dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Jakie ogrodzenie ?

    Prośba o poradę, muszę w końcu wziąć się za ogrodzenie ale nie wiem jakie...
    Myślałem o drewnianym ale w modernistycznej formie ?

    Jakieś sugestie lub zdjęcia poglądowe mile widziane.
    Ostatnio edytowane przez darasle ; 22-06-2015 o 10:29

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy od budżetu bo co tu doradzać jak nie wiadomo jaki on jest. Może starczy tylko na ogrodzenie z supermarketu,albo na panele, a może tylko na stare deski z szalunków.A może na prawdziwe metalowe ogrodzenie nie to od Czesia lub Zenka z garażu co robi za grosze aby sprzedać z pręta 12mm.Lecz solidne z przekrojów 16/18/20mm.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Przecież ogrodzenie z pręta 12mm może wyglądać nawet ładniej niż z profila 20mm...bzdurne porównanie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie zastanawiałem się specjalnie nad budżetem, chociaż oczywiście jak większość nie mam worka bez dna...
    Również to porównanie nie wydaje mi się do końca trafne, tak samo jak ten przysłowiowy "Zenek", który niejednokrotnie potrafi wyczarować cuda w rozsądnej cenie.
    Myślałem o takiej bramie jak na zdjęciu, ale w takim design'ie raczej nie ma bramy przesuwnej, a ja muszę mieć takie rozwiązanie, ponieważ jest za mało miejsca od ogrodzenia do bramy garażu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1234.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	319468  

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Da się zrobić bramę przesuwną w tym stylu

  6. #6

    Domyślnie

    Bzdura prawdziwe ozdobne przęsło nigdy nie będzie z samego pręta 12 lecz może go zawierać. Jakoś słabo się widzi kowalski wybór lub ładne ozdobne przęsło tylko z tak małego pręta .Rozsądna cena to może być jak ten Zenek tylko dorabia w takich rzeczach a na etat chodzi do pracy ale takich to powinno się lać pałami.

    Taki wzór jak podany na zdjęciu jest bez problemu do wykonania jako model przesuwny,można go również odwzorować tylko jako metal.Identyczne daszki itp.Tak ze będzie wyglądał jak z drewna prócz faktury.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    No to prawdziwe ładne przęsła nigdy nie bedzie zawierało jedynie pręta 20mm....ja mogę powiedzieć że jedyne ładne przęsło bedzie wykonane z pręta 40mm....bo z takich prętów robiłem rekonstrukcję skrzydła bramy i przęsła przedwojennego ogrodzenia. Rozsądna cena i gust są pojęciami względnymi. Dyskutowanie o nich ma tyle samo sensu co Twoja walka z Zenkiem który sobie po godzinach dorabia .

  8. #8

    Domyślnie

    darasle, dobry pomysł z tą bramą tylko nie za bardzo wiem gdzie można takie znaleźć. Od sąsiadów polecam panele ogrodzeniowe lub siatkę i taśmy ogrodzeniowe.

  9. #9
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał darasle Zobacz post
    Myślałem o takiej bramie jak na zdjęciu, ale w takim design'ie raczej nie ma bramy przesuwnej, a ja muszę mieć takie rozwiązanie, ponieważ jest za mało miejsca od ogrodzenia do bramy garażu.
    Jeśli ci się marzy takie ogrodzenie, to dolicz jeszcze na dobry system alarmowy, bo przeskoczyć takie (jak na twojej fotce), to żaden problem

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal194 Zobacz post
    .Rozsądna cena to może być jak ten Zenek tylko dorabia w takich rzeczach a na etat chodzi do pracy ale takich to powinno się lać pałami.

    .
    Ciebie się powinno lać pałami negujesz ludzi przedsiębiorczych , którzy coś robią a nie siedzą i piszą bzdurne posty
    Ostatnio edytowane przez beatagl ; 11-06-2015 o 23:20

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTD Zobacz post
    Jeśli ci się marzy takie ogrodzenie, to dolicz jeszcze na dobry system alarmowy, bo przeskoczyć takie (jak na twojej fotce), to żaden problem
    JTD dzięki za radę, ale myślisz że jak będzie pół metra wyżej to od razu stanie się przeszkodą nie do pokonania...

  12. #12
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał darasle Zobacz post
    JTD dzięki za radę, ale myślisz że jak będzie pół metra wyżej to od razu stanie się przeszkodą nie do pokonania...
    Pół metra wyżej niewiele pomoże
    Jedynie utrudnić mogą wejście jakieś ostre sztachety , kolce lub inne podobne.
    Może też zaradzić jakiś ostry, nieprzekupny pies

  13. #13

    Domyślnie

    beatagl


    Inaczej byś mówiła jakby na twoje miejsce przyszła konkurencja za połowę niższa stawkę.Stawki obniżają za ogrodzenia i balustrady o 30% aby tylko sprzedać a do pracy chodzi i śpiewa stawki jak inni i jakoś nie chce mniej zarobić.To w takim razie dlaczego obniża zarobki innym zawodom?. Na miasto 20000tys mieszkańców mamy 7supermarketów i żaden się nie wychyli aby taniej wszyscy trzymają ceny.To dlaczego taki Zenek w pracy u siebie się nie wychyla ze może miej zarabiać aby pracować ale dorabiając tak obniża ceny.Jest takich 3 u nas i prześcigając się Metr balustrady kupisz już za 110zł z pręta 14x14 i kilka wzorów w nim ,pomalowane podkładem.Wzór brzuszki
    Ostatnio edytowane przez rafal194 ; 12-06-2015 o 22:35

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal194 Zobacz post
    beatagl


    Inaczej byś mówiła jakby na twoje miejsce przyszła konkurencja za połowę niższa stawkę.Stawki obniżają za ogrodzenia i balustrady o 30% aby tylko sprzedać a do pracy chodzi i śpiewa stawki jak inni i jakoś nie chce mniej zarobić.To w takim razie dlaczego obniża zarobki innym zawodom?. Na miasto 20000tys mieszkańców mamy 7supermarketów i żaden się nie wychyli aby taniej wszyscy trzymają ceny.To dlaczego taki Zenek w pracy u siebie się nie wychyla ze może miej zarabiać aby pracować ale dorabiając tak obniża ceny.Jest takich 3 u nas i prześcigając się Metr balustrady kupisz już za 110zł z pręta 14x14 i kilka wzorów w nim ,pomalowane podkładem.Wzór brzuszki
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia to fakt !!
    ale to wszystko jest spowodowane tym, ze ludzie pracują za 1300zł i im nie wystarcza na normalne życie i kombinują jak się da.

    ps mam kolegę, który ma dużą hurtownie lodów i mrożonek, opowiadał mi, że sklepiki sprzedają towar poniżej kwoty jaką płacą u niego, żeby przetrwać zaciągają kredyty, tak wykańczają konkurencje
    Ostatnio edytowane przez beatagl ; 13-06-2015 o 12:56

  15. #15

    Domyślnie

    Tu akurat właściciel tego ładnego domu na pewno nie cierpi na brak gotówki. Oglądając fotę domu widziałbym tam ogrodzenie z kamienia polnego.
    ciekawy świata

  16. #16
    Banned
    elizabethh

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-509
    Posty
    18

    Domyślnie

    Proszę was nie używajcie betonowych ogrodzeń! Serce mi pęka jak widzę takie płoty - niektórzy nawet szaleją z kolorem i malują ten beton

  17. #17

    Domyślnie

    No nie, betonowe ogrodzenie do takiego domu nie pasuje, tym bardziej malowane. Zainwestowałbym raczej w ładne, porządne kute ogrodzenie.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał markss Zobacz post
    No nie, betonowe ogrodzenie do takiego domu nie pasuje, tym bardziej malowane. Zainwestowałbym raczej w ładne, porządne kute ogrodzenie.
    Oczywiście ogrodzenie betonowe nie wchodzi w grę, z całym szacunkiem do właścicieli tego typu ogrodzeń...
    Kute ogrodzenie nie podoba mi się, dlatego to rozwiązanie odrzuciłem na początku.

  19. #19
    Banned
    justynkamm

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-011
    Posty
    20

    Domyślnie

    A w jakiej cenie wychodzi takie ogrodzenie? Nie zaniski ten płot będzie?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darasle
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynkamm Zobacz post
    A w jakiej cenie wychodzi takie ogrodzenie? Nie zaniski ten płot będzie?
    Ceny jeszcze nie znam, na razie rozpoznaję możliwości - czy niski, zakładam około 150cm.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony