dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał BK
    Mariusz ty mówisz o ścianach domu, nawet nie wiem czy to ze ściankami działowymi, te 8 tys to za robociznę, wychodzi mniej więcej tak samo albo i drożej

    Zerknij na stronę w moim sigu, jest tam domek sasiada, stan taki jak na zdjęciu kosztował go 40.000 (materiały + robocizna) wliczając w to koszta projektu,inspektora) i przyłączy, ale to miał prawie za free bo podpiał się pod moje instalacje..

    pozdrawiam
    Sorry,
    ale nie wierzę
    chyba że np ławy wylewane z najtańszego robionego własnoręcznie betonu, bez izolacji (ale tam widze jakąś papę wystającą spomiędzy ścian fundamentowych i scian domu
    śladów dysperbitu rzeczywiście nie widać (ja nie chciałabym mieszkać w domu tak zbudowanym)
    Dach - nie wierzę że kupił więźbę za mniej niż 7- 10 tys i dachówki za mniej niż 4 tys (to chyba blacha, ładna zresztą). Zrobienie tego dachu(materiał+ robocizna) musiało kosztować co najmniej 15-17 tys, co daje 25 tys lub mniej na resztę domu - i w tym jeszcze prąd - przecież w energetyce trzeba zapłacic co najmniej 2,5 tys; inspektor nadzoru czy kierownik - co najmniej 1000 zł

    deski, strop, etc.
    Może sąsiad po prostu pewne koszty pominął
    Nie wierzę w ekipę za 8 tys do całości prac sorry ale żaden polski murarz czy dekarz by na to nie poszedł, może mial Ukrainców albo pracowników z Białorusi.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    według mnie samemu jest taniej i ma się większą kontrolę nad wszystkim, no bo jaki generalny wykonawca zechciałby mi postawić dom za 19k zł, gdzie średnia cena ekip była 35k zł, a już większe firmy krzyczeli 50-65k zł. Jaki developer zechce mi walczyć o ceny i szukać wszędzie, aby taniej, no jaki ?. Jaki generalny wykonawca kupi mi stal po 2,5k za tonę, gdzie wtedy średnia cen była 3k zł. Jaki developer pojedzie do cegielni i osobiście powalczy o ceny i zadba, abym dostał rabat z 20% i do tego wszystko było bez faktury, czyli dalsze - 22%.

    Jaki wniosek ?

    + (plusy)
    - da się sporo zaoszczędzić
    - można w trakcie budowy korygować technologię (materiały, wykonanie)
    - można budowe przeciągnąć w czasie, nawet podzielić na etapy (gdyby przybrakowało $)

    - (minusy)
    - człowiek krócej może żyć (stres, sprzeczki/konflikty) te sprawy)
    - trzeba czasu, urlopów, zwalniania z pracy, szukania, jeźdzenia czasami po nic, itd....

  3. #23

    Domyślnie

    Mariusz
    on ma na ścianch pustaki żużlowe, nie daj się na to namówić materiał bardzo niezdrowy
    ja mam w cenie jego dachówek z blachy dachówki cementowe na większy dach
    oprócz dachówek wydał co najmniej 3-4 tys na dodatki - same dachówki to nie wszystko czyli 10 więźba 10 dachówki, a rynny?
    Dach wychodzi za ok. 20 tys, ja myślę że więcej
    ściany nie mogły być droższe niż jakieś 5 tys (ten materiał jest tani)
    co daje 25
    fundamenty - beton, deski, lub piasek, cement, piasek do wsypania, ubijania etc., beton na posadzkę, musiały kosztować co najmniej 10 tys
    co daje 35 tys, oprócz tego papa, jakieś gwoździe, masa drobiazgów których pewnie nie liczył, a które na pewno kosztowały z 5 tys (deski kosztują nie mniej niż 200 zł za metr3)
    Jest 40 tys,
    a robocizna? a przyłącza?

  4. #24
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    Sorry,ale nie wierzę chyba że np ławy wylewane z najtańszego robionego własnoręcznie betonu, bez izolacji (ale tam widze jakąś papę wystającą spomiędzy ścian fundamentowych
    Jak już wyżej napisałem nie mam powodu aby wdawac się z kimś w spory w sprawie osobiście mnie nie dotyczącej
    Nie interesuje mnie też zbytnio jakiej narodowości byli murarze, murarze są od tego aby dobrze wykonac swoją racę, na Ukrainie czy Białorusi są ładne domy.Nie generalizujmy, że fachowny zza Bugą są gorsi od naszych

    Co do dysperbitu : faktycznie , zwróciłem mu juz na to uwagę, powiedział, że teraz to i tak nic nie zrobi, powiedział, że pociągnie z zewnątrz

    Najważniejsze : Domek prezentuje się naprawdę dobrze ! Sciany sa proste, dach ładnie zrobiony (ekstra blacha!! jego szwagier ją sprzedaje, sam mam się do niego zgłosić po blachę jakby co , przyczepić można się do obróbek komina, wg mnie spartaczone, na zdjęciach tego nie widać.
    Pozostało mu tylko zakupić styropian i resztę stuffu i ocieplić domek no i cała reszta prac w środku....
    Facet jest optymistą.. wprzyszłym roku chce się wprowadzić, wierzę, że mu się uda

    Mariusz

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    według mnie samemu jest taniej i ma się większą kontrolę nad wszystkim, no bo jaki generalny wykonawca zechciałby mi postawić dom za 19k zł, gdzie średnia cena ekip była 35k zł, a już większe firmy krzyczeli 50-65k zł. Jaki developer zechce mi walczyć o ceny i szukać wszędzie, aby taniej, no jaki ?. Jaki generalny wykonawca kupi mi stal po 2,5k za tonę, gdzie wtedy średnia cen była 3k zł. Jaki developer pojedzie do cegielni i osobiście powalczy o ceny i zadba, abym dostał rabat z 20% i do tego wszystko było bez faktury, czyli dalsze - 22%.
    Mój wykonawca tak właśnie robi - dość duża firma, a jak coś ma taniej, to sam przywozi, stal wiózł z huty żeby było taniej i do cegielni właśnie dzwoni coby ugrać jeszcze te parę oczek
    Nie mogę powiedzieć że jest totalnie bez zarzutów, ale bardzo sobie cenię to że nie muszę tyle jeździć po hurtowniach
    A fakturami też różnie bywa - jak trzeba to wystawi fakturę na dużą kwotę żebym transzę mogła szybciej dostać

  6. #26
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    Mariusz
    on ma na ścianch pustaki żużlowe, nie daj się na to namówić materiał bardzo niezdrowy
    Gdzie tam, ja jeśli już wziąłbym chyba BK i scianę 3W )

    A co do reszty :

    Prąd od rodziców : mieszkają obok niego
    Woda : odemnie
    Gaz : będzie odemnie

    To jest budowa robiona "bardzo" systemem gospodarczym, co mogą robią sami a ceny w Radomiu są dość niskie (prawda pattaya?


    PS: ta blacha na dachu wygląda bardzo ładnie za to inny sąsiad, który ma dachówki cementowe, dorobił się mchu na nich, paskuudnie to wygląda

  7. #27

    Domyślnie

    Mały,prosty ,niezbyt ładny domek.Najtańszy i najgorszy materiał(siporeks).Policzmy:
    8000 -robocizna
    siporeks oceniam na 7-8 tys
    fundamenty z wykopem musiał zapłacić 8-10tys jeśli są dobrze zrobione
    strop-też min.7-8 tys
    więźba (10m3 drewna)-5000+ułożenie=6000
    blacha-6000
    ułożenie blachy -nie wiem ile to kosztuje
    W sumie ok.50tys.Plus izolacje poziome i pionowe,rapówka,wkłady kominowe,zagęszczanie gruntu,podłoga(piach,folie,styropian,wylewki),dop rowadzenie mediów(mógł mieć),wieńce(stal)itp.itd
    Nie sądzę,żeby to kosztowało 40tys.A jeśli tak ,to jakość i technologia wykonania nie stoi na najwyższym poziomie.

  8. #28

    Domyślnie

    Mariusz
    to że ma prąd od rodziców a gaz od ciebie nie znaczy że nie musi za uzgodnienia płacić - musi, a te kwoty wcale nie są małe
    Przecież bez zapewnienia mediów nie dostaniesz pozwolenia na budowę

  9. #29

    Domyślnie

    Mariusz,ile masz lat?
    Bo blachę to sąsiad będzie wymieniał za 30-40 lat.A dachówki przeżyją nas wszystkich i pewnie nasze dzieci.

  10. #30
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Mały,prosty ,niezbyt ładny domek.Najtańszy i najgorszy materiał(siporeks).Policzmy:
    fundamenty z wykopem musiał zapłacić 8-10tys jeśli są dobrze zrobione
    Ile ? Osobiście widziałem jak kopali sobie fundamenty SAMI za te kasę to sam wziąłbym się za łopatę i wykopał parę dołków
    Wiem wiem (stal,zbrojenia,deski itp)

    Za dużo topoli jest na naszym terenie, koparki miały problemy z korzeniami, suma sumarum i u mni epewnie też skończy się na tym, że trzeba będzie wziąć łopate w dłoń i robić ręcznie..

    Szkoda, bo koparka kosztuje 45zł/godzinę kopania :/


    A ile mam lat? Szczawik jestem, na razie 2 z przodu
    Ponad ćwierć wieku juz mam w każdym bądź razie

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Mariusz,ile masz lat?
    Bo blachę to sąsiad będzie wymieniał za 30-40 lat.A dachówki przeżyją nas wszystkich i pewnie nasze dzieci.
    i tutaj sama nie jestem pewna,
    kupuję cementowe, ale te z blachy są teraz naprawdę ładne no i chyba trwałe.
    Nie wiem czy cementowe będą się tak dobrze prezentować za 50 lat - ceramiczne pewnie też po 50 latach nadają się do wymiany.

  12. #32

    Domyślnie

    Oj optymista z Ciebie Mariusz
    Też tak liczyłem ile ten dom będzie mnie kosztował.Zaczniesz budowę to zweryfikujesz swoje poglądy na temat kosztów.Dodawaj 20-30% do tego co ci wyjdzie.Albo i więcej.Wystarczy,że masz lekko pochyły teren i już fundamenty są dwa razy droższe(dużo bloczków,piachu do środka,koszty zagęszczania) no a potem nawożenie ziemi.To najprostszy przykład.Myślę,że każdemu budującemu wychodzą takie "kwiatki".To nieuniknione.Poza tym ,czy chciałbyś mieszkać w domu ze złego materiału,żle wykonanym,zimnym,głośnym, wilgotnym,ciemnym,nietrwałym,drogim w eksploatacji?Nie,a to też kosztuje.

  13. #33

    Domyślnie

    BK!!!
    Ja też biorę cementową.Nie wiem jak będzie wyglądała za 30-40 lat,ale wiem,że będzie spełniała dobrze swoją rolę.A z blachą może być różnie.
    Mariusz,przypominasz mojego szwagra ,też chciał kopać łopatą fundamenty.Ale co innego parę dołków a co innego 80mb szer 70cm głębokość 100-110cm.No i u mnie jest glina.kilof ledwo to rusza.To taki następny"kwiatek"

  14. #34
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Mariusz,przypominasz mojego szwagra ,też chciał kopać łopatą fundamenty.Ale co innego parę dołków a co innego 80mb szer 70cm głębokość 100-110cm.No i u mnie jest glina.kilof ledwo to rusza.To taki następny"kwiatek"

    Eeeee tam, u mnie prawie czarnoziem i do 70-80 cm kopie się doskonale, niżej już cholernie ciężko idzie, teren też równiutki

    A zresztą dałbym zonie łopatę i kazał kopać w czasoprzestrzeni, tzn "od tego miejsca do szesnastej trzydzieści" )

  15. #35

    Domyślnie

    Ja Ci życzę powodzenia i żeby Cię entuzjazm nie opuścił w konfrontacji z budowlańcami
    Przy okazji,możemy kiedyś się styknąć i pojedziemy do mnie na budowę.

  16. #36
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Ja Ci życzę powodzenia i żeby Cię entuzjazm nie opuścił w konfrontacji z budowlańcami
    Przy okazji,możemy kiedyś się styknąć i pojedziemy do mnie na budowę.

    A chętnie
    Tyle, że na razie do praca, praca i jeszcze raz praca :/
    Jakby co będę z Toba w kontakcie.

    Mariusz

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom

    Eeeee tam, u mnie prawie czarnoziem
    jak kiedyś się wybierzesz do Wrocławia, to proszę, załaduj trochę tego czarnoziemu
    u mnie ziemia taka że płakać się chce - sam piach paskudny, nawet chwasty nie rosną
    a taki czarnoziem to bym spobie podsypała pod kwiatki albo i pod te pomidory i ogórki czy kartofle w ogródku coby ładnie rosły

    Mariusz - żonie będziesz kazał łopatą machać?!

  18. #38
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    jak kiedyś się wybierzesz do Wrocławia, to proszę, załaduj trochę tego czarnoziemu
    u mnie ziemia taka że płakać się chce
    Mariusz - żonie będziesz kazał łopatą machać?!
    Kiedyś ?? Ja we Wrocławiu jestem raz w tygodniu, czasem raz na dwa tygodnie )

    Czarnoziem ?A nie chcesz może gruzu, mam z 6 wywrotek

    A co do żony, ona sama chętnie by zaczęła kopac gdyby było po co
    Na razie finansowo stoimy nienajlepiej więc trzeba troszkę sie odkuć, na razie kupilismy działke, teraz kupimy kawalerkę i będziemy odkładać na dom
    Coś za coś, nie da rady wszystkiego na raz

  19. #39

    Domyślnie

    >"Jaki developer pojedzie do cegielni i osobiście powalczy o ceny i zadba, abym dostał rabat z 20% i do tego wszystko było bez faktury, czyli dalsze - 22%."

    a po co on ma osobiście biegać do cegielni ?

    cenę za CAŁOŚĆ (mat+rob) ustalasz PRZED podpisaniem umowy z rabatem jaki sobie wymyślisz i uzgodnisz. I nie interesuje Cię wtedy czy biegał za upustami. pozostaje "tylko" kontrolować co przywiózł.

    Zakupów bez faktury nie załatwi ale jego faktura to tylko 7% a nie 22. I śpisz spokojnie bez podejrzeń o paserkę na przykład.

    pozdrawiam

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jak widze kazdy z nas ma inny poglad na te kwestie - i dobrze
    jeden woli latac z lopata i poziomka samemu wszystko robiac
    drugi tylko dogladac
    inny, raz na jakis czas zajrzec, i w razie jakby co, opier....
    Sadze, ze powoli dojdzie do tego, iz wiekszosc zainteresowana bedzie tylko podpisaniem umowy i pozniejszym odbiorem prac. Moze od czasu do czasu zerknie tylko czy robia, czy piwko pija

    czasem mnie nachodza wspomnienia i powiem wam szczerze - jeszcze raz chalupe kolejna bym postawil, ale sam juz nie dzwigal - zdrowia szkoda
    a co do godzin pracy i zarabiania kasy
    zycze kazdemu, by wychodzil do roboty na 9 rana i wracal o 12 w poludnie. Co miesiac szesciocyfrowa wyplate na koncie mial
    niestety - trzeba sie na tyrac by jakos przezyc
    Tylko czasem okazuje sie, ze praca wlasnoreczna lub super dokladny osobisty nadzor, to zmarnowane dodatkowe pieniadze, ze facet do tego najety, kosztowac nas mniej bedzie - to chcialem tylko powiedziec
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony