odległość między deską a dolną jest 20 cm , rozumiem ze przez te 2 deski trzeba będzie się przebić żeby zawiesić wieszaki).To jest drewniany dom, dom liczy jakieś 80 lat możne lepiej , pamięta 2 wojnę światową

    Ad.1 ile kupić wieszaków i jakich
    Ad 2 jakie profile kupic,
    dołączam zrobiony prze zemnie zrzut pokoju jego wymiary itp
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	316693  

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kyku

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-654
    Posty
    3

    Domyślnie

    Podbijam kolego twój topic, bo ja teraz stoję przed podobnym wyzwaniem. Napisz jak sobie poradziłeś, bo widze, ze tu ci nikt nie poradził nic.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boleslaw50

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    podbijam!!

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Metpol
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Suchy Las
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    29

    Domyślnie

    Trochę za mało informacji by odpowiedzieć na te pytania. Po pierwsze jest kilka rodzajów sufitów, po drugie dużo zależy też od tego jak bardzo chcesz obniżyć sufit. Na pewno niezbędne będą profile CD i UD, natomiast żeby doradzić rodzaj zastosowanych wieszaków potrzebne są dodatkowe informacje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Widziałam taki zestaw - styropian (przyklejony, zakołkowany ) + siatka + klej + gładź + farba. Nie do odróżnienia od normalnego sufitu, zaczerpnęłam ten pomysł i w holu zrobiłam taki obniżony pas w którym zamontowałam oczka LED

    PS oczywiście jak chcesz obniżyć o 40cm to ten plan bierze w łeb

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Vitedzki

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-058
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja mam w domu (w salonie) sufit podwieszany, ale mi robili robotę fachowcy, więc nie udzielę konkretnych porad. moge powiedziec tylko, że efekt wygląda super

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    email9

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    ok. Białej podlaskiej
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Widziałam taki zestaw - styropian (przyklejony, zakołkowany ) + siatka + klej + gładź + farba. Nie do odróżnienia od normalnego sufitu, zaczerpnęłam ten pomysł i w holu zrobiłam taki obniżony pas w którym zamontowałam oczka LED

    PS oczywiście jak chcesz obniżyć o 40cm to ten plan bierze w łeb
    Mogła byś podesłać zdjęcia wykonania takiego sufitu i jak to wygląda efekt końcowy bo też planuję u siebie robic cos podobnego i chciałbym zobaczyć jaki to ma efekt końcowy.
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Może ten filmik coś pomoże:

    https://m.youtube.com/watch?v=R3kZ2elOSpg

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał email9 Zobacz post
    Mogła byś podesłać zdjęcia wykonania takiego sufitu i jak to wygląda efekt końcowy bo też planuję u siebie robic cos podobnego i chciałbym zobaczyć jaki to ma efekt końcowy.
    pozdrawiam
    Fotki w moim dzienniku na stronie 5 (klejenie) , gotowy na str 11

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robson 8787 Zobacz post
    Witam nigdy nie robiłem sufitu podwieszanego i proszę o poradę bo jutro chce kupić materiały
    moje pytania
    Obecny mam sufit drewniany deski są poprzybijane jak i od dołu belki jak i od góry( odległość między deską a dolną jest 20 cm , rozumiem ze przez te 2 deski trzeba będzie się przebić żeby zawiesić wieszaki).To jest drewniany dom, dom liczy jakieś 80 lat możne lepiej , pamięta 2 wojnę światową

    Ad.1 ile kupić wieszaków i jakich
    Ad 2 jakie profile kupic,
    dołączam zrobiony prze zemnie zrzut pokoju jego wymiary itp
    Podaj przede wszystkim wymiary pomieszczenia bo od tego zalezy jaka ma byc konstrukcja. W zależności od tego ile centymetrów poniżej stropu należy opuścić sufit podwieszany, stosuje się różne rozwiązania konstrukcyjne. Jeżeli sufit ma znajdować się w niewielkiej odległości od stropu (do 12 cm), to należy użyć elementów do mocowania bezpośredniego ES, EL, WP. Jeśli przestrzeń ma być odpowiednio duża, aby np. zakryć klimatyzację, to należy zawiesić konstrukcję nośną sufitu na tzw. wieszakach mocowanych obrotowo ze sprężyną oraz prętach mocujących. Sposób montażu sufitów podwieszanych w obu przypadkach różni się dość znacznie. Ruszt z profili metalowych może być zbudowany w układzie krzyżowym jedno- lub dwupoziomowym.
    Zaletą jednopoziomowego jest nieco mniejsze zużycie materiału, zaletą dwupoziomowego jest łatwość montażu i większa sztywność konstrukcji.
    Bardzo istotne znaczenie ma dobór odpowiednich rozstawów poszczególnych elementu rusztu. Ma to decydujący wpływ na wytrzymałość gotowego sufitu.
    Pamietaj o podstawowych zasadach: dolna warstwa profili, do których przykręcamy płytę powinna być rozmieszczona w rozstawie maksymalnym co 50 cm (jeśli płyta będzie przykręcona dłuższą krawędzią poprzecznie do profilu) lub co 40 cm (jeśli płyta będzie przykręcona podłużnie),
    W żadnym wypadku maksymalny rozstaw zawiesi nie powinien przekraczać 100 cm. Bardzo ważny jest dobór prawidłowych elementów kotwiących. Powinny być one dopasowane indywidualnie w zależności od rodzaju stropu do którego podwiesimy sufit.
    W przypadku stropów żelbetowych będą to dyble sufitowe, w przypadku belek drewnianych – odpowiednie blachowkręty, w przypadku stropów kanałowych lub gęstożebrowych – specjalne kołki z elementem uchylnym.
    Należy pamiętać, aby do zamocowania sufitów stosować wyłącznie kotwy metalowe. Stosowanie np. kołków rozporowych z tworzyw sztucznych jest zabronione.Konstrukcja rusztu w rozwiązaniach systemowych została przewidziana do przeniesienia ciężaru własnego, ciężaru opłytowania oraz niewielkich obciążeń użytkowych. Jakiekolwiek dodatkowe elementy np. wiszące półki, żyrandole itp. powinny być podwieszone bezpośrednio do stropu (a nie do sufitu).
    Całkowicie niedopuszczalne jest chodzenie po powierzchni sufitu (np. przy montażu instalacji). Chociaż trudno w to uwierzyć zdarzały się takie przypadki. W najlepszym przypadku skutkiem będzie miejscowe załamanie konstrukcji a w konsekwencji rozbiórka i ponowne wykonanie całego elementu. Tak było u jednego naszego kolegi z forum, ze konstrukcja wraz z opłytowaniem odpadła z haków i wyladowała na podłodze. Stąd podanie wiekszej ilosci informacji jest niezbedne - wymiary pomieszczenia, obecna konstrukcja scian i sufitu, moze jakiś rysunek?
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 09-01-2016 o 00:38
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Myślę że pytający nie czeka prawie rok na Twoje porady. Pewnie już zapomniał, że ten sufit obniżał.
    Nie szkoda tej przestrzeni do życia? Wolałbym odnowić to co jest na suficie, wyższe pomieszczenia są po prostu przyjemniejsze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony