dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Fotowoltaika - jakiego instalatora wybrać?

    Witajcie,

    zastanawiam się na skorzystaniem z programu Prosument. Mieszkam pod Krakowem i szukam firmy, która mogłaby mi pomóc załatwić wszelkie formalności, a także wykonać instalację.

    Czy ktoś z was już korzystał z tego programu, czy wydaje wam się on sensowny..- czy możecie mi polecić jaką firmę mogącą się tym zająć?

    Z góry dzięki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Tu poczytaj.
    Masz z 50 stron wyjaśnień problemu...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%99-o-opinie

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Widziałem ten temat, nie znalazłem tam jednak opinii o firmach fotowoltaicznych, czy możecie mi jakąś polecić?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Mawiają, że radzić można tylko mądremu księciu.

    Postudiuj ten problem, skoro napadła Cię chęć na prosumentowanie.
    Trochę potrwa, ale SAM ocenisz kto gada z sensem a kto bredzi chcąc zarobić na Tobie.
    To jedyna pewna droga.
    Przyda Ci się ta wiedza, jak kilka dziesięcioleci masz z tym żyć, nie skrzywdzić się (bo się da) i nie popsuć czegoś (bo to kosztowne).

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Adamie,

    Dość głęboko przestudiowałem już ten temat. Znam wady i zalety tego rozwiązania, rozmawiałem z osobami które skorzystały z ostatniej puli prosumenta. To czego mi brakuje do układanki to opinii o firmach, które mogą mi taką instalację zrobić, a niestety tych opinii w internecie jest jak na lekarstwo...

    Stąd moje pytanie czy ktoś korzystał z usług tych firm i czy jest zadowolony...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.219

    Domyślnie

    Rozumiem...
    Tu nie pomogę, bo jak potrzeba to sam sobie robię co potrzeba...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Na gramwzielone.pl masz mapę instalacji PV i w większości jest tam wpisana firma która to instalowała. Znajdź firmę która najwięcej instalacji zrobił w Twojej okolicy i zadzwoń do nich, zapytaj gdzie robili i poproś o podanie numerów do użytkowników ich instalacji. Podzwonisz popytasz i będziesz wiedział którą wybrać.
    Dobra firma nie wstydzi się swoich instalacji i bez problemu powinna podać namiary na swoje instalacje.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gerard_K

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Miałem identyczny problem przy wyborze firmy. Szukałem i porównywałem dosyć długi czas ale zdecydowałem się na firmę Strefa Energii (z Krakowa) którą polecił mi znajomy ze Śląska. Umówiłem się z nimi i pan przyjechał, sprawdził możliwości montażowe i nawet znalazł fajniejsze miejsce na instalacje niż wcześniej planowałem Cenowo wypadli o niebo lepiej niż firma która była wcześniej, która jak się okazało próbowała mi wcisnąć chińszczyznę. Przedstawiciel ze Strefy Energii pokazał mi karty techniczne produktów i wybrałem sobie dla siebie niemieckiego producenta inwerterów SMA + niemieckie panele Q-cells, który wyszedł mnie 20% taniej niż wcześniejsza oferta na chińszczyźnie... Dodatkowo dali mi możliwość fajnego kredytu, tylko 3% na rok więc zdecydowałęm się na tą formę płatności. Doradca firmy załatwił wszystko za mnie, nawet przyjechał z dokumentami z banku do podpisania więc nawet nie musiałem wychodzić z domu. ja tylko dałem mu dokumenty o dochodach. To co mi się podoba to że jestem na bieżąco informowany o wszystkim, kurier już przywiózł osprzęt a w następnym tygodniu mają przyjechać instalatorzy. Dam znać jak przebiegnie dalsza część ale zapowiada się bardzo dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Gerard_K ; 25-06-2015 o 14:42

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gerard_K

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-004
    Posty
    3

    Domyślnie

    No więc, instalacja jest już na dachu wszystko podłączone już na weekendzie pierwsze kilowaty wytworzyłem. Co do wykonawcy, czyli firmy z Krakowa Strefa Energii mogę śmiało polecić. Od początku do końca byłem na bieżąco informowany o wszystkim, może pierdółka ale przy takiej inwestycji fajnie wiedzieć co się dzieje z moimi pieniędzmi.. Monterzy przyjechali, zeszło im troche dłużej niż planowali bo jakieś utrudnienia były ale wszystko ładnie ogarnęli, zostawili namiary na siebie w razie problemów więc naprawdę profesjonalna robota.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gerard_K Zobacz post
    No więc, instalacja jest już na dachu wszystko podłączone już na weekendzie pierwsze kilowaty wytworzyłem. Co do wykonawcy, czyli firmy z Krakowa Strefa Energii mogę śmiało polecić. Od początku do końca byłem na bieżąco informowany o wszystkim, może pierdółka ale przy takiej inwestycji fajnie wiedzieć co się dzieje z moimi pieniędzmi.. Monterzy przyjechali, zeszło im troche dłużej niż planowali bo jakieś utrudnienia były ale wszystko ładnie ogarnęli, zostawili namiary na siebie w razie problemów więc naprawdę profesjonalna robota.
    Jaki koszt wyszedł cię za kilowat??
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Chyba właściwszym pytaniem byłoby: ile firma Strefa Energii płaci za spamowanie? Ale to wcale nie musi znaczyć, że ta firma robi złe instalacje albo ma wygórowane ceny.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gerard_K

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Jaki koszt wyszedł cię za kilowat??
    5kW na podzespołach SMA i Q-Cells po dotacji z WFOŚiGW wychodzi mi kilowat za 4180zł brutto.
    Dali mi do wyboru czy niemieckie troche droższe i z dłuższą gwarancją czy na inwerterze Growatt + panele KDM, w tej drugiej opcji wychodziło po dotacji 3400zł brutto za 1kW po dotacji.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja poleciłbym firmę Frenik do instalacji fotowoltaiki, ale nad prosumentem powinieneś się zastanowić dwa razy. Dbają o klienta i już po pierwszej rozmowie widać, że znają się na rzeczy. Tu masz link do ich strony Frenik

  14. #14

    Domyślnie

    PROSUMENT nie daje możliwości odsprzedaży prądu - blokuje tą możliwość,a do tego podatek, który musimy zapłacić zmniejsza zdecydowanie proponowany na początku profit spotkałem się z firmą, która daje możliwość skorzystania w ramach jej działalności z tzw. "SZYBKIEGO PROSUMENTA" co cenowo daje to samo- taniej, a można odsprzedawać prąd.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał promotor Zobacz post
    PROSUMENT nie daje możliwości odsprzedaży prądu - blokuje tą możliwość,a do tego podatek, który musimy zapłacić zmniejsza zdecydowanie proponowany na początku profit spotkałem się z firmą, która daje możliwość skorzystania w ramach jej działalności z tzw. "SZYBKIEGO PROSUMENTA" co cenowo daje to samo- taniej, a można odsprzedawać prąd.
    Przestrzegam przed takimi rewelacyjnymi ofertami. To co pisze promotor jest co najmniej niedomówieniem, nie mówieniem całej prawdy, a może nawet ordynarnym kłamstwem. Na takich "rewelacyjnych" ofertach można się przejechać.

    Jeśli taka pseudo firma od razu wam mówi, bez wcześniejszego audytu, że program Prosument się nie opłaca, a ich produkt jest tak samo tani i w dodatku można odsprzedawać prąd, to trzymajcie się od nich z daleka.

    To śmierdzi:
    a) bezczelnym oszustwem,
    b) prawdopodobnie kiepską ofertą opartą na kiepskich komponentach i kiepskim montażu
    c) totalnym brakiem wiedzy w zakresie programu Prosument, ustawy o OZE oraz rozliczeniach z nich wynikających.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    A.B.C.

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-059
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam,
    W sierpniu zmieniły się zasady udzielania pomocy w ramach programu prosument - teraz wydaje mi się, że kluczowe są uprawnienia instalatora - musi on być certyfikowanym instalatorem OZE w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Pamiętajcie tez, że wsparcie finansowe na etapie realizacji inwestycji - czyli np dotacja z programu prosument to blokowanie możliwości korzystania z taryf gwarantowanych - czyli ze sprzedaży energii elektrycznych na preferowanych warunkach.

    Pozdrawiam!

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paula78

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Słupca
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na portalu EkoFachowcy.pl można porównać oferty instalatorów z danej okolicy czy miasta.
    Ostatnio stworzyli infografikę ze średnimi cenami instalacji fotowoltaicznych w Polsce, w zależności od rozmiaru instalacji:
    http://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/fotowoltaika-cena

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Odnośnie pytania o instalatora:

    W nowym programie priorytetowym postawiono wymóg, aby montaż instalacji był wykonywany jedynie przez instalatorów posiadających ważny certyfikat wystawiony przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego.

    Co więcej.... w przypadku wymogów w zakresie uprawnień osoby sporządzającej projekt instalacji nastąpiła liberalizacja wymagań w myśl której dokumentacja projektowa może być wykonana także przez osoby posiadające ważny certyfikat wystawiony przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie instalacji fotowoltaicznych.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dużo tu o fotowoltaice i dużo instalatorów - polecam nowy cennik Viessmann z komponentami do fotowoltaiki http://www.viessmann.pl/content/dam/...2016_01_22.pdf
    Cennik na rok 2016!
    W razie pytań - jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    okurcze

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    No wlasnie, Gerard K, napisz cos wiecej bo dobrze brzmi Twój instalator, choc mam juz inna firme na oku. I jaki masz metraz paneli?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony