dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Gniazdka elektryczne-na jakiej wysokości

    Forumowicze,
    w swoim przybytku niebawem będziemy zakładać elektryczność. Ja uważam, że gniazdka powinny być z 10 cm od podłogi, a mój mąż twierdzi, że nie, bo dzieci będą przy nich majstrować i mają być wysoko. Jak z tego wybrnąć? Kiedyś to i na takich wysokościach montowano gniazdka, ale teraz już się chyba od tego odchodzi, prawda? Ps. ile tych gniazdek montować w pokojach/kuchni/łazience?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    W całym domu mam na ok. 15cm ppp, wyjątek w kuchni i łazienkach 10-15cm powyżej blatów, oraz z pralni i kotłowni tam też część gniazd jest na jakiś 90cm ppp
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Gniazdka poza zasięgiem dzieci musiałyby byc na wysokości tak z półtora metra minimum albo lepiej z metr osiemdziesiąt, bo trzy-czterolatek (a to najlepszy wiek do majstrowania) znakomicie sobie radzi z przysuwaniem krzesła i włażeniem na nie. I to jest właściwie cała odpowiedź: chcecie mieć gniazdka pod sufitem?

    Ps: jeśli aż tak bardzo boicie się o bezpieczeństwo dzieci, kupcie gniazdka z blokadami otworów.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    I też mu tak tłumaczę Dzięki za wsparcie

  5. #5
    Banned
    piotrwalicki

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    11

    Domyślnie

    ja mam na wysokości około 20 centymetrów (poza wc i kuchnią), jeśli chodzi o dzieci to są specjalne osłonki do tego.

  6. #6

    Domyślnie

    Standardem w pokojach jest 25 - 30 cm od podłogi. Kup gniazda z przesłonami torów prądowych - wejdzie w nie tylko wtyczka (no chyba, że ktoś będzie coś pchał w oba otwory jednocześnie).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony